Gönderen Konu: Açık Mektup"HATSAN FİRMASI ADINA" Sadi Koçak  (Okunma sayısı 15831 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sadi KOÇAK

• Hatsan Silah A.Ş
  • Free Üye
  • *
Açık Mektup"HATSAN FİRMASI ADINA" Sadi Koçak
« : 02 Mart 2013, 17:19:11 »
Sevgili Avcı Dostlarım,hepinizi Allahın selamı ile selamlıyorum,
Cümleten Selamün Aleyküm..
geçenlerde arama motorunda gezinirken güvendiğim dağlara kar yağdı hatsan. diye bir konu başlığına rastladım malumunuz ki altına gereken cevabı ekledim lisanımca ve kısa süre içinde Sebahattin beyle irtibatı sağladık..
Sebahattin bey e tüfeğindeki problemini sordum ve silahı kargo ücreti Hatsan a ait bir şekilde adıma yollayın diye rica ettim
Zaten Hatsan kendinden kaynaklanan tüm arızaların kargo ücretini ödemekte ve kullanıcıdan kaynaklanan arızanında ilkinde giderilmedi ise arıza diğer kargo ücretlerini karşılamakta üçüncüye aynı arızadan gelen tüfek ise değişime gitmekte..
neyse Sebahattin Karahan kardeşim ağabeyim,telefonda bana arızayı sık yapmadığı göndermeye gerek olmadını söylesede ben rica edince sağolsun kargo etti
Ben arızayı size de söyleyeyim,bilirsiniz ki Hatsan yarı otomatik tüfeklerde,tetik tertibatı,ikili kaşık sistemi çalışmaktayani orta da duran küçük kaşığa basısınca,fişeği hazneye süren büyük kaşık devreye giriyor,ikiside birbirinden bağımsız iki mekanik parça olduğu için,fişeği hazneye sürerken,mandala geçmediyse fişek haliyle araya düşüyor,kaşık sistemi de ikili kaşık olduğu için arada kalmalar oluyordu,biz de zaman zaman bunun sıkıntısı poligonda yaşıyorduk,iki kaşık çatal halini alıyor,fişek de araya düşünce çakı gibi birşeyle hazneye iktirmeden silah çalışmıyordu.
bizde bu eksikten muzdarip  olduğumuz için,küçük olan orta kaşığın kenarlarına küçük metal kulaklar ekleyerek bu eksiğimizi giderdik,son 1 yıldır sistem bu.
yani iki kaşık birbirine bağımlı hale geldi ,ikisi bir inip kalktığı için araya düşme ihtimali kalmadı.
Sebahattin beyde aynı şikayetle tüfeğin 2 sefer daha bize geldiği,birincide kargo ödediği 2. defa da kargoyu firmanın karşıladığı tamir kayıt defterinden edindiğim bilgiler arasında..
Evet nihayet Sebahattin Beyin tüfeği geldi ve çantasından çıkarınca,zaten yeni tip tetik takıldığı böyle bir arızanın ihtimal dahilde dahi olmadığını gördük.
kendisi ile mühendisimiz irtibat kurunca aldığım cevap çok üzücü oldu,kusura bakmayın en son tamirden geldiğinde çantayı açtım baktım tertibat aynısı sandım geri kapattım ve bir daha kullanmadım.  :-\
Olabilir insanlık hali dedim,açtığı başlık altında bir özür mesajı yazar durumu kurtarır dedim,olsun insanlık hali belki net e girme imkanı olmamıştır belki vakti yoktur,bu vesile ile güzel bir insan la tanıştım en azından
Lakin bu bilgileride sizlerle paylaşmayı yaptığım iş adına borç bildim,tüfeklerin test atış kontrollarini yaptığım için ve montaj kısmının başında olan sorumlulardan olduğum için Hatsan adına yazılan herşey bize ait bir hatadır.
Hatsan adına olan tüm şikayetleri bana bildirebilir,aşağıda ki linkten benimle irtibat kurabilirsiniz

Hepinizi Allaha Emanet ediyorum..

http://www.facebook.com/sadi.kocak
Sadi KOÇAK
1980 İZMİR
Hatsan Silah A.Ş
https://www.facebook.com/sadi.kocak

