Gönderen Konu: Bu da benim " YILDIZ " ım  (Okunma sayısı 7012 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Oğuz Akalın

• Ziyaretçi
Bu da benim " YILDIZ " ım
« : 09 Mayıs 2011, 00:34:48 »
Spzm Special 12 Kalibre

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Bu da benim " YILDIZ " ım
« Yanıtla #1 : 09 Mayıs 2011, 01:17:42 »
resimlerleri açamadım..hayırlıugurlu olsun kalitesinden emin olabilirsin..iki yıldır yıldız  ME kullanıyorum en küçük sorun yaşamadım...
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 09 Mayıs 2011, 02:15:45 »
hayırlı olsun..fuar inceleme listeme ekledim bile...gravürdeki ciddiyet tüfeğin tamamında varmı?bu bölgede kullanan yok gibi..yıldız ne işcilik yapmış böyle..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Oğuz BABAÇOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 09 Mayıs 2011, 10:28:56 »
Yıldız yaptığı işlerde kendini aşmaya başladı. Ben de yeni bir tane aldım. Denemeden bir şey söylemek istemiyorum ama traba gittim, sonuç süper...
Yalnız ağırlık ne kadar? Onu yazmamışsınız...
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2011, 10:29:57 Gönderen: Oğuz BABAÇOĞLU »

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #4 : 09 Mayıs 2011, 12:56:22 »
Yıldız yerli tüfekler içinde benim beğendiğim güzel bir tüfek.Gravür de, özellikle figürler çok başarılı olmuş.Hayırlı olsun.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Oğuz Akalın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 09 Mayıs 2011, 22:58:07 »
Tüfeğe dair yorumlarını ve hayırlı olsun temennilerini ekleyen arkadaşlarımıza teşekkürlerimi ifade ediyorum.
Sorulan sorulara bir arada cevap vermek gerekirse; Fabrikadan aldığımda 2800 gram civarında olduğu söylendi ancak bizzat tartmadım, 71cm namlulu olarak aldım şu an 61 cm yedek namlu yapımı için tüfek fabrikada, geldiğinde her iki namlu ile tartıp foruma eklerim. İşçiliğindeki  hassasiyet  tüfeğin gerek gravür, gerek ahşap aksam ve gerekse namlusunda da son derece iyi, Tüfek yeni olduğu için hiç av yapmadı bu nedenle kullanıma dair tam deneyimimi iletemiyorum, sadece 28, 30, 32 ve 34 gram fişeklerle tepmeyi görmek için test atışları yapıldı, 34 gramda tepme biraz daha yoğun hissediliyor bu da tüfeğin hafifliğinden olsa gerek, ancak sorun teşkil edecek boyutta değil.
İlgilerinize saygıyla teşekkürler.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #6 : 10 Mayıs 2011, 20:39:07 »
Gerçekten görünüş olarak çok iyi. O ördeği çok güzel yapmışlar. Ördeğe benziyor yani :D

Şunlardan ben de alsam mı acaba :)
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 10 Mayıs 2011, 20:40:07 »
Gerçekten görünüş olarak çok iyi. O ördeği çok güzel yapmışlar. Ördeğe benziyor yani :D

Şunlardan ben de alsam mı acaba :)
volkan sen daha yıldız almadınmı hayretsin yani :))
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #8 : 10 Mayıs 2011, 22:39:09 »
volkan sen daha yıldız almadınmı hayretsin yani :))
Gerçekten öyleyim :D Almak lazım, almak. Otomatiğe pek yakıştırmam ama pozede çiftede güzel gravür gidiyor yani. Bundakini beğendim.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 20 Mayıs 2011, 11:02:50 »
Yahu bu yıldızlar aleminyum kasamı yoksa çelikmi,çok hafifler,eğer çeliksede niye diğer pozeler 3500gr da yıldız bukadar hafif anlıyamıyorum.arada çok fark var.vede maşallah çok güzel.
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Turan ÇETİN

• *
« Yanıtla #10 : 20 Mayıs 2011, 11:15:19 »
Hayırlı olsun Oğuz iyi günlerde kullan, artık Yıldız kendini aştı, geçen sezon yıldız SP kullandım hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadım.
Turan ÇETİN
1960-Burdur

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #11 : 20 Mayıs 2011, 12:03:39 »
Yaklaşık beş yıldır spzme kullanıyorum.
En sevdiğim yanı hafif olması.
Fiyatı da uygun olunca tercih etmiştim.
Hiç pişman olmadım aldığıma. Elimdeki iki avrupa tüfeği de sattırdı bana :)
1970 Antalya (İkamet Eşme/UŞAK) 

Oğuz Akalın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 30 Mayıs 2011, 20:13:18 »
61 cm yedek namluyu fabrikadan teslim aldım. Valment olarak adlandırılan şekilde imal etmişler, sebebini Sabri Usta ya sorduğumda namlu boyu kısa olduğunda ısınma sorunu ile karlılaşılmaması için böyle tercih ettiklerini söylediler, Ayrıca Sn. Raha Bolat ın forumdaki sorusu üzerine üretim malzemesini sorduğumda; av tüfeklerini alüminyum alaşım malzeme ile  imal ettiklerini, hafifliği temin edebilmek için özellikle kundakları  en kuru ağaçlardan seçerek hazırlayıp tüfeklere taktıklarını söylediler, sadece trap tüfeklerini çelik malzemeden ve av tüfeklerine kıyasen daha ağır imal ettiklerini ifade ettiler. En kısa sürede her iki nalu ile tartıp ayrıca her iki namlu ile grupmanı gösterecek şekilde atışları yapıp forumda paylaşacağım. Hayırlı olsun temennilerini paylaşanlara tekrar teşekkürlerimi ifade ediyorum.

Oğuz Akalın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 09 Haziran 2011, 22:23:12 »
İyi niyetli temennilerinize çok teşekkürler Fırat Bey,
Adem Beyin nezaketi, alçak gönüllüğü,  ilgi ve alakası gerçekten takdire şayan.  Tüfeğinizin şimdiden hayırlı olmasını temenni ederim. Tüfekten benim gibi çok memnun kalacağınızı tahmin ediyorum. Allah kaza bela vermesin.
Saygılar....

Çevrimdışı Kenan TEKİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 09 Haziran 2011, 23:17:40 »
Yıldız tüfekleri hakkında olumlu yorumlar artıyor. sitedeki ustalarda kullanıyor ve memnunlar . yıldız teknoloji ve işçiligi bir arada sunuyor hem hafifligi ile avcıya avantaj saglıyor hem de işçilik ve gravür özellikleriyle gözlere hitap ediyor.
Kenan TEKİN
1985 KONYA\EREĞLİ
NEVŞEHİR