Gönderen Konu: açılma sorunu  (Okunma sayısı 2411 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adem ALKAN

• *
açılma sorunu
« : 28 Mart 2015, 14:38:36 »
benim iki yaşında bir pointerim var ancak çok uzak arama yapıyor bu konuda nasıl bir çözüm üretmem gerek yardım lütfen
Adem ALKAN
ANKARA

Çevrimdışı Ertan ARIN

Ynt: açılma sorunu
« Yanıtla #1 : 28 Mart 2015, 16:17:21 »
Adem bey,açılmayan İngiliz, İngiliz değil der avcılar bizim İzmir'de!!!Ve İngiliz Pointer çok alem hayvandır hakikatten kendine avlanır dedikleri kadar vardır,ama gel görki ondaki koku hangi köpekte var?O estetik fermalar,kedilemesi,hava kokusu herşeyiyle mükemmel bir kandır fakat açık arar hatta siz bir dağda o bir dağda olabilir her ne kadar olumsuz bir durum olsada! fakat bir yaştan sonra ben bu soruna bir çözüm bulunabileceğine inanmıyorum,eğer köpeğimden vazgeçemem ben derseniz,Allah ayağınıza kuvvet versin :D
Ertan Arın
1968 Urla İZMİR

Çevrimdışı Adem ALKAN

• *
« Yanıtla #2 : 28 Mart 2015, 19:20:06 »
elbette öyle arkadaşlar ama bundan öncede vardı pointerim onda bu sorunu yaşamazdım 100 metreden fazla açılmazdı ben öyle alıştırmıştım
Adem ALKAN
ANKARA

Çevrimdışı Nuri KOPLAY

• *
« Yanıtla #3 : 28 Mart 2015, 22:41:08 »
Bende de 3 yaşında kurzhaar var. Aynı durumdayız. Benim bulduğum ava "hımm haklısın buradan biri geçmiş" diyor. Ama kendi bulursa beni kaale almadan peşinde koşup duruyor. Ben de çözüm olarak sabah erken ava çıkıyorum. İlk kokuda ona yetişmek için 15-20 dakika koşuyorum. Sonra yeterince idman yaptığımı hissedince bırakıyorum o devam ediyor. Ama arayı 400 metreden fazla açmamaya özen gösteriyor.  ;D
Nuri 15
1972 BURDUR

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 29 Mart 2015, 00:24:24 »
 Eger bir poınter 300m yakın arıyorsa ben onun kanından şupe duyarım.
ALT resımdeki setterim de dahil.
« Son Düzenleme: 29 Mart 2015, 00:25:25 Gönderen: Gökhan KAN »
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

The following users thanked this post: Meriç EGE

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 29 Mart 2015, 10:28:02 »
bir pointer yada seter av köpeğinin açılmamasını kusur olarak gören arkadaşlar öğrenilmiş çaresizlik içerisindeler..çünkü bir köpeğin bunun cinsi önemli değil açılıp açılmaması anne ve babasının uzak veya yakın aramasıyla direk bağlantılı..italyada özellikle müsabaka köpeği olarak seçilen en az zamanda çok iş yapan 1 2 saatlik performans gösteren köpekleri bizim avcılarımız ülkemize kazandırdı..ancaak bunlar ve yavruları sadece müsabakada performans gösterebilecek ırklar..bizde tuttuk onu avda kullandık ve çoğalttık..pointerlerde sadece tek renk olan düz kahve veya düz silah ırklar var mesela ömür av köpeklerinde var onlar daha sakin daha yakın arayan gerçek av için olan pointer ırklarıdır işte..yavaş arayan anneyle hızlı erkek yada yavaş erkek hızlı anne eşleşmesi doğru yavru seçimi en doğrusu..iki hızlı müsabaka köpeğinin eşleşmesinden asla yavaş yakın arayan köpek elde edilemez
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimdışı Adem ALKAN

• *
« Yanıtla #6 : 29 Mart 2015, 23:57:11 »
benim anlamadığım bu iş eğitimle düzelebilir kim ne derse desin elbette ırıkının özelliklerini taşır ama bunu bir nevi oturtmak bizi işşimiz
Adem ALKAN
ANKARA

Çevrimdışı Ali GİRGİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 30 Mart 2015, 11:02:52 »
şok tasmsını düzgün kullanırsan düzelir ama köpeğin av bulması için açılması lazım yakın arayan köpeği nabıcan yakın arayıpta bulduklarını zaten sende kaldırırsın bi espirisi kalmıyo önemli olan ferması ferma uzunsa bırak açılsın
  • Baikal ij 58 MA
  • simson sulh
  • sarsılmaz camo 61 namlu

Ali GİRGİN / EDİRNE 1986

Çevrimdışı Hidayet EVREN

• *
« Yanıtla #8 : 31 Mart 2015, 16:26:06 »
Bir çok avcı arkadaşımız,  açılma yüzünden (yeni besleyenler) ellerindeki kaliteli pointeri  ellerinden çıkarmışlardır.Buna ilk başta bende dahil ancak pointer ırkını besleyip tecrübeli olanlar bu ırkın doğal özelliği olduğunu bilir.Kanlarında var açılmak av bulsun diyorsan açılmasına müsade edeceksin bulduğu yerde fermada seni bekleyecek sen ferma sabrını öğret gerisi kolay yok ben uğraşamam diyorsan adres belli kurzhaar yada drahtar
  • Huğlu 401B
  • Benelli Rafaello SL
  • Beratta 390 AL Silver Mallard
  • Beratta 391 Urika
  • Pointer
  • Kurzhaar
1970 BALIKESİR/ANKARA