Çevrimdışı Seyit ÖCAL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Açık Mektup"HATSAN FİRMASI ADINA" Sadi Koçak
« Yanıtla #1 : 02 Mart 2013, 17:31:15 »
 O0
Aleyküm Selam Sadi Bey;
Önemli bir konu öz eleştide yapıyosunuz, özellikle açıklamanız firmanız ve biz kullanıcılar için önem arz etmekte.
Umarım birdaha sosyal ortamda bu tür istenilmeyen hadise yaşamazsınız. Olaya yaklaşımınızı şahsımca önemsiyorum.
Hatsan marka pompalı tüfek almaya kararlıyım sizinle kısa sürede irtibata geçerek yardımlarınızı rica edecem.
Selamlar...
Seyit-ÖCAL
1983-SİVAS
Arh+

Çevrimdışı Sadi KOÇAK

• Hatsan Silah A.Ş
  • Free Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 02 Mart 2013, 17:48:10 »
Çok teşekkür ederim Seyit Ağabeyim ne zaman düşünürseniz yardımcı oluruz.
Pompalı av tüfekleri ülkemizde çok rağbet görmesede av meralarımızda avcılarımız tarafından,kanadanın en çok satılan silahıdır pompalı,malum gazlı sistem olmadığı için tüm kuvvet saçmaya yöneldiğinden dolayı,kanada lı kaz avcılarının vazgeçilmezidir,pompalı av tüfekleri..
Sadi KOÇAK
1980 İZMİR
Hatsan Silah A.Ş

Çevrimdışı Seyit ÖCAL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 02 Mart 2013, 17:53:02 »
Teşekkürler.
Seyit-ÖCAL
1983-SİVAS
Arh+

Çevrimdışı Musa KAYA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 02 Mart 2013, 19:48:05 »
Müşteri memnuniyeti konusundaki hassasiyetiniz güven verici doğrusu :D
Müşterileriniz ve ürünleriniz ile her zaman böyle alakadar olmanız dileğiyle...
1974 Tekirdağ / Çerkezköy

Çevrimdışı Onur ÇELİKOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 02 Mart 2013, 19:51:25 »
Sadi abi ilgin alakan güven verici. Çoğu firmada böyle ilgilenen kişiler yok. Ben Hatsan fabrikasına geldiğimde çok ilgili olduğunuzu görmüştüm. Sağolsun Çağlar abi çok ilgilendi, sende öyle abi. Seninle  de az önce konuştuk her konuda bana yardımcı oldun. Herşey için teşekkürler abi.
  • Ata Arms Venza 12 Kalibre 71 cm Yarı Otomatik
  • Kral Azarax 71 cm Y.Oto - Sarsılmaz Trapper Trap Tüfeği
  • Akkar Churchill 12 Kalibre 71 cm Süperpoze Av Tüfeği
  • Deustch Kurzhaar EFE & English Pointer TOMMY
Onur ÇELİKOĞLU  A rh +
1994 İzmir / Bayındır
Bayındır Avcılar Derneği
Trap Shooting

Çevrimdışı Sadi KOÇAK

• Hatsan Silah A.Ş
  • Free Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 02 Mart 2013, 20:32:13 »
Ne demek arkadaşlar,bizler de avcıyız,gönül birliğimiz var amacım sizlerle firma arasında bir köprü olma..
Kimse bugüne kadar Hatsan mağduru olmadı,Hatsan da şu vardır,Firma sahibi Sayın Bahtiyar Taşyağan,bunu çok sık tekrar eder,"Kârımızdan taviz verin razıyım ama kaliteden taviz verirseniz iki elim yakanızda"
Avcılık camiasında birçok kişi ile irtibatımız vardır,herzaman iyiden doğrudan yana olmaya çalıştık belki hatalı kusurlu olduğumuz zamanlarda olmuştur ama dediğim gibi herzaman telafiden yanayız.
selamette kalın..
« Son Düzenleme: 02 Mart 2013, 20:43:05 Gönderen: Sadi KOÇAK »
Sadi KOÇAK
1980 İZMİR
Hatsan Silah A.Ş

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• *
« Yanıtla #7 : 02 Mart 2013, 20:33:56 »
Bilgi için teşekkür ederim, bu arada sormak istediğim bir konu var bir tüfek aynı problemden iki kez fabrikaya gider ama yinede sıkıntı çözülmeyip üçüncü kez yollanırsa o tüfeği değilde yenisini isteme hakkımız varmıdır?
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

