Gönderen Konu: Başbakan Erdoğan'dan Atıcılık Sporuna Destek  (Okunma sayısı 8916 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muhittin YÜCEL

• *
Başbakan Erdoğan'dan Atıcılık Sporuna Destek
« : 30 Ağustos 2012, 12:15:15 »
Başbakan Erdoğan'dan Atıcılık Sporuna DestekBaşbakan Erdoğan, Milli atıcı ve dünya ikincisi Safiye Sarıtürk'e Trap tüfeği hediye etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraşlı dünya ikincisi Safiye Sarıtürk'e 30 bin TL değerinde trap atış tüfeği hediye etti.

Başbakan Erdoğan'ın spora ve sporcuya olan desteği sürüyor. Kahramanmaraş'a yaptığı ziyaretinde milli atıcı Safiye Sarıtürk'le tanışan Başbakan Erdoğan, 16 yaşındaki sporcunun yeni bir tüfek hayalini gerçekleştirdi. Erdoğan genç sporcuya verdiği sözü yerine getirerek, dünya çapındaki atıcıların kullandığı İtalyan Perazzi MX 2000-8 marka tüfeği alarak Sarıtürk'e gönderdi.

Sarıtürk'ün tüfeği, Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nde düzenlenen toplantıyla İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı tarafından sporcuya takdim edildi. Hediyenin manevi açıdan anlamının çok büyük olduğunu belirten Sarıtürk, "Başbakanımıza çok teşekkür ediyorum." dedi. Tüfeğe alışabilmek için çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Sarıtürk, şöyle konuştu:

"Bu tüfeğe alıştığımda çok başarılı sonuçlar elde edeceğimi düşünüyorum. İlk aldığım madalyayı da başbakanımıza götürüp göstereceğim, teşekkür edeceğim. İnşallah çok güzel dereceler yapacağımızı umut ediyorum. Hedefim 2016 yılındaki olimpiyatlarda başarı göstermek, bu yolda çalışıyorum."

2012 olimpiyatlarına katılmayı çok istemesine rağmen yaşının tutmadığını dile getiren Sarıtürk, 2016 olimpiyatlarına kendisinin katılacağını ve madalyayla döneceğini de sözlerine ekledi.

Gençlik Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı ise atıcılık branşında en önemli unsurun malzeme ve silah olduğunu söyledi. Silahların çok büyük meblağlar tuttuğunu işaret eden Kabakçı,

"Sayın başbakanımız Kahramanmaraş ziyaretinde Safiye'yle tanıştı ve isteklerini sordu. Safiye'nin silah eksiğinin bulunduğunu söylemesi üzerine İtalya'ya gideceğini ve Dünya çapındaki İtalyan Perazzi marka silahlardan birini Safiye'ye hediye edeceklerini ifade etti.

Sayın başbakanımızın hediyeleri ilimize geldi. Bu güzel hediyeyi milli ve olimpik dünya ikincisi sporcumuz safiye Sarıtürk'e huzurlarınızda takdim ediyoruz. Buradan tekrar tekrar sporcu hamisi ve tüm spor dallarıyla ayrıntılı bir şekilde ilgilendiğini bildiğimiz sayın başbakanımıza teşekkür ediyoruz. İlerde de olimpiyatlarda da derece yapacak bir sporcunun böyle bir hediyeyle moral ve motivasyonunun artmasından dolayı sayın başbakanımıza teşekkürlerimizi şükranlarımızı sunuyoruz." diye konuştu.

TÜFEĞİ ARIZA YAPINCA SIRPLININ TÜFEĞİYLE YARIŞMIŞTI

Safiye Sarıtürk'ün antrenörü ve Atıcılık İl Temsilcisi Fahri Gemci ise Avrupa Şampiyonası'nda yaşadıkları bir olayı anlattı. Yerli silah kullanan Sarıtürk'ün tüfeğinin arıza yapması üzerine Sırplı bir sporcunun verdiği tüfekle yarışmayı tamamladıklarını anımsatan Gemci, şöyle konuştu:

