Gönderen Konu: LÜTFEN DİKKAT,SİTEMİZDE Kİ AVCI ARKADAŞLARA AÇIK VE NET BİR SORUM VAR  (Okunma sayısı 19733 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
Biliyorsunuz, yazılı ve görsel basında kurtların evcil hayvanlara, hatta insanlara saldırdıkları okuyoruz ve duyuyoruz. Benim sizlere bir bayan avcı olarak sormak istediğim şudur. Avda iken, köpeğinizi tuzağa düşürüp çeviren bir kaç kurt görseniz ne yaparsınız?
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Nazım AKGÜN

• Müdavim Üyemiz
ben böyle bir durumla karşılaşsam tüfeği sıkarım köpekten önce kendi can sağlığım önemli.
Nazım AKGÜN  12.03.1984 ortakentyahşi /BODRUM 0537.439.61.82

Çevrimdışı Tarık ÖSTLÜER

• Onursal Üyemiz
  • zordur dağcı olmak
Vururum...
Tarık ÖSTLÜER
1982 MANİSA

Çevrimdışı Hüseyin ÖZEN 35

• Müdavim Üyemiz
Vururum +1
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

Çevrimdışı Tolga GÜVENDİK

• Müdavim Üyemiz
Yanımızda kurşun varsa yapılacak şey bellidir..Eğer kurşun yoksa havaya ateş ederim silah sesiyle kaçmaları lazım insanlara saldıracaklarını sanmıyorum..
Tolga GÜVENDİK
1990 / MANİSA
ImgLand.net image

Çevrimdışı Mehmet KARAKAYA

• *
her avcı köpeğini korumak için vur bende buna dahilim ...
avcı kurt vurdu mu uç olur  kurt avcının köpeğini yedimi bişey yok
yemeye kalkarsa vururum

Mehmet KARAKAYA
1985 / BURDUR -- ANTALYA
Tel:05464220938

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
kurt degil köpegimi öldürmek için adam saldırsa adamıda vururum :))
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Dr.Onur ŞEREFHANOĞLU

• *
Bu olay milyonda bir olur,genelde kurt alır gider,avcı farkına bile varamaz.
Dr.Onur ŞEREFHANOĞLU
0 Rh + 1978 BOLU

Uploaded with ImageShack.us

Çevrimdışı Erhan ACAR

• Müdavim Üyemiz
ben böyle bir durumla karşılaşsam tüfeği sıkarım köpekten önce kendi can sağlığım önemli.
Erhan ACAR
BODRUM MUĞLA/İstikamet Diyarbakır

[url=ht

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
Böyle bir pozisyon ile karşılaşılsa zannetmiyorm ki ay kurt vurmak yasak ben vurmiim nağim köpeğimi yesin hayvancaaz diyecek hiç kimse yoktur.Nasıl soru bu nazife hanım ? :) Benim merak ettiğim siz bu durumda olsanız vururum diyorsanz eğer herkes aynı şeyi yapar.Zira takip ettiğimiz kadarıyla oldukça merhametli bir avcısınız fakat kurallara da son derece uyan birisiniz . Bu durumda da vururum diyormusunuz  ?
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı Rıdvan KOCATAŞ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
Ben, köpeklere saldıran çoban köpeklerini bile vururum iddiasını savunurken bu soru müphem kalmadı bence ;D ;D ;D

Rıdvan KOCATAŞ - 0545 464 4805
1980 Antalya - İkamet  ISPARTA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
Böyle bir pozisyon ile karşılaşılsa zannetmiyorm ki ay kurt vurmak yasak ben vurmiim nağim köpeğimi yesin hayvancaaz diyecek hiç kimse yoktur.Nasıl soru bu nazife hanım ? :) Benim merak ettiğim siz bu durumda olsanız vururum diyorsanz eğer herkes aynı şeyi yapar.Zira takip ettiğimiz kadarıyla oldukça merhametli bir avcısınız fakat kurallara da son derece uyan birisiniz . Bu durumda da vururum diyormusunuz  ?

Vala ben Nazife ablayı tanıyorsam kurda 3-5 takla attırır. ;D ;D ;D ;D

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
Rıdvan bey yapmayın canım sizde çoban köpekleri de vurulmaz yani o kadar diil sanırım . En azından köpeğimi yemiyeceklerini biliyorum . Ve bu yuzden drahthaar besliyoruz oda az cesur olsn da korusun kendini yada olmadı kaçmasını bilsin yani :)  pointer olsa it giibi kaçar walla :D :D
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
hehehe  hatta bende hatırlıyorum , nazife hanım çocukken elde tek kırma kurt beklermiş demekki rıdvan bey cevab ı vermiş oldu 3-5 takla attıracağı kesin bende almış oldum cevabı :)
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı Ahmet GÜÇLÜ

• Müdavim Üyemiz
coban köpegi ,kurt fark etmez köpegimin zarar görecegini(sikilacagini) anladigim an cekerim tetigi uyuturum.
Ahmet GÜCLÜ
1980 DENIZLI
[email protected]