Çevrimdışı Sadi KOÇAK

• Hatsan Silah A.Ş
  • Free Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 02 Mart 2013, 20:41:22 »
Selamlar Kemal Kardeşim,
Silah bir hatadan dolayı firmaya gedi,
aksaklık giderildi diye size yollandı,fakat aksaklık gitmedi,
firmayı arayıp durumu izah ediyorsunuz ya da aldınız bayii üzerinden yollayacaksınız durumu ona söylüyorsunuz firma aynı arızadansa kargo ücreti almıyor,yine giderilmedi arıza diyelim ki aynı aksaklık yine oldu,üçüncüye yolladınız,tüfek değişime giriyor..
Sadi KOÇAK
1980 İZMİR
Hatsan Silah A.Ş

Çevrimdışı Sadi KOÇAK

• Hatsan Silah A.Ş
  • Free Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 02 Mart 2013, 20:45:07 »
Teşekkürler Onur kardeşim,Allah Razı olsun.
« Son Düzenleme: 02 Mart 2013, 21:48:51 Gönderen: Sadi KOÇAK »
Sadi KOÇAK
1980 İZMİR
Hatsan Silah A.Ş

Çevrimdışı Ziya ÇOBANOĞULLARI

• Müdavim Üyemiz
  • Avın başı rasgele sonu nasiptir.
« Yanıtla #10 : 02 Mart 2013, 22:25:33 »
Sebahattin Bey tüfeği tekrar eline ulaşınca hiç mi merak etmemiş ne oldu ne yapıldı tüfeğine .....

Sadi Bey'in açıklamasına bakınca mağduriyet giderilmiş hal böyle olunca helallik almak lâzım.
Her iki tarafta helalleşmeli :)

« Son Düzenleme: 03 Mart 2013, 22:49:24 Gönderen: Ziya ÇOBANOĞULLARI »
  • Belçika Piper Çakmaklı Çifte(Constantinople-Lazaro Gabay)
  • Çifsan Çsp 555 Süperpoze
  • Sarsılmaz Concorde Yarı otomatik
  • Luigi Franchi Black Magic Yarı otomatik
  • Pietro Beretta S56E
  • Savaşcı Pointer's Altar
Ziya ÇOBANOĞULLARI      A rh +
02.06.1972 Bergama/İZMİR
İkamet : Çandarlı

Çevrimdışı Sabahattin KARAHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 03 Mart 2013, 20:26:48 »
sevgili dostlar burda sanıyorum yanlış anlaşilma var konunun tamamını okumadığınızı sanıyorum ilk iki gönderişimin sebebi farklı  fişek namlu ağzında kalıyordu üçüncü gönderişim malum durum fişek iki kaşık arasında kaldı bu anlamda sıkıntı giderildi daha sonra sadi beyin konuya dahil olması ve benimle görüşmesi eksikliğin veya bir talebimin olması halinde yardımcı olacağını dile getirmesi var sonuç olarak ben değiştirilmesini oda olmasa kaşık sisteminin teğiştirilmesi yönündeki talebimi illetim olay budur sadi bey sizden ricam kayıtlara bir daha bakın ilk iki gönderişimin sebebi farklı ikinci fişek namluya girmeden namlu agzında kalıyordu Samimiyetinizi anlıyorum durum bu minval üzere vuku bulmuştur sevgi ile kalın 
  • YILDIZ A71 YEDEK NAMLULU
  • YILDIZ SPZ ME 66
Sabahattin KARAHAN 1974 VAN
İnsanları tanışırken değil,tartışırken tanırsınız.
Çünkü, öfke saklanan kişiliği ortaya çıkarır.

