Gönderen Konu: tufek hakkında  (Okunma sayısı 18999 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gökay Karaduman

• Ziyaretçi
Ynt: tufek hakkında
« Yanıtla #25 : 09 Şubat 2014, 20:16:30 »
Ömer Bey aydınlattığınız için teşekkür ederiz
Bu gibi mesnetsiz ithamlar bu foruma pek yakışmıyor yardım istemek ayrı bir markayı kötülemek ayrı şeyler.Yerli tüfekler için söylenenleri kesinlikle kabul etmiyorum biz kıyaslama yaparken berettanın 15000 lik tüfeği yerli 1000-1500liralık tüfekle kıyaslıyoruz.Şunu bilmek lazım Türkiyeye gelen ithal tüfeklerin çoğu yurtdışında da çoğu avcıya pahalı geliyor.Onlarında ekonomik modelleri var ve çoğunun ismi dahi bilinmez.Ancak 700$lık bir tüfekle Türk tüfeklerini kıyaslamak doğru olacaktır.Detaylı araştırma yapacak olanlar dediğimi zaten anlayacaktır. Saygılarımla

Çevrimdışı Selman TİMUR

• *
« Yanıtla #26 : 09 Şubat 2014, 20:21:58 »
Gökay bey olur olmadık şeylere yorum yapmasanız sevinirim adresinizi verin dediğ tüfeği size fotolarını atıyım yada 4 aydır jandarmanın aldığına dair belgesi var anlamayan kimmiş onu bi açıklarsanız iyi olur asla yargısız infaz etmeyin lütfen
1982-Mardin

Gökay Karaduman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : 09 Şubat 2014, 20:51:58 »
Pardon ama Akdaş başlıklı bir konuda toplatılan başka bir tüfeğin bu konuyla alakası ne?Ben Akdaş kullanıcısıyım tabi ki bu topicte yorum yaparım kimseye de soracak değilim.Fikrime katılır ya da katılmazsınız ama terbiye sınırlarını aşmadan lütfen.Ayrıca yorumumu size istinaden yapmadım bunu da bilin.

Çevrimdışı Selman TİMUR

• *
« Yanıtla #28 : 09 Şubat 2014, 21:01:06 »
Yorumunuz genel oldu ama ben yerli tufeklerle ilgili yorumlar yaptık sizde direk genelleme yaptınız tam 4 tüfekte aynı şey olunca tabiki yazılır demi
1982-Mardin

Gökay Karaduman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : 09 Şubat 2014, 21:08:46 »
Siz mağdur olduğunuz için biraz alınganlık yaptınız bence.Mağduriyetinizi anlıyorum ve gerçekten üzüldüm mesela hangi markalarda ne gibi şikayetleriniz oldu merak ettim ama forumlarda yorum yaparken belirli bir disiplin olur mesela en önemlisi konu başlığı.Sizin Akdaş marka tüfeğiniz varmı?eğer yoksa bu başlık altında böyle bir yorum yapmanız firma yetkilileri ve kullanıcılarını bağlar ve rahatsız eder sizin yaptığınız yorum farklı markalar için farklı bir başlıkta olsaydı daha isabetli olmaz mıydı?Neyse iyi avlar diliyorum Saygılar
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2014, 21:09:48 Gönderen: Gökay KARADUMAN »

Çevrimdışı Selman TİMUR

• *
« Yanıtla #30 : 09 Şubat 2014, 21:15:18 »
Saygı bizden bende yerli tüfek olarak öncü çorçil huğlo hilal ve enson ata neo kullandım ama hep sorun yaşadım en son beratta ve benelli aldım kuruldum ondan yerli tüfklere yorum yazdım saygılar
1982-Mardin

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• *
« Yanıtla #31 : 09 Şubat 2014, 22:06:53 »
merhaba arkadaslar yenı uyeyım burdakı muhabbetı dostlugu gordukce ınsan katılmadan duramıyo..)))

