Gönderen Konu: Televizyondaki bazı av programları hk.  (Okunma sayısı 1453 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zafer TÜRKELİ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Televizyondaki bazı av programları hk.
« : 02 Şubat 2015, 22:01:44 »
Saygıdeğer avcılar,

Uzun zamandan beri aklımı kurcalıyan bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Ülkemizdeki av kanallarından birinde devamlı olarak avları gösterilen ve sponsorları da olduğu belli olan,  bazı avcılar, avlarını videolara çekerek bizlerle paylaşıyorlar. Bu programların yararlarına inanan birisiyim. Bilmediğim birçok şeyi öğrenebiliyor ve hiçbir zaman gidemeyeceğim avlarda yaşanan sahnelere ortak olmuş hissediyorum.

Ancak, aralarında bazıları var ki, bıldırcın-keklik avı boyunca sadece o tüfek atıyor, etrafında da 3-4 köpek, sadece kendisi vuruyor. bütün avları, günlük limitleri v.s. hiçe sayarak kendisi vuruyor, etrafındakilerin ona ayakçılık ettikleri çok açık belli oluyor. Program sonunda dalga geçer gibi yanında sadece kırık tüfek taşıyanların sayısını günlük limitle çarparak vurduğu avı legalize ediyor. Ayrıca herşeyin en iyisini sadece o biliyor, konuşuyor da konuşuyor. İşin acı yanı bu şahışlar sosyal statü sahibi tanınmış simalar. Yani örnek alınacak rol modeller.

Bu görüntülerin gerçek avcıları yansıtmadığını düşündüğümden burada paylaşmak ihtiyacı duydum. Gençlere kötü örnek oluyorlar. Paranın ve mevkinin hayatın her kısmında olduğu gibi avda da geçerli olduğu mesajını kuvvetli şekilde veriyorlar.

Bence bu av değil. Avcı merhametli olur. Ava saygılı olur. Paylaşımcı olur. Hizmet ettirmez. herkes diğer arkadaşlarına hizmet eder. Büyüklerine saygılı olur, gençlere iyi örnek olur yol gösterir.Biz böyle gördük, böyle yaşadık. Hobide sosyal sınıflar olmaz, hobidaş olur, yoldaş olur.

Bu tür avları ve avcıları kınıyorum. Bu tür programları gösteren TV'leri de aklı selime davet ediyorum.

Söyledim, sürçü lüsan ettikse affola. Bu yazı kimseyi kişisel olarak hedef almıyor, benim kendi görüşüm,

Sağlıcakla kalın. Rastgele.
  • MKE Çifte , Üzümlü özel yapım poze, Çifsan 555 poze
  • Vursan 92A 71
  • Franchi Affinity Sentetik 71
  • -
1957 ANKARA - Emekli

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Televizyondaki bazı av programları hk.
« Yanıtla #1 : 03 Şubat 2015, 08:07:55 »
........
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2015, 19:01:44 Gönderen: Selçuk KAYGISIZ »
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #2 : 03 Şubat 2015, 08:54:22 »
Senin yazdiklarini m....t s......n yapiyo.doyumsuz insanin teki.dedigin gibi yanina 2-3 tane enayi aliyo vurdugu kuslarin limitlerini onlara boluyor.

Konuyu açan Zafer beye,ismen hiçbir şahısı hedef göstermediği için teşekkür ederim

LÜTFEN SİTEMİZDE CEVAP VEREMEYECEK KONUMDA OLAN ŞAHISLARIN İSİMLERİNİ ZERK ETMEYELİM.
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Zafer ÖZHAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 03 Şubat 2015, 09:08:17 »
Sevgili Adaşım;
Aynı dikkati gösterenlerden ilk ifade eden siz oldunuz teşekkür ederim kendi adıma."Limiti nasıl kırarsınız?" sorusunun cevabını veriyor, gayrimeşru bir yasal kılıf ile AVCI ile dalga geçiyorlar.

Oğlum da başka bir avcı forumunda paylaşmıştı. Aynı av kanalının değerli simalarından biri çulluk (lökeşe deriz biz) avını gösteriyor. Bereketli bir mera ama neresi olduğu konusundaki bilgi şöyle yazıyor : "Türkiye'de bir yerlerde..." !!!!!

Ya yasak bölgede avlanılıyor bir şekilde ya da av merası avcıdan saklanıyor. Başka neden böyle bir belirsizliğe gerek olsun? Eğer bulup becerebilirsem bu konu başlığı altında paylaşırım izninizle.

Selamlar
  • Saint Ettienne Bergeron 65 mm 70 cm
1949 İZMİR

Çevrimdışı Zafer ÖZHAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 03 Şubat 2015, 09:51:59 »

İşte yukarıdaki fotoğraf. Ve yorum sizin...

• Saint Ettienne Bergeron 65 mm 70 cm
1949 İZMİR