Gönderen Konu: PARALI AVLAKLARA MERHABA !!! (İMZA KAMPANYAMIZ BAŞLAMIŞTIR !!! )  (Okunma sayısı 72827 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
Ynt: PARALI AVLAKLARA MERHABA DİYELİM !!!
« Yanıtla #50 : 06 Mart 2014, 09:59:01 »
Yurt genelindeki derneklere ulaşilip zorunlu bir şekilde katilimlarini sağlayarak,
gün tertipleyip orada buluşabiliriz,
reklamci bir arkadaşimiz kisa ve öz bir şekilde derdimizi anlatan bir pankart yapar asariz,
Derneklere ulaşip katilim çağrisi yapma işini öyle birisi yapmaliki maximum katilim sağlansin
ne kaybederiz her hafta ava gidiyoruz bir haftada hep beraber orada buluşalim
üzgün küskûn ama kararli olduğumuzu belirtelim, rantin elinden kurtarabiliriz,
sessiz bir eylem olacağindan insanlarin bize olan tutumuda değişir,
Illaki medyayada yansiyacak, yaban tv de orda olacak, bize destek verecek
Bir hafta sonu otobúse atlayip ankarada olmak çok zor olmamasi lazim
1981 / Samsun / Malatya

Çevrimdışı Sinan TANLIKOLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #51 : 06 Mart 2014, 10:00:15 »
Yurt genelindeki derneklere ulaşilip zorunlu bir şekilde katilimlarini sağlayarak,
gün tertipleyip orada buluşabiliriz,
reklamci bir arkadaşimiz kisa ve öz bir şekilde derdimizi anlatan bir pankart yapar asariz,
Derneklere ulaşip katilim çağrisi yapma işini öyle birisi yapmaliki maximum katilim sağlansin
ne kaybederiz her hafta ava gidiyoruz bir haftada hep beraber orada buluşalim
üzgün küskûn ama kararli olduğumuzu belirtelim, rantin elinden kurtarabiliriz,
sessiz bir eylem olacağindan insanlarin bize olan tutumuda değişir,
Illaki medyayada yansiyacak, yaban tv de orda olacak, bize destek verecek
Bir hafta sonu otobúse atlayip ankarada olmak çok zor olmamasi lazim
ben gelirim yeter ki öyle bi gün kararlaştıralım
1985 kütahya
0533 523 8526

Çevrimdışı Tolga GÜVENDİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #52 : 06 Mart 2014, 11:29:44 »
Bilmediğim için soruyorum; bizim avcı olarak tek başımıza ne yapmamız gerekiyor?? Federasyonlar, Konfederasyonlar  onların yöneticileri ne için var?? onlar bu işe bi çözüm bulup birleştiler mi? bu konuda bi fikirler var mı? çözümü bulduktan sonra derneklere yazı yazıp (atıyorum) imza veya eylem istediler mi? Yoksa yetkili olarak seçilenler de aynı şeyleri mi istiyor??
Tolga GÜVENDİK
1990 / MANİSA
ImgLand.net image

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #53 : 06 Mart 2014, 11:32:39 »
Bilmediğim için soruyorum; bizim avcı olarak tek başımıza ne yapmamız gerekiyor?? Federasyonlar, Konfederasyonlar  onların yöneticileri ne için var?? onlar bu işe bi çözüm bulup birleştiler mi? bu konuda bi fikirler var mı? çözümü bulduktan sonra derneklere yazı yazıp (atıyorum) imza veya eylem istediler mi? Yoksa yetkili olarak seçilenler de aynı şeyleri mi istiyor??
kardeşim çoğu etiket için var gerçekten avcı camiası için çalışan çok az insan var
1985 kütahya
0533 523 8526

