Gönderen Konu: stoeger model 3500  (Okunma sayısı 33820 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: stoeger model 3500
« Yanıtla #25 : 22 Şubat 2011, 12:11:42 »
Benim açımdan kısa olmasının kötü yanı şöyle; ejektör alüminyum kasaya vidalanmak zorunda olacağından, çeliğe göre daha zayıf tutunur. Bunun başka yan tesirleri de var. Sonra mekanizma o bölümde çeliğe değil alüminyuma yaslanır. Sürtünen yerler varsa aşındırır. İki parça birbirine geçerken ne kadar birbirinin içine geçerse o kdar sağlam tutar. Bunların dışında da olabilecek şeyler vardır ama tüfekçi olmadığımdan karıştırmak istemem.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Numan GÖKÇE

• *
« Yanıtla #26 : 24 Şubat 2011, 17:19:07 »
arkadaşlar silahların türkiyede satışa sunulacağı tarihi tam olarak öğrenebilen var mı
Numan GÖKÇE
1984 kastamonu

Çevrimdışı Serdar YILMAZ 07

• *
« Yanıtla #27 : 24 Şubat 2011, 23:58:57 »
Ben de çok merak ediyorum çünkü slug namlulu versiyonda çıkarsa satın almayı düşünüyorum. Umarım çok sürmez piyasaya çıkması.
Gevşemeyin, tasalanmayın. Eğer inanıyorsanız üstün olan sizsiniz.

Serdar YILMAZ
1982/Diyarbakır İkamet: Antalya

• *
« Yanıtla #28 : 25 Şubat 2011, 11:22:54 »
Bugün Stoeger'e telefon açarak sordum, 2012'den sonra yurtiçinde satışa çıkacağını öğrendim. Açıkçası üzüldüm.

Serdar YILMAZ

Çevrimdışı Numan GÖKÇE

• *
« Yanıtla #29 : 25 Şubat 2011, 13:59:48 »
arkadaşlar türkiyede üretşilen bir tüfeği en son bizim alabilmemiz bence çok acı bizim paramız para değilmi arkadaş yurtdışına sat ama bizede sat bence bu firmalar çok ayıp ediyo
Numan GÖKÇE
1984 kastamonu

• *
« Yanıtla #30 : 25 Şubat 2011, 15:36:07 »
Sn. Gökçe, Stoeger Türkiye'de üretim yapan bir firma olsada yabancı sermaye ve Beretta Holding bünyesinde. İşçilik daha ucuz diye Türkiye'de fabrika satın almış, yarı otomatik ve pompalı modelleri ile Cougar model tabancasını bu farikada üretiyor. Kendisi için asıl önemli pazar A.B.D olduğu için haliyle önceliği oraya veriyor. Tam yüzdesini bilmiyorum ama Stoeger fabrikasında üretilen tüfek ve tabancaların %90-95'i yurtdışına ihraç ediliyor.

Serdar YILMAZ

Çevrimdışı Numan GÖKÇE

• *
« Yanıtla #31 : 25 Şubat 2011, 16:48:04 »
serdar bey söylediğiniz doğru ama yine kendi ülkemizde üretilen bir silahı bizde yabancı ülkelerle birlikte alabilmeliyiz bunun en doğal hakkımız olduğunu düşünüyorum bugün stoeger fabrikasına bende telefon açarak 3500 serilerinin yurtiçinde ne zaman satışa sunulacağını sordum 2012 başı diye cevap aldım ve bu tüfekler büyük ihtimal 76 mm yataklı olacakmış slug namlu konusunda henüz bir bilgi yok bi an önce gekse de alsak
Numan GÖKÇE
1984 kastamonu

