Gönderen Konu: OTOMATİC TÜFEK HAKKINDA(YARDIM)  (Okunma sayısı 5901 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Burak ÖZTÜRK 32

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
OTOMATİC TÜFEK HAKKINDA(YARDIM)
« : 08 Mayıs 2013, 10:19:41 »
Ben Ördek Avında Kullanmak İçin Otomatic Almaya Karar Verdim Ama Bu 3 Markada Takıldım Kaldım Sizlerde Bana Yardımcı Olursanız Sevinirim...
1. Armsan Phenoma
2. Ata Neo 12
3. Armsan A612
 Sizce Hangisini Almalıyım ?        Şimdiden İlgi Ve Tecrübeleriniz İçin Teşekkürler........
1984.MERSİN

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: OTOMATİC TÜFEK HAKKINDA(YARDIM)
« Yanıtla #1 : 08 Mayıs 2013, 13:34:52 »
ördek-stoeger...
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 08 Mayıs 2013, 13:49:43 »
AMA BURADAKİ STOGERLER YERLİ ÜRETİM DEĞİL Mİ=?
1984.MERSİN

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 08 Mayıs 2013, 14:27:45 »
stoeger zaten yerli malı fakat avrupada tutulduğu için ve isminin türkçe olmaması nedeniyle karıştırdınız sanırım,

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 08 Mayıs 2013, 14:42:36 »
AMA BURADAKİ STOGERLER YERLİ ÜRETİM DEĞİL Mİ=?

Yukarıda yazdığınız tüfekler de yerli üretim değil mi?
1982-Mersin

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 08 Mayıs 2013, 15:53:17 »
yani bi yardımcı olsanız ömür boyu sıkıntı çekmeyeceğim bi otomatic sahibi olmak istiyorum.... :)
1984.MERSİN

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 08 Mayıs 2013, 16:11:18 »
burak kardeşim neden ömür boyu sıkıntı çekmemeyi düşünüyorsunki. alırsan hoşuna gitmez seneye satarsın. senin öncelikle tüfek alırken dipçik boyu tetik mesafasine dikkat edeceksin her tüfek herkeze olmaz. türkşiye ve dünya standartına göre yapılır dipçikler sen kendine en uygununa bakacaksın. yerli kalite tüfeklerden korkmayın bence dünya ile yarışıyor hepsi kalite işçilik teknik servis on numara.
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 08 Mayıs 2013, 16:21:25 »
burak kardeşim neden ömür boyu sıkıntı çekmemeyi düşünüyorsunki. alırsan hoşuna gitmez seneye satarsın. senin öncelikle tüfek alırken dipçik boyu tetik mesafasine dikkat edeceksin her tüfek herkeze olmaz. türkşiye ve dünya standartına göre yapılır dipçikler sen kendine en uygununa bakacaksın. yerli kalite tüfeklerden korkmayın bence dünya ile yarışıyor hepsi kalite işçilik teknik servis on numara.

kesinlikle katılıyorum,

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 08 Mayıs 2013, 17:03:58 »
ADEM ABİ DİPÇİK TETİK AYARI NASIL Bİ YARDIMCI OLSAN ABİ
1984.MERSİN

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 08 Mayıs 2013, 17:37:07 »
burak kardeşim alacağın tüfekleri önce dirsek içine koyup tetik parmağını tetiğe rahat bir dokunuş ile basıp basmadığını kontrol ediyorsun. eğerki tetik parmağo dipçik dirsek dayalı iken tetiğie zor ulaşıyor yada zorlanıyor ise bbu tüfek yani dipçik uzunluğu san göre değil. sonra eline alıp sürekli tüfeği nişan pozisyonuna alıp tüfek ani nişan durumunda tüfek direk yüzüne otoruyormu kontrol edeceksin. eğerki omuza tam oturmaz dipçik uzun tüfek yanağıan tam oturmuyor vede kafanı tüfeğe eğmek zorunda bir pozisyonda kalıyor isen bu tüfek hayvanı kaçırman yada boşa atman kaçınılmaz olacaktır. tüfeği eline aldığında atış pozisyonu şeklinde tuttuğunda herşey rahat gayet sende rahat hissediyor isen tüfeğini bulşdun demek.
  ve en önemlisi tüfeğin ağır olmayacak asla. kaliteli hafif tüfek alacaksın maddi durumda nasılsın bilmiyorum ama tüfek hafif olacak.
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 08 Mayıs 2013, 17:40:15 »
birde şöyşe bir konu var. bizim yaptğımız hata. ördek tepemizde ilk atışta vuramayınca biz hiç tüfek omuzdan indirmeden atışa devam ediyoruz .gerçek olanı bu değil biz anlamdan tüfeğin barut gazının tepmesi ile atış esnasında her atışta tüfek hep omuzdan kayma yapıyor vede haliyle biz tüfeğe değil tüfek bize hakim olmaya başlıyor nişa almak iç.in  sürekli kafamızı eğiyor yada kaldıyor yatırıyoruz. asıl olan her fişekde tüfek omuzdan çok az indirilir her fişek mesafe fazla olmadan tekrar yeni nişan alıyor gibi pozisyon alınır. doğru atış şekli bu.
 he bu konuda anlattığım kadar zaman aalan birşey değil kimse olurmu canımm ya falan demesin :) bu anlattığım saniyelik olaylar. bakmayın uzun uzadıye yazıyorum.:)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 08 Mayıs 2013, 20:06:01 »
Ağzına  Ellerine Sağlık Vallahi Adem Abi Var ya Derdime Tercüman Oluyorsun.....
1984.MERSİN