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 03 Mart 2013, 20:40:20 »
 ZİYE bey istirham ederim sizde aynı hataya düşüyorsunuz  tabiri caizse ben avkolik bir adamım bakmamak denememek haftanın en az iki günü av yapan biriyim lütfen, açtığım  konuda asla bir art niyet yok hepimiz biliyoruz ki iftira çok büyük bir suçtur şahsım adına ALLAH,A sığınırım muhabetle kalın
  • YILDIZ SPZ ME 66

Çevrimdışı Ziya ÇOBANOĞULLARI

• Müdavim Üyemiz
  • Avın başı rasgele sonu nasiptir.
« Yanıtla #13 : 03 Mart 2013, 22:42:08 »
Kurban hata insana mahsustur .....
İnsanız hepimiz hata ederiz ......
Önemli olan hatada ısrar etmemek tekrarından sakınmak ......
Hakkınızı helal edin ......
Sizi kırdımsa özür dilerim .......
Bu topikteki sizinle ilgili yazıyı düzeltiyorum .....

• Belçika Piper Çakmaklı Çifte(Constantinople-Lazaro Gabay)
  • Çifsan Çsp 555 Süperpoze
  • Sarsılmaz Concorde Yarı otomatik
  • Luigi Franchi Black Magic Yarı otomatik
  • Pietro Beretta S56E
  • Savaşcı Pointer's Altar
Ziya ÇOBANOĞULLARI      A rh +
02.06.1972 Bergama/İZMİR
İkamet : Çandarlı

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 03 Mart 2013, 23:13:49 »
ZİYA BEY ÇOK HAKLISINIZ HATA İNSANA MAHSUSTUR
 ASIL BEN SİZİ ÜZDÜMSEM ÖZÜR DİLERİM
 MUHABET VE SEVGİ İLE KALIN RASTGELE

• YILDIZ SPZ ME 66

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 04 Mart 2013, 10:22:39 »
Sadi Ustam konuyu sen açtığın için sana sorayım dedim,yazılarındanda samimi yardımcı olmaya çalışan bir insan izlenimi edindiğim için yazıyorum.Sen cevaplamak zorundada değilsin.
Hatsandan ikinci tüfek alışım,ilk aldığımdada aynı sorunla karşılaşmıştım,bayiye diyorum ki tüfeği görmem lazım beğenmezsem almam diyorum adamın cevap şu,abi almazsan elimde kalır geri veremem. Bunu sallamıyorum iki tüfeği alırkende bu cevapla karşılaştım,şimdi böyle bir durumda ben bu adama acıyorum tüfeği getirtsemmi getirtmesemmi,bu psikolojiyle tüfek alınırmı.Firmanın satış stratejişi bumu,ve ankarada dışkapıda bayadır tüfekleriniz yoktu sorduğum bayiler satmıyordu geçen sene bir bayi satmaya başladı.
En önemliside tüfeği pazarlayan firma neden bana 4 nolu şoku girmeyen diğer şokları zor giren,gaz delikleri yamuk,bantı düzgün olmayan tüfek gönderir.Bunlar kalite kontrolden geçmiyormu,ben kargoyla servisle uğraşmak zorundamıyım,her gönderdiğimde gidiş geliş 15-20 tl kargoparası vermek zorundamıyım.
Daha öncede söyledim malzeme kaliteli,tüfek çalışıyor,serviste hepsi değişti ama insan soğuyor,güveni kalmıyor,neden böyle yapılıyor.
Kusura bakma seni günah keçisi yaptık biraz ama,soğumak istemediğim bir tüfekten zorla soğuttular.
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Yücel ATAY 10

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 04 Mart 2013, 19:09:46 »
bir hatsan kullanıcısı olarak memnunum tüfeğim luger modeli kamuflajlı 2007 de aldım bu yıl sizin bahsettiğiniz sorun çıktı sezon sonuna kadar idare ettim nasipse hatsana gönderecem ama ben tüfeğimden memnunum sonuçta 6 yıldır beni üzmedi av sezonunda çok sık ava gider özelliklede domuz avına giderim çok fişek atıp hor kullandım tüfeğimi o yüzden çok memnunum
« Son Düzenleme: 04 Mart 2013, 19:11:11 Gönderen: Yücel ATAY 10 »
Yücel ATAY
1985 balıkesir