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #54 : 06 Mart 2014, 12:24:54 »
Yağmasanda gürle ;) ;) Eğer imzalarla kampanyalarla ciddi manada belirli bir ciddi sayıya ulaşılsa hep beraber olunsa,şu ortamda eyleme falan gerek kalmadan gidip görüşülürde ben içimizde o görüşmeyi yapacak temsilci olduğunada inanmıyorum :D
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Serdar BURAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #55 : 06 Mart 2014, 12:54:54 »

Avcılar derneği başkanı olduğunu imza kısmından öğrendim...Serdar başkanım ''Bu saatten sonra yapılacak birşey yok'' sözü sana yakışmıyor.Sen bir toplumu temsil ediyorsun abicim..Sana güvenen, seni temsilcisi olarak gören insanları üzer bu lafın..
Biz elimizden geleni yapacağız..Haklı davamızı hukuki mücadele ile devam ettireceğiz..
Dediğin gibi bu sistem 2003 yılından bu yana vardı..Fakat hiçbirimiz ihtimal vermiyorduk..Ta ki AB uyum süreci adı altında geçen sene genel avlak, devlet avlaklarının sayısı artırılıp AVBİS sistemi hayata geçirilene kadar..Çıkarılan yasadan tam 10 yıl sonra ! Şimdi ise biliyoruz ki önümüzdeki yıl paralı avlak statüsüne geçilecek..Görünen köy kılavuz istemiyor..
Ruhsat yenileme işlemindeki maliye borcu muhabbeti avcıların ihmailinden dolayı 60 günlük itiraz süreci geçtiği için yasalaştı..Artık geri dönüşü yok..Fakat AVBİS ve paralı avlaklar bildiğim kadarıyla şuan yürütmelik aşamasında..Yani kesinleşmedi.Hukuki itiraz için hala vaktimiz var..

Burak kardeşim sende bende avcıyız.Ben Çanakkale bölgesinin en çok üyesi olan ve  belgeli avcı sayısı olan dernek başkanıyım.Bu süreç zarfında yeni yeni konuyu bu sene öğrenen arkadaşlarımız var.Ben ve bölgemizde buna Balıkesir de dahil olmak üzere bu sistemde yanlışlıkların olduğunu ve avcıların kesinlikle bunu kabul etmeyeceğini çok kez dile getirdik ve itiraz ettik.Lakin bu avbis sistemini ve paralı avlak uygulamasına geçiş isteyen Ankarada bulunan   Mustafa Kantarlı denilen şahıs ve çevresinde bulunan bir iki kişi bunun net uygulanacağını lakin bazı değişikliklerin olabileceğini söylüyor.Bu konu ile ilgili tpolantılar yapıldı kendileriyle ve değişikliklerin nasıl olduğu veya olacağı kesin netleşmedi.Benim Bu saatten sonra yapılacak bir şey yok yazmam bundandır Burak.Bizler avcılar istediğimiz gibi eylem yapalım,itiraz edelim başta bu sistemi uygulamak isteyenler avcı olmadıkları için avcıya bakış açıları farklı olduğu için işimiz zor.

Ben haftaya Çarşamba günü dernek lokalimde üyelerime ve diğer avcı arkadaşlarımıza bu konuyla ilgili bir seminer verceğim.Bizler gibi avcı olan bu işin arkasını bırakmayan misafirlerimiz olacak.Ben işimizin zor olduğunu dile getiriyorum.
Serdar BURAK
1979 Çan ÇANAKKALE 05326570506 Çan Erenler Avcılık ve Atıcılık Derneği Başkanı

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #56 : 06 Mart 2014, 13:18:58 »
Serdar başkanım belli ki bir yanlış anlaşılma oldu..Bu konular artık iyice canımızı sıktığı için ani tepkiler verebiliyoruz..
Bugün avcıları bilinçlendirme adına kim bir taşın üstüne taş koyarsa ileride muhtemelen üzerimize kalacak vebalin altından kurtulmuş olur..Bu konuda yaptığın ve yapacağın çalışmalar adına sana kolaylıklar dilerim..