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 08 Mayıs 2013, 20:18:56 »
KARDEŞİM FAYDAMIZ OLUYOR İSE NE MUTLU BANA . SANA BİRŞEY SÖYLELEYİMİ KARDEEŞİM.YAKINDA BELKİDE DOĞRUDUR DUYDUKLARIM OTOMAİK İLE AVCILIK 2+1 İDİ BUNDAN SONRA BU SENDE ÖYLE Dİ HERALDE 1+1 DENİLİYOR . YANİ OTOMATİK TÜFEK GEREK YOK. BEN 15 SENE YAŞINDAN ÖNCE AVA BAŞLADIM  OTOMATİK TÜFEK İLE (luigi franchi) ŞİMDİ POZE ALDIM. ARTIK AZ FİŞEK ATMAZ HER ÖRDEĞE TÜFEK ATMAMAK NASIL OLSA GERİSİ VAR DİYE 2 DEN SONRA DEVAM ETMEK İSTMEİYORUM. 2 DEN SONRA HAYVAN GİTSİN VURULMASIN. POZEDE DÜŞÜNEBLİRİSİN. BENİM YENİ POZEM BU
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 08 Mayıs 2013, 20:20:04 »
TÜFEĞİ ALMAMDAKİ TEK SEBEP ÖRDEK KABARTMA VE İŞLEMESİ. :) ÖRDEK YİNE ÖRDEK HER ZAMAN ÖRDEK ÇULLUK AVI BASİT GELİYOR BANA ARTIK ONU HER TÜRLÜ VURUYORUM BULUYORUM ÖRDEK ZAHMET İSTİYOR EZİYET İSTİYOR :)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 10 Mayıs 2013, 09:33:32 »
Konuya dün attığım mesaj teknik bir aksaklık yüzünden silinmiş.
Kısaca tekrar yaziym;
Burak kardeşim,Mersin'deymişsin.Bir gün kuruçeşmedeki Güney Av'a uğra,hatta uğramadan önce bana burdan mesaj at.Gidip sana göre bir tüfek seçelim.
Hem fiyatta hem tüfek de her türlü güzelliği Hüseyin Abi'ye yaptırırız.
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2013, 09:42:04 Gönderen: Doğu GÜÇLÜ »
1982-Mersin

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 25 Mayıs 2013, 13:38:38 »
ördek = stoeger sevgili arkadaşım yan ayna oturun diğer tüfeklerle deneyin herkes genelde kendi elindekini anlatıyorda kullanmışlarmı acaba yan yana hepsini ben denedim hemde çok denedim ama diğer avlarda diyorsan yani her avda kullanayım tavsiye etmem sade ördekse işte tam üstüne bastın. diger gazlı otolar hava soğudukça performans düşmeye başlar bu tüfekse soğudukça zehir akar abi. ha sen armsanlarda kalmışsın zaten arada o zaman phenomadan başka seçimin yok emin ol ata ördekte yimez abi armsan 612 ise daha hafif, hafiflik yüksek sıkılarda dez avantajdır ve 612ler soğukta iyi randıman vermiyor phenoma 3270 net ağırlığıyla ve omuzdaki yeni yumuşak körükle ( işte adı neyse ) ağır dolularda seni memnun eder. avını tam test etmedim phenomanın soğukta ama senin saydığın 3 tüfekte seçim şansın yok emin ol buna her tüfeği yerli avrupa denemiş biri olarak dikkate al söğlediklerimi saygılar.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 25 Mayıs 2013, 13:40:28 »
ayrıca adem arkadaşımız yeni kanun 1+1 olcak söğlentiside kesinleşti mak kararları açıklandı ve 2+1 olarak karar alındı
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 25 Mayıs 2013, 14:32:07 »
kınetıc olsun ..hangisi olursa olsun 3 de birbirine eşdeğer
Ramazan HAK  1971  ARH+  Muğla