Gönderen Konu: beretta s55-s56 lar niye bu kadar çok tutuluyor?  (Okunma sayısı 139042 defa)

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nurettin AYDIN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: beretta s55-s56 lar niye bu kadar çok tutuluyor?
« Yanıtla #75 : 10 Şubat 2014, 22:43:08 »
selcuk  1980, yillari óncesi  huglunun st,jenne dedikleri  firansiz ital namlulardan yapilmis túfekleri vardir  eyer elindeki huglu bu  firansiz ital namludansa,

avi yúz metreyi at furursun...................
Nurettin AYDIN
1966-Hollanda

Çevrimdışı Nurettin AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #76 : 10 Şubat 2014, 22:45:45 »
eski  s55,s56,s57,s58,  beretta pozelerin namlularina iyi bakin birde simdiki   beretdalarin namlularina bakin, aradaki farki górúrsúnúz..
Nurettin AYDIN
1966-Hollanda

Çevrimdışı Tamer YİĞİT

• Müdavim Üyemiz
  • ''AVCI AVINI ALIR''
« Yanıtla #77 : 10 Şubat 2014, 23:01:29 »
Kısa bir süre önce Bir S56 da ben ruhsatıma işlettim. Burada yazan olumsuz yorumlara pek katılamayacağım ülkemizde özel siparişle ve ilave paralarla hafif tüfek yaptırmaya çalışırken adamlar 1972 yılında yapmışlar çift tetik 71 cm namlu ejektörlü 3030 gr.tabiri caizse saz gibi,işçilikleride bir o kadar kaliteli 28,30,32 gr.dolularla 6-10 no arası saçmalarla deneme atışları ve av atışları yaptım akşam bekinde 33 gr B&P disparsante de kullandım banamısın demedi.Tek yapılması gereken tüfeğin arkasında iyi durmak ve kullanacağın fişeği deneyerek tespit etmek, sonuç olarak S56 bana göre her avcının sahip olması gereken bir tüfek.
Tamer YİĞİT /1968 Eğirdir/ Arh+/Benelli Ethos /Beretta S56 /Armsan A612
 İkamet ANTALYA

The following users thanked this post: Cihangir GÜNEL

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #78 : 10 Şubat 2014, 23:38:45 »
38 yılllık sauer s-55 ım var.
çok memnunum.
fişek seçtiği dogrudur.
ben dogru fişeğimi buldum.
zerre abartmıyorum 40-45 metrede dusurdugum ordeklerı goren av arkadaşlarımın agzı acık kalıyor.
tüfeğede alıştım.
gozum gıbı bakıyorum.
maşallah subanallah.
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55
evdekı huzur zengınlık budur.

1985-SAKARYA

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #79 : 10 Şubat 2014, 23:39:51 »
yok artık daha neler duyacağız bukadar fanatiklik yapmayın. bence aşırı fanatikliğe giriyor bu. bir çok benelli beretta kullanmış ve hali hazırda kullanan birisi olarak okadar da değil. sizin söylediğiniz durumun tam terside olur. önce berettacılar atsın vuramasın sonra ben yerli tüfekle vurayım.  polemik için yazmıyorum bunu. av tüfeklerinin menzili bellidir ve aynı menzil içerisinde hepsi iş yapar. saygılar.

yanlış.
yerli bir tüfek yerli bir fişek.
s 55 yada 56 tufek ithal bir fişek.
bunların ıkısıde aynı menzılden aynı etkıyı gosterırse ben avcılıgı bırakırım.
dünyaları farklı...
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55

1985-SAKARYA

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #80 : 11 Şubat 2014, 08:01:39 »
 konuya müdahil olmamak için kendimi zor ttum ama ördekli bir anlatım sizlere yardımcı olabilir belki :
         40 adım mesafe  ( yaklaşık olarak 35 metre aşağı yukarı )
    armsan  PHENOMA  :     KULLANILAN FİŞEK : REMİNGTON 34 GR 5 NO,
                                           KULLANILAN ŞOK :    1 NUMARA FUUL
                                           TENEKE ETKİSİ     :   ÇOK DENGESİZ SAÇMA DAĞILIMI VEDE DELİK YOK
                                             SONUÇ O MESAFE DE SAÇMA DAĞILIMI DENGESİZ OLDUĞU İÇİN SAÇMA ARALARINDAN HAYVAN
                                   GEÇER GİDER YADA YARA ALIR GİTTİĞİ YERDE ÖLÜR.