"Safiye'ye acil bir tüfek gerekiyordu. Başbakanımızın Kahramanmaraş ziyaretinde Safiye'yi kendisine takdim etme imkanını yakaladık. Safiye'den bir isteğinin olup olmadığını söyledi. Safiye rakiplerinin silahlarının daha kaliteli olduğunu söyledi. Sayın başbakanımız bizden de bilgi aldı ve durumu izah ettik. Bunun üzerine başbakanımız İtalya'ya gideceğini ve dönüşte tüfek getireceğini söyledi. Bize tüfeğin markasını modelini özel kalem müdürüne yazdırdı. Ama sayın başbakanımızdan bizim istediğimiz MX 2000 marka ve modelde bir tüfekti. Ama sağ olsunlar o bize daha kalitelisini MX 2000-8'ini getirdi. Şimdi gerek Safiye Sarıtürk'e, gerek antrenörü olarak bana, gerekse de sayın müdürüme bu hediyeye layık olmak düşüyor. Bunun için de çok çalışmak zorunda olduğumuzun bilincindeyiz."

Daha sonra İl Müdürü Kabakçı tüfeği Sarıtürk'e teslim etti. Öte yandan tüfeğin ruhsatının genç sporcu 18 yaşına gelene dek babası İbrahim Sarıtürk üzerine yapılacağı bildirildi.

« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2012, 13:36:02 Gönderen: Tuncay KANDEMiR »
Muhittin YÜCEL
1970 istanbul

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
Ynt: Başbakan Erdoğan'dan Atıcılık Sporuna Destek
« Yanıtla #1 : 30 Ağustos 2012, 13:00:50 »
Safiye Kardeşimiz adına sevindim kendisine moral olacaktır, bizlere Atıcılık sporunda uzun yıllar gururlar yaşatmasını dileriz.
TAF seçimleri içinde ibretlik bir haber !!!
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

tolgaozhan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 30 Ağustos 2012, 13:13:05 »
Koskoca Türkiye, sporcusuna, dünya klasmanında bir yarışmada, tek tüfek mi layık görmüş de sonrasından hata Perazzi ile düzeltiliyor. Yazık ! Aslında başbakanın yaptığı özür mahiyetinde bir harekettir ve eksikliği gidermeye çalışmaktan başka bir şey değildir. Doğru olan bu sporcumuzun o yarışmaya kimseye muhtaç olmayacak şekilde gitmesiydi. Bir Sırp'ın tüfeğiyle yarışmaya devam etmesi, Spor Bakanlığının ayıbıdır. Ama doğru bu ülkede sadece  futbol  değer görür gerisi bireysel başarılarla gazetelerde (spor gazetelerinde dahi) bir kaç sütun değer görürse ne mutlu !
Bir parmak bal çalınmıştır ağızlara :(
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2012, 13:20:36 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »

Çevrimdışı Muhittin YÜCEL

• *
« Yanıtla #3 : 30 Ağustos 2012, 13:14:17 »
Muhittin YÜCEL
1970 istanbul

Çevrimdışı Seyit ÖCAL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 30 Ağustos 2012, 13:31:47 »
Sn Başbakanımıza teşekkür ederim Spora ve Sporcuya verdiği önem inkar edilemez...
Seyit-ÖCAL
1983-SİVAS
Arh+

Çevrimdışı Emrah GİRGİN

• Müdavim Üyemiz
  • Emrah GİRGİN
« Yanıtla #5 : 30 Ağustos 2012, 14:10:37 »
birde bizlere yani avcılara destek olsalar ne iyi olacak..

jpg image hosting
Emrah Girgin
DENİZLİ-ÇİVRİL
...İnanmak yağmur duasına giderken şemsiyeyi yanına almaktır...

Çevrimdışı Seyit ÖCAL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 30 Ağustos 2012, 14:25:58 »
  :D Kardeşim daha nasıl destek versinler Keklikleri salıyorlar millette vuruyor doğal ortamda.. Denk geliyordur illa mermidemi dağıtsınlar..    ;D
gırgırına....   ;)
Seyit-ÖCAL
1983-SİVAS
Arh+

Çevrimdışı Kadir GONAYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 30 Ağustos 2012, 14:36:32 »
Biraz mecazi ve hicivli bir yaklaşım olacak ama biz avcılar atıcılık konusunda hep siyasilerden destek ve örnek alıyoruz :) :)
Kadir GONAYDIN-1978 İstanbul - Beylikdüzü

Yedi yaşında ki bir çocuk kalbimizdekileri bilse dağların arkasına kaçarız. Mevla (c.c.) her şeyi biliyor, hiç utanmıyoruz.

