Gönderen Konu: HUĞLU NİTRO BEAST İÇİN GÖRÜŞLERİNİZ  (Okunma sayısı 37456 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
HUĞLU NİTRO BEAST İÇİN GÖRÜŞLERİNİZ
« : 18 Kasım 2013, 22:53:56 »
Merhaba arkadaşlar Huğlunun yeni nesil yarı otomatik tüfeği nitro beast oldukça güzel görünüyor beyaz gövdeli olanı çok hoşuma gitti bir kaç vidosunu seyrettim bu tüfek gazlı sistem olmadığı için şaçma ve kursunu çifte ve pozeler gibi etkili çıkartıyormuş kendisi namlu hareketiyle makanızması haraket ediyor videoda rc 32 gr fişek ile 50 meterede grupmanı pozelerden bile daha iyi görünüyor 36 gr fişekte 50 gr fişek performansı veriyormuş  dikkatimi çeken ise diğer videolarda 28 - 30 gr fişeklerde geri tepmesinin çok fazla olması ve çok yeni bir tüfek olmasına rağmen 1700 -1750 lira gibi bir fiyatla piyasaya giriş yaptı bana oldukça fazla geldi birde bu kadar geri tepmesi olan bir tüfeğin 40 - 50 gr magnum fişeklerde geri tepmesini düşünemiyorum nede olsa huğlu çok köklü bir firma nitro beast kullannan arkadaşlar varsa görüşlerini bilemek isterim  rastgele
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2013, 22:55:31 Gönderen: Caner COŞAN »
1985
BURSA

Çevrimdışı Adem ERKAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: HUĞLU NİTRO BEAST İÇİN GÖRÜŞLERİNİZ
« Yanıtla #1 : 19 Kasım 2013, 18:51:47 »
huğlunun her tüfeği güzeldir başta sağlamdır evladiyeliktir....huğlunun çiftesi yada pozesi hakkında görüş istesen fikrimi söyleyebilirdim ama ben yarı otomatik sevmediğim için elime bile almam,avcının tüfeği çiftedir-pozedir..tabiki bu zevk meselesidir tercihtir saygı duyarım..kazasız belasız avlar diliyorum tüm avcılığa gönül vermişlere...otomatik kullanan ustalarım yardımcı olacaktır...
  • Huğlu 103 D
  • Huğlu 200 AC
1978 BURDUR

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #2 : 19 Kasım 2013, 20:41:32 »
36 gramla 50 gram performansı nasıl bir şey anlamıyorum. Hızı mı, dağılımı mı? Bunu açıklarlarsa anlarız. Tepmesinin fazla olduğunu nasıl anladınız? Bu arada forumdan birinin bundan aldığını hiç görmedik, almışsa da bildiğini yazar inşallah.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 19 Kasım 2013, 21:19:49 »
volkan bey you tubedeki vidosuna baktım 30 gr fişekte atıcı oldukça sarsıldı sizde bakarsanız anlıya bilirsiniz
1985
BURSA

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #4 : 19 Kasım 2013, 21:34:38 »
Hangisi? Huğlu'nun Nitro tanıtım videosu mu? Onda dikkatimi çeken boş kovanların fazla uzağa uçuyor gibi görünmesi oldu. Şimdi hatırladım bir de bir bayinin Nitro atış videosunu izlemiştim. Evet orada adamın suratı şekilden şekle giriyordu ama ne bileyim, belki acemi atıcı olmasındandır. Bir de ağır çekim olmasından olabilir. Başka video mu bilmiyorum. Yalnız bu ikisini gördüm.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 19 Kasım 2013, 21:48:42 »
kullanan bir kaç kişi var geri tepmesinin biraz fazla olduğunu söylediler iyi tarafı ise bu tüfekte magnum fişek atmaya gerek kalmıyormuş videoda bellli özkursan 28 gr atışına bakın
1985
BURSA

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 19 Kasım 2013, 21:53:32 »
kullanan bir kaç kişi var geri tepmesinin biraz fazla olduğunu söylediler iyi tarafı ise bu tüfekte magnum fişek atmaya gerek kalmıyormuş videoda bellli özkursan 28 gr atışına bakın