LUİGİ  FRANCHİ          :     FİŞEK  REMİNGTON   34 GR 5 NO
                                         FUUL ŞOK
                                        ETKİ   :      TENEKE TARAK GİBİ TARANMIŞ ARALIK YOK SAÇMALAR ARASINDA  DELİL SAYISI 15 ADET GİRERKEN BİLE DELDİĞİ YERİ YARARK AÇARAK GİRMİŞ SAÇMALAR
                           SONUÇ  :   TENEKE ÜZERİNDE SAÇMA DAĞILIMI ARALIKLARI SÜPER ÖTESİ  VEDE GİREN SAÇMALAR YIRTARAK DELMESİ HEPSİNİNDE HAYVAN ÜZERİND NE KADAR ETKİLİ OLACAĞINI GÖSTERMİŞ OLDU BİZE

YANİİ DEMEKKİ AYNI MESAFEDE OLSA AYNI FİŞEKDE OLSA AYNI HEDEFE DE ATILSA AVRUPA İLE YERLİ ARASINDAN FARK OLUYORMUŞ ARKADAŞLAAR.   UNUTMADAN HER 2 TÜFEKLEDE ATIŞLARI KENDİM YAPTIM. TORPİL YAPMADAN ATIŞLARDI :))                         
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #81 : 11 Şubat 2014, 09:18:22 »
yanlış.
yerli bir tüfek yerli bir fişek.
s 55 yada 56 tufek ithal bir fişek.
bunların ıkısıde aynı menzılden aynı etkıyı gosterırse ben avcılıgı bırakırım.
dünyaları farklı...
tamam alper kardeşim haklısın. berettalar 50 metrede vuruyor yerliler 30 metreyi geçmiyor.(ayrıca ben yerli fişek diye bişey demedim)  bu işi bilimsel olarak inceleyen raştıran birisiyim. ve dünyada av tüfeklerinde mesafe konuşan tek ülke biziz. neyse uzatmaya gerek yok sizin dediğiniz gibi beretta uzağı vurur. saygılar
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2014, 09:21:44 Gönderen: Hakan SEÇKİN »
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #82 : 11 Şubat 2014, 13:17:53 »
konuya müdahil olmamak için kendimi zor ttum ama ördekli bir anlatım sizlere yardımcı olabilir belki :
         40 adım mesafe  ( yaklaşık olarak 35 metre aşağı yukarı )
    armsan  PHENOMA  :     KULLANILAN FİŞEK : REMİNGTON 34 GR 5 NO,
                                           KULLANILAN ŞOK :    1 NUMARA FUUL
                                           TENEKE ETKİSİ     :   ÇOK DENGESİZ SAÇMA DAĞILIMI VEDE DELİK YOK
                                             SONUÇ O MESAFE DE SAÇMA DAĞILIMI DENGESİZ OLDUĞU İÇİN SAÇMA ARALARINDAN HAYVAN
                                   GEÇER GİDER YADA YARA ALIR GİTTİĞİ YERDE ÖLÜR.

LUİGİ  FRANCHİ          :     FİŞEK  REMİNGTON   34 GR 5 NO
                                         FUUL ŞOK
                                        ETKİ   :      TENEKE TARAK GİBİ TARANMIŞ ARALIK YOK SAÇMALAR ARASINDA  DELİL SAYISI 15 ADET GİRERKEN BİLE DELDİĞİ YERİ YARARK AÇARAK GİRMİŞ SAÇMALAR
                           SONUÇ  :   TENEKE ÜZERİNDE SAÇMA DAĞILIMI ARALIKLARI SÜPER ÖTESİ  VEDE GİREN SAÇMALAR YIRTARAK DELMESİ HEPSİNİNDE HAYVAN ÜZERİND NE KADAR ETKİLİ OLACAĞINI GÖSTERMİŞ OLDU BİZE