Birkaç arkadaşımız imza kampanyası hakkında fikir de bulunmuş..Böyle bir kampanya yapılabilir fakat ne derece sonuca ulaşacağını ve karşılaşacağımız ihtimalleri önceden bir tespit etmeliyiz..Çünkü şu andan itibaren boşa harcayacak vaktimiz olmadığını düşünüyorum..

İmza kampanyasının artılarını ve eksilerini tartışabiliriz..Görüşlerinizi bekliyorum...
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #57 : 06 Mart 2014, 13:53:29 »
Imzayi toplamak yine derneklere düşüyor, mesela dernekler üyelerinin adi ve sayisi altina imzali evraklari 
Bir araya getirilebilir, ama hukuki süreç başlatilmazsa istersen bir milyon imza toplasak traşş,
En önemliside kim yada kimler yönetecek, aramizda avukat hakimde yok varmi?
Olsada uğraşirmiydi?
1981 / Samsun / Malatya

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #58 : 06 Mart 2014, 14:19:09 »
biz hakkını aramayı bilmeyen bir toplumuz. Bu da birşeyleri değiştirebileceğini bilmemenin, haklarının neler olduğunu bilmemenin ve korku ve üşengeçliğin sonucu. toplum olarak hiçbirşeye itiraz edilmemiş ne dendiyse tamam denmiş. bununlada yetiniriz denmiş hep.
bir de korkaklar ve suya sabuna dokunmayanlar var. Aman bana bişey olurmu diye korkudan donuna yapacaklar. Ha birde suya sabuna dokunmayanlar. yıllarca hiçbirşeye karışmayıp devlet ne yaparsa doğru yapar diye asalak gibi yaşayanlar.
adam belgeyi iptal ettirmekten korkuyor bir daha nasıl alırım diyor. yada iptal ettirirsem seneye nasıl avlancam diyor. yahu 1 sene av yapmamaya dayanamayacak delirecek adam. bu ne hırs. değil bir sene 1 gün av yapmadan duramayacak adamlar var. bu ne aç gözlülüktür yahu.
bak kardeşim şimdi itiraz etmezsek şöyle olur böyle olur diye anlatıyorsun cevap şu " yok ya öyle şey mi olur yapmazlar öyle şey"
yıllardır böyle diye diye herşey başımıza geldi. onu yapmazlar dedikleri herşey oldu. öyle diyenlerde nebilelim yani dediler hep. hala da aynı döngü devam ediyor. ha birde köylülerimiz zengine peşkeş çekmeyi pek sever. kendi yerlisini şikayet eder husumetlik yapar ama dışardan bie zengin geldimi dayanamaz hemencik en iyi av yerlerine götürülür. işte yaban tv nin o meşhur avcılarına da böyle yaptılar götürdüler en iyi yerlere onlarda işin güzelliğini farkına varıp her av günü ava gittiler. üstelik yasak olan şeylerde kullanılarak. ee noldu o yabanın avcıları şimdi godaman oldular ava da gitmiyorlar elamanları av yapıyor. doydular. parada aktı. gel keyfim gel.
şimdi bu iş yine onlara yarayacak biliyorlar. paralı oldumu gel keyfim gel.
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #59 : 06 Mart 2014, 22:26:09 »
biz hakkını aramayı bilmeyen bir toplumuz. Bu da birşeyleri değiştirebileceğini bilmemenin, haklarının neler olduğunu bilmemenin ve korku ve üşengeçliğin sonucu. toplum olarak hiçbirşeye itiraz edilmemiş ne dendiyse tamam denmiş. bununlada yetiniriz denmiş hep.
bir de korkaklar ve suya sabuna dokunmayanlar var. Aman bana bişey olurmu diye korkudan donuna yapacaklar. Ha birde suya sabuna dokunmayanlar. yıllarca hiçbirşeye karışmayıp devlet ne yaparsa doğru yapar diye asalak gibi yaşayanlar.

