Gönderen Konu: IWA Outdoor & Classics 2015 (Nürnberg/Almanya) Fuarında Huğlu Av Tüfekleri Koop  (Okunma sayısı 14183 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cemal MADEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Son Düzenleme: 21 Mart 2015, 15:30:18 Gönderen: Tuncay KANDEMiR »
  • Hatsan Supreme Combo 61/71
1972 ANKARA (SİNOP)

Çevrimdışı Ömer ÇELEBİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI

Ömer beyin otomatik tüfekleri için yaptığı açıklamayı yadırgadım açıkçası. Kullanıcı hatasından kastı nedir acaba?

1984 Ankara

Çevrimdışı Onur ERER

• *
  • Ördeksever Üye
Türk silah sektöründe el emeği git gide bitiyor neredeyse bu da av tüfeklerinin makinelerle üretilmesine, estetiğin, kalitenin, güvenin kaybolmasına neden oluyor. Keşke sadece el üretimi yapan 3-5 tane tüfek fabrikası olsa da bizim de yerli simsonlarımız merkellerimiz bernardellilerimiz veya darnelerimiz olsa alamasak bile gurur duyarız biz yapıyoruz diye.
Onur ERER -- 1991 --Sinop/Ayancık-- &  --Isparta/Senirkent-- 0rh+

Tom amca der ki; Önce emniyeti düşünün sonra iyi av yapmayı...

Çevrimdışı Onur ERER

• *
  • Ördeksever Üye
   Ömer beyin otomatik tüfekleri için yaptığı açıklamayı yadırgadım açıkçası. Kullanıcı hatasından kastı nedir acaba?

Size katılıyorum. Sol atan nitro beastler de mi kullanıcı hatasıydı sormak lazım.
Onur ERER -- 1991 --Sinop/Ayancık-- &  --Isparta/Senirkent-- 0rh+

Tom amca der ki; Önce emniyeti düşünün sonra iyi av yapmayı...

Çevrimdışı İbrahim ÇAKIR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI

Ömer kızılkaya Gx'i kastetti. Kullanıcı hatası dışında bir problem yaşamadık. Herhangi bi arıza çıkmadı diyor
1994 BURSA-TAVŞANLI

Çevrimdışı Fatih DÖNMEZ

• *
  • Av partneri arıyorum.
Öve öve bitiremiyoruz barı markaları ama şu fuarda Hatsan ve Huğlu roportajlarına bakın yahu insan iki lafı bir araya getiremeyen adamı neden gönderir oraya ? Sistem değişti diyor , Ali Birerdinç soruyor neyi değişti ? Adam cevaptan başka her şeyi anlatıyor hey allahım...
1985 izmir

05545713993
Av ve trap organizasyonları düzenleyen olursa arayın çekinmeyin.

The following users thanked this post: Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
bende yaban tv den izledim iwa yı derya silah çok güzel bir şarjörlü yapmış 12 16 20 kalibre olarak silah iki parça ful metal dediler ama alüminyummu metalmi tam belli değil istanbul fuarında incelemek lazım
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
Huğlu poze ve çiftede halen çok iyi konumda ama otomatiklerde de aynı durumu yakalasaydı iyiydi. 601g modeli çok tutuldu sorunsuz  tüfek olarak, eski 401 leri de iyi diyorlar onları hiç bilmiyorum ama 901 modeli ve yeni kinetik modellerinde tıkanıklık şikayeti çok duydum bayilerden kullanıcılardan vs. bir de bazı nitro tüfekler malum sol atma sorunuyla gündeme gelmişti. bu sorunlar olmasa otomatikte de aynı başarıyı yakalardı diye düşünüyorum. ama kullanan arkadaşlarımda gördüğüm kadarıyla nitronun tesiri av mesafesi fevkalade olmuş onu nasıl yapmışlarsa artık namlu hareket ediyor deniyor ama mantığı nedir bilmiyorum. eski vursanlar mesafe konusunda çok meşhurdu mesela üstüne yok denirdi, yaklaşık 15 senedir vursan 92a tüfeğiyle göl avları yapan bir abimiz nitro tesir ve mesafede vursanı bile ezdi demişti bana. gerçekten öylemi bilmiyorum ama öyle olsa da tüfeğin sorunlu olması ya da kendinden çok sorunlarının ön planda olması kötü olmuş bence... keşke daha iyi olsaymışş..

