Gönderen Konu: Yivsiz tüfek harc düzenlemesi  (Okunma sayısı 4247 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Faruk KOCAMAN

• *
Ynt: Yivsiz tüfek harc düzenlemesi
« Yanıtla #50 : 21 Mart 2023, 12:06:40 »
tutturmuşsunuz yok kanunsuz, yok eylem izni vermez, yok cezai işlem. teröristmiyiz biz beyaaa. Türk Avcısıyız. sadece PARALI AVCILIĞA HAYIR dile getirmek istediğimiz şey. bir sürü itham yazmışsınız. Şimdi desem yasak gün niye ava gidiyorsunuz! gitmeyin,  belgeli olmanız  size yasak günde ava gitme imkanı sağlamıyor. cezasını öderiz demeniz bile müthiş bir hata gitmeyin. bütün savunduklarınızla ters düşer. Kişisel hesaplaşmaları bir kenara bırakmalı, zaman birlik beraberlik zamanı değilse ne zaman olacak. sesimizi duyurmak için neyi nasıl yapmalıyız. Avcılık harçlarının, fişek fiyatlarının, tüfek fiyatlarının, av malzemelerinin afedersiniz boku çıkmış, biz birbirimizi kemiriyoruz. Saygılar, selamlar.
Faruk BAĞCI 1980
Elif Matbaa - ÇAN
0542 407 17 17
Süperpoze
Otomatik

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #51 : 21 Mart 2023, 20:23:35 »
tutturmuşsunuz yok kanunsuz, yok eylem izni vermez, yok cezai işlem. teröristmiyiz biz beyaaa. Türk Avcısıyız. sadece PARALI AVCILIĞA HAYIR dile getirmek istediğimiz şey. bir sürü itham yazmışsınız. Şimdi desem yasak gün niye ava gidiyorsunuz! gitmeyin,  belgeli olmanız  size yasak günde ava gitme imkanı sağlamıyor. cezasını öderiz demeniz bile müthiş bir hata gitmeyin. bütün savunduklarınızla ters düşer. Kişisel hesaplaşmaları bir kenara bırakmalı, zaman birlik beraberlik zamanı değilse ne zaman olacak. sesimizi duyurmak için neyi nasıl yapmalıyız. Avcılık harçlarının, fişek fiyatlarının, tüfek fiyatlarının, av malzemelerinin afedersiniz boku çıkmış, biz birbirimizi kemiriyoruz. Saygılar, selamlar.
Niye gitmeyeyim ?
Benim evrakım var,belgem var.
Resmi izinlerimi almışım.
Yakalanırsam da itiraz etmem param cepte öder geçerim diyorum.
Burada bir kanunsuzluk ,kanuna karşı gelme,yasak bir eyleme itiraz mı var ?
Herkesin elinde mi tatil gününü cumartesi pazar ya da çarşamba günleri kullanmak ?
Anlaşılan bir arpa boyu ileri gidemeyeceğiz.Hala paralı avcılık istemiyoruz diyor sunuz ?
Görende sizi MP lar dan geyik kotası alıp 20.000TL vermiş zannedecek.
Komik yani.
Bizim neden belgede ,ısrarcı olduğumuz bile anlaşılamıyor.
Diyoruz ki avcı görünümlü bir sürü adam bizim haklarımızı işgal ediyor.
Böyle adamlar türemese legal avlanan avcı merada daha fazla av görebilir.
Şikayet edelim,ayrışalım,bu işi resmi olarak yapan adamlar menfaat sahibi olsun demek istiyoruz.
Tutturmuşlar paralı avcılığa karşıyız diye.
İyi o zaman bir kutu fisek 500 TL olsun belki o zaman paralı avcılığa karşı olanlar bu işleri bırakırda  meralardaki avcı sayısı azalır hem mera hemde hayvanlar bu baskıdan kurtulur.

« Son Düzenleme: 21 Mart 2023, 22:22:58 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Emre POLAT

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #52 : 22 Mart 2023, 13:20:41 »
Suat Bey,
Cezalar arttırılabilir eyvallah, kanunsuz olmasın eyvallah. Ama parası olan yapsın ile disiplin edilsin ve ayrışalım derseniz, bu bir özel işletme değil! Kimse para ile terbiye edilemez. Parası olan terbiyesizlere gün doğar bunun savunulacak bir tarafı da yok. Avcılık para ve rant kapısı olmaktan çıkartılmalıdır.
  • Armsan Phenoma Cantilever
  • Ata Arms Sp
  • Çifsan ÇSP 555
  • Genç Huğlu Sp 101
  • Sarsılmaz AR24
1985 BURSA

The following users thanked this post: Abdullah GÜLTEPE, Taşkın MUTLU

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #53 : 23 Mart 2023, 23:15:22 »
Suat Bey,
Cezalar arttırılabilir eyvallah, kanunsuz olmasın eyvallah. Ama parası olan yapsın ile disiplin edilsin ve ayrışalım derseniz, bu bir özel işletme değil! Kimse para ile terbiye edilemez. Parası olan terbiyesizlere gün doğar bunun savunulacak bir tarafı da yok. Avcılık para ve rant kapısı olmaktan çıkartılmalıdır.
Emre bey bu gün Bursa da ikamet eden bir avcı arkadaş en yakın meraya ava gitse ne kadar masraf eder sizce ?
Yatılı falan demiyorum günübirlik ?
Yani ava git gel,yiyecek,yakıt ,fişek vs için soruyorum ?

