Gönderen Konu: yeni sarsılmazlar çok güzel  (Okunma sayısı 19293 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ertan ARIN

Ynt: yeni sarsılmazlar çok güzel
« Yanıtla #25 : 14 Kasım 2014, 15:56:22 »
Sarsılmaz bence bir türlü kaliteyi tutturamadı!!! İzmir'deki av bayilerinde esamesi bile yok sadece Silahçıbaşında dürbünlü uzun namlulu JAWS modeli var,gerisi teferruat,aslında bu kadar tabancada ünlü bir firma nasıl tüfekte tutunamıyor anlamıyorum.Bernardelli firmasını satın alıp İtalya'da TÜRK bayrağını dalgalandırdığında çok övünmüştük aslında Sarsılmaz firmasıyla.
Ertan Arın
1968 Urla İZMİR

Çevrimdışı Selami GERÇEK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 17 Aralık 2014, 16:02:23 »
Bende sarsılmaz franchi alıcaktım. Elimde huğlu eagle var poze. Domuz gibi avlar için otomatik düşünüyorum. Ama franchi nasıl bir tercih olur. Yada ne önerirsiniz. Teşekkürler.
1990 MANİSA

emrahtunca57

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : 17 Aralık 2014, 16:05:59 »
Bende sarsılmaz franchi alıcaktım. Elimde huğlu eagle var poze. Domuz gibi avlar için otomatik düşünüyorum. Ama franchi nasıl bir tercih olur. Yada ne önerirsiniz. Teşekkürler.
Armsan kullanıcısıyım tavsiye ederim...
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2014, 16:07:02 Gönderen: Emrah TUNCA »

Çevrimdışı Selami GERÇEK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 17 Aralık 2014, 17:00:14 »
Teşekkürler Emrah bey. Ayrıca bu siteye üye olalı, adnını bile pek duymadığım bir çok markanın adı duyulmuş isim yapmış markalardan daha çok tutulduğunu gördüm.
1990 MANİSA

Çevrimdışı Yıldıray ÖZBİLGİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 17 Aralık 2014, 20:43:17 »
sarsılmazı güzel olması önemli değil vuruş ve salam bide arza sıkıntı olmasın ben aldım maf odum 3 sene de beri sarsılmaz otomatikle iyi yapamadım morelimi çok bozuyordu ben sarsılmazı tavsiye etmiyorum aldığımıda mişman oldum satarken zor sattım uçuza gitti
yeni tüfeğim geliyor akdaş 212 l
1989 BARTIN Amasra

Çevrimdışı Ali YALÇIN

• *
« Yanıtla #30 : 14 Ocak 2015, 00:58:04 »
erkadaşlar doğru söylüyorlar sarsılmazın yedek parçaları çok pahalı ben sarsılmazı otomatik tüfeği geçen sene bakım için gönderdim bana böyle şeyler olabilir deyip yazdıklarımı yapmadan geri gönderdiler ayrıca tüfeğin piston yayını değiştirmişler benden bir yay için 70 tl hesap çıkardılar tamir için tüfek gönderdinmi doğru dürüst yapmıyorlar tüfek de böyle sorun olur diyorlar tüm avcı arkadaşların dikkatine sarsılmaz tüfekler malesef böyle....
Ali YALÇIN
1969 Fethiye

Çevrimdışı Emrah GÜNDEM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 15 Ocak 2015, 11:49:15 »
HEMEN HEMEN BÜTÜN TÜFEKLERİN ÖLÇÜLERİ BİR CELİKLERİ NAMLULARI BİR. BU FİYAT FARKLARI NEDEN KAYNAKLANIYOR ACABA. 4140 OYMA ÇELİK GÜMÜŞ KAYNAK BİTTİ BU FİYAT FARKI NEDEN KAYNAKLANIYOR? AYNI 4140 OYMA CELİK NAMLU VE AYNI STANDART ÖLÇÜLERİNDE  OLAN FARKLI IKI MARKANIN AVI OLDURMESI NASIL DEĞİŞEBİLİR? BİZ SADECE KUNDAK DİPCİK GRANÜL İŞMESİNE KALİTE FARKINA MI PARA VERİYORUZ?
1987 KONYA

Çevrimdışı Selami GERÇEK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 15 Ocak 2015, 17:17:11 »
Şuan yerli tüfeklerin en ucuzuda en pahalısı da aynı sorunları çıkarıyor yeri geldiğinde (fişek sıkıştırma, avı canlı bırakma vs.) firmalarımız fiyatı artırınca kaliteliyiz sanıyorlar sanırım  :P (babam hep der, insan bir yalanı çok söylerse zamanla o yalana kendi de inanır diye) benim izlenimim bunlar. Bak bu pahalı daha iyidir imajı oluşturmak. Bunlar tamamen kişisel görüşlerim. Saygılar.
1990 MANİSA

