AVCIYA HİZMET VEREN ESNAFLAR > ÖZEL AVLAK VE AV HAYVANI ÜRETİCİ LİSTESİ

Keklik Nasıl Üretilir? Buyrun Bakın!

(1/3) > >>

Hüseyin BAŞARIR:
       Türkiye'de de keklik, sülün, çil, turaç gibi av hayvanlarımızı üretmek ve doğaya güzel bir şekilde yerleştirmek mümkün demek ki.. Adamlar bu işi çok güzel yapıyor. Her işin bir yolu var... Biz yapamaz mıyız! Bence daha da iyi yapabiliriz...

Hüseyin ZENGİN:
yapılabilir ama kim yapacak.  ben kendimi bildim bileli türkiyede sülün yetiştiriliyor. ama ne hikmetse hiç bir zaman sağlam bir şekilde sülün popülasyonu oluşmadı ülkemizde. nedendir niye böyle oluyor birazda devletin kendini sorgulaması lazım. sırf sülün salacağız diye koca koca meraları köyleri ava kapatanlar nerede. nerede salınan sülün keklik çil ve karacalar. bir çoğu çakallara ve tilkilere yem oldular mağlesef.

ispanya neresi biz neresi hem. aramızda dünyalar kadar fark var. onların seviyesine ulaşmamız içn daha çok ekmek yemek lazım.

ama bir şeyi iyi biliyorum,yasaklar ile bu iş olmaz. hepimiz el ele verip yapmamız lazım bu işi,b,iri oradan sülün salıyorsa biri burada  kaçak avlıyorsa ancak avucumuzu yalarız biz.

İsmail YALÇIN:
tükçesi yokmu...

Kemal YILMAZ:
havada bulut yurdum avcısı bu işi unut.

Onur ÇELİKOĞLU:
Ben bizim ülkemizdeki insanların bu tür işlerle uğraşacağını sanmıyorum. Ha tamam uğraşcak her türlü şeyi yapacak olanlar vardır elbet bende yaparım ne gerekirse ama işte senle benle olmuyor. Bütün avcıların doğa dostlarının bu işe el atması gerek.

Şimdi bi merayı kapattınız saldınız kekliği hele ki orası köye yakınsa unutuuuuuun siz o hayvanları. Köy avcısının umrunda değildir üreme vs . O o gün için ne vurduysa onun için o önemlidir. Sonrası,üremesi vs onun umrunda değildir.

Her köylü için demiyorum geneli  böyle. Bizim köyümüzde de ava kapalı alan 3 4 tane keklik gördüler diye millet almış tüfekleri nereye diyince " keklik varmış dağa ona gidiyoz" yasak zamanda bide.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git