SİLAHLAR, MÜHİMMAT, EKİPMAN HAKKINDA HER ŞEY > BIÇAKLAR GENEL VE TEKNİK PAYLAŞIMLAR

Yeni av bıçağım.

(1/2) > >>

Naim ZENGİN:
2020 tatsız bir şekilde ilerlese de yavaş yavaş av sezonu yaklaşıyor. Sezon yaklaşırken kendi ihtiyaçlarımı göz önünde tutarak bir av bıçağı yapmak istedim. Bıçak merakımın ilk başladığı dönemlerde herkes gibi gidip iri kıyım ve scandi ağız açılmış bıçaklar yapıyordum ama sonra fark ettim ki bu iri kıyım bıçaklar avda taşınılacak şeyler değil. Gereksiz ağırlar ve scandi ağızlı bir bıçağın ince kesim konforu berbat. Hal böyle olunca daha yüksek taşlamalı ve daha hafif bir bıçağa yöneldim. Bıçağın ısıl işlem dahil tüm işlerini kendim yaptım ki bu ayrı bir keyif oldu.Üsteki çentik normalde halat türü şeyleri kesmek için açılırmış ama ben yaparken gördüğüm kadarıyla bu kadar dar bir bölgede kesici bir ağız oluşturmak neredeyse imkansız ama çok güzel soda açacağı oldu. ;D. Umarım beğenirsiniz.

Çelik: 80 crv2
Tam boy :22 cm
Kesici ağız: 10 cm
Kabza: Mikarta (kendi imalatım.)
Kılıf: 4mm vaketa deri ( kendi dikimim.)

Enes Malik TEPE:
Gerçekten çok klas duruyor. Ellerinize, emeğinize sağlık. Güzel avlarda kullanmanız dileğiyle...

Hüseyin İŞCEN:
Elinize sağlık keyifli günlerde kullanın güzel bir çalışma olmuş  kendi el emeği ürünü kullanmak daha güzel  olsa gerek

Naim ZENGİN:

--- Alıntı yapılan: Enes Malik TEPE - 08 Haziran 2020, 14:26:07 ---Gerçekten çok klas duruyor. Ellerinize, emeğinize sağlık. Güzel avlarda kullanmanız dileğiyle...

--- Alıntı sonu ---
Teşekkür ederim Enes bey.

--- Alıntı yapılan: Hüseyin İŞCEN - 08 Haziran 2020, 15:23:56 ---Elinize sağlık keyifli günlerde kullanın güzel bir çalışma olmuş  kendi el emeği ürünü kullanmak daha güzel  olsa gerek

--- Alıntı sonu ---
Teşekkür ederim Hüseyin bey.Kesinlikle haklısınız insanın el emeği hem keyifli hem kıymetli oluyor.

Sabahattin KARAHAN:

--- Alıntı yapılan: Hüseyin İŞCEN - 08 Haziran 2020, 15:23:56 ---Elinize sağlık keyifli günlerde kullanın güzel bir çalışma olmuş  kendi el emeği ürünü kullanmak daha güzel  olsa gerek

--- Alıntı sonu ---
+1

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git