Gönderen Konu: Beretta s 55 ler hakkında  (Okunma sayısı 22702 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bülent ERDEM

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Ynt: Beretta S 55 Süper Kondisyonda.....
« Yanıtla #25 : 30 Kasım 2012, 21:38:24 »
"tüfek atar dipçik vurur" ...Emin bey'in anlatmaya çalıştığının tek cümlelik özeti bu olsa gerek .

güzel ve şık bir beretta , alan satan hayrını görür inş.
Bülent ERDEM
1977 Alanya

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #26 : 30 Kasım 2012, 23:48:32 »
Emin Bey dediklerinizin aynısını bu sene keklikte bizzat yaşadım ve yaşamaya devam ediyorum. Bu sezon 1-3 şoklu beretta 687 kullanmaya başladım, kaçırdığım keklikler rüyalarıma giriyor, %100'lük keklik kaçar mı, bal gibi de kaçıyor ve 1 değil 2 değil. Sizin gibi kuşu uzatmaya ise heyecanım izin vermiyor. Kesinlikle sezon kapanır kapanmaz güzel ve kendi ölçülerime uygun bir kundak yaptıracam.

Kundak yaptırmanızı şiddetle tavsiye ederim Kamil bey yaptığınız atışlara inanamıyacaksınız.
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : 05 Aralık 2012, 21:06:35 »

emin abi......""Yada arpacık ve kuş birleşsede kuş salınsada kundak uyumsuz ise yine randıman alınamaz ""demişsin emin abi.. bu çok ilginç...bu nasıl oluyor..bide kundak yaptırınca atışlarınıza inanamayacaksınız deimsiniz  abi..
bunu bizzat kendiniz yaşadığınız içinmi diyorsunuz..

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #28 : 06 Aralık 2012, 00:41:25 »
emin abi......""Yada arpacık ve kuş birleşsede kuş salınsada kundak uyumsuz ise yine randıman alınamaz ""demişsin emin abi.. bu çok ilginç...bu nasıl oluyor..bide kundak yaptırınca atışlarınıza inanamayacaksınız deimsiniz  abi..
bunu bizzat kendiniz yaşadığınız içinmi diyorsunuz..

Sevgili Musa

Bunu bizzat yaşadım vede çevremde bir çok arkadaşımda yaşıyor

Örnek kundak sana dik yada düşükse sen arpacığı görsen bile

Tüfek gerisinde yatay yada dikey farkına kolay varılmıyacak bir hat oluşur ki

Buda atıcının alt yada üst vurmasına neden olur bu durum aslında çok derin

Fazla kafa karıştırmamak adına kısaca özetlemek istedim

Çevrimdışı Ramazan ESENLİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 07 Aralık 2012, 17:58:11 »
EMİN BEY EĞER BİR GÜN AVCILIĞIN KİTABINI YAZMAYA KARAR VERİRSENİZ İLK SAYFASINA VE BÜYÜK HARFLERLE YAZILMASI GEREKENLERİ KISACA ÖZETLEDİNİZ.bEN DE NACİZANE BİR bERETTA S-56 KULLANICISI OLARAK ABDULLAH KARA USTAMA BİZZAT KUNDAK YAPTIRARAK SONUCA ULAŞTIM.FİKİRLERİNİZE AYNEN KATILIYORUM.SAYGILARIMLA....
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2012, 08:50:44 Gönderen: Ramazan ESENLİK »
Ramazan ESENLİK
1962 AFYON

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #30 : 07 Aralık 2012, 19:55:15 »
Benim ilan sayesinde herkesin mükemmel tüfek olarak yıllarca kullandığı ve nitelendiği, bildiği S55 ucube, herkesin kullanamayacağı bir tüfek olduya helal olsun diyorum da başkada bişey demiyorum...

Vurmaz bu tüfek vurmaz....

