Gönderen Konu: Oltacı Dergisi Ağustos Sayısı  (Okunma sayısı 2180 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
Oltacı Dergisi Ağustos Sayısı
« : 08 Ağustos 2011, 12:39:37 »

OLTACI EDİTÖR

Sevgili Oltacılar,
Yeni bir sayı ile karşınızdayız. Bu ay da dolu dolu bir dergi sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sizlerden de balık anılarınızı, bilgi birikimlerinizi, avcılık tecrübelerinizi okurlarımıza ulaştırmada köprü oluşturmak istiyoruz. Kısacası sizlerden de dergimize yazmanızı bekliyoruz.
Bu ay sektörden yeniliklerin yer aldığı bir sayfa oluşturduk. Bundan böyle de bu bölümümüz zenginleşerek devam edecektir. Buradan da sektör temsilcilerimize bir mesajımız var. Yeni ithal ettiğiniz nitelikli ürünlerinizi, dergimizde tanıtmak istiyorsanız, lütfen dergimizle iletişim kurunuz.
Tarım Bakanlığı Koruma Kontrol Genel Müdürlüğü’nden denetimleri arttırmasını istiyoruz. Ülkemizin dört bir köşesinden, usulsüz ve yasalara uymadan av yapan kişiler hakkında sürekli ihbarlar alıyoruz. Biz elimizden geldiği kadar kolluk kuvvetlerine ve ilgililere bu ihbarları iletiyoruz. Okurlarımız, Tarım İl Müdürlüklerinden; balıkçılık yapılan bölgelerdeki yöre halkını bilinçlendirme faaliyetlerini hızlandırması ve denetimlerin daha sık yapılarak, yasa dışı av yapanların tespit edilmesi ve gerekli cezai işlemlerin uygulanmasını istemektedir.
Dergimize sürekli olarak, tırıvırı ile ilgili şikayetler gelmektedir. Tırıvırının satışı yasak olmasına rağmen, birçok av bayiinde maalesef satılmaktadır. Bu konuda, tarım il müdürlüklerine çok büyük görevler düşüyor. Denetimler sık ve ani yapılırsa, caydırıcı olacağına inanıyoruz.
Biz ülkemizin doğasını korumakta ve amatör balıkçılığı geliştirmek için kararlıyız. Tüm okurlarımızdan doğayla ilgili, yaşadıkları yerdeki olumsuzlukları mutlaka dergimize yazmalarını bekliyoruz.
Oltacıyı çevresine tanıtan, abone olarak bizi destekleyen, tüm okurlarımıza ve tecrübelerini, bilgi birikimlerini ve anılarını bizimle paylaşan yazarlarımıza canı gönülden teşekkür ediyoruz. Rastgele…
Kamil ÜÇBAŞ

İÇİNDEKİLER

Tatlısu Kefali (Leiciscus caephalus)
İlhan ERTEN   4

Zamanın Tanığı-1
Bülent KUTLUCA - Nuh DOĞUTEPE    8

Olta Şamandıralarına Genel Bakış
Muvaffak İŞMEN   14

Babalar Günü Turna Serüveni
Alper KUTLUCA / Emre KUTLUCA   17

2. Turna Yakalama Şampiyonası
Oltacı Dergisi Haber   20

Alabalığın Anatomisi-2
Ahmet YAZICI   23

Bir Hayal Gerçek Oldu
İpek BAYRIDOST   28

Islak Bir Anı
İshak BALLICA   30

Telefon Trafiği
Cem LİMAN   33

Tarık Ersal’dan Caddıs Fly
Tarık ERSAL   36

Mahmuzlu Camgöz
Savaş DURSUN   40

Çaparide Gelen Kolyoz Bereketi
Orhan KÜÇÜKBİÇMEN   46
Kefal Balıkları Beslenme Bilgileri
Muvaffak İŞMEN   48

Çipura Karagöz Avı
A. Kutluay ÇEVİKER   51

Mavi Kasnak ve Yaşlı Amca
Necmi FİDAN   53

Levrek Tutmayı Öğreniyorum-5
KAMUFLAJ
Vet. Hekim Bahadır ÖZÇİÇEKCİ   55

Kesikköprü Barajı Turna Serüveni
Emre KUTLUCA / Alper KUTLUCA   59
Gittim, Gördüm, Yakaladım
Güngör ÇELİK   62

En yeni extremefishing üyesi
Sefa ARI   70

Küçük Oltacı
Ali ile Ayşe Balık Tutmayı Öğreniyor-5
Kurgu: Kamil ÜÇBAŞ   76
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Devlet COŞKUN

• *
Ynt: Oltacı Dergisi Ağustos Sayısı
« Yanıtla #1 : 08 Ağustos 2011, 12:53:21 »
paylaşılarak çoğalan tek şey bilgidir...tebrik ediyorum emeği geçenlerin ellerine sağlık....
Devlet COŞKUN
1974 gaziantep