Hakan bey bu teslimiyetçi zihniyeti yıkmak lazım :(
Bunun için o bunu yapsın, bunlar bunu neden yapmadı ? demeden, BEN NE YAPABİLİRİM DİYEREK ve onu yaparak başlamazsak her adım başarısızlıkla sonuçlanır :(
Önce BİREY olabilmek lazım aksi halde bizleri temsil edenlerde bizler gibi hareket eder...
Alttaki çocukluk şarkısını bu konuya gayet ciddi olarak yazdım işin özü bu,
yoksa yukarıda alıntı yaptığım koyun zihniyeti değişmez :(
Doğru da yanlışta olsa fikrimizi yazıp burada paylaşırsak dostça tartışırsak bilmeyenler öğrenir ve yeni fikirler doğar, doğruyu buluruz...

Tohumlar fidana
Fidanlar ağaca
Ağaçlar ormana
Dönmeli yurdumda
......

Birtek dal kırmadan
Ormansız kalmadan
Her insan bir fidan
Dikmeli yurdumda

YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #60 : 06 Mart 2014, 22:45:18 »
tuncay kardeşim aynen katılıyorum sana. biz herşeyi anlatabiliriz ben şahsım adıma her fırsatta her konuşma ortamında bunları dile getiriyorum. BİREY OLMANIN FARKINA VARMAK çok önemli. haklarını bilemek toplum devlet içindir anlayışını değil devlet toplum içindir anlayışını kavrayabilmek çok önemli.. devlet biziz hepimiziz hayali bir kavram yaratmaya gerek yok. biz ne istiyorsak öyle olmalı. yoksa devlet kavramının hiçbir anlamı kalmıyor. ama şöylede bir gerçek var karşınızdaki insanlar da da birazcık küçücük bir algı olmalı. fikir yürütebilme, muhakeme yapabilme yetisi olmalı. ben tek tekte anlatırım bundan gücenmem ama öyle insanlar çıkıyor ki karşınıza sonunda allah sizi bildiği yapsın diyip çileden çıkıyorsunuz.. ama ben inancımı hiçbir zaman kaybetmicem ve herşeyi istediğimiz şekle getirebileceğimize inanıyorum. saygılar sevgiler
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #61 : 07 Mart 2014, 14:12:00 »
Burak iş sadece imza kampanyası ile kalırsa elbet kenarda kalır fos olur.kulüp başkanlarını  site yöneticilerini bir çatı altında toparlayacak birlik olmuş federasyon başkanları küçük meblağları avcısından toparlayıp bunu birlikte bir kontrol mekanizmasıyla hukuk yolunda kullanırak kesin sonucu alır hatta davalık bir yasayı uzun süre yürürlüğe girmekten alı koyar ve zaman kazanmış ve kazandığımız süreç içinde aceleye gelmeden mantıklı kararlar ve adımlar atmış oluruz.Kanımca bu işi hukuk yoluyla ve birlik olarak çok rahat avcının lehine çevirebiliriz.Bir sonraki adım ise avcının istemediği bu işleri bilmeyen kontrolör ve yöneticileri bu noktalardan uzaklaştırıp yerine avcılık bilinci olanları yerleştirmek olur.Arkasındanda bnim safra olarak adlandırdığım gece avcıları kaçak avcılar katliamcıları durduracak avcının elinde olan bir sistem konfederasyon ve kulüpler tarafından oluşturulur.
Bu temiz yöneticilerin bayrağı alıp avcısını kulüpler aracılığıyyla etrafında toparlamasından ve biz avcıların yüzlerce lira devlete binlerce lira keyfimize harcarken 10ar lira feda etmemizden ve oluşucak havuzdan ne şekilde kazancımz olacağından ne yaptırımlara  başlangıç olacağından geçiyor.
Biraz daha geç kalınırsa geçmiş ola.