YANİİ DEMEKKİ AYNI MESAFEDE OLSA AYNI FİŞEKDE OLSA AYNI HEDEFE DE ATILSA AVRUPA İLE YERLİ ARASINDAN FARK OLUYORMUŞ ARKADAŞLAAR.   UNUTMADAN HER 2 TÜFEKLEDE ATIŞLARI KENDİM YAPTIM. TORPİL YAPMADAN ATIŞLARDI :))                       

gayet net bir açıklama
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55

1985-SAKARYA

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #83 : 13 Şubat 2014, 00:05:49 »
   Tamamen Avrupa özentiliği bence (kimseyi kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın sonra).... Yurdumuz insanı. Sadece tüfek değil her konuda maalesef böyleyiz.  ney pahalıysa o kalitelidir hesabı. 3 kuruşluk tüfeği 1500 liraya satsalar ondan iyisi olmaz. S56 Alanlar kullananlar hayrını görsün avları daim olsun. Yok yakıcılığı şöyle yok mesafesi böyle diyenlar Tekirdağ / Çerkezköy civarında olan ya da gelcek varsa  yol parasını ben çekicem, evimde odasıda hazır, buyursun beklerim aynı mesafeden atacağız. 3 kuruşluk tüfekle 10liralık tüfekleri bozanları çok gördük. İşin aslı atçılıkta.  Elindeki 3 kuruşluk kaval olsun öttürmesini bil yeter ki.
  Bu tüfeklerde kaliteli olan tek şey var oda namlusu. Yakıcılık, yıkıcılık konusunda bu tüfeğe toz attıracak dünya marka yerli firma var.  Türkiye de üretilen tüfekleri yurt dışındaki satış fiyatlarına bakın. Türkiye' de A marka yerli tüfek 1200, B marka ithal tüfek 1900 lira iken Avrupada A marka tüfek 750euro B marka tüfek 500euro.. S56 300tl olsa eminim hakkındaki yorumlar böyle olmaz.
  İşin aslı piyasayı da fiyatları da bozan online ilan siteleri. Adamın teki 3000 Lira' ya koyuyor, yeni ilan açacak kişi önce fiyat araştırması yapıyor, bakıyor 3000tl 2500liraya ilan veriyor. İş mi bu yahu? işte alan belli satan belli, bu fiyata satıyorum sanamı kaldı deniliyor. Eeee kardeş kusra bakma ama bi akıllı sensin karşında ki öküz mü ???  Sadece tüfekte değil her üründe maalesef böyle. Bizim insanımız biraz uyanık bu konularda ne yazık ki.
  A304 ile torun1012 karşlaştırması var Google' dan araştırılmalı 400liralık tüfek bunu yapabiliyorsa gerisi bahane.

0 ithal bir tüfeğe mantıken o para verilir. kargosu , gümrüğü, vergisi falan insan düşünüyor verdiğim bu paranın yarısı havaya gitti ama namlusu kaliteli bir tüfek alıyorum diye. 30 yıllık tüfeğe asla o paralar verilmez bence. İyi bir tüfek statüsünde olduğu için 1000-1500tl arası eder bence.
  Forumda S56 kullanan abilerim , arkadaşlarım bu yazımdan asla üstünüze bir şey alınmayın. İmkanı olan 10.000tl de verir 25000tl de... Arz talep meselesi ama bu kadar uçuk fiyatta insanı kızdırıyor. 
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2014, 00:08:42 Gönderen: Cüneyt ESMER »
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #84 : 13 Şubat 2014, 00:31:25 »
katılmıyorum cuneyt kardesım malasef katılamıyorum sana.
senın dedıgın gıbı olsa bu durum sureklılık arz etmez.
fiyat şişirme politikası ile piyasa yapmak her ne malda olursa olsun muhakkak enınde sonunda patlar hezımetle sonuclanır.
ama durum ortada.
5 kişi ava gidiyoruz ithal kaliteli tufek ve fişek ile yerli tüfek ve yerli fişek.
gozle gorulur farklar var.
atıcılık konusu baska bır olay.
adamın nısanı zayıftır 15 bınlık tufeklede vuramaz sen sarsılmazla wurursun o ap ayrı bısey.
saygıalr sevgiler.
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55

