Gönderen Konu: kıbrıs karga avı  (Okunma sayısı 25286 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Çağıl ÇIRAKOĞLU

• *
  • 5338649991
kıbrıs karga avı
« : 10 Mayıs 2009, 12:14:42 »
her yıl avcılık federasyonunda özel izin çıkartılarak yapılan zararlılarla mücadele (karga,saksağan ) avında bugün vurduğumuz kargalar 10/5/2009

bu resimdeki kargalar vurulmuştur mühre olarak kullanılır diğer kargalar bunları görünce oraya geliyorlar ben de tabi orda saklıyım.... :)

arkadaşım mahmut

saklandığım güme

kargalar özellikle kelklik ,turaç ,tahtalı yavru ve yumurtalarına ayrıca tavşan yavrularına çok büyük zararlar vermektedirler uzun yaşadıklarını da düşünürsek bu yüzden onları da belli bir seviyeye düşürmek zorundayız kktc avcılık federasyonu her yıl gönüllü kişilerden oluşan guruplarla bu zararlılarla mücadeleyi yapmaktadır.
Çağıl ÇIRAKOĞLU
1979 boğaztepe / KIBRIS
o5338649991

Çevrimdışı Dr.Onur ŞEREFHANOĞLU

• *
Ynt: kıbrıs karga avı
« Yanıtla #1 : 11 Mayıs 2009, 14:52:28 »
Mühreleri çok gerçekci yerleştirmişsiniz,canlı zannettim.Tebrikler
Dr.Onur ŞEREFHANOĞLU
0 Rh + 1978 BOLU

Uploaded with ImageShack.us

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #2 : 11 Mayıs 2009, 15:28:21 »
Predatör temizliği şart.Burda da yapılması gerekir.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Fatih AKILLI

• *
  • TeDaViSi oLmaYaN teK HasTaLıK "AVCILIK"tır
« Yanıtla #3 : 11 Mayıs 2009, 15:36:43 »
BU SEZONUN KAPALI GÜNLERİNDE ÇOK GÜZEL BİR ETKİNLİK...
Fatih AKILLI
1980 Alanya ANTALYA

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #4 : 11 Mayıs 2009, 18:23:42 »
Oradaki şartlar hakkında bir bilgim yok ama ustam bana göre bu dengeyi doğa kendi sağlamalıdır
Hızla üreyen böcekleri, böcek yumurta ve tırtıllarını, obur olan kuşlar yiyerek üremelerini önler ve doğal dengenin sağlanmasında büyük katkıda bulunurlar. Birçok kuş, yediği meyvelerin sert tohumlarını gagaları veya dışkılarıyla uzaklara taşıyarak bu bitkinin yayılmasını sağlar. Leş kargası gibi bazı kargalar leşle beslenir, ölen hasta hayvanları kısa sürede yiyerek ortadan kaldırır. Böylece kargalar da doğal denge zinciri içinde önemli bir rol oynar.
AMA DEDİĞİM GİBİ ORADAKİ ŞARTLAR HAKKINDA Bİ BİLGİM YOK O SEBEPLE HAKLI OLABİLİRSİNİZ!!!!!!
saygılar sevgiler...
« Son Düzenleme: 27 Mayıs 2009, 12:18:03 Gönderen: Ş.Burak SEZER »
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

• *
  • 5338649991
« Yanıtla #5 : 11 Mayıs 2009, 23:35:12 »
doğa dengesini kendi kendine sağlamalıdır doğrudur fakat insanoğlu bu dengeleri bozmuştur örneğin keklik türkiyedede burdada azalmaktadır bunun nedeni insanoğludur bunu düzeltebilecek de insanoğludur bu yaptığımızda bunun sadece bir yoludur leş kargaları herşeyi yerler sadece leş yemezler bir keklik yuvasındaki bütün yumurtaları yiyebilirler ve  bizim kıbrıstada aşırı sayıda saksağan ve karga vardır .....bu yaptığımız mücadelenin örneklerini avrupadada bulabilirsin onlar sadece başka yollarla kafes ,ağ vs gibi methodlarla bu  kargaları yakalıyorlar.
Çağıl ÇIRAKOĞLU
1979 boğaztepe / KIBRIS
o5338649991