Sevgili Taşkın ben Mehmet beyin yorumuna istinaden yazdım

Amacım randıman konusuna aydınlık getirmekti yoksa kimsenin atıcılığına karışmak haddime değil

Herkesin kullanamıyacağı değil de hata götürmeyen bir tüfek gerçek budur

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #31 : 07 Aralık 2012, 19:57:18 »
EMİN BEY EĞER BİR GÜN AVCILIĞIN KİTABINI YAZMAYA KARAR VERİŞRSENİZ İLK SAYFASINA VE BÜYÜK HARFLERLE YAZILMASI GEREKENLERİ KISACA ÖZETLEDİNİZ.bEN DE NACİZANE BİR bERETTA S-56 KULLANICISI OLARAK ABDULLAH KARA USTAMA BİZZAT KUNDAK YAPTIRARAK SONUCA ULAŞTIM.FİKİRLERİNİZE AYNEN KATILIYORUM.SAYGILARIMLA....

Sağolun Ramazan bey çok teşekkür ederim amacım eşe dosta bir nebze faydam olması Selamlar.

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 07 Aralık 2012, 20:00:29 »
Bende kundak ölçüsünün en önemli unsur olduğunu düşünenlerdenim.abdullah kara ustada benimde ölçülerim var.yeni aldığım silahın hemen ölçülerine bakarım ve uyumsuzluk varsa abdullah ustaya yillar yeni kundak yaptırırım.
Silahınız istediginiz kadar kalite olsun kundak ölçüsü size uyumlu değilse ve heyecanlı biriyseniz işiniz zor.
Ben bu duruma istisna olarak av arkadaşımı gösterebilirim.hayatım boyunca gördüğüm en mükemmel atıcı kendisi.ama ilginc olan tarafı tüfeğinin kundak ölçüsü hiç uygun değil kendisine ama atış yüzdesi inanılmaz.işin sırrı ne derseniz heyecanını tamamen yenmiş,çok sakin atıyor.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Nurettin AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #33 : 07 Aralık 2012, 20:44:50 »
eski  avcilarda  kundak  ólcúsú  sógledir, yatik kundan, yarim  yatik  kundan, dúz kundan,

tam yatik kundakta  yanagina  kundagi koydugunda kundagin ústúne  biraz geriye koydugunda yanagina  túfeyin namlusuna górmessin sanki elinde  bir dipcik var  túfek yok sanirsin,   tam yatik kundaklarda  yanagina  kundagin ústúne  koyarken  kafani  dik tutup  óne dogru uzatmalasin  yoksa  túfekle  nisan alman cok zor olur,
tam yatik  kundanlarda ani parlama  avlarinda  hizli ates edilmez edersen furamassin  sakin iyi konturollu  atis yapman gerektirir.  túfekle,
ilgiliz  firansiz  túfeklerinde  cok górúlúr  tam yatik kundak,
yarim yatik kundan   oldukca  coktur  yarim yatik  kundanlarda  kafani  yanagina kundagi koyarken ne óne dogru yada arkayi dogru koymassin    hizli   atis  konturollu atis yapilabilir, hizli atis yapabilmen icin  yarim yatik kundaklarda   kundagi  alisman gerek  buda biraz zaman gerektirir avci icin,
dúz  kundak   túfekte coktur, dúz  kundagin ústúne  yanagina  koyarken   ne óne  dogru koyarsin yada  ortayi dogru koyarsin  kafani geriye  dogru koyarsin   yoksa túfekle nisan alamassin   óne  dogru  kafaniza  koydugunuzda  yanaginiza  kundagin ústúne  túfeyin  namlusuna komple  górúrsún  túfeyin namlusu  yukari  dogru  bakiyormus gibi durur, onun icin kafani kundagin  ústúne koyarken geriye  dogru koyman gerek,
dúz  kundanlar  hizli atis  icin  yapilmistir  parlama avlarinda  hizli atislarda oldukca is górúr,,

youtubede  bulursam gósteririm,
Nurettin AYDIN
1966-Hollanda

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
Ynt: Beretta s 55 ler hakkında (Taşınacaktır)
« Yanıtla #34 : 11 Aralık 2012, 12:58:26 »
Arkadaşlar satılık tüfek ilanlarına yapılan yorumlar vede faydalı bilgiler tüfeğin satılmasıyla çöpe gidiyordu bu yorumları bölüp ilgili marka bölümlerine taşıyorum ihtiyaç duyan herkes okusun kalıcı olsun diye