Magnum fişek atmaya gerek kalmasa Magnum fişek üretmezlerdi dünyada..Herkes Huğlu Nitro Beast gibi silahlar yapar 36gr fişekleri Magnum gibi kullanırlardı...bu; ''silahımızla 50gr atarsanız silah moleküllerine ayrılır'' diyemedikleri için uydurulmuş bi yalan.
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2013, 21:55:14 Gönderen: Şahin BİTEN »

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #7 : 19 Kasım 2013, 21:55:01 »
Hangi video? Gösterin bakayım.
1968

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 19 Kasım 2013, 22:08:47 »
dedeğiniz gibi de olabilir belki magnum fişek atmaktan bu tüfekte çekindikleri için söylemişlrdir zaten bu tüfek daha geçtiğimiz ağustos ayında çıktı kullanan pek fazla kişi yok huğlu firmasının söylediğine göre dünyada nitro sistemini kullanan 2 firma varmış bir benelli biride huğluymuş
1985
BURSA

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 19 Kasım 2013, 22:17:49 »
dedeğiniz gibi de olabilir belki magnum fişek atmaktan bu tüfekte çekindikleri için söylemişlrdir zaten bu tüfek daha geçtiğimiz ağustos ayında çıktı kullanan pek fazla kişi yok huğlu firmasının söylediğine göre dünyada nitro sistemini kullanan 2 firma varmış bir benelli biride huğluymuş

benellinin hangi modeli acaba..onlarda diyormu ''magnum atmaya gerek kalmaz 36gr fişeklerle işi bitirirsiniz'' diye merak ettim doğrusu..kullanma klavuzunda yazar tüm silahlarda azami 32gr,50gr arası vs. gibi..Huğlu Nitroda yok bu olay henüz neyidüğünü bile söyleyemiyorlar ne gazlı ne kinetik deyip duruyorlar..çevremdede aynını söylüyor bazı arkadaşlar.neyle çalışıyor diyorsun ee namlu hareketiyle..namluya hareketi veren ne diyorum cevap veren olmuyor..

bi arkadaş demiş zamanında iman gücüyle çalışıyor diye..yada kontak vardır üstünde bi yerlerde ,  anahtarı çevirince namluya ilk hareketi veriyordur..:D Bildiğimiz kinetik işde..fişeğin geri tepmesiyle namlu hakereketini alıyor..döner başlık olayı yok sadece..
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2013, 22:25:02 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Şenay YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 19 Kasım 2013, 23:22:37 »
Harika bir  tùfek geri tepmesininfazla olduğu videoya bakalım.
  • huğlu kop g601 yoto 71 namlu
  • huğlu kop 104 A 76 mamlu
  • Sarsılmaz Leopard y oto 71 namlu
istanbul  Çatalca 1971                                                                         5354139014l

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 19 Kasım 2013, 23:41:55 »
yeni çıkan bir tüfek için ne desek yalan olur bir iki yıl geçemesi lazım piyasada tutunması gerek nitro ile bir kaç forumda yazaılanlar söyle 40 gr yarı magnumlardaa tutukluk yapmış bir videoda ise adamın biri 50 metereden karton hedefe rc 32 gr cassia ile atış yapıyor ve bu tüfek 260 küsür saçma bırakıyor hedefteeğer doğruysa tüfeğin grupmanı çok iyi estetik olarak beyaz gövdelisi çok hoş karizmatik duruyor siyah gövdelisi ise çok çirkin metal ve ahşap uyumu hiç iyi değil dikkatimi çeken ise 24 ve 28 gramda tüfeğin boş fişeği oldukça uzağa fırlatması normal otomatiklerde bu gramaj 30gramın  altındaysa boş kovanı çok yakına dibine doğru atar magnum fişeklerin boşunu ise daha uzağa fırlatır buda dikkatimi çekti
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2013, 23:44:02 Gönderen: Caner COŞAN »
1985
BURSA

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 20 Kasım 2013, 00:21:01 »
yeni çıkan bir tüfek için ne desek yalan olur bir iki yıl geçemesi lazım piyasada tutunması gerek nitro ile bir kaç forumda yazaılanlar söyle 40 gr yarı magnumlardaa tutukluk yapmış bir videoda ise adamın biri 50 metereden karton hedefe rc 32 gr cassia ile atış yapıyor ve bu tüfek 260 küsür saçma bırakıyor hedefteeğer doğruysa tüfeğin grupmanı çok iyi estetik olarak beyaz gövdelisi çok hoş karizmatik duruyor siyah gövdelisi ise çok çirkin metal ve ahşap uyumu hiç iyi değil dikkatimi çeken ise 24 ve 28 gramda tüfeğin boş fişeği oldukça uzağa fırlatması normal otomatiklerde bu gramaj 30gramın  altındaysa boş kovanı çok yakına dibine doğru atar magnum fişeklerin boşunu ise daha uzağa fırlatır buda dikkatimi çekti