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
:)  Rıdvan kardeşim önce havaya atış yaparım. Kurtların korkup kaçması için kaçmazlar ise aynı senin yazdığını uygularım :) (Vala ben Nazife ablayı tanıyorsam kurda 3-5 takla attırır.  ) Allah hiç bir avcı arkadaşıma bu ortamın meydana gelmesini nasip etmesin. Ancak her şey olabilir. O yüzden de sizlerinde düşüncesini öğrenmek istedim o kadar. 
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı E.Özkan DEMİR

• *
kurt degil köpegimi öldürmek için adam saldırsa adamıda vururum
Erdinç Özkan DEMİR
1975 ANKARA
05306036855

Çevrimdışı Mahmut YURDUSEVEN

• *
kurt degil köpegimi öldürmek için adam saldırsa adamıda vururum :))
Mahmut YURDUSEVEN
1978-Trabzon

Çevrimdışı Hüseyin SÖNMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • cesi ve ıkon
köpeğim    tehlikedeyken   kurtları    sıkarım    saygılar
Hüseyin SÖNMEZ
1952 DENİZLİ

Çevrimdışı Selman YİĞİT

• YaLNıZ KuRT 57
  • *
  • YALNIZ KURT 57
kurt sever olmama ragmen eilimden geliyorsa uzaklaştırmaya çalışırım ama baktım tehlike arz ediyor malesef ölüm vuruşunu yaparım.

İnşallah bu durumla karşılaşmak nasip etmesin hiç bir gönül dostuna.

Selman YİĞİT  / 1985
SİNOP/ERFELEK
0 544 553 04 41

Çevrimdışı İbrahim EBİL

• Müdavim Üyemiz
Vurmaya çok vakit kalmaz diye düşünüyorum köpek elden gider
İbrahim EBİL
1969-İstanbul

Çevrimdışı Tarık OĞUZ

• *
kurdu anladımda şu adam vurmayı pek anlayamadım şaka her halde haa ayağına sıkarım dersen olur ama öldürmeye atmak o kadar kolay olmasa gerek.
Tarık OĞUZ
1961 İZMİR
                     İzmir  Hatay  Avcılar  Derneği

Çevrimdışı Emrah GİRGİN

• Müdavim Üyemiz
  • Emrah GİRGİN
köpeğime dokunanın canını yakarım....

jpg image hosting
Emrah Girgin
DENİZLİ-ÇİVRİL
...İnanmak yağmur duasına giderken şemsiyeyi yanına almaktır...

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
Rıdvan bey yapmayın canım sizde çoban köpekleri de vurulmaz yani o kadar diil sanırım . En azından köpeğimi yemiyeceklerini biliyorum . Ve bu yuzden drahthaar besliyoruz oda az cesur olsn da korusun kendini yada olmadı kaçmasını bilsin yani :)  pointer olsa it giibi kaçar walla :D :D

Vala Ersin hocam bizim öyle derdimiz yok zaten ;D ;D Önceden çoban köpekleri tartışması çok oldu bu sitede. Çoban köpeklerinin öldürdüğü av köpekleri az değil. Dağda sahibi yakınlarında olan bir çoban köpeği benim köpeğime saldırırsa ayırmam. Eğer çoban köpekleri 2 taneyse ve sahibide durdurmadıysa 1. el havaya,  eğer 3-4 saniye sonra hala kaçmadılarsa direk köpeklere sıkarım. Sıktımda. Dağda vurduğum başıboş köpeklerle çoban köpeklerinin sayısı az değil.  Eğer sahibi yakınlarında olmayan bir çoban köpeği saldırırsa hiç acımadan vurur geçerim. Benim köpeğime zarar veremez belki ama başka köpeklere vermesin. Hayvan severlerle bu tartışmaya girmeye gerek yok. O 1-2 çoban  köpeği ölmezse belki muhtelif zamanlarda 8-10 av köpeği ölecek.

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
Bizim av köpeğimiz görevini yapmaya çalışırken , diğer taraftan da çoban köpeği de kendi görevini yapmaya çalışmaktadır .Köpeğime gel deyince gelmezse inadına çoban köpeklerinin arasına dalmaya çalışırsa suç  yine o köpeklerde olmayacaktır.Ama ne bllieyim ya başka köpeklere zarar vermesin diye de bir çoban köğeğinin canını ben almam şahsen . Hayvanseverlik olarak algılama tabiiki hayvanseveriz o ayrı bişey .Senin de en az benim kadar hayvansever olduğunu biliyorum zaten. Ben de demiyorum tabiki asla vurmam ama başıboş sa vururum , sahibi yoksa orda vururum  falan da diyemem ya :) Bugune kadar karşılaştıklarm içersinde vurmamı gerektircek bir durum olmadan hallettik hep inşallah bundan sonra da böle olur . NE diyelim Rıdvan Bey , Allah çoban köpeklerini sizden ve tüm avıclardan ırak tutsun :)  Sen yine çoban köpeğini vururum demişsin de bir arkadaşımız adamı da vururum demiş :)
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