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 15 Ocak 2015, 18:29:19 »
Geçen hafta yıldız pezo aldım.Çifte olarak da yıldız düşünüyordum ama av bayiinde gördüğüm 20 cal sarsılmaz aklımı çeldi.Biraz araştırdım ama memnun olan yok!Yine de dayanamadım aldım 71 cm namlu 20 cal 3250 gr geliyor kayışıyla.Bu hafta sonu deneyeceğim inşallah.Genel olarak sarsılmaz kullananlar çok memnun değil diyebilirim.
1982-İstanbul

Çevrimdışı Hamit SAYARER

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 15 Ocak 2015, 18:55:37 »
Arkadaşlar bütün tüfekler aynı malzemeden üretilmiyor kalite farkı illaki var, bunu kullanırken anlıyorsunuz. Neden bir wolksvagen bir fiat farklı fiyatlara satılıyor beraber avlandığımız bir arkadaşımızda sarsılmaz poze var ve tüfek öldürmüyor tavşan saçmalardan kalbura dönüyor tavşan o halde gidiyor sonra köpek tutuyor tahtalıya atıyor tahtalı havada patlıyor her taraf tüy kesiliyor kuş gidiyor yani boşu boşuna keyif olsun diye bukadar insan memnuniyetsizlik bildirmiyor bende de stoeger m2000 var iyi olduğunu söylememe gerek bile yok forumun neresine bakarsanız karşınıza stoeger ile ilgili bir konu çıksa genelde memnuniyet cümleleri görürsünüz bu şans mı dersiniz?
1979 İZMİR

Çevrimdışı Gürkan ÖZKAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 15 Ocak 2015, 19:13:44 »
Sarsılmazın eski modelleri ile ilgili genelde iyi yorumlar duydum. Ancak yenilerin mekanik problemleri çok baş ağrıtıyor. Pas konusu zaten acayip birşey. Bayiye yeni gelen tüfeklerde bile kırmızılıklar başlamış. Usta avcılarla konuşunca; biraz pas olur, idare edilir de lan bu sarsılmaz pas sökücü kuruyunca paslanmaya başlıyor diyorlar. Velhasıl; 1-2 modeline baktım, namlu yatağı ve pimlerin de paslandığını görünce kaçtım.
1975 - istanbul - www.hobimaket.com

Çevrimdışı Emrah GÜNDEM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #36 : 15 Ocak 2015, 20:27:42 »
arkadaslar cumleten selamun aleyküm..bu sıteye yeni uye oldum siz degerlı avcı arkadaslarla paylaşmak istedıgım bı konum olacak...gecen hafta  göle ördek avına gıttım kullandıgım sılah sarsılmaz concord francı namlu...30 gr 7 numara rc:ve 32 gr 7 numara rc sıpe kullandım ve göl avcılıgının kara avcılıgı gıbı olmadıgını gordum..10 cm uzatma namlu ıle 20:25 metre uzaklıgındakı ordeklere attıgım zaman ördeklerın umrunda bıle olmuyo attıgım saçmalar...tabı bende düşünüyorum adamlar 40:50 metreden soluksuz dusuruyo ordeklerı...bu tufegıu yıllardır kullanıyorum ama sorunuma bı çözum bulamadım..sorunun 10 cm taktıgım şokta oldugunu tahmın ettım ve sarsılmazı aradım ve uzatma namlu sıparısı verdım 5cm ve 10 cm orjınal uzatma namlu ıstedım....siz degerli arkadaslar bu konuda yardımcı olabılırmısınız...gıramajı mı az sıkıyorum uzatma şokundamı bı sıkıntı var anlamadım gıttı..

ördek kazda en fazla 5 numara kullanılır diye biliyorum. 2 3 numaralar uzaga ve daha etkili olur soguk havada da tüfegınızın agırlıgına göre 34 36 gram yapın
1987 KONYA

Çevrimdışı Emrah GÜNDEM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #37 : 15 Ocak 2015, 20:33:54 »
Şuan yerli tüfeklerin en ucuzuda en pahalısı da aynı sorunları çıkarıyor yeri geldiğinde (fişek sıkıştırma, avı canlı bırakma vs.) firmalarımız fiyatı artırınca kaliteliyiz sanıyorlar sanırım  :P (babam hep der, insan bir yalanı çok söylerse zamanla o yalana kendi de inanır diye) benim izlenimim bunlar. Bak bu pahalı daha iyidir imajı oluşturmak. Bunlar tamamen kişisel görüşlerim. Saygılar.

