BÖLGE AVCILARI İLETİŞİM VE BÖLGESEL PAYLAŞIMLAR > KARADENİZ BÖLGESİ AVCILARI

YALNIZ KURT 57 .... 2011-2012 ÇULLUK AVLARI part 2

(1/5) > >>

Selman YİĞİT:
      Yine gönüllerin sultanı çulluk kuşumuzun avıyla neticelenen 2 av günümün anılarını sizlerle paylaşacagım  ;)

Malum uzun süre paylaşımda bulunamayınca kunular birikti ve bende çareyi birleştirmekte buldum.16  ve 19 kasım günleri yine koyuldum yollara.Tek başıma oldugum bu iki avda anlatılmaz  olaylar yaşadım .

Dostlarla yapılan avlar  çok güzel oluyor ama  ne hikmetse yalnız yaptıgım avdan  av açısından daha verim aldım.

Her ne kadar çogu zman dikkat etmesekte çulluk avı esnasında sessiz ve dikkatli olmak  güzel sonuçlar almayı kaçınılmaz kılıyor.

Çullugun  bu sezon bol oldugunu hep dile getirdik fakat bu aralar azaldıgını düşünmekteyim.

Her avımda  güzel kuş kaldırıyor ve avlıyorum ama bölge avcılarıyla sohbetimizde çogu avcı kanat göremeden avdan dönüyor.

Havaların ısınmasıyla birlikte kuş malesef yükseklere dogru yada göç hayatına dogru yola koyuldu.

Cumartesi günü avımdan bir gün önce mantar toplayan köylülerin çok sayıda kuş kaldırdıklarını duydum.Bunun üzerine meramı degiştirdim fakat kanat göremeden  merayı terk ettim.Bu kuşun toplu hareket ettigini ve bölgedegiştirdigini görtermekteydi.

2. mera tercihimde dogru  seçim yaptıgımı anladım ve güzel kuşlar avladım.Köpeklere çok iş düştü ve çok şükür üstüne düşenleri fazlasıyla yaptılar.

Tek av yaparken fermaya gittmek gerçekten zor iş.Çünkü en dogru yere geçmeniz ve iyi tüfek atmanız gerekiyor.Olamsı gerekenden daha fazla düşünüp hesap yapıyorsunuz.Her zaman dogru hareket etmek nasip olmuyor.Ama şu bir gerçekki bu estanteneler  işin özü ve  tadı. ;)

İnşallah avlarımız tüm bereketi ve güzelligi ile kazasız belasız geçer.

Hepinize kucak dolusu sevgi,ler saygılar sunuyorum  ;)

YALNIZ KURT 57 ÇULLUK AVI KLASİKLERİ DEVAM EDECEK....

16 KASIM 2011

19 KASIM 2011 ( Av esnasında yaralı giden kuşu avsonunda köpeklerin bulması nedeniile avlanan kuş sayısı 5 olmuştur.Bende bu kuşu hatıra olarak foto karesinde olmasını istedim biline . )

Berk KEMİK:
Gene kırmışsın çubuğu abi rast gele daim olsun . Bu tarafada düşür yakında yolunu :)

Ş.Burak SEZER:
Döktürmüşsün yine usta.. ;)
Söyle o çulluklara göçe başlamasınlar hemen..Daha siftah yapmadık biz :)

Selman YİĞİT:

--- Alıntı yapılan: Berk KEMİK - 21 Kasım 2011, 19:59:10 ---Gene kırmışsın çubuğu abi rast gele daim olsun . Bu tarafada düşür yakında yolunu :)

--- Alıntı sonu ---

teşekkrüler kardeşim.

Valla çok istiyorum ANKARA ya dogru gelmek ama  av seoznu açılınca kafa avdan başka birşeye çalışmadıgından olacakki  gezileri falan  düşünemiyoruz.

İnşallah bir yolunu bulur dostları ziyaret ederiz.

Tüm ekbe kucakdolusu sevgiler saygılar.

Selman YİĞİT:

--- Alıntı yapılan: Ş.Burak SEZER - 21 Kasım 2011, 20:01:03 ---Döktürmüşsün yine usta.. ;)
Söyle o çulluklara göçe başlamasınlar hemen..Daha siftah yapmadık biz :)

--- Alıntı sonu ---

Sen git keklik vur yok sana çulluk mulluk :D

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git