Çevrimdışı Süleyman KUKUDAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #35 : 11 Aralık 2012, 18:52:41 »
Arkadaşlar satılık tüfek ilanlarına yapılan yorumlar vede faydalı bilgiler tüfeğin satılmasıyla çöpe gidiyordu bu yorumları bölüp ilgili marka bölümlerine taşıyorum ihtiyaç duyan herkes okusun kalıcı olsun diye
çok iyi düşünmüşsün emin bey faydalı olur tabii ki aramakla bulunamayacak bilgiler var

resim yüke
Süleyman KUKUDAS
1969 BANDIRMA 0 532 38 77 061

Çevrimdışı Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #36 : 12 Aralık 2012, 00:01:25 »
Bilimsel bilgilere, laboratuvar veya o konu ile ilgili alanlarda yapılan testlerin sonucunda ulaşılır. Avcı arkadaşların deneyimleri de bu testlere benzer, varılan ortak sonuçların bence bilimsel değeri vardır ve silinmeleri de (şimdiye kadar) bir kayıptı. Ben bu nedenle önemli gördüğüm bilgileri kopyalayıp saklıyordum. Bizi bu zahmetten ve bilgileri de kaybolmaktan kurtardığı için Emin Bey'e teşekkürü bir borç biliriz. DENEYİMLERİNİ PAYLAŞAN ARKADAŞLARA DA AYRICA TEŞEKKÜRLER.
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #37 : 12 Aralık 2012, 19:49:33 »
çok iyi düşünmüşsün emin bey faydalı olur tabii ki aramakla bulunamayacak bilgiler var

Teşekkürler Süleyman bey

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #38 : 12 Aralık 2012, 19:49:58 »
Bilimsel bilgilere, laboratuvar veya o konu ile ilgili alanlarda yapılan testlerin sonucunda ulaşılır. Avcı arkadaşların deneyimleri de bu testlere benzer, varılan ortak sonuçların bence bilimsel değeri vardır ve silinmeleri de (şimdiye kadar) bir kayıptı. Ben bu nedenle önemli gördüğüm bilgileri kopyalayıp saklıyordum. Bizi bu zahmetten ve bilgileri de kaybolmaktan kurtardığı için Emin Bey'e teşekkürü bir borç biliriz. DENEYİMLERİNİ PAYLAŞAN ARKADAŞLARA DA AYRICA TEŞEKKÜRLER.

Teşekkür ederim Zülküf bey

Çevrimdışı Nurettin AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #39 : 13 Aralık 2012, 20:43:47 »
arkadaslari  faydali olduysak  ne mutlu bana,  unutmayin  avcilik bir tutkudur,  cok kótú  bir tutkudur  gúzel  bir tutkudur. tedavisi  olmuyan bir tutkudur,
avcilik arkadasliktir, 
avcilik, dogadir,
avcilik insanin dogayi  yasadigi  dúnyayi  tanimasidir,
avcilik yaratilisin  ve yaratilanlarin  neden  yaratildigina  anlamaktir,
avcilik insan oglunun yasamasi hayatda kalmasi icin insan oglunun varolmasina  sebetdir,
avcilik  siporlarin  en gúzelidir,
avcilik  insanin ruh doktorudur,

ben sunu inanirim  hani  derlerya  bir cocugu  olurda insanin dedesine  cekmis  amcasina cekmis  dayisina cekmis ayni huy var ayni  karakter var  denirya,
insan oglunun  ilk avcilikla  civtcilikle  hayatda  kaldigi  yasamina deven etdigi cogaldigi  denirya,  ilk atalarimiz  avci  olduguna góre  ben avcisam ilk   atalarima  cekiyorum demektir,
unutmayin    iyi túfek, iyi kópek, iyi  atici  ve avladiginiz avi iyi  taniyin  avi  gereyi kadar furun avin cogalmasi icin mutlak av birakin   bógle avlanirsaniz  hem avciliktan zevk  alirsiniz hem dogru avcilik yapmis olursunuz,
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2012, 20:45:08 Gönderen: Nurettin AYDIN »
Nurettin AYDIN
1966-Hollanda