Ufuk abi söylediklerinde çok haklısın..Pek çok sorunumuz var..Bakanlık ile aramızdaki sorunların AVBİS, avlak gibi sorunların yanı sıra kendi içimizde de sorunlar yaşıyoruz..Kaçak ve usulsuz avcılık, tabanın isteklerini yerine getiremeyen pasif yöneticiler vs..
Bu konuları aşmak için bana göre atılacak ilk adım aktif olarak gördüğümüz federasyonlara üye olmak..Bunu sadece bölgesel olarak düşünmemeliyiz..Kim bu konulara kafa yoruyor bir çözüm arıyorsa onun yanında olup destek olmalıyız..Bu KAYHAF EYHAF KADFED vs hangisi olursa olsun...
İnanın ki bu desteğe federasyonlarımızın çok ihtiyacı var..Bir elin nesi var iki elin sesi var diyerek avcı camiası olarak bütünlüğe ihtiyacımız var.
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #62 : 07 Mart 2014, 19:38:16 »
Imzayi toplamak yine derneklere düşüyor, mesela dernekler üyelerinin adi ve sayisi altina imzali evraklari 
Bir araya getirilebilir, ama hukuki süreç başlatilmazsa istersen bir milyon imza toplasak traşş,
En önemliside kim yada kimler yönetecek, aramizda avukat hakimde yok varmi?
Olsada uğraşirmiydi?

Hasan abi avukat işi kolay iş...Birkaç avukat arkadaşım var onlarla görüşürüm ben..
Yeter ki bu imza kampanyasının bize artıları eksileri ne olacak onları tartışalım..Bir sonuca ulaşma ihtimalimiz nedir ???
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #63 : 07 Mart 2014, 19:58:39 »
Başlattığımız bir kampanya yaklaşık 36 bin avcı tarafından paylaşıldı. (Avımı Avlağımı Sermayeden Sayma )dedik iş koptu gitti. Demek ki bir şeylere karşı hala duyarlı insanlar var. Bizler bu ağır yükün altında elbette mücadele etmekte zorlana biliriz ama yorulduğumuz yerde yükümüzü birlikte paylaşmak en doğru olanı. Toplumsal bir etki oluşturmak meselemiz. Bu bilinç içinde yılmadan davamıza sahip çıkmak zorundayız. Dernek başkanı çalışmıyorsa çalıştıracağız arkadaşlar, yok öyle bir makamı sadece laf olsun diye işgal etmek, federasyon çalışmıyorsa basacağız resti, çalışacak. Ben kendi derneğim adına mücadele verirken bir taraftan da federasyonu muzu güçlendiriyoruz. Bunu yaparken doğru ekip  arkadaşları ile çalışmak gerekli, Tuncay Kandemir, Burak Sezer, Terem Amazon,Bulancak, Görele , açıkça söyleyebilirim ki bizde kimse kafasına göre değil tabana göre hareket ediyor.sırf bu yüzdendir ki bu gün Federasyonumuza Marmara bölgesinden Altınova derneği dahi katıldı.Doğru şeyleri doğru zamanda yapmak gerekir. Bu gün Bafra da ki dernekler de katılım sürecini hızlandırmışsa emin olun insanlara doğru şeyler verip doğru karşılıklar aldığınız içindir. Başarmak adına biz mücadelemizi sonuna kadar  yeni ve eski yol arkadaşlarımızla  sürdüreceğiz.
« Son Düzenleme: 07 Mart 2014, 20:00:39 Gönderen: Serhat ÇELEBİOĞLU »