Çevrimdışı Canan GÖRÜR

• Müdavim Üyemiz
  • ADANA BELÇIKA HATTINDA GARİP BİR AVCI
« Yanıtla #6 : 14 Mayıs 2009, 22:30:03 »
yurt disinda ozel izin veriliyor ve vuruyorlar ama koruma atindalar bunun boyle olmasi sart denge sart saygilar
Canan GÖRÜR
1967 ADANA & BELÇİKA

• *
  • 5338649991
« Yanıtla #7 : 15 Mayıs 2009, 23:56:32 »
denge sart haklısın canan abi ama bu ülkelere göre değişir mesela bizim ülkede karga çok vardır heryerde karga vardır bunun içinde bu mücadeleyi yapıyoruz az olsa zaten yapmazdık....
Çağıl ÇIRAKOĞLU
1979 boğaztepe / KIBRIS
o5338649991

Çevrimdışı Turgay SULU

• *
  • DRAHTHAAR YOLUN SONU :)
« Yanıtla #8 : 16 Mayıs 2009, 00:08:05 »
guzel paylasim tesekkurler , bende mucadele gerekiyorsa yapilmali diyenlerdenim , doga kendi her zaman yetemiyor bazi turler baskin cikip cok fazla bireye ulasirken bazi turler eriyebiliyor,,,,

Turgay SULU 1969
AKSARAY - ANTALYA

• *
  • 5338649991
« Yanıtla #9 : 16 Mayıs 2009, 11:12:16 »
teşekkürler turgay abi ............  rasgele
Çağıl ÇIRAKOĞLU
1979 boğaztepe / KIBRIS
o5338649991

Çevrimdışı Mahmut SADUN

• *
    • CyprusHondaClub
« Yanıtla #10 : 26 Mayıs 2009, 17:20:44 »
Yorumlar guzel.. Fakat KIBRISI bilmeyenler yani buradaki av ortamini bilmeyen arkadaslar iscin soyluyorum , biz Kibrisli avcilar olarak uzun yillar daha bu zevkten mahrum kalmamak icin bu islere katlanmak zorundayiz.. Ulkemizde Yapilmasi gereken cok is var bu konuda ve bizde CAGIL arkadasimla bir ucundan tutmaya calisiyoruz.. Kargalar gercekten buyuk sorun..

Gecen senelerde yine boyle bir karga avi gununde yasadigim bir olayi unutamiyorum ve o gunden sonra Kargalara daha fazla dusman oldum acikcasi  >:D
 O gun ben Arabanin dumeninde cagil arkadasimda yanimda oturuyordu, oyle bir an oldu Karganin yukselip bir yere saldirida bulundugunu farkettik ve oraya yoneldik, yanastigimizda 1anac keklik ve bircok yavrusunun (ulkemizde az bulunan) kacisdigini gorduk, tabii cagil arkadasim onu affetmedi :D ve en azindan o gunluk o yavrulari kurtardigimizi dusunurum.. Oyle bir ani yasadikdan sonra Ulkemizde gerekli oldugunu dusunurum bu sekil avlarin... (zararlilarla mucadele)

Yorum yazan, okuyan ve destek veren herkese tesekkurler..
saygilar..

Rasgele..
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2009, 17:22:34 Gönderen: Mahmut SADUN »
Mahmut SADUN
1984-KKTC/Boğaztepe

Çevrimdışı Recep İLGİN

• fethiyeli avcı
  • *
  • www.kayraconstruction.com
    • KAYRA İNŞAAT FETHİYE
« Yanıtla #11 : 26 Mayıs 2009, 17:34:24 »
çok eski yıllarda ustalarımız daha iyi bilirler domuz vuranlara ve karga vuranlara bir çok avcı dernekleri ve tarım ve köy işleri ücretsiz fişek verirmişlerdi :) aslında ülkemizdede şart denge bozuldu artık...
Recep İLGİN Cep Tel:05327779355
1978 Fethiye - MUGLA  ''Beni Öldürmeyen Darbe Herdefasında dahada ÖLÜMSÜZLEŞTİRECEKTİR''

