Gönderen Konu: BILDIRCIN SEZONU ÖNEMLİ..  (Okunma sayısı 11705 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Furkan ERDUĞAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
BILDIRCIN SEZONU ÖNEMLİ..
« : 03 Ağustos 2014, 19:26:40 »
ben ava yeni başlamış birisi olarak sizlere bi konuda soru soracağım , bıldırcın antalya civarlarında ne zaman görülmeye baslanıyor ?
1992-Antalya

Çevrimdışı Hasan GÜZEL 07

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: BILDIRCIN SEZONU ÖNEMLİ..
« Yanıtla #1 : 04 Ağustos 2014, 11:02:05 »
şuan da bile bıldırcın var antalyada ancak sezonun açılması önemli olan sonrasında da mutlaka var ama onu bulailmek önemli...
Renc RECARO
1981 ANTALYA

Çevrimdışı Coşkun ÇAKIR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 04 Ağustos 2014, 11:17:26 »
Yerli kuş şimdide vardır. Göç yagmurlar başlayıp güney rüzgarları başlayınca gelir diye biliyorum
1988 BALIKESİR

Çevrimdışı Furkan ERDUĞAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 04 Ağustos 2014, 11:34:11 »
tesekkürler :)
1992-Antalya

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #4 : 04 Ağustos 2014, 12:23:06 »
Herkese rastgele.
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Hüseyin EKİNCİ

• *
  • 5334751516
« Yanıtla #5 : 10 Ağustos 2014, 23:24:01 »
eylül 14  17 21 bu ara buyuk göçler olur brde ekım 7 11 arası
gerı zaman hergun goc gelır ama  kucuk göçler yaylalarda gelen kuşlar 20 30 50

Hüseyin EKİNCİ
1982-Antalya

Çevrimdışı Erdal AĞCA

• *
  • HATAY AVCILARI
« Yanıtla #6 : 12 Ağustos 2014, 11:49:40 »
 O0 herkese rasgelee 23 ağustos cumartesi bıldırcın ve üveyik açılıyor inşaallahhh  :D
1973 HATAY  ALTINÖZÜ  KARBEYAZ

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 12 Ağustos 2014, 12:11:25 »
şuan da bile bıldırcın var antalyada ancak sezonun açılması önemli olan sonrasında da mutlaka var ama onu bulailmek önemli...

HASAN ılk defa Antalyalı bırısınden bıldırcın var dedıgını duydum açıkçası ben yaklaşık 3.5 yıldır antalyadayım doğru duzgun bıldırcın ne gordum ne vurdum ne de yedım allaa sen oyle deyınce kendımce şüpheye dustum sımdı eger bıldırcın vurursan koyda barı resmını goruyum kardesım yanlış anlama ama gerçekten allahın belası teyıpcıler yüzünden bıldırcın gormedım bu memlekette
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Buğra METİLLİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 12 Ağustos 2014, 17:45:01 »
Antalyada bildircin 23 agustos degil 30 unda aciliyor..daha dun kopeklerimi egitmek icin bikac mera gezdim..usta kopegim bile bildircin bulamadi..fakat su kanalindan 3 tane su tavugu kaldirdi:))av acik olsa cok guzel atis yapilirdi baya buyuklerdi..uveyik gordum bu sene fakat o da cok degil malasef..

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 12 Ağustos 2014, 18:05:01 »
Antalyada bildircin 23 agustos degil 30 unda aciliyor..daha dun kopeklerimi egitmek icin bikac mera gezdim..usta kopegim bile bildircin bulamadi..fakat su kanalindan 3 tane su tavugu kaldirdi:))av acik olsa cok guzel atis yapilirdi baya buyuklerdi..uveyik gordum bu sene fakat o da cok degil malasef..
hayırlısı olsun ama bıldırcın antalyada aranmaz ne de bulunur dışarıya yonelıcez mecbur kardeş :)
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Buğra METİLLİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 12 Ağustos 2014, 19:44:14 »
Gecen sene her avda 3-5 vurdum bu sene o da olmicak gibi..o da kopeklerin sayesinde eskidenmis o kopeksiz bildircin avlari..sanirim dedigin gibi konya karaman yapicaz..