bı konu hakkında bılgı almak yasadıklarımı anlatmak ıstıyorum..
komando av bayınden webley skott marka aktas sılahın yaptı  tufek aldım 6 ay once tufegın dıpcını kestırım dedım fabrıkada 50 tl. para ıstedıler bıraz zaman sonra tufek kasasında kromdan pas yaptı kustuu hep gonderdım gonderdıme pısman oldum daha kotu yapıp gerı gonderdıler bastan sagma yapmıslar dogru duzgun boyamamıslar bıle utanmadan o halde bana gerı gondermısler,,  sonrasında yagmuru yıyınce elkunda dıpcık suyu emdı sıstı karardı  bunada ilk defa sahıt oluyorum tekrar gonderdım tufegı bana dedıklerı bu boya suyu cekermıs bu boyleymıs vernık vurun dedım yıne 50tl para ıstedıler brakın kalsın dedım.. bu nasıl bır zıhnnıyet bu nasıl bı tıcaret tufegın fıyatı 1,600 tl ve tam bır fıyasko herseyden kırp mıslar bırde garantısı yok gıbı herseye para ıstıyolar   ve bundan kazanılan para helalmıdır arkadaslar  alıcak arkadaslar varsada ıyı dusunsun ıyı ıncelesın ben hayatımda boyle bısey daha gormedım bunları anlatmak paylaşmak ıstedım avcının en ıyı dostu avcıdır herzamanç..) yorumlarını beklıyorum ... ayrıca suyu emdıkten sonra sımdı dıpcık catlamaya da baslar ve bunlar onuda kabul etmezler.. napıcam bılmıyorum.????????

Haşim bey konu yeterli olgunluga ulaşmış durumda sanırım olumlu olumsuz bir netice aldıysanız buradan paylaşınız. aksi taktirde akdaş tüfelklerine karalama yapılmış gibi görünüyor konu. bu böyledir demiyorum.

Arkadaşlar konuyu açan arkadaş 2 mesaj sahibi bir kullanıcı nasıl konu buralara geldi lütfedip kendisine cevap veren insanlara saygıdan da olsa konuyu bir yere baglaması  gerekirken kendisi konu açmış sonrasında aktif olmamış :D garip en son 14 ocakta aktif olmuş bir kullanıcının mesajı yüzünden birbirimizi üzmeyelim. ayrıca konuyu acan  kullanıcının gerçekliğinden de bu saatden sonra şüphe ederim....
  Akdaş tüfekleri ile ilgili problem ve sorun yaşayan diğer arkadaşlara yeni bir konu ile devam etmelerini tavsiye ediyorum.

Kesinlikle yerli tüfek olarak iyi diye bilecegimiz ve arkasında duruyorlar diyebileceğimiz hiç bir firma yok 1:200 e tüfek aldım inanciniz olsun bir saat av yapamadım sürekli bozuk fabrikada aylarca kalıyor geldimi aynı enson tüfeği yere vurdum öyle evde duruyor firmanın müdürünün bana söylediği şu biz her sattığımız tüfekle bu kadar uğrasirsak fabrikayı kapatması lazımmış Sizesoruyorum bu adaletmi kime guvenecez elin gavuruysa ölene dek arkasında durur sattığı malın fark bu işte
    Selman bey lütfen yanlış anlamayınız amacım sizi hedef almak değil eleştirmek sadece 1 tüfekle koskoca milyonlarca dolarlık yerli tüfek sanayini kötülemek bence mantıklı değil hepside kul yapısı muhtemel hatalar olası sizin talihsizliğiniz tüfeğinizle ilgili sorunlara cevap bulamayışınız hangi marka size bu şekilde davrandı ise o markanın olduğu bölüme konu açarsanız resimleri ile birlikte hep birlikte yardımcı olalım en azından sesinizi duyurmak acısında 1200 tl niz de  boşa gitmez. belki size bu tarz yaklaşan firma yetkilileride forma üyedir.

Ayrıca türkiyede hiçbir avrupa tüfeğin garantisi yoktur garanti türkiye dağıtımını üstlenen firmanın vicadanına kalmıştır yani dediğiniz gibi elin gavuru yıllarca arkasında durmuyor satıyor geçiyor..   