1985-SAKARYA

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #85 : 13 Şubat 2014, 01:07:25 »

yazmıyayım diyorumda tutamıyorum kendimi..hiçbirimiz beretta S56 kötü,remington 1187 kötü bu tüfekler vurmaz..stoeger güzel vurur torun daha iyidir demedik..sadece 70 kusur model bir tüfeğe bu fiyat çok fazla dedik..sen kullandınmı,sen ne kullanıyorsun merak ediyorum,S56 50 metreden düşürür,70 metreden şişirir,100 metreden patlatır gibi alakasız yorumlarla karşılaştık..hala iş dönüp dolaşıp bu muhabbetlere geliyor..

3300 liraya bi remington eklenmişti siteye satılık..noldu o?...yazdık çizdik kötü biz olduk..satıldımı..2000 liraya..gerçek hakkı neyse piyasası neyse o fiyata satıldı..burada sazan yok..kimse kusura bakmasın..sazan bekleyen çok bekler..ederi neyse o..3500liraya,3000 liraya S56 çok piyasada satılık ilanlarında..ama satılanını görmedim daha..bekliyorlar işde 100lira aşağı,200 lira aşağı ben alayım diyen çıkarmı acaba diye..çıkmaz...

S56 yada 1187 eski teknoloji derken kötyü tüfek vurmaz yıkmaz demedim ben.. yada hurda demedim..anlayışda bir sorun var burada..eski üretim 2013 yada 2011 değil..biri 70 kusur tarihinin tüfeği biride 90 kusur yılının..haliye kullandıkları teknolojide eski..2013 model bir BMW'nin teknoljisiyle 70 model bir Hacı Murat nasıl aynı değilse buda öyle..

illa çarpıtılıyor yazdıklarımız..yanlı ve taraflı davranılıyor gördüğüm kadarıylada..forumda bizden eski arkadaşlarımız,mesaj sayısı bizden fazla üyelerde var tamam ama bu onların her yazdıklarının haklı oldu anlamınada gelmiyor..lütfen yorumları düzgün okuyalım,düzgün anlayalım ve çarpıtmadan yazalım..

avrupa  avrupadır..buna sözüm yok..eskide olsa yıkımına diyecek sözüm yok bu tüfeklerin..bendede black magic D Lüx var..oda eski teknoloji..kendi malımı övmüyorum görüldüğü üzere..eski teknoloji sonuçda..96,97 model bir silah..ama ister yerli ister avrupa olsun 2013 model bir silahtan daha iyi yıkıyor..çelgin kuş yok..attığın zaman paket yapıyor kuşu..deyim yerindeyse.namlu yapmış adamlar..su borusu değil..hakkını yememek lazım..

dediğim gibi hiç kimse bu silahlara kötü yada vurmaz demedi..fiyat uçuk az usturuplu bir fiyat koyunda gerçekten almak isteyen bir avcı alsın ağzının tadıyla silah kullansın istedik..görücem ben o 3500 liraya eklenen S56ları..sonları remington gibi olucak..remington değerinde satıldı..S56'larında ederi 1500lira..oda çok temiz tamir görmemiş laçkası yoksa...heryerde 3000,3500lira ilanlar duruyor satılan yok daha..biri bigün diyecek bu böyle olmayacak kardeşim bu net aleminden sazan bulamıcaz biz..bari adam gibi bir fiyata satayım...çoğu bu işi ticaret haline getirmiş zaten bulup geliyor köyden ahmet dayımın mehmet amcamın tüfeklerini 800,900e koyuyorlar buraya 3500lira..işmi?