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #64 : 08 Mart 2014, 00:38:19 »
Evet her avcı arkadaşımız derneğini sıkıştırmalı,
Bu AVLAK sistemi nedir diye başkanına sormalı !!! bakalım ne cevap gelecek konuya koyun gibi mi ? bakıyor yoksa fikri yada bilgisi yada ilgisi varmı ???
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #65 : 08 Mart 2014, 02:01:03 »
Ve başkanlara: Bütün bölge temsilcileri, bir defa da "MAK" ın davetine icabet etmek için değil,  kendi insiyatifleriyle toplanıp, hukuki olarak ne yapılabilceğini konuşmaları için baskı oluşturmalı, bunu yapmadıkları takdirde 1-2 yıl sonra ne avcının, ne aidatın ne de derneğin kalmayacağını anlatmalıyız.
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #66 : 08 Mart 2014, 18:04:13 »
Ve başkanlara: Bütün bölge temsilcileri, bir defa da "MAK" ın davetine icabet etmek için değil,  kendi insiyatifleriyle toplanıp, hukuki olarak ne yapılabilceğini konuşmaları için baskı oluşturmalı, bunu yapmadıkları takdirde 1-2 yıl sonra ne avcının, ne aidatın ne de derneğin kalmayacağını anlatmalıyız.

En son bakanlıkta yapılan AVBİS toplantısında bölge temsilcilerinin konuya bakış açılarını ve tutumlarını gördük..Şaka gibiydi...
Şimdi dediğiniz gibi böyle bir toplantıyı bölge temsilcilerinden beklemek gülünç olur Zülküf hocam...
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #67 : 08 Mart 2014, 20:48:33 »
Bu yılın il Merkez Av toplantısına katılan bir Klüp başkanı toplantıda, AVBİS diye bir şey varmış, bu nedir be? diye sormuş, daha vahimi,Milli Park yetkilileri de ne olduğunu açıklayamamış :)

Arkadaşın süperpoze tüfeğine bakıp takoz takılı mı diye sorduğunu gözümle görmesem, iftiradır deyip geçeceğim ama durum vahim. Avcı kursunda hocalık yapıyordum, yetkili (!) kişi gelip derste kursiyerlere çam dikim sahalarına 300 m den fazla yaklaşamazsınız dedi.........

Anlatmak istediğim; Deveye boynun eğri demişler, nerem doğru ki demiş.

Göze batan, çalışan, araştıran, öğrenen bir avuç kulüp başkanı haricinde, kulüp başkanları eğitimsiz, ilgisiz. Etiket olsun diye başkanlık yapan çok ( Kendini yetiştirmiş, hakkıyla çalışan, bu işe gönül vermiş başkanları tenzih ediyor, aflarına sığınıyorum)

Milli park görevlileri üniversite sınavında puanı ilgili bölüme hasbelkader yetip giren, sırf ekmek parası için bu işi yapan, dağdaki keklik beni mi gerdi diyen elemalar. ( Yine çalışan üç beş yetkiliyi tenzih ederim.)

Biz avcılar pek mi temiziz sanki:) Far avı bizde, teyip işi bizde, kaçak av bizde vs vs .  E bu işleri yapan bohçacıdır deyip işin içinden sıyrılmak kolaycılıktır... Ben hayatımda hiiiiç teyp kurulmuş bir merada avlanmadım diyen kaç kişidir, öyle ya da böyle bulaşmıştır bir yerinden, eskilerde de olsa......

Sonuç kimse suçu başkalarının sırtına yükleyerek kurtulamaz.

Bu deve bizim, birlikte güdeceğiz.

Kulübümüze gidip, yöneticimizi zorlayacağız, çalıştıracağız, gerekiyorsa biz çalışacağız.

Sadece konuşmayacağız iş de yapacağız.......

Burak Kardeşimin nezdinde bu işe kafa yoran, emek veren bütün avcıları kutluyor ve destekliyorum. Bize düşen görevleri yerine getirmek için de elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.