« Son Düzenleme: 09 Şubat 2014, 22:15:08 Gönderen: Ferhat DEMİRCİ »
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 09 Şubat 2014, 22:39:07 »
türk üreticiler bu imajı yarattı.
gerçeklik payı var ama tuketicilerde kabahatlı herseyın ucuzuna saldırınca illaki olumsuzluk bekleyin.
genelleme yapıyorum sadece.ama istisna firmalar hariç yerli firmalar beni korkutuyor.
bu tarz şeyler bir kez alınır.
imkan dahilinde en iyisi alınmalıdır diye düşünüyorum.
yerli firmalarımız bence dunya standartlarında tufek uretebilirler (eğer gerçekten isteseler).
muhakkak bizim bilmedıgımız bir şeyler varki belli bir kalite çizgisini aşamıyorlar.
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55
evdekı huzur zengınlık budur.

1985-SAKARYA

Çevrimdışı Özgür DÜDEN

• *
« Yanıtla #33 : 09 Şubat 2014, 22:55:07 »
Toplatıldı denilen tüfekler neyidiği belirsiz markalar.Eğer AKDAŞ Silahın üretimi bir tüfek toplatılacak olursa Türkiye de üretim yapacak bir firma daha kalmaz bence.Çünkü hakikaten kalite ve müşteri memnuniyetinde Akdaş Silah çok çok iyi durumda olan yerli bir firmamız.Keşke her üretici firmamız Akdaş kadar müşterisine sahip çıksa.Benim Huğlu Nitro ile yaşadıklarımı forumda paşlaştım.Bir bakın müşteri nasıl oyalanıp canından bezdiriliyor görün.
Özgür DÜDEN
1980 ISPARTA

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• *
« Yanıtla #34 : 09 Şubat 2014, 23:00:33 »
türk üreticiler bu imajı yarattı.
gerçeklik payı var ama tuketicilerde kabahatlı herseyın ucuzuna saldırınca illaki olumsuzluk bekleyin.
genelleme yapıyorum sadece.ama istisna firmalar hariç yerli firmalar beni korkutuyor.
bu tarz şeyler bir kez alınır.
imkan dahilinde en iyisi alınmalıdır diye düşünüyorum.
yerli firmalarımız bence dunya standartlarında tufek uretebilirler (eğer gerçekten isteseler).
muhakkak bizim bilmedıgımız bir şeyler varki belli bir kalite çizgisini aşamıyorlar.

Size katılmakla beraber eskiye nazaran istisna firma sayısı bence arttı insanlar bilinçlendi bu bilinçle devam ettikçe  artmaya devam eder tüfeklerdeki kalite lakin yenilik adına ATA firmasının yeni namlu teknolijisi(promax) için bir videoda bir cümle çok dikkatimi çekti firma yetkilisi namlu içinde saçmaların kaotik hareket ettiğini gördük..!!! bu büyük bir gelişme artık bir başakasının yaptığını değil kendi araştırıp bulduklarını yapma peşindeler bu iyiye işaret ayrıca akkar firmasının 3 namlulu çiftesi armsanın phenoması akkus tüfeklerinin zerafeti, kendi gözlerimle gördüğüm akdaş firmasının namlular konusundaki hassasiyetleri vs. bu liste uzamaya başladı. bence güzel şeyler var araştırmak lazım.
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #35 : 10 Şubat 2014, 00:42:52 »
Saygı bizden bende yerli tüfek olarak öncü çorçil huğlo hilal ve enson ata neo kullandım ama hep sorun yaşadım en son beratta ve benelli aldım kuruldum ondan yerli tüfklere yorum yazdım saygılar
Bu tüfekleri nereden alıyorsunuzda hep size denk gelmiş..şanssızlık diyelim..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Murat ÇELİK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #36 : 10 Şubat 2014, 01:42:24 »
ömer bey internet üzerinden bir tüfek aldım av bayinin adını vermeyeceğim akdaş diye istedim sibergun geldi sonra çok yeri araştırdım hatta akdaş silah sanayisni bile aradım bana hiç bir fark yok dediler sadece marka farklı dediler garantisi de akdaşa ait dediler ama şimdi sizin yazdıklarınızı okuyunca biraz aklım karıştı siz akdaş olarak sibergunun arkasında durmuyormusuuz yani fakat aldığım yerde sibergun tamamen akdaş üretimidir dediler bu arada tüfeğim 712 el modeli saygılarımla
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2014, 21:28:02 Gönderen: Murat ÇELİK »
Benden selam olsun bolu beyine köroğlu torunu
1981 Istanbul