babam 90 larda bir arkadasında sarsılmaz süper poze görmüş. avları öldürmesi cok hosuna gitmiş o zamandan takmsı bi srsılmazın süper pozesini alacam diye şimdi gitti 512 lere 2binin üstünde fiyat cektıler. babamı döndüremedim 301ini bi bayide bulduk 3 4 yıldan beri sıfırı cıkmıyormus uzatma soklu onu aldı bakalım. benimde cok hosuma gitti ingiliz kundak bakalım sacma grupman dagılımını buradan paylasırım
1987 KONYA

salih korkmaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : 15 Ocak 2015, 23:32:42 »
2 hafta önce pazar günü avda yağmur çiseledi akşam eve gelene kadar tüfek nasıl olduysa her yeri paslanmış.emniyet düğmesine varıncaya kadar ki bir kerede paslanmadan dolayı tamire gidip geldi bu tüfek.böyle şeyler oldukça tüfekten soğutuyorlar adamı.tüfeğim sarsılmaz franchi vurması yıkıcılığı çok iyi gel gelelim paslanma sorununa adamı kanser ediyor.hayırlı forumlar herkese

Sarsılmaz'ın sponsoru değilim ama bir tüfek 4-5 saat içinde paslanmaz !! Yapmayın arkadaşlar Dünyanın sayılı markalarından bir tüfek bu kadar karalanmaz !!! yazıktır !!

salih korkmaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : 16 Ocak 2015, 00:03:28 »

Çevrimdışı Bilal KAHVECİ
Avlak Üye
*
Profili Görüntüle  E-Posta  Kişisel İleti Gönder (Çevrimdışı)

« Yanıtla #23 : 10 Kasım 2014, 12:40:20 »
Alıntı
2 hafta önce pazar günü avda yağmur çiseledi akşam eve gelene kadar tüfek nasıl olduysa her yeri paslanmış.emniyet düğmesine varıncaya kadar ki bir kerede paslanmadan dolayı tamire gidip geldi bu tüfek.böyle şeyler oldukça tüfekten soğutuyorlar adamı.tüfeğim sarsılmaz franchi vurması yıkıcılığı çok iyi gel gelelim paslanma sorununa adamı kanser ediyor.hayırlı forumlar herkese
Moderatöre rapor et     Kayıtlı
Bilal KAHVECİ
1984 KARABÜK

Arkadaşlar Bir tüfek 4 veya 5 saat içinde paslanmaz !! Avrupanın üçüncü büyük silah firması ve Türkiye'nin yüz akı. Sakın yanlış anlaşılmasın Sarsılmaz ile ortak çalışmıyorum, Sarsılmaz concorde kullandım tam 8 yıl tek bir defa bile tutukluk yapmadı, paslanma sorunu yaşadım ama kendi hatamdan dolayı. İnsanlar nedense kendi hatalarını kabul etmekte güçlük çekiyorlar bu genelde Türk halkında görülen bir olay !!!! Nasılsa at bana Kurtul misali !!!

Çevrimdışı Gürkan ÖZKAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #40 : 16 Ocak 2015, 00:17:20 »
Salih abi, 3-4 saati bilemem. Ama satışa yeni gelen bayideki tüfekler bile paslanmaya başlamıştı. Eski sarsılmazların iyi olduklarını, avcıların çok memnun kaldıklarını biliyorum. Ancak yenilerde özellikle bu pas sorunu çok fazla.
Bu arada kendi adıma sarsılmazla ilgili bir sıkıntım yok. Hatta işlemleri halledince sarsılmaz tabanca almayı düşünüyorum. Yeni polimer St-9 ile ilgileniyorum.
Bence sarsılmaz son dönemde tabancaya ağırlık verirken tüfeği biraz boşladı. Bir dönem Sarsılmaz pompalı m208 ilgimi çekti. Satışta olan 2 tanesini farklı bayilerde inceledim. İkisinde de pas başlamıştı. Birinde yatak iyice kırmızılaşmıştı. Eskiler söyler, paslanan tüfek iyi tüfektir. Tamam iyidir de, 1700 liraya yivsiz bir yerli alırken kimse sıfır tüfekte pas istemez. Çok zor birşey değil, tüfek boyalarını gözden geçirsinler, revizyona gitsinler.
1975 - istanbul - www.hobimaket.com

Çevrimdışı Emrah GÜNDEM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #41 : 16 Ocak 2015, 00:31:05 »
AVI ÖLDÜRMESİ İÇİN YUMUSAK DEMİR Mİ KULLANIYORLAR NE BİLMİYORUM AVLARINI COK GUZEL YAIYOR AMA
1987 KONYA

