GRUPLARA DAHiL OLMAYAN BÖLÜMLER > AVCI-ATICI BASIN YAYIN ORGANLARI

YABAN TV Haberi !!! Alman Avcılar Yetkilileri Uyardı !!!

<< < (2/4) > >>

Serhat ÇELEBİOĞLU:
Bizde uyardık, bir avuç avcı ile... Adamlar davalarına inanmış.. Bizimkiler ferman peşinde.. Kimse darılmasın ama Ferman Padişahınsa Dağlar bizim değil.. Bu sistem zaten avcıyı birbirine düşürmek ve ispiyoncu zihniyeti harekete geçirmek için icaat edilmiş bir sistemdir. Birlik, beraberlik için konfederasyonun gerçekten güven kazaması şarttır. Avcı inanıp benimsemediği bir yapının peşinden gitmez. Geçmişin vebali ağır... Özel Avlak peşinde koşan fed başkanları varken, Anadolu avcısı satılmış olmuyor mu ? Atılan her adımda zamanlama hatası var.. Mazeret ve bahnelerin çözümlerin önünü tıkaması ise bizim suçumuz değil.. Konfederasyon kurulduğu günden buyana, genel sekreter pozisyonunda ''hukukçu bir avcı'' var ama ne hikmetse, bu yeni yönetimle çözüm arayışı içine giriyor .. O zaman adama sormazlar mı ! bundan önce neden görevinizi ifa etmediniz diye.. Yok bu görevi yapacakdı ve engellenmiş ise kim engel olduysa açıklasın, bizde bilelim.. Kimse kimseyi kandırmasın ..Kızdım galiba :)
 Ancak yeni yönetim kurulu başkanı ne kadar iyi niyetli olsa ve desteği hak etse de, yanında yer alan yönetim kurulu; bunu ne kadar hak ediyor? sorusunu  kendime sormadan yapamıyorum..
Avcının eylemini, Ankara da sonlandıran zihniyet .Bin bahanenin arkasına sığınsada şunu sormak zorunda kalıyorum. Tarihler çakıştı, zamanlama hatası felan ört bas olamaz.. O tarihlerde bu eylemlere destek veremeyen fed başkanları, sonraki dönemlerde bu eylemleri neden devam ettirmek istemediler..?  Ucuz hesaplar üzerine kurulan bu hesap tutmaz... Haaa onlar amaçlarına ulaştılar,,,,,başka... Avcı geleneksel avcılığından uzaklaştırılarak, bilinçli politikalarla ötekileştrildi; sayelerinde..! DKMP, azdı.  Tüm probagandalarında komut vermeye başladı.. '''Kafana Göre Avlanma..'' '''Avlanma Ücretini Öde...''' Biz mi ne yaptık ...? Emir ve talimatlarınızla 140 bin kişilik avcı ordusu ile görüşlerinize hazırız DKMP.... RAhaaaaaaaaaaaaaaat...............

Cemal MADEN:
Değerli form adminleri,avcıların bir araya gelmesi somut olarak her zaman olabilecek bir olay değil.Bir çok insan fişek alırken bile heasp yapıyoruz. X bir yerde toplanalım desek bile masraf,iş yoğunluğu vb nedenler engel oluyor.Alman larda ne yol parası,ne fişek hesabı vb. maddi kaygı yok.Onların tuzu kuru.Bizler eylem yapsa da zannetmiyorum ki bizim tv ler haber yapsın.Mesela Türkiye deki ulaşılabilen tüm avcı dernekleri ile telefon vb iletişime geçilip, ister mail ile ister dilekçe ile bu konuda ilgili yerlere baskı oluşturulabilir.Mesela sorunlarımızın muhatabı neresi ise oranın telefonu paylaşılıp,bir çok kişinin telefon açması bile farkındalık yaratabilir.Bu tür faaliyetlerin organizasyonları buralardan duyurulsa,kulaktan kulağa bile gitse,duyanlar eşe dosta haber verse,belki amaca ulaşılmaz ama oldukça farkındalık yaratır.

İbrahim AYSU:
Bizde seksen tane federasyon , yüzseksen tane ayrı organizasyon olmasından dolayı organize olabilme sorunu oluyor diyebilir miyiz ?

Bir abimin ricası üzerine Almanya avcılık sistemi üzerinde biraz çalışmıştım.

Toplam 300.000 km2 avlak var.
350.000 kayıtlı avcı var. Avlaklarda KM2 başına düşen avcı sayısı, ~ 1,17
350.000 Alman avcının dağılımı şu şekilde:
Bordrolu çalışanlar    : %47
Çiftçi/köylü      : %15
Kendi İşini yapanlar   : %27
Emekli avcılar      : %6
Diğerleri      :%5

Almanya'da Avcılıkla İlgili Kural Kaide Koyan 4 Kurum var:

Tüketici Koruma, Gıda ve Tarım Bakanlığı (Hükümet tarafı)
Çevre, Doğa Koruma ve Reaktör Güvenliğinden Sorumlu Bakanlık (Hükümet tarafı)
Doğa Koruma Federal Ajansı (Hükümet tarafı)
Alman Avcılık Birliği (Federasyonu)

Alman Avcılık Birliği , Almanya'daki avcıların %84'ünü temsil ediyor. Yani yaklaşık 300.000 avcı bu birliğin üyesi... 16 ayrı bölgenin avcılık federasyonları (birlikleri) bu kuruma bağlı olarak , halkla ilişkileri ve avcılıkla ilgili yayınları yayımlıyor, avcılar adına hareket ediyor.

15.000 avcı toplanmış ama , 300.000 avcıyı her an organize edebilecek bir "tek" kurumdan bahsediyoruz. Bir demet avcı demişler , gerçekten de istedikleri anda çok daha büyüğünü organize edebilecek "tek" tepe federasyon.

Bizde "herkesin" bir "köşe" kapma , kendi "köşesini" oluşturup baş "köşesine" kurulma derdi var gibi geliyor bana... Yanılıyor da olabilirim ama böyle bir algı var bende.. Sanki birlik dert değilmiş de, bir köşe olsun "benim" olsun ihtirası mı var ? Acaba ? Avcılık ve Atıcılık Federasyonu'nu saymıyorum, o federasyon bana avcılık federasyonu gibi gelmiyor... Atıcılık federasyonu gibi çalışıyor diye düşünüyorum. Avcılarla ilgili yapabilecekleri pek bir şey yok çünkü, federasyonlar, dernekler vs üzerinde etkisi yok, organize edebilme yetisi yok, organizasyon olarak, kör, topal, kolsuz, ayaksız yani.. Sonuçta etki alanı yok.

Serhat ÇELEBİOĞLU:
Av köpekleri ile protesto yürüyüşü yaptılar -

Serhat ÇELEBİOĞLU:

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git