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 13 Ağustos 2014, 00:52:28 »
O0 herkese rasgelee 23 ağustos cumartesi bıldırcın ve üveyik açılıyor inşaallahhh  :D
batı akdeniz(BURDUR ISPARTA  ANTALYA) BILDIRCIN AVI 30 Agustos da açılıyor .......................................................................................ege ve diğer  bölgelerde 23 agustos da açılıyor
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 13 Ağustos 2014, 10:42:46 »
Gecen sene her avda 3-5 vurdum bu sene o da olmicak gibi..o da kopeklerin sayesinde eskidenmis o kopeksiz bildircin avlari..sanirim dedigin gibi konya karaman yapicaz..
aynen ben oyle yapıcam sayet köye gıdıcez en guzelı hıc olmazsa memleketım var aılemıde gorurum bıde güzel bıldırcın curnatası yaparım hıc olmazsa :)
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 13 Ağustos 2014, 11:54:33 »
aynen ben oyle yapıcam sayet köye gıdıcez en guzelı hıc olmazsa memleketım var aılemıde gorurum bıde güzel bıldırcın curnatası yaparım hıc olmazsa :)

Ereğli'de öyle çok ahım şahım şeyler beklemeyin bence.Yine her yer mısır.

Şu mısır illeti Ereğli'ye dadanalı beri avcılar bıldırcını unuttu.

5-6 bıldırcın vuranın yüzü gülüyor artık oralarda.
1982-Mersin

Çevrimdışı Erdal AĞCA

• *
  • HATAY AVCILARI
« Yanıtla #14 : 13 Ağustos 2014, 11:55:06 »
batı akdeniz(BURDUR ISPARTA  ANTALYA) BILDIRCIN AVI 30 Agustos da açılıyor .......................................................................................ege ve diğer  bölgelerde 23 agustos da açılıyor

evet geçen yıl hatay 24 dünde ama batı akdeniz 17 sinde bıldırcın sezonu açılmıştı
1973 HATAY  ALTINÖZÜ  KARBEYAZ

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 13 Ağustos 2014, 14:44:02 »
Ereğli'de öyle çok ahım şahım şeyler beklemeyin bence.Yine her yer mısır.

Şu mısır illeti Ereğli'ye dadanalı beri avcılar bıldırcını unuttu.

5-6 bıldırcın vuranın yüzü gülüyor artık oralarda.
valla hemserım onada razıyım yaa burda bıldırcını unuttum dersem yerı var daha yemek bıle nasıp olmadı hıc olmazsa 5 6 adet bıldırcın burda oda yok :)
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 15 Ağustos 2014, 14:35:19 »
valla hemserım onada razıyım yaa burda bıldırcını unuttum dersem yerı var daha yemek bıle nasıp olmadı hıc olmazsa 5 6 adet bıldırcın burda oda yok :)

Antalyanın yaylarına zaman zaman güzel kuş iniyordu.Arkadaşlarımızın güzel avları oluyor.

Önemli olan ekip.
1982-Mersin

Çevrimdışı Veli YILMAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 15 Ağustos 2014, 15:47:46 »
öncelikle slm tüm avcı abilerim ve kardeşlerime ben aranıza yeni katıldım aşırı av hastasıyım desem yeridir konuyla alakası yok ama sizin düşünceleriniz benim için çok önemli yeni bi y.otomatik tüfek almak istiyorum stogerm3000 nasıldır kullanan arkadaş ların önerileri neler çok hoşuma  gitti ama tabi görüntü önemli değil benim için yıkkını önemli yorumlarınızı bekliyorum şimdiden herkese teşekkür ederim
1987 muğla/dalaman

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 15 Ağustos 2014, 16:49:44 »
öncelikle slm tüm avcı abilerim ve kardeşlerime ben aranıza yeni katıldım aşırı av hastasıyım desem yeridir konuyla alakası yok ama sizin düşünceleriniz benim için çok önemli yeni bi y.otomatik tüfek almak istiyorum stogerm3000 nasıldır kullanan arkadaş ların önerileri neler çok hoşuma  gitti ama tabi görüntü önemli değil benim için yıkkını önemli yorumlarınızı bekliyorum şimdiden herkese teşekkür ederim
güzel sılah ama ata neo kınetık tavsıye ederım
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 15 Ağustos 2014, 16:51:42 »
Antalyanın yaylarına zaman zaman güzel kuş iniyordu.Arkadaşlarımızın güzel avları oluyor.

