GRUPLARA DAHiL OLMAYAN BÖLÜMLER > AVCI-ATICI BASIN YAYIN ORGANLARI

PROGRAMLARA DİKKAT....

(1/8) > >>

İnci AKARSU:
9 MART C.TESİ AKŞAMI SAAT 9.30 SIRALARINDA KANALLARI ZAPLARKEN YABAN TV DE MARMARA ADASI TAVŞAN AVI (YERLİ YABAN) PROGRAMI GÖZÜME TAKILDI.  PROGRAMIN YARISINDA İZLEMEYE  BAŞLADIM, YAKLAŞIK 45,50 YAŞLARINDA ÜZERİNDE DİZE KADAR ŞORT SPOR AYAKKABI SAÇLARI AĞARMIŞ BİR AVCI VE EKİBİNİN YAPMIŞ OLDUĞU  AVDAKİ REZALETİ DİKKATLE İZLEYİNCE FARKETTİM PROGRAMI YARIDA İZLEMEYE BAŞLAMAMA RAĞMEN BU AVCI VATANDAŞ PROGRAM SONUNA KADAR 6 ADET TAVŞAN VURDU.BİRDE EKİBİNDEKİLERİN VURDUKLARIDA VARDI ŞİMDİ SİZ DEĞERLİ AVCI KARDEŞLERE SORUYORUM.
1-TÜRKİYEDE AVCI BAŞINA TAVŞAN VURMA LİMİTİ KAÇ ADETTİR?
2-TÜM EVRAKLARI TAM OLMASINA RAĞMEN LİMİTLERİ AŞANLARDA BOHÇACI DEĞİLMİDİR?
3-AVCI VE BOHÇACI KIYASLAMASI YAPAN YABAN TV ÇALIŞANLARI BU ÇEKİMLERİ İZLEMEDENMİ YAYINLIYORLAR ?
SAYGILARIMLA.......

Berkun EKEN:
İnci hanIm kesinlikle yaptığınız tespit tam yerindedir.
aynı programı bende izledim ve şok oldum ben bütün sezon boyunca 600 700 km (tavşan avı için ) yol yapıyorum.yavru köpeğimin önünde sezonda 6 tavşan vurulursa kendimi şanslı hissediyorum ve bir günde bir tavşan vurulduğunda köpeklerimiz başka bir soya takıldığında geri çevirmek için afedersiniz biyerlerimizi parçalıyorsak.yaban tv gibi bir kuruluşun böyle bir programı yayınlaması gerçekten çok negatif bir durum yaratıyor.bohçacıyı ayırmamız için en az 5 dk lik reklam veren yaban tv yi bu yüzden kınıyorum ve kırmızı ışık yakıyorum.

Mustafa GÖKHAN:
AVCI tezkere çıkarır pulunu alır limitlere göre avlanır...BOHÇACI en son tezkereyi askerde görmüştür pul nedir bilmez vurucak bir şey kalmıyınca av biter.....BEN BU SÖZLERİ Bİ KANLADA OKUDUM AMA NERDE ALLAHHH ALLAHHH HATIRLAYAMIYORUM :))))))

Atakan AKIN:
evet yayınlanması yersiz olmuş bence delil olarak kullanılsın yaban tv gereğini yapsın kanunlar herkese aynı...

Fazlı BOZ:
Sevgili Dostlar gelin hep beraber elbirliği ile bu "BOCACI" yakıştırmasını kullanmıyalım.2000 bin yıl böyle bir benzetme yapılmamış,rahnetli Ufuk Güldemir bey böyle bir benzetme yapmış,maksat neydi bilmiyorum ama,ondan sonra kaçak avcıların adı bunla anılır oldu.
Bana göre tarihi süreçte hiç bir değişikliğe uğramadan,kanunlarımızda,kitaplarımızda kaçak avcı tabiri kullanıldığına göre Bizlerde bundan sonra "KAÇAK AVCI"Olarak devam etmeliyiz.Çünkü yasalarımızda BOHCACI DİYE BİR TERİMDE YOKTUR.Vardırda avcılar adına deyil,satcılar adına vardır.Bizlerde satıcı olmadığımıza göre.Varsın yaban tv.kullanmaya devam etsin.
Bizler içinde bağlayıcı bir yönü olmamalı.
Avına avcısına vede doğasına sahip çıkan dostlara selam olsun.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git