Çevrimdışı Mesut KONYA

• *
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.
« Yanıtla #12 : 26 Mayıs 2009, 23:25:11 »
bende katılıyorum bu tür zararlı hayvanlar çok fazla ürediklerinde başımıza hertürlü bela oluyorlar onun için avlanmasında fayda var tilkilerdede aşırı çogalma gördüm son senelerde onlarında bir çaresi bulunmalı güzel av olmuş paylaşım için teşekkürler
MESUT B. KARACİHAN
1985 KONYA/MERKEZ 
[email protected] 0535 259 44 61

Çevrimdışı Mustafa USTAOĞLU

• *
« Yanıtla #13 : 27 Mayıs 2009, 14:48:44 »
Bencede temizik şart ben avda görürsem vuruyorum
Mustafa USTAOĞLU
1983 ANTALYA
Kurzhaar aNd Drahthaar
süper action

Çevrimdışı Ahmet EMİN

• GEREDE' Lİ AVCI
  • Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 27 Mayıs 2009, 15:02:43 »
doğanın dengesini kendi sağlaması gerektiğini savunanlar icin yazıyorum. Denge malesef bozulmuş durumda, karga ve keklik nüfusu orantısız bence, karganın düşmanı yok gibi bişey, Saksağanın limiti 15 ama denk gelmedikçe sırf bunun avını yapan yok gibi bişey, Şehirleri bile istila etmişler artık, güvercin yumurtalarını ve yavrularını yediklerine defalarca şahit oldum.
Tilki karga ve saksağanla mücadele bence her avcının görevi... Avda önümüze çıkanları es geçmeyelim diyorum.
« Son Düzenleme: 27 Mayıs 2009, 15:03:50 Gönderen: Ahmet EMİN »
Ahmet EMİN  ANKARA

Çevrimdışı Mehmet ÖZASLAN

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 27 Mayıs 2009, 15:10:06 »
Ellerinize sağlık

• *
  • 5338649991
« Yanıtla #16 : 04 Haziran 2009, 17:31:17 »
teşekkürler ...bizcede dengesi bozuldu kekliğin düşmanlarnı saysak saymakla bitmez fakat karganın hiç yokdur üsdüne üslükte çok uzun yaşamalarınıda göz önünde bulundurursak bir temizlik şarttır zaten az olsaydı vurmazdık ....
Çağıl ÇIRAKOĞLU
1979 boğaztepe / KIBRIS
o5338649991

Çevrimdışı N.Fazıl BÜYÜKKEÇECİ

• Müdavim Üyemiz
    • Avtutkusu.Com
« Yanıtla #17 : 04 Haziran 2009, 17:59:26 »
Maşallah baya bi karga vurmuşunuz...

Çevrimdışı Serkan ÇAKAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 04 Haziran 2009, 18:15:28 »
bu kargalar değişik bişey beyazı fazla....

temizlik güzeldir...rastgele
serkan çakar 1979 MERZİFON / AMASYA
05423436587

Çevrimdışı Mustafa KARDEŞ

• Müdavim Üyemiz
    • www.fencimustafahoca.tr.gg
« Yanıtla #19 : 04 Haziran 2009, 18:39:23 »
evimin bahçesinde benim yapıpda ağaca astığım yuvaya, biz gugukçuk deriz( bir çeşit şehir kumrusu ) yuvalanıp yumurtladılar, dikkatimizi çekti her sabah karga ve saksağanlar özellikle sabah erken saatlerde fırsat kollayıp yumutaları hatta daha sonra da yavruları yemek için sürekli saldırıyorlardı, ailecek pencereden gözleyip, balkonada çıkarak kolladık, nihayet yavru büyüdü, uçtuda kurtuldu, bizde rahatladık.
kargalar ve saksağanlar çok çirkef hayvanlar doğrusu.
Cahille Oturup Bal Yiyeceğine, Alimle oturup Kuru Ekmek ye...! [Hz Mevlana]
emekli eğitimci 1957 BURSA-ESKİŞEHİR

Çevrimdışı Ali AKTÜRK

• *
« Yanıtla #20 : 04 Haziran 2009, 18:49:38 »
Çağıl bey kullandığınız fişek ve tüfek hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Saygılarımla...
Ali AKTÜRK 1977 KAYSERİ
Sözün bilmez bazı nâdan elinden
Yol ağlar, usûl ağlar, erkân ağlar...