Çevrimdışı Emrah GİRGİN

• Müdavim Üyemiz
  • Emrah GİRGİN
« Yanıtla #8 : 30 Ağustos 2012, 14:43:26 »
  :D Kardeşim daha nasıl destek versinler Keklikleri salıyorlar millette vuruyor doğal ortamda.. Denk geliyordur illa mermidemi dağıtsınlar..    ;D
gırgırına....   ;)
olabilir aslında abi :D:D

jpg image hosting
Emrah Girgin
DENİZLİ-ÇİVRİL
...İnanmak yağmur duasına giderken şemsiyeyi yanına almaktır...

Çevrimdışı Seyit ÖCAL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 30 Ağustos 2012, 16:33:43 »
 :D        ;D
Seyit-ÖCAL
1983-SİVAS
Arh+

Çevrimdışı Seyit ÖCAL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 30 Ağustos 2012, 16:35:23 »
Şu avcılık belgesini bu sene alabileydim.. Av bayiliğine listeye ismimi yazdırdım yeterli sayıya ulaşınca çağıracaklar.. Bu senede kaldık...       :(
Seyit-ÖCAL
1983-SİVAS
Arh+

tolgaozhan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 30 Ağustos 2012, 17:21:22 »
Bu arada unutarak büyük saygısızlık yaptığım Sayın Safiye SARITÜRK'e sağlıklı uzun ömürler ve sayısız başarı ve madalya törenleri diliyorum. Yolun hep açık olsun Asil Türk Kadını.

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #12 : 30 Ağustos 2012, 18:38:27 »
Safiye Kardeşimiz adına sevindim kendisine moral olacaktır, bizlere Atıcılık sporunda uzun yıllar gururlar yaşatmasını dileriz.
TAF seçimleri içinde ibretlik bir haber !!!
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Ali LORTOĞLU

• Müdavim Üyemiz
  • hayat kimseyi kıracak kadar uzun değildir
« Yanıtla #13 : 31 Ağustos 2012, 00:23:42 »
bravo
Ali LORTOĞLU
1975 istanbul

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• *
« Yanıtla #14 : 10 Eylül 2012, 14:07:49 »
atıcılık sporcusu için en önemlisi kullandığı silahtır .

sayın başbakanımız ,a en anlamlı hediyesi için ayrıca bende teşekkür ediyorum çok sağolun başbakanım.

bende gençlerimizde kabiliyetli olanları gördüğümde bir çok milli sporcuya sponsor oldum az yada çok atış kıyafeti olarak destek verdim vermeyede devam ediyorum dünya 2.cisi olduğundada benim ürettiğim özel dikim atış yeleğini kullanmıştı bu yılda fizik olarak biraz daha değiştiği için 1 akşam uğraşıp özel atış yeleği diktim ve teslim ettim .
ama şu anda haberim olmadan anlaşmamızı bitirmiş olduğunu görüyorum.sağlık olsun daha sağlam anlaşmalar yapmalıyım demekki bu yıl 1 plakayla türkiye şampiyonluğunu kaçırıp 2.ci oldum galiba en iyi ben temsil ediyorum spayko atış kıyafetlerini sadece spayko giymeye devam edicem başarılarının devamını dilerim safiye rasgele
Erdal ÇİFTÇİ
1969 izmir 0 532 382 32 17

Çevrimdışı Seyit ÖCAL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 10 Eylül 2012, 14:28:40 »
 O0
Erdal Bey katkılarınız için sizede teşekkür ediyor Sporcularımıza başarılar diliyorum.
Seyit-ÖCAL
1983-SİVAS
Arh+