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
  • Yeminli Mütercim Tercüman AKDAŞ SİLAH
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #37 : 10 Şubat 2014, 22:18:27 »
ömer bey internet üzerinden bir tüfek aldım av bayinin adını vermeyeceğim akdaş diye istedim sibergun geldi sonra çok yeri araştırdım hatta akdaş silah sanayisni bile aradım bana hiç bir fark yok dediler sadece marka farklı dediler garantisi de akdaşa ait dediler ama şimdi sizin yazdıklarınızı okuyunca biraz aklım karıştı siz akdaş olarak sibergunun arkasında durmuyormusuuz yani fakat aldığım yerde sibergun tamamen akdaş üretimidir dediler bu arada tüfeğim 712 el modeli saygılarımla

Murat Bey merhaba,

Tüfeğiniz hayırlı olsun öncelikle.

Sibergun, Webley&Scott, Dickinson ... ve AKDAŞ markalı ürünler bayinin size söylediği gibi aynı ürünlerdir. Yukarıda bahsettiğim gibi küçük tercih farkları vardır. İlk başlarda Sibergun (Yazıcılar Av) markalı pozelerde kostik kullanıldı, ancak zaten nemli ve yağmurlu olan Karadeniz bölgesinde kostik çok baş ağrıttı. O nedenle artık Sibergun ürünler de krom kaplı üretiliyor. Şu anda sadece Webley&Scott ürünleri standart olarak ve lüks model Akdaş ürünleri isteğe bağlı kostik kaplı üretiliyor.

Lütfen yanlış anlaşılma olmasın; Akdaş bütün bu markaların arkasındadır ve garanti sağlamaktadır. Ancak yukarıda söylediğim gibi, mesela Webley&Scott ürünlerde kostik kullanılması, yağlı kundak kullanılması vs. TAMAMEN markanın tercihidir ve Akdaş'ı ilgilendirmez.

Paslandırılmış, iyi bakılmamış bir kubuz Akdaş'ın sorumluluğunda değildir; yeniden boyanması ücrete tabidir. Ama üretim hatası varsa; yani atıyorum kubuzun bir kısmını boya tutmamışsa, tüfek kutudan o şekilde çıkmışsa işte bu kargo ücreti dahil firmamızın sorumluluğundadır.

Biz kendi ürünlerimizde mümkün olduğunca piyasa taleplerine kulak veriyoruz ve özellikle istenmedikçe kostik ve yağlı kundak tercih etmiyoruz.
Piyasa kostik ve yağlı kundaklı Akdaş ürünleri de görebilirsiniz. Bunlar daha eski ürünler veya özel sipariştir.

Özetle, satın aldığınız ürün Akdaş garantisi altındadır ve kullanıcı hatası hariç herhangi bir hata garanti süresi boyunca ücretsiz tamir edilecektir. İçiniz rahat olsun.

Selamlar
Saygılar

Not: Tamire gelen bir tüfeğin ne şartlar altında kullanıldığı, ne kadar bakıldığı ve sorunun kullanıcı hatası olup olmadığı çoğu zaman rahatlıkla anlaşılmaktadır. Tamir servisimiz bir çok ufak kullanıcı hatasını ücretsiz gidermektedir. Normal şartlarda başta kaplama olmak üzere kullanıcı hataları ücrete tabidir.