BİGA/1979

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #54 : 23 Mart 2023, 23:25:21 »
Olaya zengin yapsın fakir yapmasın gözüyle bakmak yerine
Büyük şehirde yaşan bir arkadaş 100 km yol gitse ,bir sabah kahvaltısı,yarım kutu fişek  çay ,sigara desek en az 300 TL  harcayabilir.
Bu gün 300 TL bir asgari ücretlinin maaşını geçiyor.Hadi diyelim bir sefer gider.
Hafta içi ikinci bir bu şekilde ava gitmeyi bütçesi zaten kaldıramaz.
Dolayısıyla 4/5 kişilik ekiple ava gitmiyorsa ve masrafları kırışmıyorlarsa büyük ihtimalle gidemez.
Ancak kırsal alanda olan ve evinin  bir kaç km ilerisi mera olan belgeli yada belgesiz adam bütün av günleri ava gidebilir.
Yol parası vermez,kahvaltı etmez,masrafı neredeyse sıfır olan bu adam av hergün açık olsa hergün ava gider.
Birde çiftçiyse neredeyse her gün ava gidebilme şansı olur.
Etrafımızdakiler hep böyle çünkü.
Belki sözlerim sert,ayrımcılık yapıyormuşum gibi  gelebilir ama gerçek bu malesef.
Artık bu ekonomik şartlarda  tek kişi bütün masrafı karşılayarak ava gidebilmek malesef zengin yada durumu olabilen insanların yapabileceği bir hobi.
Siz ister katılır ister katılmazsınız.
Ama gerçek bu malesef.

BİGA/1979

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
« Yanıtla #55 : 25 Mart 2023, 19:00:13 »
Satın alma belgesi için de alınacak tüfek kadar adet başına bu harcın yatırılması isteniyor, hani ruhsat yenilerken tüfek başına yatacakti bu para, ruhsatın bitmesine yakın tüfek aldık diyelim, aynı harcı tekrar yatırmak gerekecek,
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

Çevrimdışı Faruk KOCAMAN

• *
« Yanıtla #56 : 26 Mart 2023, 01:41:57 »
öncelikle selamlar, tamam Suat hocam senin tavuğun yumurtlasın, ne diyeyim, maalesef paralı avcılık lafından da tam olarak ne anlamadığınızı görmüş oldum. Sıkıntılı bi durum yaratmışsam kusura bakmayın. Amacım kimseyi suçlamak değil, cümleten hayırlı ramazanlar dilerim. Kalın sağlıcakla.
Faruk BAĞCI 1980
Elif Matbaa - ÇAN
0542 407 17 17
Süperpoze
Otomatik

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #57 : 26 Mart 2023, 11:25:59 »
öncelikle selamlar, tamam Suat hocam senin tavuğun yumurtlasın, ne diyeyim, maalesef paralı avcılık lafından da tam olarak ne anlamadığınızı görmüş oldum. Sıkıntılı bi durum yaratmışsam kusura bakmayın. Amacım kimseyi suçlamak değil, cümleten hayırlı ramazanlar dilerim. Kalın sağlıcakla.
Faruk bey
Yukarıda bir cümle kurmuşsunuz .

öncelikle selamlar, tamam Suat hocam senin tavuğun yumurtlasın, ne diyeyim, maalesef paralı avcılık lafından da tam olarak ne anlamadığınızı görmüş oldum
 Şu benim anlamadığım yada anlamak istemediğim paralı avcılık tam olarak nedir ?
Ya da siz paralı avcılık deyince ne anlıyorsunuz ?
Anlatın bizde anlayalım.Eksiklerimizi tamamlayalım.

Bir çok kişi haricinde genel olarak her avcının bir yada iki tüfeği vardır.
Bazı imkanı olan silahseverler haricin de birçoğumuz ruhsat büroya 5 senede bir ya da iki defa ya gideriz ya da gitmeyiz.
Her hafta sialh alan yada satan biri değilseniz 5 senede  2 yada 3 tüfek için 1000 TL masraf ya ödersiniz yada ödemezsiniz.

Bu zamana kadar 50 TL ye halledilen bu işler yeni yasalarla fiyat olarak arttırılmış durumda.
5 senede bir 1000TL para bazılarına çok gelebilir.
Senede 1030 TL av vergisi, 500 TL av pulu birilerine çok gelebilir.
Ya da yukarıdaki saydığım masrafları paralı avcılık olarak  zannedenlerde olabilir ona da eyvallah.
Konuya hepi topu 5 kişi yazıyor.Bu da ilgi olmadığının ispatı.

Bir kaç kişi sürekli paralı avcılık diye tutturmuş gidiyor.
Bende diyorum ki paralı avcılık bu değil.
Ancak avcılık artık maddi imkanları olanların yapması gerektiği bir hobi.
 İmkanları,ve yeterlilik belgesi olanlar yapmak durumunda  diyorum.
Paralı avcılığa karşıyız diyenlerin bir çoğunun da bedavaya belge dahi almadan avlanmak isteyen tipler olduğunu düşünüyorum.
Neyse daha fazla yazmaya gerek yok.
Ben merada bedavadan avlanan adamlar görmek istemiyorum.
Siz istiyorsanız ,merada bu tiplerle bol bol karşılaşısınız temennisiyle konuyu kendi adıma kapatıyorum....

BİGA/1979