Önemli olan ekip.

oluyoda bız buralara yabancıyız yenı yenı mera ogrenıyoruz ama ekıbım sağlam sıkıntı yok ama onlarda yabancı Antalyalılarda zaten yabancı adam alıpta ava gıtmıyorlar bı dışa kapalılık var nedense ama bızde degısıklık olsun dıye bı konya cankırı yapıcaz kısmetse
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Veli YILMAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 15 Ağustos 2014, 16:59:47 »
Ata neo yu kullandım ayroıca çevremde kullananda coktu ama hepsi sattı av hep yaralı hep yaralı almalmaz olaydım stogerm3000 cokmet ediyolar ata dan dkilim yandığı için soruyorum zaten abi aldımmı saglam silah almayı istiyorum
1987 muğla/dalaman

Çevrimdışı Veli YILMAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 15 Ağustos 2014, 17:02:24 »
ayrıca bırak sen sagı solu gel ben seni bıldırcın ın cenneti ne götüreyim BEKİR ABİ
1987 muğla/dalaman

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 15 Ağustos 2014, 17:06:26 »
Ata neo yu kullandım ayroıca çevremde kullananda coktu ama hepsi sattı av hep yaralı hep yaralı almalmaz olaydım stogerm3000 cokmet ediyolar ata dan dkilim yandığı için soruyorum zaten abi aldımmı saglam silah almayı istiyorum
velı kardesım sımdı atayı kotuluyorlar ama ata ıcın bu forumda anket hazırlandı kulllanılan ve en cok satan sılah olarak bırıncı sırayı cekıyor ama su var sımdı ava gıtmeden once fısegını bı bulup atışlarında denıyceksın soklarına uygun kullanıcaksın avda hava sartlarına uygun mesafeyı tayın ettınmı bence vuramayan avcı yoktur kullanılamayan sılah vardır benım kanaatimce bende daha yenı aldım atayı tam 15 gun oldu avda denemedim ama atışlarda envarter fısek denedım her zaman kullandığım lambro fısegı sevdı sılah ve etkı ve delıcılık süper benım gordugum kadar ama başka bı onerımde akdaş ak 212 olur bıde onu araştır bence stoger bıraz agır ve cok estetık degıl karar sana kalmış
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 15 Ağustos 2014, 17:07:58 »
ayrıca bırak sen sagı solu gel ben seni bıldırcın ın cenneti ne götüreyim BEKİR ABİ
eyvallah saolasın nasıp kısmetse olur neden olmasın bu Antalyalarda garıban naçar kaldık cevre olmayınca ekıbım cok ıyı arkadaşlarım ve cok ıyı bı aıleyız kopek sılah araba hersey tam takır ama gel gelelim avı bulamıyoruz nedense :)
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Sinan UÇAK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 15 Ağustos 2014, 18:19:10 »
eyvallah saolasın nasıp kısmetse olur neden olmasın bu Antalyalarda garıban naçar kaldık cevre olmayınca ekıbım cok ıyı arkadaşlarım ve cok ıyı bı aıleyız kopek sılah araba hersey tam takır ama gel gelelim avı bulamıyoruz nedense :)

Atla gel Ulaş ufak ama bereketli bir kaç kümes var 1 saat gezeriz 3 5 kuşa tüfek atarsın.Kısa ve zevkli av oluyor.Ayrıyeten bu sene mısırdan ziyade ayçiçeği çok ekilmiş üveykten iyi haberler var.
1983-Ereğli/Konya