elinde bu tüfeklerden olanlarda ilerde dahada yüksek paralara kendimizde satarız diye olumsuz birşey yazanı yerden yere vuruyor burada..onların  arkadaşlarıda beraber..kimsenin kızmaya yanlış anlamaya hakkı yok..moderatör arkadaşlarda dahil..bu silahlar 5 para etmez vurmaz almayın dersek tamam haklısınız..

amacımız kimsenin ekmeğiyle oynamak değil..satış yapmasına mani olmak değil..aksine uygun bi fiyat konulsun ve satmak isteyen kişi bir an önce satsın..yılardır avrupa tüfek hayaliyle yatıp kalkan alıcılarda hayallerindeki tüfeğe bir an önce kavuşsun..

yani diyeceğim forum üyeleri sadece silah satmak isteyenlerden ibaret değil..silah almak isyetenlerde var ve onlarda insan...saygılarımla.
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2014, 01:19:23 Gönderen: Şahin BİTEN »

The following users thanked this post: Enes Sadık BALI

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #86 : 13 Şubat 2014, 01:18:09 »
.

Çevrimdışı Ziya ÇOBANOĞULLARI

• Müdavim Üyemiz
  • Avın başı rasgele sonu nasiptir.
« Yanıtla #87 : 13 Şubat 2014, 07:47:19 »
yazmıyayım diyorumda tutamıyorum kendimi..hiçbirimiz beretta S56 kötü,remington 1187 kötü bu tüfekler vurmaz..stoeger güzel vurur torun daha iyidir demedik..sadece 70 kusur model bir tüfeğe bu fiyat çok fazla dedik..sen kullandınmı,sen ne kullanıyorsun merak ediyorum,S56 50 metreden düşürür,70 metreden şişirir,100 metreden patlatır gibi alakasız yorumlarla karşılaştık..hala iş dönüp dolaşıp bu muhabbetlere geliyor..

3300 liraya bi remington eklenmişti siteye satılık..noldu o?...yazdık çizdik kötü biz olduk..satıldımı..2000 liraya..gerçek hakkı neyse piyasası neyse o fiyata satıldı..burada sazan yok..kimse kusura bakmasın..sazan bekleyen çok bekler..ederi neyse o..3500liraya,3000 liraya S56 çok piyasada satılık ilanlarında..ama satılanını görmedim daha..bekliyorlar işde 100lira aşağı,200 lira aşağı ben alayım diyen çıkarmı acaba diye..çıkmaz...

S56 yada 1187 eski teknoloji derken kötyü tüfek vurmaz yıkmaz demedim ben.. yada hurda demedim..anlayışda bir sorun var burada..eski üretim 2013 yada 2011 değil..biri 70 kusur tarihinin tüfeği biride 90 kusur yılının..haliye kullandıkları teknolojide eski..2013 model bir BMW'nin teknoljisiyle 70 model bir Hacı Murat nasıl aynı değilse buda öyle..

illa çarpıtılıyor yazdıklarımız..yanlı ve taraflı davranılıyor gördüğüm kadarıylada..forumda bizden eski arkadaşlarımız,mesaj sayısı bizden fazla üyelerde var tamam ama bu onların her yazdıklarının haklı oldu anlamınada gelmiyor..lütfen yorumları düzgün okuyalım,düzgün anlayalım ve çarpıtmadan yazalım..

avrupa  avrupadır..buna sözüm yok..eskide olsa yıkımına diyecek sözüm yok bu tüfeklerin..bendede black magic D Lüx var..oda eski teknoloji..kendi malımı övmüyorum görüldüğü üzere..eski teknoloji sonuçda..96,97 model bir silah..ama ister yerli ister avrupa olsun 2013 model bir silahtan daha iyi yıkıyor..çelgin kuş yok..attığın zaman paket yapıyor kuşu..deyim yerindeyse.namlu yapmış adamlar..su borusu değil..hakkını yememek lazım..