Çevrimdışı Murat ÇELİK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #38 : 10 Şubat 2014, 23:03:44 »
öncelikle ilgilenipte mesaj atmanız bu işte ne kadar ciddi olduğunuzu gösteriyor teşekkür ederim. eşim konyalı konyaya uğrayacağım yazın fabrikanıza uğramayı düşünüyorum  saygılarımla...
Benden selam olsun bolu beyine köroğlu torunu
1981 Istanbul

Çevrimdışı Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #39 : 15 Şubat 2014, 23:59:25 »
Bu ara foruma seyrek girdiğim ve girdiğimde de konu gözümden kaçtığı için aynı problemi birebir yaşamış biri olarak Akdaş Ailesi'nin ürettikleri ürünün her türlü (servis, hatta eğitim desteği ile)  arkasında durduğunu daha önce AKDAŞ MÜŞTERİ HİZMETLERİ ÇOK İYİ başlığı altında belirtmiştim. Yaşadığım problemi ve nasıl çözüldüğünü bu defa fotoğraflarla anlatacağım.
2012 başında Adana Hilal Av'dan aldığım Webley&Scott  912 K

bmp resim yükle

Sağank yağışa yakalandığımız bir av günü sonunda dipçiğin bezle kurulandıktan sonraki durumu:

resim upload

jpg upload

Daha önce (tıpkı konuyu açan arkadaş gibi) yağlı kundak kullanmadığımdan Ömer kardeşin ve Sadık Usta'nın gayet samimi bir yaklaşım ile verdikleri bilgiler ve bila ücretsiz gönderdikleri teak yağı ve zımparayı kullanarak

hızlı resim yükle

Boy ve el kundağının geldiği son durum

resim upload servisleri

Ömer kardeşime ve Sadık Ustama şahsen tekrar teşekkürü bir borç bilirim ancak servis hizmetlerinin daha standart hale getirilmesi gerekliliğini de (bütün iddialı firmalarımız için geçerlidir) vurgulamadan geçemiyeceğiM.

• Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #40 : 16 Şubat 2014, 10:45:32 »
Zülküf Bey paylaşımınız için teşekkür ederim. Yağlı kundak ile ilgili benzer bir sorunu sizde yaşamıştınız; ve karşılıklı paylaşım ile sorunu gidermiştik. Umarım tüfeğinizden memnunsunuzdur.

İnanın burada hizmet standartları ile ilgili bir dengesizlik yok. Şöyle ki; yukarıda da bahsettiğim gibi ufak aksaklıkları firmamız ücretsiz gidermektedir. Buna örnek sizin tüfeğinizdir; sadece bir kaç kat kundak yağı geçilerek sorun giderilmiştir. Hatta bunu gönderilen boya ile siz kendiniz yaptınız. Ama sorun büyükse, yani kundak aşırı ıslatılıp şişti, şekilden çıktı ise yapacağımız bir şey yok. Elbet ücret talep edilecektir, çünkü işçilik maliyeti ve kullanıcı hatası söz konusudur. Akdaş Silah ufak tefek sorunları ücretsiz giderir; bunu tüfeğini tamire ve bakıma gönderenler, fabrikamızı doğrudan ziyaret edenler iyi bilir. Ancak, doğrudan kullanıcı hatası olan ve ilgili ustaların zamanını alacak bakımlar ücretsiz olamaz.

Burada özellikle dikkat çekmek istediğim nokta şudur: Akdaş'a ait olmayan markaların ürünlerinin muhatabı Akdaş olmamalıdır. Commando ve Dickinson için markaların sahibi Komando Av'a, yine Webley&Scott için markanın Türkiye yetkili satıcısı Komando Av'a; Sibergun için marka sahibi Yazıcılar Av'a başvurulması olması gerekendir. Örnek vermek gerekirse; Apple firmasının led ekranlarını LG firması üretir ve Apple markalı bir cihazda hata olursa muhatap LG değil de doğal olarak Apple'dır.

Bu firmalar Akdaş'a ürünleri gönderip gerekli servisi müşterilerine sunacaktır. Diğer firma ve markaların kostik veya yağlı kundak gibi tercihleri Akdaş Silah'ın tasarrufu dışındadır ve tamamen onları ilgilendirir. Akdaş Silah söz konusu ürünlerin bakımı ve oranımını garanti süresince (kullanıcı hataları dışında) ücretsiz yapacaktır.

