Gönderen Konu: drahthaar eğitimi sorun  (Okunma sayısı 6239 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ramazan ERKOP

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
drahthaar eğitimi sorun
« : 27 Nisan 2015, 19:22:12 »
köpeğim suan 6 aylık ve aportu iyi ancak ferma vermeden bıldırcın kanadının üzerine atlıyor direk acaba ileriye oğru  düzelirmi.. veya ne yapmalıyım ???????? ????????
1993 SAKARYA

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
Ynt: dhartaar
« Yanıtla #1 : 27 Nisan 2015, 19:36:09 »
Bu sadece Drathaarda değil çoğu köpekte olan bir konu daha köpeginiz yavru  Ramazan bey direk üzerine atlamamasi için sürekli kuşu uçurun yani kanadı olmadı karatavuk veya ufak serçe olan bir tarlaya götürün bırakın köpek onların peşinden koştukça anlayacak sinsi sinsi ferma vermeye başlar zaman av köpeklerinin doğuştan gelen bir özelliği ferma sonradan kazanılan değil mesela dediğim yönetemi imzamdaki köpeğimde daha hiç kanat alıştırması yapmadan yaptım sonra çulluk kanadı ile sürekli antreman ve özel avlaklarda kuş gösterdim sonra sezon açılınca bıldırcına ferma üveyik aport yaptırdım bunları ingiliz pointer ve setterimde de yaptırdım sonuçlar çok güzel yani ortadaki problemi bu yolla cozebilirsiniz saygilarimla
1953 Kırklareli Lüleburgaz

The following users thanked this post: Tuncay KANDEMiR, Yasin AKTAŞ

Çevrimdışı Ramazan ERKOP

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 27 Nisan 2015, 21:09:34 »
eyw. sağolasn
1993 SAKARYA

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #3 : 27 Nisan 2015, 21:44:44 »
eyw. sağolasn
Ne demek Ramazan bey başka bir sorun olursa hemen söyleyin yardımci olurum olabildiğince

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
Ynt: drahthaar eğitimi sorun
« Yanıtla #4 : 27 Nisan 2015, 21:59:19 »
Bu sadece Drathaarda değil çoğu köpekte olan bir konu daha köpeginiz yavru  Ramazan bey direk üzerine atlamamasi için sürekli kuşu uçurun yani kanadı olmadı karatavuk veya ufak serçe olan bir tarlaya götürün bırakın köpek onların peşinden koştukça anlayacak sinsi sinsi ferma vermeye başlar zaman av köpeklerinin doğuştan gelen bir özelliği ferma sonradan kazanılan değil mesela dediğim yönetemi imzamdaki köpeğimde daha hiç kanat alıştırması yapmadan yaptım sonra çulluk kanadı ile sürekli antreman ve özel avlaklarda kuş gösterdim sonra sezon açılınca bıldırcına ferma üveyik aport yaptırdım bunları ingiliz pointer ve setterimde de yaptırdım sonuçlar çok güzel yani ortadaki problemi bu yolla cozebilirsiniz saygilarimla

Ergin ağabeyim e aynen katiliyorum siz köpeğinizi sosyalleştirin itaati iyi verin gerisi gelir 
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

The following users thanked this post: Ergin KORKUT

Çevrimdışı Ramazan ERKOP

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 27 Nisan 2015, 22:28:08 »
ilk kus kopeğim bu drahtar tercih ettim ama bazıları dior drahtar zor köpek die gercektenden bunu ii anladm yeni sezona ferma vererek girer inşallah
1993 SAKARYA

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #6 : 27 Nisan 2015, 22:56:09 »
ilk kus kopeğim bu drahtar tercih ettim ama bazıları dior drahtar zor köpek die gercektenden bunu ii anladm yeni sezona ferma vererek girer inşallah
Ramazan bey kim zor diyorsa ya köpekten anlamıyor veya pek köpeklere sevgi göstermeden bunları söylemiş bakın Ramazan bey zor köpek kötü köpek fermasız aportsuz itaatsız vs. Bunlar hep hayvanlara vermeyen sevgi ve ilgisizlikten dolayi meydana gelir bu yüzden köpekler kötü eğitimsiz olur ne demişler kötü köpek değil kötü sahip vardır diye işte buda aynen bu saygilarimla