tüfek dizayn olarak güzel..ona lafım yok..el kundağı kaba sadece..tek kusuru o..benimde hoşuma gitmiyor değil..hangimiz magnum fişek atıyor ki avda..yalnız Türkiye'de epey alan var bu tüfekten forumumuzda olmasada..ama hiçbiriside tüfeğin randımanı hakkında bişey yazmamış..hep merak ettim avda performansı nasıl yıkıcılığı nasıl..halada bekliyoruz birisi çıkıp yazsın diye...ben isterdim ki Huğlu yetkilileri desin kardeşim tüfek henüz yeni bir icat.magnum fişek atmayın bu tüfekle 40gr altında ne atarsanız atın..bu kadar yeterli..daha yeni bir tüfek onlarda guvenemiyor silaha..biraz piyasada tutulması aynı versiyonun eksiklerinin anlaşılıp geliştirilmesi lazım..epey zaman alır..bende aksine siyah kasasını sevdim..beyaz avda çok parlar nişan alırken insanın gözünü alır gibi geliyor bana hep..benelli rafeello crioların kasalarıda hoşuma gitmiyor hiç komple beyaz gezde dahil.

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
  • Böyle Bir Kara Sevda...
« Yanıtla #13 : 20 Kasım 2013, 05:34:16 »
Okuduğum nitro ile ilgili övgülere inanamıyorum, 50 metre 260 saçma çok iyi bir performans olur.
1981 Burdur
EY RABBIM
IMAN ILE ÖZÜMÜZÜ, HAYAT ILE YÜZÜMÜZÜ 
EDEP ILE SÖZÜMÜZÜ, KUR'AN ILE ÖMRÜMÜZÜ HAYIRLI EYLE

Çevrimdışı İsmail SEFER

• *
« Yanıtla #14 : 20 Kasım 2013, 18:08:58 »
bu video olsa gerek
  • Huğu Renova 12 ga 71 cm
  • Huğlu 104A 12 ga 76 cm
İsmaiL SEFER
1986 Vatan ANTALYA - Mekan ISPARTA

Çevrimdışı Eren SEVEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 20 Kasım 2013, 18:39:16 »
Herkese slm. Huğlu nitro beast için hiçde iyi düşünmüyorlar..bende nitro almayı düşünüyordum favorim olan bi tüfekti ama TRmilitary adresinde yazan yorumlardan sonra fikrim değişti almamaya karar verdim..umarım sizde TRMilitary de yazan yorumları okuyunuz.. ;)huğluda çalışanlar bu yorumları okuyosa onlardan bi açıklama bekliyorum bizleri aydınlatsınlar...teşekkürler
1981-Aydın

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 20 Kasım 2013, 21:56:55 »
bu video olsa gerek

evet nitronun videolarından birisi bu gördüğünüz gibi düşük gramajlarda bile  geri tepmesi bi hayli fazla yada adam omuzuna iyi oturtamamış bu tüfek piyasaya 3 ay önce çıktı o yüzden pek aydınlatıcı yorumlar bulmak zor gerisini zaman gösterir
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2013, 21:58:59 Gönderen: Caner COŞAN »
1985
BURSA

Çevrimdışı Kerem SELÇUK

• *
  • İyiye Değil En İyiye Sahip Olmak İçin İngiliz Poin
« Yanıtla #17 : 29 Kasım 2013, 19:26:59 »
herkese selam
arkadaşlar huğlu nitro yu bende aldım.henüz 2 hafta oldu,bu süre zarfında videolarında oldugu gibi 24gr dan 50gr kadar olan tüm fişekleri denedim hiç sorun cıkartmayan harika bir tüfek bana göre,canlı hedefteki performansına gelince aldıgım günden beri 6 keklik,14 tahtalı vurdum.hiç bir tanesini canlı alamadım.etkisi 10 numara gercekten özellikle yüksek geçen tahtalılarda bile 1 saçması geldikten sonra asla affetmiyor.tüfekte gaz odası falan bulunmuyor,çok basit gibi görünen fakat anlaşılması zor bir mekanizmaya sahip.tabiki bu benim yorumum kullanmadan asla bilemezsiniz.dünyanın en pahalı tüfegini bile verseler eline,yüzüne oturmadıgı sürece benim için degeri 0 dır.ben huğlu nitro yu elime aldıgımda asla yabancılık çekmedim,yüzümede çok rahat oturdu verdiğim para helal olsun diyorum.
Kerem SELÇUK
1978 UŞAK