Özetle Webley&Scott markalı bir tüfek ağır koşullarda kullanılıp kundağı şekilden çıktıktan sonra Akdaş kötü kundak boyası yapıyor diye firmayı karalamak, kazancın helal/haram olduğunu sorgulamak asla kabul edilemez. Yağlı kundağın kullanımı hakkında satıcı firmaların bilgi vermesi gerekir. Bu tür aksaklıklar Akdaş Silah'ın sorumluluğunda asla değildir. Akdaş; "Akdaş" markalı ürünlerden doğrudan sorumludur.

Lütfen Webley&Scott ve diğer markalara sahip olan kişiler öncelikle satıcı firma ile görüşsün. Zaten yetkili firmalar Akdaş Silah ile irtibata geçecektir. Akdaş Silah üçe beşe bakmadan müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmaktadır ve sunmaya devam edecektir.

Tamire gelen tüfeklerinin kayıtlarının tutulduğunu da hatırlatmak isterim. Ne tür işlemlerin yapıldığı kayıtlarımızda görebiliyoruz.

Herkese Selamlar

Zülküf Bey'e teşekkürler

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #41 : 17 Şubat 2014, 02:26:08 »
Ömer bey merhaba..sibergun veya commandoya yaptığınız tüfeklerin namlu çeliğinde fark varmı?biraz kafam karıştı,fiyatlar uygun ancak kalite durumu nasıl?zor bir soru oldu ancak gelip Sadık ustanın kafasını şişirmeyeyim dedim..sizde güzel cevaplıyorsunuz..selamlar
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #42 : 17 Şubat 2014, 16:19:48 »
Ömer bey merhaba..sibergun veya commandoya yaptığınız tüfeklerin namlu çeliğinde fark varmı?biraz kafam karıştı,fiyatlar uygun ancak kalite durumu nasıl?zor bir soru oldu ancak gelip Sadık ustanın kafasını şişirmeyeyim dedim..sizde güzel cevaplıyorsunuz..selamlar

Ahmet Bey merhaba,

Akdaş'ta üretilen tüm ürünlerin hammaddesi aynıdır. Fiyatlar da aynı; belki güncellenmemiş eski fiyatları görmüşsünüzdür farklı sitelerde. Marka değeri nedeniyle Webley&Scott bir miktar pahalı olabilir ama diğerleri aynı. Eğer daha ucuza bulabilirseniz kaçırmayın. Sadece boya ve kaplama gibi farklar vardır ve Akdaş hariç diğer ürünlerde daha seri ve standart bir üretim söz konusudur. Akdaş bu konuda kimi noktalarda bir tık yukarıdadır (malzeme olarak değil, işçilik olarak).

Selamlar

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #43 : 17 Şubat 2014, 17:18:32 »
Ömer bey çok teşekkür ederim,kafamdaki soru işareti kalktı..Sadık ustama çok selamlar..bu sene bıldırcına gelir dedik ama yoğun herhalde,gönüller bir olsun..selamlar
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #44 : 17 Şubat 2014, 17:56:46 »
Sayin Ömer bey'i ilgisinden ötürü cani gönulden kutluyor tesekkur ediyorum,
malum diger uretici firmalari sorumlularini gormuyoruz hic mudail olmuyorlar burdan pay bicin,
Saygilar
1981 / Samsun / Malatya

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #45 : 21 Şubat 2014, 14:20:44 »
  :)
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2016, 19:12:41 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #46 : 23 Şubat 2014, 21:52:18 »
O0

SELAMÜNALEYKÜM

http://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=7947

http://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=7948

ömer bey...   yukarıda  linki atılı olan SİBERGUN TÜFEĞİ  ilgili sitede çelik kasa olarak yazılmıştı....  bu tüfek çelik kasa olması itibarı ile kasa kaç BAR basınca dayanıklılık gösterir,,,,,  tüfek 7+1 slug namlu olarak üretilebilirmi  veya 61cm namlulu olan tüfegin fişek haznesini 7+1 e yükseltebilirmiyiz....   

saygı ile allaha emanet olun

Aleyküm Selam Hüseyin Bey,

Linklerini verdiğiniz tüfekler Akdaş üretimi değil. Bildiğim kadarıyla Mert Huğlu firmasının ürünleri. Çelik kasa da değiller.

http://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=7945
http://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=7946

Bağlantılardaki tüfekler ise Akdaş'ın Yazıcılar av için daha önce ürettiği Sibergun markalı gazlı sistemli ürünlerdir. Şu anda aynı modeli seri olarak üretmiyoruz.