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #32 : 25 Şubat 2011, 19:23:40 »
Dert etmeyin arkadaşlar. Bırakın 1-2 sene abd de kalite kontrol yapsınlar, kusurlarını varsa gidersinler öyle alın ;)
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• *
« Yanıtla #33 : 08 Mart 2011, 20:38:16 »
Benim açımdan kısa olmasının kötü yanı şöyle; ejektör alüminyum kasaya vidalanmak zorunda olacağından, çeliğe göre daha zayıf tutunur. Bunun başka yan tesirleri de var. Sonra mekanizma o bölümde çeliğe değil alüminyuma yaslanır. Sürtünen yerler varsa aşındırır. İki parça birbirine geçerken ne kadar birbirinin içine geçerse o kdar sağlam tutar. Bunların dışında da olabilecek şeyler vardır ama tüfekçi olmadığımdan karıştırmak istemem.

Sizinle aynı fikirdeyim volkan bey aynı kaygıları taşımama ragmen yinede 2009 dan bu yana stoeger mod2000 nimde bu sorunlarla karşılaşmadım keza neo 12 dede 2 sezondur  bu problemler olmadı fakat bunların gelecekte olmayacağı anlamına gelmez  bakalım nasip zaman gösterecek.endişelerimiz doğru olup olmadığını..SAYGILAR RASTGELE..
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #34 : 26 Haziran 2011, 21:57:34 »
3500 yerli piyasaya çıkmış ha? Şu an değil ama almayı düşüneceğim tüfeklerden biri. Gerçi belli de olmaz, tüfek fazlalığım arttı.

İnternette atış videolarından bazılarını izledim. Adam en sert, en ağır fişeklerden derleme yapmıştı. Böyle elim kadar fişekler. O kadar rahat ve o kadar güzel atıyordu ki mest oldum. Sizin tüfekteki dert neydi bilmiyorum ama inanıyorum ki fabrika çözümleyecektir. Servis konusunda olumlu konuşuluyor.

Sizin otomatikte tam olarak nasıl bir kusur var? Boşu mu atmıyor, onu atıyor, besleme mi yapmıyor? Dikiyor mu? Ne oluyor?

Hayırlı olsun :)
1968

Çevrimdışı Numan GÖKÇE

• *
« Yanıtla #35 : 29 Haziran 2011, 00:15:53 »
ayhan bey söylediklriniz karşısında gerçekten şok oldum bu tüfeklerin 2012 başında piyasaya sürüleceği söyleniyordu acaba hatalı olduğu için yurtdışına gönderilmeyen tüfeklerimi size sattılar eğer böyle ise bu şekildeki bir firmaya hiç yakışmayan bir durum bu tüfekten bende almayı düşünüyodum sizin yazdıklarınızı gördükten sonra askıya alıyorum çevremde 350 tl ye alınıp şakır şakır çalışan tüfekler var ama nispeten iyi diye bilinen yerli markalar hakkında bunları duyunca insan hayrete düşüyor allah türk avcısına sabır versin
Numan GÖKÇE
1984 kastamonu

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #36 : 29 Haziran 2011, 00:38:41 »
Çok garip web sitelerinde parlak reklamları olan tüfeklerin arızaları hayli fazlaymış.
Bu tüfeklerin test atışları neden web sayfalarında yok, kaç fişekle test etmişler.
Bir Browning maxus 25,000 fişekde test edilmiş adamlar dağ gibi fişekleri yığmışlar.
Keza benelli de öylede.
Bizim yerli tüfeklerde neden böyle arızalar çıkıyor anlamıyorum. Yok 4140 çelik yok bütün parçalar CNC tezgahlarda yapılıyor.
Sorun kim de.
Neden web sayfaları yapan üreticiler, oralara şu valfli y.otomuz, 89mm fişek atan tüfeğimiz vs ibareleri koyarlarda kalkıp avcılık sitelerinde tüfeklerinden muzdarip olan arkadaşlarımıza yazıları ile yardımcı olmazlar.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #37 : 29 Haziran 2011, 18:06:35 »
Stoeger kendim kullanmış değilim. Şekli kaba geliyor bana göre. Ahşap olanın el kundağı o kasaya yakışmıyor. Yine de M2000 kullananlardan hep olumlu şeyler duydum. düşünüyorum ki bu model daha usta işi olmalı. Eğer modele has bazı revizyonlar yapılmışsa da hataları kısa sürede hallederler. Bu işi bilmeyen değiller. Çalışan tüfekleri var.