Çevrimdışı Okan YILMAZ

• *
  • Domuz takla attımı o iş bitmiştir..
Huğlu poze ve çiftede halen çok iyi konumda ama otomatiklerde de aynı durumu yakalasaydı iyiydi. 601g modeli çok tutuldu sorunsuz  tüfek olarak, eski 401 leri de iyi diyorlar onları hiç bilmiyorum ama 901 modeli ve yeni kinetik modellerinde tıkanıklık şikayeti çok duydum bayilerden kullanıcılardan vs. bir de bazı nitro tüfekler malum sol atma sorunuyla gündeme gelmişti. bu sorunlar olmasa otomatikte de aynı başarıyı yakalardı diye düşünüyorum. ama kullanan arkadaşlarımda gördüğüm kadarıyla nitronun tesiri av mesafesi fevkalade olmuş onu nasıl yapmışlarsa artık namlu hareket ediyor deniyor ama mantığı nedir bilmiyorum. eski vursanlar mesafe konusunda çok meşhurdu mesela üstüne yok denirdi, yaklaşık 15 senedir vursan 92a tüfeğiyle göl avları yapan bir abimiz nitro tesir ve mesafede vursanı bile ezdi demişti bana. gerçekten öylemi bilmiyorum ama öyle olsa da tüfeğin sorunlu olması ya da kendinden çok sorunlarının ön planda olması kötü olmuş bence... keşke daha iyi olsaymışş..

'''Nitro beast çalışma sistemi itibariyle ne gazlı sisteme ne de döner mekanizmalı kinetik sisteme benzemektedir.Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi olarak enerji aktarmalı sistem olarak adlandırdığımız ve sistem patenti firmamıza ait olan Nitro beast dünyada benzeri olmayan bir yarı otomatik av tüfeği olarak bir takım avantajlara sahiptir.

* Gaz basıncı ile çalışmadığı için tesirli menzili daha uzundur.
   * Piston ve gaz odası gibi parçaların bulunmaması,dolayısıyla tüfekte tutukluk yapabilecek bu parçalardaki kirlenme olmayacağı için genel temizlik haricinde sık ve hassas temizlik gerektirmemektedir.
   * Bu özelliklerin yanısıra herhangibir ayar ve değişikliğe gerek olmadan en az gazlı sistem kadar seri atış performansına sahiptir.
   * Nitro beast 24 gram ile fişek seçmeksizin sorunsuz atış yapabildiği gibi yüksek gramajlı fişeklerle de oldukça iyi atışlar yapabilmektedir.
   * Ayrıca bu modelimiz her türlü hava şartlarında ve tüm atış pozisyonlarında sorunsuz bir çalışma kabiliyetine sahiptir.'''
  • 104-A Mallard 71
  • Ata Arms Sp Nikel 71
  • Baikal IJ 58 MA
  • Winchester Sx4
BABAM'dan miras bana bu sevda!

1993/Isparta

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
'''Nitro beast çalışma sistemi itibariyle ne gazlı sisteme ne de döner mekanizmalı kinetik sisteme benzemektedir.Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi olarak enerji aktarmalı sistem olarak adlandırdığımız ve sistem patenti firmamıza ait olan Nitro beast dünyada benzeri olmayan bir yarı otomatik av tüfeği olarak bir takım avantajlara sahiptir.

* Gaz basıncı ile çalışmadığı için tesirli menzili daha uzundur.
   * Piston ve gaz odası gibi parçaların bulunmaması,dolayısıyla tüfekte tutukluk yapabilecek bu parçalardaki kirlenme olmayacağı için genel temizlik haricinde sık ve hassas temizlik gerektirmemektedir.
   * Bu özelliklerin yanısıra herhangibir ayar ve değişikliğe gerek olmadan en az gazlı sistem kadar seri atış performansına sahiptir.
   * Nitro beast 24 gram ile fişek seçmeksizin sorunsuz atış yapabildiği gibi yüksek gramajlı fişeklerle de oldukça iyi atışlar yapabilmektedir.
   * Ayrıca bu modelimiz her türlü hava şartlarında ve tüm atış pozisyonlarında sorunsuz bir çalışma kabiliyetine sahiptir.'''
Katalogları ben de okuyorum okan kardeşim teşekkürler :)