Çevrimdışı Sadi KOÇAK

• Hatsan Silah A.Ş
  • Free Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 04 Mart 2013, 19:44:19 »
Selamlar Raha Bey,
Bayiinizle olan sorun tamamen ayrı Hatsanla herhangi bir bağı yoktur,çünkü Hatsan bayii hangi tüfeği talep ettiyse,ödemesini alır ve tüfeği teslim eder.
Yani bayilere bizim tüfekleri satın diye model model bırakmaz.Zaten öyle olsa bunun üstesinden gelemez.
Fakat şöyle bir olay tüfeklerde karşılan en çok sorun şeritler,şeritlerin firmadan eğri olarak çıkması mümkün değil,muhtemelen yolda taşıma esnasında veya kargoda yanlış yükleme sonucu darbe alıyorlar.
4 numara şok girmedi dediniz bazen satıcı arkadaşlar bazen pazarlamacı arkadaşlar,tüfeklerin her parçası birbirine uyar güdümü ile müşterinin isteği doğrultusunda başka tüfek kutularından başka malzeme verebiliyorlar.
Size bir örnek vereyim bayi mesela 71 namlu bir ağaç aksamlı tüfek istedi,ağaç aksamlı tüfek var lakin 71 namlu yok,pazarlamacı bayiyi bulmuş tüfek alacak bırakırmı,hemen plastik aksam bir tüfekten 71 namluyu ağaç tüfeğe takıyor,ağaçın namluyu alıyor plastik olana takıyor,bu sefer ne oluyor ortada iki tane yarım tüfek,namlular mekanizma ile kilitlemeyi tamamlamayınca bu sefer ne oluyor --aaa patlamadı,fişeği çıkarmadı,namlu oynuyor,kundak pompalı tüfek gibi,şok girmedi  :) vs. diye devam eder bu sorunlar. FAkat bu olandan ne firmanın haberi vardır nede satan bayinin,tema şudur ben tüfeği satttım paramı aldım,gerisi Hatsan ı bağlar.
Ne oluyor ceremesini hem siz hem biz çekiyoruz.
Bu gibi durumlarda ne yapılmalı,tüfek bayii e bırakılmalı ve tamiri istenmeli,bayii gerekeni yapacaktır...Hatsan hiçbir zaman sattığı mal yüzünden müşterisi üzmek istemez..
Sadi KOÇAK
1980 İZMİR
Hatsan Silah A.Ş

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 04 Mart 2013, 22:28:00 »
Selamlar Raha Bey,
Bayiinizle olan sorun tamamen ayrı Hatsanla herhangi bir bağı yoktur,çünkü Hatsan bayii hangi tüfeği talep ettiyse,ödemesini alır ve tüfeği teslim eder.
Yani bayilere bizim tüfekleri satın diye model model bırakmaz.Zaten öyle olsa bunun üstesinden gelemez.
Fakat şöyle bir olay tüfeklerde karşılan en çok sorun şeritler,şeritlerin firmadan eğri olarak çıkması mümkün değil,muhtemelen yolda taşıma esnasında veya kargoda yanlış yükleme sonucu darbe alıyorlar.
4 numara şok girmedi dediniz bazen satıcı arkadaşlar bazen pazarlamacı arkadaşlar,tüfeklerin her parçası birbirine uyar güdümü ile müşterinin isteği doğrultusunda başka tüfek kutularından başka malzeme verebiliyorlar.
Size bir örnek vereyim bayi mesela 71 namlu bir ağaç aksamlı tüfek istedi,ağaç aksamlı tüfek var lakin 71 namlu yok,pazarlamacı bayiyi bulmuş tüfek alacak bırakırmı,hemen plastik aksam bir tüfekten 71 namluyu ağaç tüfeğe takıyor,ağaçın namluyu alıyor plastik olana takıyor,bu sefer ne oluyor ortada iki tane yarım tüfek,namlular mekanizma ile kilitlemeyi tamamlamayınca bu sefer ne oluyor --aaa patlamadı,fişeği çıkarmadı,namlu oynuyor,kundak pompalı tüfek gibi,şok girmedi  :) vs. diye devam eder bu sorunlar. FAkat bu olandan ne firmanın haberi vardır nede satan bayinin,tema şudur ben tüfeği satttım paramı aldım,gerisi Hatsan ı bağlar.
Ne oluyor ceremesini hem siz hem biz çekiyoruz.
Bu gibi durumlarda ne yapılmalı,tüfek bayii e bırakılmalı ve tamiri istenmeli,bayii gerekeni yapacaktır...Hatsan hiçbir zaman sattığı mal yüzünden müşterisi üzmek istemez..
SN.KOÇAK
bu namlu değiştirme işi nasıl olacak anlamadım
SERİ NUMARALAR nasıl değiştirilecek
her namlu ve kasanın seri numarası farklı değilmi zaten
pazarlamacı tüfek satabilmek için farklı tüfeklerin namlularını birbirine değiştirme esnasında SERİ NUMARALAR buhar olup uçmayacakya....
« Son Düzenleme: 04 Mart 2013, 22:37:00 Gönderen: Hakan AKMAN »
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 04 Mart 2013, 22:43:21 »
SN.KOÇAK
bu namlu değiştirme işi nasıl olacak anlamadım
SERİ NUMARALAR nasıl değiştirilecek
her namlu ve kasanın seri numarası farklı değilmi zaten
pazarlamacı tüfek satabilmek için farklı tüfeklerin namlularını birbirine değiştirme esnasında SERİ NUMARALAR buhar olup uçmayacakya....
güzel tespit banada anlamsız geldi seri no tutmaz
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 04 Mart 2013, 22:49:47 »
güzel tespit banada anlamsız geldi seri no tutmaz
DEĞERLİ DOSTLAR
Bu arada bende bir HATSAN LUGER kullanıcısıyım ve silahımdanda oldukça memnunum ve halen daha ülkemizin en iyi yarı oto tüfeğinin hatsan olduğunu düşünüyor ve iddia ediyorum ancak ortada bir yanlış veya mantıksızlık varsa bunuda göz ardı etmemek lazım diyorum....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #21 : 04 Mart 2013, 22:57:19 »
Eski modellerinde namluda seri yoktu. Onlardır belki. Doğrusu ben de bantı kasa  hizasında olmayanına rastladım. Gözle görüp seçmeden almamak gerek. Aslında ithal tüfeklerde bile bant hizalama hatası oluyor.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Sadi KOÇAK