Bu modelde aklıma gelen ihtimal, atalet(inertia) yayının belki fazla sert olması. 89 mm lik fişekleri de atacağı için yayda falan da değişiklik yapmayı gerekli görmüş olabililer. Halbuki bence gerekli değil. Mekanizmayı kurmaya yetecek esneklik yeterli. Fakat dipçik içine fazla enerjiyi söndüren önlem gerekli olur. Yine de bilmiyorum. Belki başka sebeptendir. İnanıyorum ki hem şimdiye dek sattıkları müşterileri hem satacakları müşterileri mağdur etmezler. Bende öyle bir intibaları var.

Tüfek üreticileri forumlarda yardımcı olmasa bile kendileri forum açabilir. Yurtdışında bunu yapanlar var. İnsafsız eleştiriler de oluyor ama böyle forumlar üreticinin kendine güvenini gösterir. Bundan başka, firmaların tanıtımlarında çok başarılı olduklarını düşünmüyorum. Yaptıkları iyi işler varsa da ortaya çıkmıyor. Nasılsa bugüne kadar böyle gidiyordu diyor olabililer ama şu anda görünüşe göre durum çok farklı. Özellikle bizdeki alıcılar gösteriye çok daha meraklı. Bir Baikal'ın 50.000 fişek testini çok kişi biliyor. Onu da fabrika yapmadı gerçi. Veya yine Baikal'ı suya, çamura yatıran atış yapan delikanlı ülkemize gelse film yıldızı olur. Onun videosunun kaç versiyonu çıktı. Ben de üreticilerimizin gösteri yapmasını isterim. Çünkü bu sanayinin vaktinde çok hataları oldu. Daha fazla güvenmem için daha çok sınandığını bilmek isterim. Örnekler çok, kendini tanıtan, görünüşü güzel, reklemı başarılı tüfek üreten malı götürüyor.

reklam için değil ama şu videoyu izlediğimde sahip olmak istemiştim. Ateş ettikleri fişekler çok güçlü.
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2011, 22:43:42 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 29 Haziran 2011, 20:18:27 »
hatasızlar yurddışına sorunlular iç piyasaya.....eskiden süper kalite tşörtler olurdu ihraç fazlası diye makul fiyatlara satılırdı..alırdınız orasındaburasında küçük defoları görürdünüz...kalite kontrolden geçemeyenler ihraç fazlası ver iç piyasaya gitsin.....
bizim her işimiz böyle.....diyelim partiden beşbin tüfek çıktı..500 ü kusurlu..bu tüfekleri tekrar tezgaha yollasa zaman kaybı iş gücü kaybı nakit akışı laybı....
500 sorunlu tüfegi ver iç piyasaya belki yarısı geri gelir diger yarısını avcılar kendi imkanlarıyla yaparlar...
geri gelen bu 250 tüfekte taksitle belki bir yılda ancak geri döner 250 nin yarısınada kullanıcı hatası derler..nasıl olsa üçretleri alınmış,boş zamanlardada sorunları giderilir firmaya zarara ugramamış olur........
bizim gibi tüketiciye müstehaktır aslında........
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Ejder ERTUĞRUL

• *
« Yanıtla #39 : 01 Temmuz 2011, 16:05:33 »
M3500 piyasaya çıkmadı. Ben, 25 yada 26 haziranda fabrikayı aradım. Fabrikadan satış yapmadıklarını bayileri kanalıyla istek yaptırmamı söylediler. Bayileri ise 2 tane varmış. Biri İstanbul'da, diğeri Balıkesirde...İstanbul'daki Karaköydeki Komando Av...

