Gönderen Konu: ilk tüfeğim hakkında öneri ve tavsiyeleriniz...  (Okunma sayısı 5633 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İbrahim YEŞİLTEPE

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
ilk tüfeğim hakkında öneri ve tavsiyeleriniz...
« : 28 Haziran 2012, 00:38:45 »
merhaba avlak dostları, ilk tüfeğim hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Kullanan arkadaşlar varsa tecrübelerini öneri ve tavsiyelerini paylasmalarini rica ediyorum.
 www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=2986#.
İbrahim YEŞİLTEPE
1980 izmir

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
Ynt: ilk tüfeğim hakkında öneri ve tavsiyeleriniz...
« Yanıtla #1 : 28 Haziran 2012, 01:00:45 »
Aldınmı?alacakmısın?hayırlı olsun..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 28 Haziran 2012, 07:23:20 »
merhaba avlak dostları, ilk tüfeğim hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Kullanan arkadaşlar varsa tecrübelerini öneri ve tavsiyelerini paylasmalarini rica ediyorum.
 www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=2986#.

mak kararlarına göre kapaste 1+1 mi 2+1 mi tartışması sürerken 7+1 tüfek seçimi ilginç değilmi ibrahim bey  :D
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Hasan GÜZEL 07

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 28 Haziran 2012, 09:22:28 »
bence yanlış yapmışsınız ama siz beğendiğiniz sürece sorun yok demektir...
Renc RECARO
1981 ANTALYA

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #4 : 28 Haziran 2012, 09:34:05 »
Hayırlı olsun güle güle kullan.
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Ümit ÇAGLAR

• *
  • Herkese rastgele
« Yanıtla #5 : 28 Haziran 2012, 10:53:01 »
Keşke almasaydın ... :(
Yakında kullanmaya başlayınca anlarsın....
ucuz etin yahnisi ucuz olur.
  • Fabarm xlr 5
Ümit ÇAGLAR
1977 KARS

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #6 : 28 Haziran 2012, 11:13:15 »
Madem ilk tüfeğiniz olacaktı, bence süperpoze ( bindirme ) veya çifte tercihi yapsaydınız çok daha iyi olurdu. Yine de hayırlı olsun tabiki öncelik ile sizin tercihiniz önemli.
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 28 Haziran 2012, 13:29:49 »
arkadaşlar av konusunda pek bilgim yoktu alırken bi anlık heyecan işte hoşuma gitti 7+1'de çok cazip geldi bir hafta oldu alalı, aldığım gün 60 tane fişek aldım 30gr ve 32gr. 10 tanede tek kurşun aldım. Takozdan bi haber Yaklaşık 1 saatte hepsini sıktım :) akşamda araştırma yaptım mak kararları avlanma belgesi avcılık belgesi derken epey teferuatı varmış :)
İbrahim YEŞİLTEPE
1980 izmir

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 28 Haziran 2012, 17:46:17 »
arkadaşlar av konusunda pek bilgim yoktu alırken bi anlık heyecan işte hoşuma gitti 7+1'de çok cazip geldi bir hafta oldu alalı, aldığım gün 60 tane fişek aldım 30gr ve 32gr. 10 tanede tek kurşun aldım. Takozdan bi haber Yaklaşık 1 saatte hepsini sıktım :) akşamda araştırma yaptım mak kararları avlanma belgesi avcılık belgesi derken epey teferuatı varmış :)

:D şukadarını söyliyim biz 2+1 den bile çekiniyoruz. 7+1  intahar gibi birşey :)
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #9 : 28 Haziran 2012, 17:53:33 »
Avlanma belgesi? avcılık belgesi?  Umarım silahınız ruhsatlıdır?
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 28 Haziran 2012, 18:06:24 »
Avlanma belgesi? avcılık belgesi?  Umarım silahınız ruhsatlıdır?
ruhsatlı tabi ki o kadar da değil ruhsatta tüfekte bir haftalık, araştırmaya devam ediyorum diğer belgeler en yakın zamanda olur umarım...
İbrahim YEŞİLTEPE
1980 izmir

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 28 Haziran 2012, 18:16:16 »
:D şukadarını söyliyim biz 2+1 den bile çekiniyoruz. 7+1  intahar gibi birşey :)
Hakan bey valla saat gibi çalışıyor :) ama takozsuz kullanmak yasakmış el konulabiliyormuş ondan sonra zaten hiç kullanmadım belgeler çıkana kadar kılıfından çıkarmayı düşünmüyorum. Söyle bişey daha var araştırıp okuduğum kadarıyla devlet bohçacılığı teşvik ediyor! Zevk hobiyi vergi mükellefi yapıyor buda biraz komik değil mi.
İbrahim YEŞİLTEPE
1980 izmir

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 28 Haziran 2012, 18:21:46 »
Hakan bey valla saat gibi çalışıyor :) ama takozsuz kullanmak yasakmış el konulabiliyormuş ondan sonra zaten hiç kullanmadım belgeler çıkana kadar kılıfından çıkarmayı düşünmüyorum. Söyle bişey daha var araştırıp okuduğum kadarıyla devlet bohçacılığı teşvik ediyor! Zevk hobiyi vergi mükellefi yapıyor buda biraz komik değil mi.

bohçacılık konusu çok ayrı onu günlerce konuştuk aylarca bile konuşulcak çözüme kavuşturulamayan konular ama inşallah zamanla düzelcek. takozsuz silaha el konulur ve geri alamazsız. fabrikasını ara artık bişekilde takoz konusuna çözüm bul derim ben.
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 28 Haziran 2012, 22:01:21 »
bohçacılık konusu çok ayrı onu günlerce konuştuk aylarca bile konuşulcak çözüme kavuşturulamayan konular ama inşallah zamanla düzelcek. takozsuz silaha el konulur ve geri alamazsız. fabrikasını ara artık bişekilde takoz konusuna çözüm bul derim ben.
takozu var hakan bey :) takozu çıkarmıştım tüfekçi nasıl çıkaracağımı gösterdi yasak olduğunu bilmiyordum öğrenince hemen taktım :) 8 fişek takarak 60 fişek attım tutukluk yaparmı diye demedim hiç sorun yaşamadım :)
İbrahim YEŞİLTEPE
1980 izmir

Çevrimdışı Yücel SARIÇAM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 29 Ağustos 2012, 16:37:04 »
aldıktan sonra soracağına almadan bi danışaydın be abiciğim yadımcı olurdu sitedeki abilerimiz kardeşlerimiz markaya bişey diyememde 7+1 çok gereksiz hem ağır olur imkanın olsa geri gönderip 4+1 olurdu
Yücel SARIÇAM
1990 zonguldak