The following users thanked this post: Okan YILMAZ

Çevrimdışı Cemal MADEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Nitro beast gerçekten çok etkili ve güzel bir tüfek.Fakat sol atma problemi olan bir tüfek.Bu sorunu olan ve fabrikaya gönderilen tüfeklere, sorunu gidermek için namlu kepine tırnak denilen ilave yapıyorlar.Ben tüfeği alalı 1 ay kadar oldu.Aldım 10 gün sonra denedim ve fabrikaya sol atma ve ufak tefek sorunlar için gönderdim.Yaklaşık yirmi gündür de fabrikada.Huğlu nun müsteri hizmetleri ve ilgisinde bir problem yok,ne denirse tamam da deniyor.Gerçekten malının arkasında duruyor.Fakat tanıdığım üç kişi,benimle beraber nitro alan dört kişi de aynı problemi yaşadık.Yani gerçekten müthiş tüfek,ama sol atıyor.Fabrikadan dönen bir tüfek ile atış yapan arkadaş çok iyi diyor,diğer arkadaş olmadı diyor.Bundan da şu çıkıyor: Nitro nun seri üretiminde standart yakalanamadı ve farkındaysanız otomatik tüfek pazarlamasında ki reklam yönünü gx modeline kaydırıp,nitro arge si için zaman kazanıldı..Dr Mehmet Şahmaran bey bile nitroyu bıraktırıp,gx kullandırdılar.Nitro alacaklara tavsiyem:öncelikle gelen tüfeklerin seri üretim tarihlerine baksınlar,çünkü 2013 seri ile tüfek satmaya devam ediyorlar.İkincisi fabrikaya gönderip tamir ettirmeleri riski büyük.Düzeltilirse ömürlük,düzeltilmez ise de adamlar malının arkasında,bu yüzden Huğlu bence güvenilir bir firma.......
« Son Düzenleme: 21 Mart 2015, 18:01:25 Gönderen: Cemal MADEN »
1972 ANKARA (SİNOP)

Çevrimdışı Kadri AĞRALI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
Müthiş tüfek,ama hepsi sol atıyor! hah hah :) :)
Kadri AĞRALI
1974 - Balıkesir

Çevrimdışı Cemal MADEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
o nasıl birşey anlayamadım düzelirse ömürlük düzelmese malının arkasında yahu düzelmeyen hatanın ardında arkasında olsan ne olur olmasan ne olur tüfeğiniz düzelmedi ama biz arkasındayız ...?????

Ahmey bey şöyle bir şey anlatayım.Nitro sadece sola atma problemi görülüyor.Ne tetiğinde,ne boyasında,ne cevizinde,ne atmasında,ne yakmasında  problem yok.Ayrıca gaz kaybı olmadığı için gayet etkili.Huğlu hatasını düzeltemediği tüfeği istersen yenisi ile değiştiriyor,istersen parasını iade ediyor,istersen başka tüfek veriyor.Bu form da diğer başka firma sorumluları daha sattığı tüfeğim tetiklerinde ki solmayı bile kabul etmeyip,yok kaplamacı yok,yok terlemeşin gibi bahanelerle kullanıcı hatası derken,Huğlu en azından gönder halledelim diyor.Yani sadece form larda klavyeşörlük yapan firmaların bir çoğundan daha çok malının arkasında.Umarım kendi fikrimi anlatabilmişimdir ,anlayabilmişinizdir. ;D ;D ;)
1972 ANKARA (SİNOP)

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
en sonda çalan müziği bilen varmı ?
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
Goodbye feat Lyse Feder
:)

en sonda çalan müziği bilen varmı ?

• Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Yusuf SAĞLAM

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Goodbye feat Lyse Feder
:)

teşekkür ederim saYın aYsu .
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
Öve öve bitiremiyoruz barı markaları ama şu fuarda Hatsan ve Huğlu roportajlarına bakın yahu insan iki lafı bir araya getiremeyen adamı neden gönderir oraya ? Sistem değişti diyor , Ali Birerdinç soruyor neyi değişti ? Adam cevaptan başka her şeyi anlatıyor hey allahım...
bol bol makyajı anlatıyor..çifteye ejektör yapta görelim artık diyesiiimmm geliyor
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Zafer YILDIRIM

• *
Cifte de enjektör yine yok galiba! Nitro yu da IVA ya goturmemisler galiba hic bahsedilmemis...
Zafer YILDIRIM / 1985 / SAMSUN/TERME

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Huğlu süperpoze ve ciftede gayet iyisin eyvallah amaa,lütfen sen otomatik yapma illa bi yerden patlak veriyosun :) şimdiye kadar huğlunun tek problemsiz otomatik tüfeği bana göre bir ara kendiminde kullanma imkanı bulduğum 1996 yılında imal ettiği 401-A modelidir.. 
« Son Düzenleme: 22 Mart 2015, 04:00:44 Gönderen: Berkay TOPUZ »
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Kadir TANYILDIZI