26 Haziranda Komando Av'a gittim. Bizzat sahibi ile görüştüm. M3500'den haberi bile yoktu. Benim yanımda fabrikayı aradı, tüfeğin tüm modellerinden istedi. Fabrikadan iki gün sonra göndereceklerini söylediler.

Ayhan Bey'in yazdığı mesajları kuşkuyla karşılıyorum. Tüfekler iç piyasaya verilmemiş. Ayhan Taşdemir nicki ile başka forumlarda da aynı mesajları okudum. Ben tüfekten anlamam, tamamen güvenlik amacı ile bir yarı otomatik almayı düşünüyordum. Son bir haftadır da forumları okuyorum.

Stoeger'in, Beretta'nın olması sebebiyle Stoeger M3500 almaya karar vermiştim. Stoeger hakkında forumlarda olumsuz bir eleştiri de okumamıştım. Fakat bu son yazılanlar yüzünden tekrar karasız kaldım...
Ejder ERTUĞRUL
1966 istanbul

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #40 : 01 Temmuz 2011, 20:27:50 »
tüfekleri iade ettik,yerine yenilerinin (ismi saklı)satan firma tarafından denenip bize öyle teslim edilecek.kusurları tek tek anlattık dedilerki siz bu tüfeklerden şikayet eden ilk kişilersiniz.şaşırdık.birde iç piyasaya temkinli bir şekilde sürülüyor.şunu söyleyeyim tüfekler eğer tutukluk yapmasa idi inanın çok avrupa tüfeği ezer geçerdi.(biz ağırlıklı olarak ördek avı yapıyoruz)tüfek 3.500 civarı,tartmadım tahmini olarak söylüyorum.ama ısrar ettik sağlamı gelene kadar şansımızı deneyeceğiz,sahip olmak adına.normalden uzun bir boy,hepsinden önemlisi recoil takınca fazla tepmiyor ve çok çok güçlü bir tüfek.fiatı ve kendisi olumlu anlamda orantısız.camosu 1300tl siyah sentetik 1080 tl .problemsiz olduğu sürece 5.6 bin tl tüfek almaya  gerek yok.tam bir hamal.

ayhan taşdemir fake hesapmıdır...piyasaya çıkmamış tüfek için atıptutuyor....fake hesapsada niyeti ne olabilir ben tahminde bulunamıyorum dogrusu......

VEFAT ETMİŞTİR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #41 : 02 Temmuz 2011, 12:05:30 »
ayhan bey bazen rakip firmalarda çalışanlar işgüzarlık yapıp karalama yapabiliyorlar,örnekleri çok yaşanmıştır.....
19 mesajınız var 15 i m3500 le ilgili konular....sitenin yeni üyesi oldugunuz için sizi tanıyanda olmadıgı için yazdıklarınızın kuşkuyla karşılanması normaldir.....
en azından arızalı tüfeklerle bir iki fotonuz olsaydı kuşkular giderilmiş olurdu.....
inşallah yeni tüfekleriniz geldiginde resimleriyle paylaşırsınız.....

VEFAT ETMİŞTİR

• *
« Yanıtla #42 : 02 Temmuz 2011, 13:24:17 »
Ben bu tüfeği almaya karar vermiştim. Fakat bu mesajlardan sonra bilemiyorum. Hangi tüfeği seçeceğimi de bilmiyorum.
Yeni alınan 3 stoeger tüfeğin üçünün de arızalı olması mümkün müdür?
Ayhan Bey sizin mesajlarınız mantıklı değil, 26 haziranda komando av'a gittim, sahibinin M3500'den haberi yoktu. Benim yanımda aradı, tüfekleri istedi.
Daha önce fabrikayı aradım, fabrikadan alamayacağımı, bayilerden istek yaptırmamı, böylece bayilere gönderebileceklerini söylediler. Yani fabrikası da bayilerde bu tüfeğin olmadığını söyledi.
Siz diğer başlığa yazdığınız mesajda ''tüfekleri nereden aldığım bana kalsın'' gibi bir şey yazmışsınız. Buraya ise ''Balıkesir'den getirtiyoruz'' şeklinde yazmışsınız.
Balıkesirde Bayi olduğunu yukarıdaki mesajda ben yazdım.
Yine buradaki mesajınızda bir tutarsız cümle daha var. ''Piyasa M3500 kaynıyor'' şeklinde yazmışsınız. Ben iki haftadır bakıyorum, İstanbul'da neredeyse bütün av bayilerine gittim, bir tane görmedim.