• Hatsan Silah A.Ş
  • Free Üye
  • *
« Yanıtla #22 : 04 Mart 2013, 22:59:19 »
Sevgili Kardeşim bundan 1 ay evvel tamire çift namlu bir tüfek geldi,iki namlunun da seri numarası farklı ve ilginçtir ki bu tüfek av teskeresine işlenmiş.
Tabi ki herzaman sık karşılaşılan bir durum olmasada zaman zaman yaşanıyor.
Sadi KOÇAK
1980 İZMİR
Hatsan Silah A.Ş

Çevrimdışı Ali DAL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 04 Mart 2013, 23:25:10 »
2007 den beri hatsan pompalı 71 namlu sentetik olanı kullandım ne fişekler attım  çok çok memnundum hiç arıza yapmadı ama bir arkadaşımı kıramayıp sattım önceleri  çok değişik marka y .oto tüfek kullandım ama fişek kıstırma sıkıştırma gibi sorunlar çok yaşadım  9 yıldan buyana y.otomatik kullanmıyordum buradaki yorumlar ve araştırmam vede hatsan kullanıcısı olarak  bundan 1 ay önce HATSAN LUGER  y. otomatik aldım bakalım  memnun kalacakmıyım 9 yıl sonra tekrar y. otomatiğe dönüş yaptım eğer memnun kalmassam  bidaha y.otomatik almam herhalde bu zaman zarfı içinde  hatsan pompalı, huğlu,beretta süperpoze kullandım
 herşey gönlünüzce olsun saygılar
Ali DAL    1976
Serinhisar / DENİZLİ
05373669437

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 04 Mart 2013, 23:37:36 »
Sevgili Kardeşim bundan 1 ay evvel tamire çift namlu bir tüfek geldi,iki namlunun da seri numarası farklı ve ilginçtir ki bu tüfek av teskeresine işlenmiş.
Tabi ki herzaman sık karşılaşılan bir durum olmasada zaman zaman yaşanıyor.

olay şudur... yedek namlunun faturası varsa emniyete  götürdügünüzde,tüfegin dosyasına işleniyor... isterseniz faturalı ve farklı seri nolu 4-5 namlu dosyaya işletebilirsiniz.. ruhsatta sadece tedek namlu kısmına ''var''yazıyorlar.. yedek namluların seri nolarını yazmıyorlar.....  asıl namluyu elden çıkarsanızda birşey olmaz,emniyetten o namlunun düşümünü yaptırabilirsiniz... ben yaptım oldu :))
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR