Gönderen Konu: Tahtalı Avı (Arşivden 07.01.2015)  (Okunma sayısı 10101 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Tahtalı Avı (Arşivden 07.01.2015)
« : 23 Mart 2016, 13:36:48 »
Önceki sezonda karlı havada yaptığımız tahtalı avlarımızdan birini paylaşmak istedim.
Avcılığımın belkide en güzel karavana atışlarını yaptığım bir sabahtı :D
Videoda 02.05 dk da giden tahtalıların ardından isyan eden bir adam var, bu videoyu izledikten sonra tahtalı avcılığımla ilgili olumlu fikirleriniz değişebilir (varsa tabi) :D
iyi seyiler :)

• Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Tahtalı Avı (Arşivden 07.01.2015)
« Yanıtla #1 : 23 Mart 2016, 13:54:38 »
Paylaşım için teşekkürler. avınız daim olsun rasgele
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #2 : 23 Mart 2016, 14:00:34 »
Paylaşım için teşekkürler. avınız daim olsun rasgele
Ben teşekkür ederim Mehmet bey :) hepimize rast gele
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 23 Mart 2016, 14:45:27 »
paylaşım için teşekürler ağaçlardan biraz zor atış yapıyonuz heralde biraz daha açıkta bekleseniz daha iyi olmaz mı
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #4 : 23 Mart 2016, 14:56:43 »
paylaşım için teşekürler ağaçlardan biraz zor atış yapıyonuz heralde biraz daha açıkta bekleseniz daha iyi olmaz mı
Sağolun Çağrı bey..
Mekanda sıkıntı yok da o sabah hava buz gibiydi tahtalıyı da yüksek gelir belki diye 1 şok taktım ve yanıma 34-36-40gr ne varsa aldım, kuş 15 metre civarı alçak uçuşla gelince iş değişti tabi. bazen en iyi pozisyonlarda bile vuramıyorum yani arada oluyo şanssızlık :)
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 23 Mart 2016, 15:48:01 »
hesaplı geçitler olmuş,
kavak boyu geçiyorlar, heyecan yaptım biran :)
güzeldi Emrah saol

1981 / Samsun / Malatya

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #6 : 23 Mart 2016, 16:04:33 »
hesaplı geçitler olmuş,
kavak boyu geçiyorlar, heyecan yaptım biran :)
güzeldi Emrah saol
Ben teşekkür ederim abi :)
2014-15 sezonu tahtalı avı açısından bizim için harika bir sezondu..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 23 Mart 2016, 17:04:10 »
Güzel paylaşım kardeşim eline sağlık. Yalnız karavanalar fena olmuş ya kaçıcak gibi değil insan o an çok kızıyor bilirim :) :)
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 23 Mart 2016, 17:06:32 »
çok ta , yakınmış ,  emrah beee  ;D . o mesafeden ikişerli üçerli düşmesi lazım mücahitin dublesinde olduğu gibi   :( hata atışta değil . .
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #9 : 23 Mart 2016, 17:09:02 »
Güzel paylaşım kardeşim eline sağlık. Yalnız karavanalar fena olmuş ya kaçıcak gibi değil insan o an çok kızıyor bilirim :) :)
karavana atışlar av sonrası için 1. sınıf gırgır malzemesi oluyor ;D
Teşekkürler :)
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Yusuf SAĞLAM

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #10 : 23 Mart 2016, 17:13:32 »
çok ta , yakınmış ,  emrah beee  ;D . o mesafeden ikişerli üçerli düşmesi lazım mücahitin dublesinde olduğu gibi   :( hata atışta değil . .
Sorma abi çok yakındı içim gitti :D
bünye uzaktan düşürmeye alışmış ya yakına gelince şaşırdı tabi ne yapsın :D şaka tabi oluyo işte bazen böyle..
Mücoda 3 şok vardı güzel toparladı ben 1 şokla gittim uzak vuracaz ya güya, çok yakın geldi, düzgün nışan almadan acele atışlar da yaptım kuşlar grupmana girmedi bile.. en sonunda isyan ettik ama olsun buda güzel bir hatıra oldu işte :D
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Yusuf SAĞLAM