Çevrimdışı Kenan PAZARLI

• *
« Yanıtla #21 : 05 Haziran 2009, 09:00:47 »
bence güzel bir olay , doğanın dengesini yine bizler sağlayabiliriz , gerçekten müreler çok güzel yerleştirilmiş...
Kenan PAZARLI
1967 GÜZELCE
İSTANBUL

• *
  • 5338649991
« Yanıtla #22 : 05 Haziran 2009, 10:10:12 »
tüfek şeçimi bu tip av için pek önemli değil çünkü kargalar 15 metre önüme geliyor zaten fişekte pek önemli değil ama 32 -5 numara en ideali  tüfeğimde 27 inc süperpoze 1992 model bir huğlu şokları da 3 ve 1 ..... fakat biz bu mücadeleyi arabadan atış yaparak da yapıyoruz bu şekil av için en ideali 30 inc bir tüfek ve dar şoklardır (1 veya 2 ) şaçmada 4 ve 5 ,çünkü çok akıllı olan bu kargalar o bölgede bir tüfek atarkenden sankide anayolu metreyle ölçüp tam menzil dışına oturup , öylece bekliyorlar .geçenlerde belgeselde gördüm bu hayvanlar o kadar akıllı ki bulduğu sert kabuklu bir meyveyi şehirde trafik ışıklarının olduğu yere getiriyor kırmızı yanınca inip bırakıyor,yeşil yanıyor arabalar o meyvenin üsdünden geçiyor ve kabuğunu kırıyor tekrar yeşil yandığında inip yiyor  :)
Çağıl ÇIRAKOĞLU
1979 boğaztepe / KIBRIS
o5338649991

Çevrimdışı Ahmet EMİN

• GEREDE' Lİ AVCI
  • Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 05 Haziran 2009, 10:41:46 »
tüfek şeçimi bu tip av için pek önemli değil çünkü kargalar 15 metre önüme geliyor zaten fişekte pek önemli değil ama 32 -5 numara en ideali  tüfeğimde 27 inc süperpoze 1992 model bir huğlu şokları da 3 ve 1 ..... fakat biz bu mücadeleyi arabadan atış yaparak da yapıyoruz bu şekil av için en ideali 30 inc bir tüfek ve dar şoklardır (1 veya 2 ) şaçmada 4 ve 5 ,çünkü çok akıllı olan bu kargalar o bölgede bir tüfek atarkenden sankide anayolu metreyle ölçüp tam menzil dışına oturup , öylece bekliyorlar .geçenlerde belgeselde gördüm bu hayvanlar o kadar akıllı ki bulduğu sert kabuklu bir meyveyi şehirde trafik ışıklarının olduğu yere getiriyor kırmızı yanınca inip bırakıyor,yeşil yanıyor arabalar o meyvenin üsdünden geçiyor ve kabuğunu kırıyor tekrar yeşil yandığında inip yiyor  :)

önnek  ;D

hakkaten müthiş zeki hayvanlar. Böylesiyle mücadele şart  ;D

Ahmet EMİN  ANKARA

Çevrimdışı Ali AKTÜRK

• *
« Yanıtla #24 : 05 Haziran 2009, 13:04:22 »
evimin bahçesinde benim yapıpda ağaca astığım yuvaya, biz gugukçuk deriz( bir çeşit şehir kumrusu ) yuvalanıp yumurtladılar, dikkatimizi çekti her sabah karga ve saksağanlar özellikle sabah erken saatlerde fırsat kollayıp yumutaları hatta daha sonra da yavruları yemek için sürekli saldırıyorlardı, ailecek pencereden gözleyip, balkonada çıkarak kolladık, nihayet yavru büyüdü, uçtuda kurtuldu, bizde rahatladık.
kargalar ve saksağanlar çok çirkef hayvanlar doğrusu.

İlginiz için teşekkür ederim.

Saygılarımla...
Ali AKTÜRK 1977 KAYSERİ
Sözün bilmez bazı nâdan elinden
Yol ağlar, usûl ağlar, erkân ağlar...