Lütfen mesajları yazarken dikkatli olalım. Eminönü'de gittiğim bir av bayii, 1985'den beri Sirkeci'de bayilik yaptığını ve 89mm yatak ilk defa duyduğunu söyledi. Kulaklarıma inanamadım.

Bu işi senelerdir yapan insanların bilgileri çok eksik, gördüğüm bu...Hepsinin ağzından aynı cümleyi duyuyoruz :''Huğlu'dan şaşma''. 89mm yatak ilk defa duyuyorum diyen adamın sözüne nasıl inanacağız.

İstanbul'da gittiğim bayilerde gördüğüm, ellerinde kalan tüfekleri müşteriye kakalamak isteyen tipler...Benim tüfek alma iznim çıktı. Fakat karar veremiyorum.

Bu konuda bilgisi olan katılımcılardan yardım talep ediyorum. Zamanınız varsa karşılaştırmalı olarak lütfen marka ve model tavsiye ediniz.

Tüfeği, avlanmak amacıyla değil, sadece güvenlik amacıyla almak istiyorum. Kendim İstanbul'da ikamet ediyorum, Trilye'de bir meyve bahçem var. Her zaman gidemediğimden bu bahçedeki meyveler zamanı gelince, hırsızlar tarafından çalınıyor. Polise, jandarmaya defalarca şikayette bulunduğumuz halde hiçbir sonuç alamadık. Hatta jandarma kendi malınızı kendiniz korumalısınız dedi.
Bu sene gidip bahçemde kalmayı ve meyveleri kendim hasat etmeyi düşünüyorum.

Bu sebeple acil tüfek almak istiyorum. İstediğim, çok fişek kapasitesine sahip , kıstırmayacak, tutukluk yapmayacak bir yarı otomatik. İki tüfek de olabilir. Biri 89mm yataklı, uzun namlulu bir otomatik yada pompalı.

Diğeri 76 mm yataklı, kısa namlulu 7+1 ...

Bu konuda, deneyimli katılımcıların yardımlarını bekliyorum...Teşekkürler...
Ejder ERTUĞRUL
1966 istanbul

• *
« Yanıtla #43 : 02 Temmuz 2011, 13:35:26 »
Alıntı
camosu 1300tl siyah sentetik 1080 tl .

Ayhan Bey, bakın bu yazdıklarınız da doğru değil...Karaköy'de ki Komando Av'da fiyat katoloğuna baktım.

Sentetik M3500'ün fiyatı 1080 değil. 1080 yada 1090 TL olan M2000.

Yine yanlış hatırlamıyorsam M3500 1299TL idi. Bu bayinin satış fiyatı.

Siz aldığınız tüfeğin fiyatını da bilmiyorsunuz...
Ejder ERTUĞRUL
1966 istanbul

• *
« Yanıtla #44 : 03 Temmuz 2011, 00:51:23 »
Alıntı
1080 tl,camo olan 1300tl .siz hala m 3500 1300 değilde ?1299 tl olduğunu söylüyorsunuz,pes doğrusu

Siz okuduğunuzu anlamıyorsunuz.
Siz Sentetik M3500'ün 1080 TL olduğunu yazdınız.
Ben katologa baktım, Sentetik M3500 1299TL...

Yani ben Sentetik M3500'ün 1300 değil de 1299TL olduğunu iddia etmiyorum.
Ben Sentetik M3500'ün 1080 değil, 1299 TL olduğunu iddia ediyorum.
Yine katologa göre M3500'ün bayiye geliş fiyatı 1099 TL.