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 23 Mart 2016, 18:30:41 »
her zamanki gibi  atışların :)
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #12 : 23 Mart 2016, 19:00:28 »
her zamanki gibi  atışların :)
Profil fotoğrafımın altında ne yazıyo bak, bu ünvanı almak kolay değil öyle herkes başaramaz  ;D
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 23 Mart 2016, 19:33:39 »
Profil fotoğrafımın altında ne yazıyo bak, bu ünvanı almak kolay değil öyle herkes başaramaz  ;D
meslektaşız desene :) :)
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #14 : 23 Mart 2016, 20:24:55 »
meslektaşız desene :) :)
Sen ustamsın bu konuda eline su dökemem  ;D
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Mustafa AYDIN 54

• Müdavim Üyemiz
  • avcılık özgürlüktür.
« Yanıtla #15 : 24 Mart 2016, 00:08:18 »
Emrah ne aptın yav  :)   :)  hepimizin başına geliyor zaman zaman böyle şeyler. Bütün mühimmatı gotüremiyoruz giderken, evdeki hesap meraya uymayabiliyor. Güzel görüntüler teşekkürler.

Mustafa AYDIN Sakarya 1973
« Son Düzenleme: 24 Mart 2016, 00:10:54 Gönderen: Mustafa AYDIN 54 »
  • Franchi Affinity y.oto. 71
  • carizma y.oto. 61-71
  • D. D. Panda
Mustafa AYDIN  1973 SAKARYA

Çevrimdışı Ahmet OĞUL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 24 Mart 2016, 00:18:59 »
mesafe oldukça yakınmıs 36gr b&p longe range yeterli işi çıkarırdı. ben genelde bunu kullanıyorum soğuk havalarda. bir de süper pozesini deneyin daha iyi iş çıkarır pozeleri güzel :)
1988-İZMİR

Çevrimiçi Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
  • "Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"
« Yanıtla #17 : 24 Mart 2016, 01:51:37 »
Emrah bey,
Tahtalıyı çantaya koymak ıstıyorsan kuşa göğüsten değil, yandan veya arkadan fişek atacaksın.
bu kuş göğüsten saçma alıp düşmüyor.

buradaki videoda da bu durumu görüyoruz.
  • Armsan Phenemo 28" - 21" Barrel
  • Best Arms 24" Slug Barrel
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

"Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"

Çevrimdışı Yusuf GÜL

• *
  • Avcı
« Yanıtla #18 : 24 Mart 2016, 08:34:06 »
Maşallah abi bol karavanalı bir av olmuş :) :) Rast gele
« Son Düzenleme: 24 Mart 2016, 08:36:12 Gönderen: Yusuf GÜL »
  • Huğlu Kooperatif Renova
  • İngiliz Setter / Dişi
1990 - ORDU / Fatsa

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #19 : 24 Mart 2016, 10:17:45 »
Emrah bey,
Tahtalıyı çantaya koymak ıstıyorsan kuşa göğüsten değil, yandan veya arkadan fişek atacaksın.
bu kuş göğüsten saçma alıp düşmüyor.
buradaki videoda da bu durumu görüyoruz.
Haklısınız Abdullah bey göğüsten yapılan atışlara daha dayanıklı oluyor bu kuş, kanat altı vücudunun yan tarafları zayıf noktaları. saçma alınca gidemiyor.. yada diğer bir ihtimal düşmesi için kanat kırılacak..
mesafe oldukça yakınmıs 36gr b&p longe range yeterli işi çıkarırdı. ben genelde bunu kullanıyorum soğuk havalarda. bir de süper pozesini deneyin daha iyi iş çıkarır pozeleri güzel :)
Mesele fişekte değil, 40 gramda kullandım o sabah, benim atışlardan kaynaklı bir durum oldu yine de teşekkürler :)
Emrah ne aptın yav  :)   :)  hepimizin başına geliyor zaman zaman böyle şeyler. Bütün mühimmatı gotüremiyoruz giderken, evdeki hesap meraya uymayabiliyor. Güzel görüntüler teşekkürler.

Mustafa AYDIN Sakarya 1973

Teşekkür ederim, arada yapıyoruz böyle çılgınlıklar :D
Maşallah abi bol karavanalı bir av olmuş :) :) Rast gele
Eyvallah kardeşim sağolasın :)
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Yusuf GÜL

Çevrimdışı Hakan ÖZDEN

• *
« Yanıtla #20 : 24 Mart 2016, 10:52:32 »
Sevgili Arkadaşım ,
sorun tahtalının saçma kaldırması veya şok, ya da saçma no değil. Kızmaz isen üzerine gelen kuşa acemisin, vuramamışsın. Reçetemiz şöyle, bir plaka makinesi alıp grupca antreman yapın, makinenin 20-30 mt karşısına geç, tüfeğin namlusu skeet atıcısı gibi 45 derece ile hep yukarı baksın ki hem plakayı atanı vurma, hem tüfek omuzlamana hazır olsun, plaka senin 25 - 30 mt üzerinden geçerek arkana gidecek şekilde fırlatılacak. bu atışa biraz çalış. İşin sırrı tetiği çekmeden hemen önce namlu ucunu plakanın önüne 1-2 karış gibi çekerken tetiğe basman, bu sırada kuşu veya plakayı göremezsin, körleme bir önleme verir tetiği çekersin ama asla hedefin kendine değil, içinden önüne önüne önüne demeyi unutma ( bu uçar avda bir büyüğümün bana yazdığı reçete idi ) 6 no 32-34 gr saçma iyi fişek mod şok oralardan konfeti yağdırır. Keyifli bir av güzel bir çekim olmuş, teşekkür ederiz, rast gele.
« Son Düzenleme: 24 Mart 2016, 10:55:58 Gönderen: Hakan ÖZDEN »
  • Epagneul Breton
Be cool, stay cool, then shot.
Hakan Özden 1964 ANKARA

The following users thanked this post: Çağrı ECE, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #21 : 24 Mart 2016, 11:59:22 »
Sevgili Arkadaşım ,
sorun tahtalının saçma kaldırması veya şok, ya da saçma no değil. Kızmaz isen üzerine gelen kuşa acemisin, vuramamışsın. Reçetemiz şöyle, bir plaka makinesi alıp grupca antreman yapın, makinenin 20-30 mt karşısına geç, tüfeğin namlusu skeet atıcısı gibi 45 derece ile hep yukarı baksın ki hem plakayı atanı vurma, hem tüfek omuzlamana hazır olsun, plaka senin 25 - 30 mt üzerinden geçerek arkana gidecek şekilde fırlatılacak. bu atışa biraz çalış. İşin sırrı tetiği çekmeden hemen önce namlu ucunu plakanın önüne 1-2 karış gibi çekerken tetiğe basman, bu sırada kuşu veya plakayı göremezsin, körleme bir önleme verir tetiği çekersin ama asla hedefin kendine değil, içinden önüne önüne önüne demeyi unutma ( bu uçar avda bir büyüğümün bana yazdığı reçete idi ) 6 no 32-34 gr saçma iyi fişek mod şok oralardan konfeti yağdırır. Keyifli bir av güzel bir çekim olmuş, teşekkür ederiz, rast gele.
Teşekürler Hakan bey. Estağfurullah niye kızayım bilakis memnun oldum yazdıklarınıza. Anlattığınız alıştırmaları biraz değişik şekillerde yaptım ara ara çalışıyorum atışlara. Avda bazen oluyor, gününde olmuyosun veya şansın olmuyor. Olmayacak pozisyonda av gökyüzünden düşüyor ama namlu ucundaki bazen vurulmuyor.
Video çektiğimiz tarihte kardan 1 hafta önce aynı yerde harika bir tahtalı avı yapmıştım ama o gün ne hikmetse olmadı işte.başarısızlıklarımı da paylaşıyorum ki hatalarıma çözümler üretildiğinde kapıyorum hemen. Yorumların hiçbiri boşa gitmiyor emin olun oyüzden kesinlikle kızmak söz konusu değil. Biraz da muhabbet ortamı olsun önemli olan hoş sohbet. İşin güzel tarafı da bu..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Hakan ÖZDEN