dediğim gibi hiç kimse bu silahlara kötü yada vurmaz demedi..fiyat uçuk az usturuplu bir fiyat koyunda gerçekten almak isteyen bir avcı alsın ağzının tadıyla silah kullansın istedik..görücem ben o 3500 liraya eklenen S56ları..sonları remington gibi olucak..remington değerinde satıldı..S56'larında ederi 1500lira..oda çok temiz tamir görmemiş laçkası yoksa...heryerde 3000,3500lira ilanlar duruyor satılan yok daha..biri bigün diyecek bu böyle olmayacak kardeşim bu net aleminden sazan bulamıcaz biz..bari adam gibi bir fiyata satayım...çoğu bu işi ticaret haline getirmiş zaten bulup geliyor köyden ahmet dayımın mehmet amcamın tüfeklerini 800,900e koyuyorlar buraya 3500lira..işmi?

elinde bu tüfeklerden olanlarda ilerde dahada yüksek paralara kendimizde satarız diye olumsuz birşey yazanı yerden yere vuruyor burada..onların  arkadaşlarıda beraber..kimsenin kızmaya yanlış anlamaya hakkı yok..moderatör arkadaşlarda dahil..bu silahlar 5 para etmez vurmaz almayın dersek tamam haklısınız..

amacımız kimsenin ekmeğiyle oynamak değil..satış yapmasına mani olmak değil..aksine uygun bi fiyat konulsun ve satmak isteyen kişi bir an önce satsın..yılardır avrupa tüfek hayaliyle yatıp kalkan alıcılarda hayallerindeki tüfeğe bir an önce kavuşsun..

yani diyeceğim forum üyeleri sadece silah satmak isteyenlerden ibaret değil..silah almak isyetenlerde var ve onlarda insan...saygılarımla.

zaten insanlar yavaş yavaş öğreniyor artık bu tüfeklerin bir halta yaramadığını..sadece 28,30gr fişeklerle iş yaptığı gibi birde uzak mesafede açıyor saçmayı..uzak mesafede açtığından keklikte çullukta tüfek diye taşımaya gerek yok..28,30gram ve küçük numara sevdiği için ördektede taşımaya gerek yok..yani tamamen gereksiz.. boşa verecek para varsa alınabilir...ara sıra ovada karatavuk avlanır.....yanlış anlaşılmasın..satışa sunduğunuz pek çok tüfeği tavsiye etmişimdir burada..ben doğruları yazarım sadece..hayırlı satışlar..

« Son Düzenleme: 13 Şubat 2014, 12:18:57 Gönderen: Ziya ÇOBANOĞULLARI »
  • Belçika Piper Çakmaklı Çifte(Constantinople-Lazaro Gabay)
  • Çifsan Çsp 555 Süperpoze
  • Sarsılmaz Concorde Yarı otomatik
  • Luigi Franchi Black Magic Yarı otomatik
  • Pietro Beretta S56E
  • Savaşcı Pointer's Altar
Ziya ÇOBANOĞULLARI      A rh +
02.06.1972 Bergama/İZMİR
İkamet : Çandarlı

Çevrimdışı Mustafa ÇAY

• *
  • Avına Saygı Duymayan Avcı Olamaz
« Yanıtla #88 : 13 Şubat 2014, 09:24:30 »
illaki bizim tüfek sanayimiz de çok güzel ürünler ile yıllardır bu piyasanın içerisinde, Türk avcısının hayatını kurtaran markalar var Huğlu gibi... ya Huğlu olmasaydı ne yapardı bu avcı milleti yahu :)  görünen köy klavuz istemez, bizim tüfeklerimiz de kendi çapında belirli bir kaliteyi yakaladılar çok şükür..kendi çapında diyorum çünki istesek de istemesek de Huğlu, Yıldız, Ata, Armsan firmaları vs.. bir Browning, Beretta, Benelli, Winchester değil...olamazda...bakın rakamlara hiç girmiyorum...marka değeri...teknoloji...kullanılan malzeme...markaların pazar değeri v.s.. neden bunu kabullenemiyoruz anlamış değilim...Keşke Beretta bizim olsaydı, keşke Browning bizim olsaydı...göğsümüzü gere gere tüfeklerimizi dünya kullanıyor der övünürdük...ama malesef öyle değil... bakın son yıllarda yerli markaların başarılarını da hiçe saymıyorum ama karşılaştırdığınız markalar arasında dağlar değil okyanuslar kadar fark var...yani Allahınızı severseniz hepimiz arabalarla iç içeyiz ister istemez, yani kendi arabamız olabilir başkalarının araçları olabilir, genelimiz erkek olduğumuz birçoğumuz da arabalara meraklıyızdır malum...  hiç BMW ile Mercedes ile Audi ile v.s.. Fiat Albea'yı, Linea'yı veya Reno Clio 'yu, Megan'ı karşılaştıran gördünüz mü?? göremezsiniz çünkü dediğim gibi bu iki araç arasında bizim forumdaki arkadaşların karşılaştırdığı tüfekler arasındaki gibi okyanuslar kadar fark var... saygılar
  • Stoeger M3000 Pregrine Max5
  • Huğlu 601 GB
  • Kral Superpoze
  • Hatsan Mod 135
Mustafa ÇAY
1980 İSTANBUL