Çevrimdışı Necdet KAPLANOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 30 Kasım 2013, 10:23:27 »
Yukarıdaki videoda tüfeği omuzlayan arkadaşın tüfeği tutuşunda hayır olmadığı için çok tepiyormuş gibi gözüküyor, ustalar yanlışsa düzeltsin beni. Yeni gelin gibi tutuyor tüfeği, vücut ağırlığını geriye doğru vermiş, belini kırık tutuyor, sol elin el kundağını tutuş pozisyonu bile yanlış. Profosyonel olmadığı kesin. Tüfek tutmayı bilen biri yatsın o tüfeğin üzerine sağlam şekilde bu kadar tepiyormuş gibi gözükmeyeceğini düşünüyorum.
1988-izmir

Çevrimdışı Engin TARHAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 30 Kasım 2013, 11:13:08 »
Yukarıdaki videoda tüfeği omuzlayan arkadaşın tüfeği tutuşunda hayır olmadığı için çok tepiyormuş gibi gözüküyor, ustalar yanlışsa düzeltsin beni. Yeni gelin gibi tutuyor tüfeği, vücut ağırlığını geriye doğru vermiş, belini kırık tutuyor, sol elin el kundağını tutuş pozisyonu bile yanlış. Profosyonel olmadığı kesin. Tüfek tutmayı bilen biri yatsın o tüfeğin üzerine sağlam şekilde bu kadar tepiyormuş gibi gözükmeyeceğini düşünüyorum.

bencede yanlış tutuyor tüfeği benimde dikkatimi çekti
1976  istanbul

Çevrimdışı Adem ERKAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 05 Aralık 2013, 21:27:17 »
videodaki tüfek tutan adamı izlemek,insanı avcılıktan soğutur
  • Huğlu 103 D
  • Huğlu 200 AC
1978 BURDUR

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 05 Aralık 2013, 22:00:10 »
selam o videodaki yetkili kişiye sesleniyorum madem böyle yıllanmış avcılık namı olan bir marka olan huğluluyu tanıtıyorsunuz av tüfeğinden anlayan tutmayı bilen birisini koysaydınız adam sanki 66 gr süper magnum fişek atar gibi  fırtınaya yakanlamış yelkenli gibi sallanıyor Allahtan bu videoda 50 gr falan atmamamışlar 28 - 30 gramda bu kadar tepiyorsa bu arkdası bu tüfek 50 gr da düşünemiyorum bu adamın halini  videoyu seyrettikten sonra huğlu nitroyu almaktan vaz geçen çok olmuştur diye düşünüyorum
1985
BURSA

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 05 Aralık 2013, 23:36:02 »
          Hakikaten adamın durumundan tüfeğin çok teptiği  aşikar.Adam yaprak gibi sallanıyor.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
  • Böyle Bir Kara Sevda...
« Yanıtla #23 : 06 Aralık 2013, 00:50:41 »
          Hakikaten adamın durumundan tüfeğin çok teptiği  aşikar.Adam yaprak gibi sallanıyor.
Arkadaş heder olmuş abi yaprak neki  :'(
Tüfeği çok yukardan omuzlamış gibi sanki
1981 Burdur
EY RABBIM
IMAN ILE ÖZÜMÜZÜ, HAYAT ILE YÜZÜMÜZÜ 
EDEP ILE SÖZÜMÜZÜ, KUR'AN ILE ÖMRÜMÜZÜ HAYIRLI EYLE

Çevrimdışı Musa BALLI

• *
« Yanıtla #24 : 14 Aralık 2013, 21:24:35 »
 Arkadaş tatile gelmiş, ilk defa tüfek görmüş  alamancı çocuk gibi atış yapıyor, bu videoyu izleyip de tüfeğin geri tepmesi hakkında yorum yapmak huğlu çalışanlarına saygısızlıktır bence arkadaşlar.
Musa BALLI
1973-Antalya