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #16 : 10 Eylül 2012, 15:44:19 »
Şu anda bir Türk kadını olarak SAFİYE SARITÜRK kardeşimin gösterdiği başarıdan ötürü GURUR VE ONUR duydum. Sayın başbakanımız RECEP TAYYİP ERDOĞAN'A safiye'ye söz verdiği hediyesinin teslim edilmesini sağladığı ve onun sponsorluğu yapan değerli trapçımız ve keklik avcımız  kardeşim, SPAYKO HUNTER, ERDAL ÇİFTÇİ'YE huzurlarınızda teşekkür ederim.
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• *
« Yanıtla #17 : 30 Ekim 2012, 07:56:23 »
çok sağol nazife abla bitanesin çok sağol
Erdal ÇİFTÇİ

tolgaozhan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 30 Ekim 2012, 09:31:55 »
Erdal Bey;
Bir beden eğitimi öğretmeni olarak; size, hem sporcu kimliğiniz hem de spora ve sporcuya verdiğiniz değer için teşekkür etmek istiyorum. Başarılarınız daim olsun.
Rast Gele

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 31 Ekim 2012, 00:07:22 »
Safiye Sarıtürk e nice başarılar diliyorum..arıza yapan yerli silahını biliyorum,işte bu kadar bizim yerli üretimimiz..3 B ve perazzi lere para verenler boşuna vermiyor bu paraları..X silah firmasının sahibi Türkiye av. atıc. federasyon başkanı.Bu perazziyi Safiyeye o hediye edemezmiydi?ama olurmu!!kendi firmasının ürünleri dururken...İhtisas olan bir klüpte bu X marka trap tüfeklerinden var ve atıcıların yaklaşık % 95 i bu markayı kullanmıyor..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

The following users thanked this post: Fuat BULDUK

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• *
« Yanıtla #20 : 23 Kasım 2012, 09:15:36 »
tolga bey iyi dileğiniz için çok teşekkür ederim.
ülkemizde çok kabiliyetli gençler var iyi bir atıcı olarak gözlemleyebiliyorum.
maliyetli bir spor olduğu için bütçe kısmı yetersiz geliyor gelişme sağlanmıyor.
bu konuda ben biraz daha şanslı görüyorum kendimi yavaşçalar a.ş yetkililerine tekrar teşekkür ediyorom 2007 den bu yana her yıl 10.000 adet yaf atış fişekleri ile bana ve atıcılık camiasına vermiş olduğu destekten dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum aynı zamanda rasgele av balıkesir rizzini tüfeklerinin ithalatçısı mehmet yavaşçayada bana sponsor olarak hediye etmiş oldukları rizzini s2000 trap tüfeği için çok teşekkür ederim .

geçen yıl nazilli belediye spora transferimle temsil ettiğim nazilli belediye spor yetkililerine özellikle nazilli beldiye başkanı

sn HALUK ALICIK beye çok teşkkür ederim.

atıcılığın gelişmesinde bu gibi desteklerin çok önemi var desteklerinin devamını dilerim
Erdal ÇİFTÇİ

barışgökduman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 05 Mart 2014, 12:16:56 »
Merhaba
Haluk ALICIK Başkanı şahsen tanıyorum. Çok değerli bir insandır. Atıcılık faaliyetlerine destek vermesinden dolayı tebrik ediyorum. Atış sporu ile uğraşan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.
Selamlar

Çevrimdışı Murat TEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 05 Mart 2014, 12:36:33 »
Başbakanımız yapmış yine yapacağını, Ömrün uzun olsun Uzun Adam.
« Son Düzenleme: 05 Mart 2014, 14:18:03 Gönderen: Murat TEPE »
KAYSERİ / 1976
Beretta 686 Spz.-12, Franchi Affinity-12
Waffen-16
Akus Spz-20-28-36

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 05 Mart 2014, 13:21:15 »
nede olsa atıcılık onların işi.. :)
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55
evdekı huzur zengınlık budur.

1985-SAKARYA

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 05 Mart 2014, 14:05:16 »
para çok nasılsa :D :D 1 ayakkabı kutusuna kaç perazzi parası sığıyor acaba merak ettim
« Son Düzenleme: 05 Mart 2014, 15:27:45 Gönderen: Hakan SEÇKİN »
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.