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #89 : 13 Şubat 2014, 15:30:10 »
biz millet olarak neden altın biriktiriyoruz ki,alalım beş on tane avrupa tüfek sandıkta 10 yıl saklayalım veya 20 yıl sonra piyasa çıkarıp satalım dimi :)  100 de 300 400 kar yapmaz adım selçuk değil,
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #90 : 13 Şubat 2014, 15:46:28 »
:D haklısın selçuk kardeşim. bu kafa olduğu sürece ben insanların 30 yaşındaki tüfeklere 3-5 bin lira istemelerine şaşırmıyorum. satsınlar helali hoştur. müstahaktır. :) daha bişey söylemicem. keşke s serilerilerinin bir ikisini saklasaymışım buaralar altın gibi.. heyy s serisi satanlar bence fiyatları biraz daha arttırın çünkü alıcılarınız çok. çünkü bu tüfekler çok uzak mesafeleri vuruyor :D hey allahım ya
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #91 : 13 Şubat 2014, 15:59:44 »
:D haklısın selçuk kardeşim. bu kafa olduğu sürece ben insanların 30 yaşındaki tüfeklere 3-5 bin lira istemelerine şaşırmıyorum. satsınlar helali hoştur. müstahaktır. :) daha bişey söylemicem. keşke s serilerilerinin bir ikisini saklasaymışım buaralar altın gibi.. heyy s serisi satanlar bence fiyatları biraz daha arttırın çünkü alıcılarınız çok. çünkü bu tüfekler çok uzak mesafeleri vuruyor :D hey allahım ya
yıllanmış şarap gibi galiba
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus armsan phenoma argentum, akkar churcıll 812, doxcarms sp, doxcarms mx2 , tuka çifte

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #92 : 13 Şubat 2014, 16:01:10 »
şarap o kadar para etmez abi :)
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #93 : 13 Şubat 2014, 16:03:06 »
antik kalıntı :D
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #94 : 13 Şubat 2014, 16:09:48 »
 vala  bi tane s 56 var satılık 1500 tl satıyor adam illa al diyor bana ama soğudum artık herhez hem fikir eski tüfek vsvs diye. o kadar parada etmezmiş zaten . bende almaktan vazgeçtim. adam ev de saklıyor. zaten  kimseninde hbr yok çevresi yok . duruma göre ben hbr veririm alırsam dedim. bakalım soğuyunca daha almak gelmiyor içimden.  1500 tl de olsa ucuz deniliyor ama işte en az 40 seneliktir o tüfek
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #95 : 13 Şubat 2014, 16:53:21 »
Alıntı yapılan: Şahin BİTEN - 07 Şubat 2014, 00:04:06
zaten insanlar yavaş yavaş öğreniyor artık bu tüfeklerin bir halta yaramadığını..sadece 28,30gr fişeklerle iş yaptığı gibi birde uzak mesafede açıyor saçmayı..uzak mesafede açtığından keklikte çullukta tüfek diye taşımaya gerek yok..28,30gram ve küçük numara sevdiği için ördektede taşımaya gerek yok..yani tamamen gereksiz.. boşa verecek para varsa alınabilir...ara sıra ovada karatavuk avlanır.....yanlış anlaşılmasın..satışa sunduğunuz pek çok tüfeği tavsiye etmişimdir burada..ben doğruları yazarım sadece..hayırlı satışlar..