Bu kadar yazışmadan sonra sizin kötü niyeti, ortalığı karıştırmaya çalışan biri olduğunuza karar verdim. Kendi adıma başka mesaj yazmayacağım.
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2011, 00:53:53 Gönderen: Ejder ERTUĞRUL »
Ejder ERTUĞRUL
1966 istanbul

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #45 : 03 Temmuz 2011, 02:26:14 »
büyük huğlu firmasının ürünü yarı otomatikler gayet iyi.özellikle conkuest lüx olanı..66 namlu tavsiye ederim..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Hüseyin DÖNER

• *
  • doğru ok menzil alır,eğri yay elde kalır.
« Yanıtla #46 : 06 Temmuz 2011, 21:21:19 »
Ejder bey fiyat knusunu geçin komando avı bende aradım.(karaköy)Tolga beydi sanırsam  haberi yokama komando avın dağıtım elemanı ender beyle keşan'da görüştüm samsuna 3 adet gönderdiğini söyledi.bende fabrikayı defalarca aramam rağmen yurt içi satişi yok dediler ama fuardan sonra komanda 300 civarında tüfek çekti bunların içinde m3500 lerde var. bende şu an istanbul dayım m3500 alıp dönmeyi düşünüyordum ama yazılanlardan sonra beklemeye karar verdim ve gittim ata neo sentetik aldım. durum böyle komando avda m3500 var...
Hüseyin DÖNER
1974 Malkara TEKİRDAĞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #47 : 06 Temmuz 2011, 23:00:56 »
Bu konu içindeki tartışmaya girmeye niyetim olmadığını söylemekle başlıyayım. Demek istediğim sadece şu: Fabrikanın kimbilir hangi sebepten yaptığı açıklama gerçeği yansıtmadığı için güven sorunu meydana gelmiş oldu.

Hala da fabrika aynı sözünde ama Komando Av'da olan tüfek başka şey söylüyor. Bu da biraz Nasreddin Hoca'nın bana mı inanıyorsunuz yoksa eşeğe mi demesi gibi oluyor. Nasreddin Hoca gerçekten bu lafı etmiş mi, yakıştırılmış mı Allah bilir. Kime aitse de gerçek hayatta karşılığını bulduğuna tanık olduk.

Hatta sadece tanık olmadık, bir de üzüldük. Bence bundan sonra bekleyip Ayhan Bey'in işlerinin neticelenmesini ve sonucunu paylaşmasını bekleyelim. İçimden bir ses Stoeger'de bu konuya yetkili olmayan birinin bu yanlış anlamaya sebep olduğunu söylüyor.

Yine daha önce de demiştim, bu ya da başka model ilk çıktığında bazı aksilikler olabiliyor. Hemen her firmada oluyor. Gerçi bunlar epeydir önceki modelde başarılılar ama neyse işte... Bırakalım bir süre Amerika mı nereye satıyorlarsa satsınlar, model biraz olgunlaşsın sonra alan alır demiştim. Belki de hala olgunlaşamadılar. Ama ben de beğendim. Düşünebilirim.

Hele bekleyelim. Selamlar
1968

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• *
« Yanıtla #48 : 07 Temmuz 2011, 01:53:07 »
   Ayhan bey tecrübelerini paylaşarak magduriyetini anlatmaya çalışmış..
Buradan başka anlam çıkarmak yanlış olur.
Umarım tüfeklerinizle ilgii magduriyetiniz kısa zamanda giderilir..

Zaten 3 tüfeği arızalı çıkan arkadaşımıza destek olmamız gerekirken köstek olmayalım...

KONU KİŞİLER DEĞİL STOEGER MOD 3500 LÜTFEN BİRBİRİMİZİ KIRMADAN PAYLAŞIMLARA DEVAM EDELİM....

Daha fazla kişiler birbirini kırmaması açısından konu kilitlenmişitir.

Saygılar RASTGELE
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]