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
İşte böyle olmalı hem estetik ve zarif
Huğlu hep kaba ve ağır olduğu için eleştiriliyor
2. Asırdan gün almış firma tasarım olarak değişmeli.
1993 ERZİNCAN

Çevrimdışı Harun KOCA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Tammammm köklü bir firmasın.
Ama güzel memleketimin güzel firması
Keşke oraya bu ürünleri hakkını vererek
Anlatabilecek birisini koysaydınız ;D

Genel müdür :) arkadaşın ÇİFTE LER hakkında 
yapılan değişikliği anlatmayı sürekli kaçamak
cevaplar verdiğini benmi hissettim sadece ACABAAA ;D ;D ;D
ÖNCE VATAN
1978 ankara

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
çifteye enjektör yapma işini beceremedikleri doğru,,ama aliminyum kasa pozeyede enjektör takamadılar daha..bunuda göz ardı etmeyelim..onlar olur giderde dipçikler trap tüfeği gibi çıkmaya başladı artık poze ve çiftelerde..dipçik ölçüsünü bilen standart bir dipçiğin arka düşüklüğü,ön düşüklüğü,tetik çekme mesafesi kaç olmalı avans nasıl olmalı dipçikte onu bilen ustada kalmamış artık oralarda..kaliteyi her geçen gün hızla düşürmelerini anlarım az kaliteli yapıp çok pahalı satmak çok para kazanmak tamamda,dipçiği en düzgün yapan bir firmayken dik yapmaya başlamanın ne gibi getirisi var onu anlayamadım..belkide trap tüfeği alacak parası olmayanlarıda düşünüp hem av hem trap yapsın diye düşünmüşlerdir bilemem :D huğlu poze ve çifte alırsan 500 lirada dipçik ustasına verip iyi bir dipçik yaptırtmadan av yapılması imkansız...avcı adam almıyor zaten bayide bakınca..yeni huğlu 103FE,CE,DE gibi pozeleri hep köylü aminaye tabirle şapkalı amcalar alıyorlar..ya kendilerine yada av tüfeğine heves etmiş ömründe eline hiç tüfek almamış torunlarına alıp hediye ediyorlar..bbiz tüfek alıcaz diyor amcam..bayi nasıl bişey olsun diyor..torun , -''süperpoze olsun abi,enjektörlü olsun'' diyor bayi hemen tutuşturuveriyor eline raflarda bolca bulunan tozlanmış 103FE'lerden bi tane..çocuk ne anlar şokların merkezde olup olmadıgından,şeritten banttan,dipçik ölçüsünden,.şok ne desen onuda bilmez..şok geçirmek,kalp krizi filan gibi bişi zanneder...
odun ve demir karışımı bişeyi çok seviyorlar tabi üstünde ikide sarı ördek var koy kılıfa al yürü..

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
çifteye enjektör yapma işini beceremedikleri doğru,,ama aliminyum kasa pozeyede enjektör takamadılar daha..bunuda göz ardı etmeyelim..onlar olur giderde dipçikler trap tüfeği gibi çıkmaya başladı artık poze ve çiftelerde..dipçik ölçüsünü bilen standart bir dipçiğin arka düşüklüğü,ön düşüklüğü,tetik çekme mesafesi kaç olmalı avans nasıl olmalı dipçikte onu bilen ustada kalmamış artık oralarda..kaliteyi her geçen gün hızla düşürmelerini anlarım az kaliteli yapıp çok pahalı satmak çok para kazanmak tamamda,dipçiği en düzgün yapan bir firmayken dik yapmaya başlamanın ne gibi getirisi var onu anlayamadım..belkide trap tüfeği alacak parası olmayanlarıda düşünüp hem av hem trap yapsın diye düşünmüşlerdir bilemem :D huğlu poze ve çifte alırsan 500 lirada dipçik ustasına verip iyi bir dipçik yaptırtmadan av yapılması imkansız...avcı adam almıyor zaten bayide bakınca..yeni huğlu 103FE,CE,DE gibi pozeleri hep köylü aminaye tabirle şapkalı amcalar alıyorlar..ya kendilerine yada av tüfeğine heves etmiş ömründe eline hiç tüfek almamış torunlarına alıp hediye ediyorlar..bbiz tüfek alıcaz diyor amcam..bayi nasıl bişey olsun diyor..torun , -''süperpoze olsun abi,enjektörlü olsun'' diyor bayi hemen tutuşturuveriyor eline raflarda bolca bulunan tozlanmış 103FE'lerden bi tane..çocuk ne anlar şokların merkezde olup olmadıgından,şeritten banttan,dipçik ölçüsünden,.şok ne desen onuda bilmez..şok geçirmek,kalp krizi filan gibi bişi zanneder...
odun ve demir karışımı bişeyi çok seviyorlar tabi üstünde ikide sarı ördek var koy kılıfa al yürü..
Biraz sert ama doğru bir tespit olmuş :)