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #42 : 19 Ocak 2015, 21:53:47 »
Yeni aldığım 20 cal sarsılmaz çifteyi geçen hafta sonu deneme fırsatı buldum.Vursan otomatik de 2 no şok ile 15 metre de sarsılmaz çifte 4 no şok ile aynı dağılım gibiydi.12 tüfeklere göre daha toplu gidiyor.Fabarm 71 cm namlu olan otomatikle de denedik hemen hemen aynı atışların resmini çekmedim.
1982-İstanbul

Çevrimdışı Emrah GÜNDEM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #43 : 20 Ocak 2015, 09:41:52 »
512 serisi pahalı oldugu için 301 modelini bi bayide rastege bulduk aldık sokları dısarda silahın yakıcılıgı bir harika fişek secmiyor. güvercine hangi fişekle atalım elektirik çarpmış gibi indiriyor. paslanması da bu demirin özelliği sanırım
1987 KONYA

Çevrimdışı Bilal KAHVECİ

• *
« Yanıtla #44 : 20 Ocak 2015, 12:06:58 »

Sarsılmaz'ın sponsoru değilim ama bir tüfek 4-5 saat içinde paslanmaz !! Yapmayın arkadaşlar Dünyanın sayılı markalarından bir tüfek bu kadar karalanmaz !!! yazıktır !!

arkadaşım zaten bende türkiyenin sayılı markası oldugu için güvenerek aldım.benim markaya bir sözüm yok.orada benim kimseyede yalan borcumda yok.paslandımı paslandı.he sadece benim tüfeğime olmuş ta olabilir ben benim tüfeğimle ilgili konustum.aynı marka aynı modeli kullanan bi başka kullanıcıda olmamış ta olabilir.ben markayı genel anlamda kötülemedim de ima da etmedim.
herkese iyi forumlar.
Bilal KAHVECİ
1984 KARABÜK
Sarsılmaz SP 303
Sarsılmaz Franchi
Franchi Affinity

Çevrimdışı Mustafa AKTÜRK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #45 : 22 Ocak 2015, 20:02:36 »
Bendede sarsilmaz franchi var 2011 de almistim silahimda hicbi sekilde paslanma yok cok saglam ve kaliteli silah  sarsilmaz turkiyenin sayili firmalarindan benim yakinlarimda var eski cancorde lerden  onlarda memnunlar silahlarindan sadace yedek parca cok pahali gecen yil sormustum dipcik takimi ahsap 350 lira plastik 200 demislerdi bir adet soku 40 tl ama vurmasi yikmasi guzel fisek secmez ne koyarsan atiyor alacak arkadaslara tavsiye ederim
1992 belgium buruxxeles

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #46 : 25 Ocak 2015, 23:59:51 »
Sarsılmaz çifteyi bir haftadır deniyorum.Yağmur çamur gördü ve paslanma yok henuz ama her av dönüşü bakımı yapılıyor.
1982-İstanbul

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
  • Böyle Bir Kara Sevda...
« Yanıtla #47 : 26 Ocak 2015, 05:43:12 »
Hayırlı olsun Erdem bey, ben charless daily 12 çap olanını 2 yıl kullanamadan sattım. Çift patlatıyordu.
Kullandım her avda korkarak attım, 1 ve 2 şok hariç diğer şoklarını hiç beğenmedim. Ama boya kalitesi bence yerliler içinde en iyi marka sarsılmaz.
1981 Burdur
EY RABBIM
IMAN ILE ÖZÜMÜZÜ, HAYAT ILE YÜZÜMÜZÜ 
EDEP ILE SÖZÜMÜZÜ, KUR'AN ILE ÖMRÜMÜZÜ HAYIRLI EYLE

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #48 : 26 Ocak 2015, 13:28:05 »
2 ve 3 No şok ile kullanıyorum Magnum fişek de atıyorum henuz bir aksilik yaşamadım benim Tüfek 3250 gram bu arada
1982-İstanbul

Çevrimdışı Emrah GÜNDEM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #49 : 26 Ocak 2015, 21:19:01 »
ABİLERİM ACİL BİLGİ ALMAK İSTİYORUM SP301 SUPER POZE ALDİM BAYİDE BAYA BİR BEKLEMİS DEPODA. NAMLUSUNU SİLİYORUM SİLİYORUM BEZ SARARİYOR VD40 LADA COK SİLDİM HALA BEZLERİM SARARİYOR KOSE DİP EKLEM YERLERİNDE DAHA COK SARARİYOR NEDİR BU BOYA Mİ? YAĞ MI? YOKSA COK KORKTUGUM KÜF MÜ?
1987 KONYA