AK 212 kinetik sistemli modellerde ise 6+1 seçeneği mevcut. Tüm modellerimiz 1400 (+-150) bar basınca dayanıklıdır.
Kurşun namlusu üretime hazırdır, temin edebilirsiniz.

Selamlar
İyi günler

Çevrimdışı Ergün ALTIN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #47 : 23 Şubat 2014, 22:37:58 »
Vay arkadaş herkes açıklama yapmış yok tüfek şöyle kullanılır yok böyle su görmemeli yok çamura deymemeli falan falan falan
Burda firma yetkilisi evet açıklama yapıyor çok iyi ,daha burda bir karşılık buluyoruz yani ilgili bir firma...site yetkilisi başka açıklama yapıyor ve tabiki biz avcılar...
BU konuyu açan arkadaşım sen bu tüfeği nerede nasıl kullandın yaw. Suya mı yatırdın? Çamurda yerde mi gezdirdin? 100 gr mermi mi attın? ne yaptın bi anlat başına bir sürü iş gelmiş madur olmuşsun.
 Bu anlattıklarının tanığı sadece sensin sen bu fabrikaya gönderdiğin zaman ve geri geldiği zaman sana bi açıklama kağıtları yollamıyorlar mı? bunları yayınla ...
Tüfek resimleri koy siteye ...Ben av ve avcıdan yanayım:bizler avcıyız sonuçta bir ava gidiyoruz bir yağmur yağcak biraz ne olacak tüfek hemen şişermi demekki var bir sorun. yere düşüyoruz az çamur değecek boya akmayacak :(
Arkadaş sen yayınla sonuç kağıtlarını ve resimleri ak kara belli olsun.
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2014, 22:51:10 Gönderen: Ergün ALTIN »
  • ARMSAN Phenoma
1983 BURSA İNEGÖL/ANKARA BEYPAZARI

The following users thanked this post: Coşkun SEZER

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #48 : 23 Şubat 2014, 23:36:05 »
 :)
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2016, 19:11:00 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #49 : 24 Şubat 2014, 07:59:18 »
O0

selamünaleyküm

ömer bey öncelikle bilğiler için teşekkürler...

yalnız sizin eklediğiniz  linkteki tüfeklerle benim eklediğim linkteki tüfekler  aynı av bayisinde ve AKDAŞ SİBERGUN adı altında fiyatlandırma ve satış yapılıyor....  5-6 ay önce farklı fotografta aynı tüfekler vardı ve çelik kasa olarak yazılmıştı.... ilgili siteyi aradığımda çelik kasa olduğunu doğrulamışlardı.... hatta akdaş silahı aradım  telefona çıkan kişide doğruladı.... akdaş silahı aradığımda  çelik kasa olarak combo olarak yaparmısınız dediğimde fiyat bile söylemişti telefona çıkan arkadaş... 

ilgi ve alakanızdan dolayı tekrar teşekkürler.....  allah razı olsun.

Hüseyin Bey bir yanlış anlaşılma olmuş herhalde. Kusura bakmayın. Şu anda çelik kasalı yarı otomatik üreten yerli firma yok diye biliyorum. Muhtemelen size yanıt veren arkadaş çelik kasa süperpoze ile karıştırmış. Çelik kasa yarı otomatik hiç üretmedik.

Eklemek isterim ki tüm Sibergun ürünleri Akdaş üretimi değildir; bayii size yanlış bilgi vermiş. Akdaş üretimi olmayan bir ürün de tabii ki Akdaş garantisi altında değildir. Aynı şey Webley&Scott için de geçerlidir; zira farklı firmalar Webley&Scott için üretim yapmaktadır. Biz şu anda 900K süperpoze üretimi yapıyoruz.

Selamlarımla