• Ziyaretçi
Biraz sert ama doğru bir tespit olmuş :)

bayilerde çok takılırım severim oralardaki muhabbetleri..hemen hemen raflardaki tüm silahları omuzlar bakarım..kendimde bir,2 tane huğlu poze ve çiftesini alıp sattığımdan dikkatimden kaçmaz..alışveriş yapanları dükkana gelip gidenleri sürekli izlerim..ne alıyorlar ne konuşuyorlar hal ve hareketleri gözümden kaçmaz..gördüğümü bildiğimi yazdım..akus,yıldız ve huğlu şu dipçik işini biraz daha çalışmalı,pith ölçüsü,arka düşüklük,ön düşüklük,avans nedir tetik çekme mesafesi nedir av tüfeklerinde dipçik nasıl olur gibi..bilmemek ayıp değil ki..öğrenmemek ayıp bunda utanılacak bişi yok..bi video vardı Bilal Arabacı çevirmiş dipçik ölçüleri hakkında..onu bari izleseler yeterli olur biraz..yada bi avcıyı işe alsınlar asgari ücretle o kontrol etsin yapılan dipçikler tüfeğin üstüne takıldığında..fabrika çalışanlarından daha iyi anlar en azından.hatalı dipçik gördüğünde , - ''olmamış bu gidin sobaya atın bu dipçiğide ısınalım'' der :D

ben sırf çift tetik merakım yüzünden bi 104A aldım fiyatıda uygun geldi..1000 liraydı 950ye aldım..huğlu bu kalitedir dedim ..ancak  kaçtane huğlu poze varsa dipçiği dikti..yaptırırım dipçik 150 lira tutar ne olsa dedik..aldım geldim..3 gün sonra götürdüm ustaya 450liraya yaptı dipçiği..şeftolledi...parlak vernik atarsam dedi kaliteli amerikan verniği 250 lirada ona alırım dipçik sana 700 liraya olur dedi..oda hemşeri sayılırızda o yüzden dışardan birisi gelse 1000 liradan aşağı yapmam bu dipçiği dedi.. nerde kaldı 104A'nın uygunluğu..tüfeğin yarı parasına dipçik yaptırdıktan sonra..her alan dipçik yaptırıcak bu kesin ve net...yoksa üst atar durursunuz..trap dipçikleriyle aynı.
« Son Düzenleme: 22 Mart 2015, 10:36:34 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Cemal MADEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
sol atan tüfeğin yerine gene sol atan tüfek ..... ;D yüzlerce kullanıcı huğlu otomatik işini bıraksın diyor siz daha tetiğin solmasında kalmışsınız atı alan üsküdarı geçmiş daha köy camisinin kıyısında ağaç üstünde oturan ehtiyar heyetiyle hey gidi günleri konuşuyorsunuz .....heygidi günler heyyyy gerçektende o zamanlar çifteler ağalarda tek kırmalar marabalarda olurdu heygidi günler heyyy  ;D ;D ;D

Huğlu, İwa fuarı ile ilgili açılan bölümde paylaştığım yorumlara,bana göre yapılan bu yorumda ''sol atan tüfeğin yerine gene sol atan tüfek ..... :D yüzlerce kullanıcı huğlu otomatik işini bıraksın diyor siz daha tetiğin solmasında kalmışsınız atı alan üsküdarı geçmiş daha köy camisinin kıyısında ağaç üstünde oturan ehtiyar heyetiyle hey gidi günleri konuşuyorsunuz .....heygidi günler heyyyy gerçektende o zamanlar çifteler ağalarda tek kırmalar marabalarda olurdu heygidi günler heyyy  ;D ;D ;D '' konuya fikir beyan etmekten çok ,dalga geçer var'i yapılan yorumlarla ,kişilerle makara yapmak,karşılıklı saygısızlığa yol açar.Burada yaptığım yorum Moderatör e dir.Lütfen başkası yorum yapmasın.Böyle şeylere izin veriyorsanız,önemli değil bende yapılan yorumlarda fikirlere saygı duymayabilirim.Taktir sizin ? ...
1972 ANKARA (SİNOP)