The following users thanked this post: Veli TOKCAN

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 28 Nisan 2015, 23:26:31 »
drahthaar  çok sadık akıllı ve encabuk eğitime ve ava öğrenen cins dir.yeterki cocugunuz gibi oynasın sevin.av sezonu haricinde merada gezdirin..ah birde bıldırcın da fazla pırtrak diken toplamasa.dikenine seven gülüne katlanır
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Ramazan ERKOP

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 29 Nisan 2015, 09:20:39 »
Kopegim normal kati cisimlere ferma veriyor bide kokulu ferma çalışması nasıl yaptirmaliyim tarif edebilecek varmi
1993 SAKARYA

Çevrimdışı Halil ARIK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 29 Nisan 2015, 10:20:18 »
fermayı avda öğrensin ben setter besliyorum bol bol ava çıkardım ferma vermeden kaldırdığı kuşlara atmadım tüfek sonra bir gün bi baktım fermada o anki heycanımı anlatamam evde kesinlikle ferma adına hiç bir eğitim yapmadım 5 aylıktı bıldırcın sezonunun başında
halil arık
1984 afyonkarahisar
5464458072
Türk`ü,Türklüğü,Vatanı sevmek faşistlikse, Hitler yanımızda komünist kalır..

Çevrimdışı Ramazan ERKOP

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 29 Nisan 2015, 10:27:27 »
Yani önümüzdeki bıldırcın sezonunu beklim ferma eğitimi vermeme gerek yokmu
1993 SAKARYA

Çevrimdışı Ramazan ERKOP

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 29 Nisan 2015, 10:29:23 »
Birde kopegim silahtan korkuyo ne yapmalıyım,
1993 SAKARYA

Çevrimdışı Yasin AKTAŞ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 29 Nisan 2015, 11:50:02 »
Birde kopegim silahtan korkuyo ne yapmalıyım,

Köpeğinize yemek verirken ya da severken, bir arkadaşınıza uzaktan mantar tabancası ile ateş ettirin. Sonra mesafeyi yavaş yavaş azaltın ve yakınında siz patlatın.  Sonra kurusıkı tabanca, yoksa tüfekle yine uzaktan başlayıp yaklaşarak devam edin.
Ses yaklaştığında korkarsa mesafeyi tekrar arttırın.
Ben bu yazdıklarımı 3 aylık pointerımda uyguluyorum, fermada ya da yemek yerken kulağının dibinde patlayan tabancaya tepki vermiyor. Yakında tüfek sesine geçeceğim inş. :)
Saygılar.
1988-Çanakkale

Çevrimdışı Ramazan ERKOP

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 29 Nisan 2015, 12:30:51 »
Eywallah sagolun
1993 SAKARYA

Çevrimdışı Ramazan ERKOP

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 01 Mayıs 2015, 07:17:28 »
Kopegimi bağlımi tutsam yoksa salinikmi dursun bi fikri olan varmi
1993 SAKARYA

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #15 : 01 Mayıs 2015, 09:15:59 »
Kopegimi bağlımi tutsam yoksa salinikmi dursun bi fikri olan varmi
Ben eskiden 3 tane köpeğim varken suan 2 tane ne yazikki her gün akşam üstü işlerim bitince saat 4 gibi salarım saat 8 gibi bağlarım bazen 3 gibi salarım yani ama köpeğin günlük enerjisini boşaltması lazım antrenmanla daha iyi bir hale gelir köpeginiz ayrıca köpek silahtan korkuyorsun alın köy veya şehir disina getirin alın 1 kutu fişek bağlayın yanınıza sürekli ateş edin olmadı 2 Kutu ile yapın bu işi etkilidir ayrıca katı cisimlere ferma veriyorsa zaten bu işi avda öğrenmeli bir köpek olmadı bir Adana bıldırcını alın çok sıkı bağlayın her tarafından makarali olta ile bazı yerlerde gezdirin sonra saklayın otların içine daha iyi olur saygilarimla

Çevrimdışı Ramazan ERKOP

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 01 Mayıs 2015, 14:01:27 »
Eyvallah sagolasin
1993 SAKARYA

Çevrimdışı Ali GİRGİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 01 Mayıs 2015, 15:52:29 »
Ramazan bırak köpeği kendi haline al getir eğitimi ver ilk bıldırcın curnatasında vericek zaten ferma köpeği bıktırma
  • Baikal ij 58 MA
  • simson sulh
  • sarsılmaz camo 61 namlu

Ali GİRGİN / EDİRNE 1986