şafak bey;

vallahi ramazan beyin yeride tesbitleri işte bizim kaderimizi çizen çeşitli insan şekilleri ile dolu bir kuruma bağlıyız,

ibretlik bir durumumuz var,

traji komik bir o kadarda vahim,

kulüp yetkilisi ilk toplantıda avbisi soruyor karşısındaki yetkili bilmiyorki anlatsın,

yetkili poze de takoz soruyor eline almamışki hayatında gel görki yetki verilmiş yetkiliye  ;D

300 mt ekili alana mesafeden bahsetmiş acaba ekim sahası gördümü ,

allahtan sizin gibi bilgili ve duyarlı arkadaşlar varda avımıza ve avlanacağımız meralara sahiplenme duygusu taşıyan, hakkımız elden gitmeden inşallah birşeyler olacak bize doğru bir yol göstereceksiniz ben canı gönülden inanıyorum size yapılacak her neyse bize yol gösterin lütfen. saygılarımla

« Son Düzenleme: 08 Mart 2014, 20:50:34 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Son Düzenleme: 09 Mart 2014, 13:15:27 Gönderen: Ş.Burak SEZER »
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
ben imzamı attım üzerime düşenide yaparım

« Son Düzenleme: 09 Mart 2014, 13:47:41 Gönderen: Sinan TANLIKOLU »
1985 kütahya
0533 523 8526

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
imzanızı atmak için alttaki bilgi size yardımcı olacaktır

DEVLET VE GENEL AVLAKLARI; PARALI AVLAKLARI KABUL ETMEMEK İÇİN BAŞLAYAN ELEKTRONİK İMZA KAMPANYASINDA TÜM AVCILARIMIZI GÖREVE DAVET EDİYORUZ !!!
TEPKİNİ GÖSTER, SENDE İMZANI ATMAK İÇİN TIKLA

DEVLET VE GENEL AVLAKLARI; PARALI AVLAKLARI KABUL ETMEMEK İÇİN BAŞLAYAN ELEKTRONİK İMZA KAMPANYASINDA TÜM AVCILARIMIZI GÖREVE DAVET EDİYORUZ !!!
TEPKİNİ GÖSTER, SENDE İMZANI ATMAK İÇİN TIKLA
« Son Düzenleme: 09 Mart 2014, 15:28:57 Gönderen: Tuncay KANDEMiR »
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Hüseyin ÖZEN 35

• Müdavim Üyemiz
Bende katıldım.İşe yarar veya yaramaz tüm arkadaşlardan duyarlı olup katılmalarını bekliyorum kendi adıma.
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
Attığınız her imza ve imzanızda yazdığınız mesaj alttaki kişilere iletilmekte ayrıca kampanya sonunda imzalayanların bir listesinin çıktısını alarak tekrar TBMM meclisi dahil gerekli yerlere iletilebilir bu nedenle önemli elimizde gerçekçi bir liste olacak....

Kime:
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Genel Müdürlüğü, Prof. Dr. Veysel EROĞLU
Dr. Nurettin AKMAN, Dr. Nurettin AKMAN
Prof. Dr. Lütfi AKCA, Prof. Dr. Lütfi AKCA
Doğa Koruma ve Milli Genel Müdürlüğü, Ahmet ÖZYANIK
Av Yönetimi Dairesi Başkanlığı, Cemal AKCAN
Av Yönetimi Dairesi Başkanlığı, Mustafa KANTARLI
Av Yönetimi Dairesi Başkanlığı, Sebati Nur AKBAŞ
Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Cemal NOGAY
Genel Avlak ve Devlet Avlakları adı altında Türkiye de Ülke gerçeklerine uymayan, paralı avcılık sistemini istemiyoruz. Avcılığı Avcılar Yönetmeli diyoruz.

Saygılarımla,
[Adın]

Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Metin GÖRGÜLÜ

• Müdavim Üyemiz
  • yelkili
 Ben imzamı attım.

Bütün bu olacakları çok isteyen biri vardı hayret ediyorum dediğini yapıyor.!

METİN GÖRGÜLÜ-1969- YELKİ KÖYÜ-İZMİR
TECRÜBE ÖĞRETMEN'LERİN EN İYİSİDİR.
YALNIZ OKUL MASRAFI AĞIRDIR.

resim yükle

Çevrimdışı Fatih ERKAN

• *
Attık bakalım inşallah sonuca ulaşır
1990
Elazığ - Sofya