evet demiştim böyle bişey..ama vurmadığından değil..çalılık yakın mesafe atışlarda bol bol ıska yapılması olası olduğundan dedim..karatavuk vurulur dememde şu yüzden..karatavuk açık arazide çok oluyor..önü açık nasılsa sal salabildiğin kadar tüfekte mağşallah mavzer gibi açık arazide güzel olur.bir sigara yakar beklersin,..istediğin zaman atarsın arkasından kuşun.. :D
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2014, 16:54:29 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #96 : 14 Şubat 2014, 00:09:42 »
adı çıkmış 9 za inmez 8 ze

yıllarca s 55 şini kullandım aynı zamanda vursan cy 89 tek tetik pozem vardı ,,bana göre vursan s 55 den üstündü ,,s 55 çok fişek seçiyordu ,kendim sıkıladım gene olmadı ,,ikisini aynı anda poyraz havasında göl başlarını beklerdim kara tavuk beklerdim ,ikisinide yanımda götürdüm ,aynı sıkıları aynı mesafeden konara karatavuklara sıkardım s 55 le attığım çoğu avlar yaralı düşerdi kesmek zorunda kalırdım ,,vursan aynı mesafeden çaput ederdi,,keklik avındada çoğu zaman aynıydı ,eylül ekim aylarında çaput ederdi,,ama kasım aralık aylarında benim tepemi attırırırdı ,,dayanamayıp sattım
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2014, 00:19:09 Gönderen: Ramazan HAK »
Ramazan HAK  1971  ARH+  Muğla

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #97 : 14 Şubat 2014, 00:15:22 »

yuh diyorum bu kadarda olmaz..sazanı geçtim amcam balina bekliyor oltaya takılsın diye : )) bizdede var bu..piyasası 2000 lira taş çatlasa..işde bunlar gibi dengesiz ... ..... ...... daha ne diyeyim say sayabildiğin kadar ..bunların yüzünden bit pazarına nur yağdı böyle..herhalde mekanizması altından bu silahın.

yorumlara dikkat.. :D

resmini koymasam dalga geçiosun derler..yada inanmazlar...isimleri sildim isim mevzu bahis değil ilan sahibinin..

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #98 : 14 Şubat 2014, 00:22:58 »
adı çıkmış 9 za inmez 8 ze

yıllarca s 55 şini kullandım aynı zamanda vursan cy 89 tek tetik pozem vardı ,,bana göre vursan s 55 den üstündü ,,s 55 çok fişek seçiyordu ,kendim sıkıladım gene olmadı ,,ikisini aynı anda poyraz havasında göl başlarını beklerdim kara tavuk beklerdim ,ikisinide yanımda götürdüm ,aynı sıkıları aynı mesafeden konara karatavuklara sıkardım s 55 le attığım çoğu avlar yaralı düşerdi kesmek zorunda kalırdım ,,vursan aynı mesafeden çaput ederdi,,keklik avındada çoğu zaman aynıydı ,eylül ekim aylarında çaput ederdi,,ama kasım aralık aylarında benim tepemi attırırırdı ,,dayanamayıp sattım

ben 40 metreden s 55 ıle cansız ordek alıyorum.
ikimizde yalan söylemiyeceğimize göre bu işte başka bir iş var.
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55

1985-SAKARYA

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #99 : 14 Şubat 2014, 00:27:30 »
ben 40 metreden s 55 ıle cansız ordek alıyorum.
ikimizde yalan söylemiyeceğimize göre bu işte başka bir iş var.
alper bey seninkide doğrudur ama bende s56 nın en fazla 20 mt keklikten tüy çıkarıp düşeremediğini ve aynı mesfelere yakın dağda çelgin keklik bıraktığınada şahidim
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus armsan phenoma argentum, akkar churcıll 812, doxcarms sp, doxcarms mx2 , tuka çifte