• *
« Yanıtla #22 : 24 Mart 2016, 12:36:26 »
Ben de vuramadıklarımı anlatmaktan çok keyif alırım, dediğiniz gibi avda gün günü tutmaz. Bir keresinde yıllar önce Ankara Dikilitaş' ta o zaman ava açıktı oralar, ördek avına gittik, hava öyle soğuk ki avlağa geldik ama kimse soğuktan inemedi arabadan, hava burun kesiyor. Ben bir arkadaşı da zorladım, kalk çıkıyoruz dedim ava geldik buraya. Hafif sis de var, soğukla yapışıyor adama, tepeden aşağıya göle doğru yaklaştık , harrrr dedi bir sürü ördek kalktı altımızdan koydan, on onbeş kadar var. İndik suyun kenarına, bakınıyoruz nereye saklanırız diye, arkadaş; avcının biri tepe girintisine bir küme yapmış ki taşlardan duvar gibi örmüş geçtik arkasına oturduk, mevzi, mağara ağzı gibi bir yerdeyiz. Elimde 76cm Huğlu poze, yanımdaki arkadaşta yine bir yerli poze. Su 3-4 mt önümüzde , sağa doğru 20-30 mt gibi çıkıntı burun yapıyor. Bir ördek geliyor bir geliyor ki , üç beş dakikada bir 10 lu 12 li sürüler şırp önümüze otuz - otuzbeş metreye o çıkıntıya suya , karaya konuyor. Taşların üzerinden mavzer gibi nişan alıyoruz, hadi diyorum arkadaşa. Bam bam bam bam ilaç için tek bir kalan ördek yok ama kaç kere oldu bu. Dedim ki arkadaşa suda ölmüyor ördek nişan alalım hazırken ben ho diyeyim ördekler kalkınca beraber sıkalım aynen kaç kere de öyle yaptık , bir behri düştü kaç atıştan sonra almaya gittim suya daldı, sinirden tüfek elde hazır bekledim çıktı sıktım kuşa, ikiye bölündü, önümüze düşen bir yaralı ördekte yüzdü gitti gölün ortasına, peşinden belki on fişek attık, şırp şırp etti suya saçmalar çekti gitti ördek. Arkamızdan önümüzden bindiriyor sürüler o  mesafelerden, bazen uçarına , bazen konmuşuna yan yana iki kişi 120 fişek kadar ben attım, arkadaş da belki 80 kadar fişek attı. Derken arabadan belki 40 - 45  dk sonra Çerkez Osman geldi ne o la öyle yıktınız ortalığı diye , boş kovanları görünce ağzı açık kaldı. Osman doluyu kendi yapar hoş benimkileri de ben yapmıştım ya boktanmış demek ki, o dededen öğrenmiş, atar tutar zaten adı Osman Tutar, 120 adıma teneke kormuş avın bir gece öncesinden onda denermiş fişeği, önünü delecekmiş tenekenin arkayı ezecekmiş saçma , falan filan. Osman dedim gel otur şöyle yanımıza, suyun çıkıntı yaptığı yeri gösterdim, ora menzil mi Osman ? Ora ne la dedi ağzınızın içi orası , iyiiii dedim. Yanımdaki Ruşen ile ben bitirmişiz fişekleri, moral de bitmiş,  artık 20 - 30 fişek varsa da atmak istemiyoruz. Derken fışşşş sağıldı ilk grup hiç görmüyorlar bizi kondular aynı buruna. Al dedim Çerkez sen at, baktım nişan alıyor , ne o la mavzer mi elindeki dedim, tan tan tek kuş yok . Ana la dedi Osman, anası babası yok daha çok gelir ördek az bekle hele dedim, ben havlarım kaldırırım sana ördeği dedim geldi ördek yağdı ördek tan tan yok ördek, 20 - 30 fişek kadar da Osman attı belki 20 dakikada sonra Kalkın abi la gidelim, bi lanet var bu gün dedi. Çıktık yola, dönüş yolunda arabada ayak parmaklarımda bir sancı başladı ki kıvrandırıyor, dedim bir kahvehaneye girelim, girdik. Sarı derby çizme içinde 3 yünlü çorap sıkmış ayağı donuyormuş parmaklar heyecandan anlamamışız mosmor olmuşlar, yavaş yavaş mavileşti parmaklar ağrı azaldı, geçti, çay içtik iyi bir ısındık. Aynen böyle oldu . Sonra taktım kafaya niye vurmuyor bu tüfek diye, baktım baktım 76 namlu huğluya, bu namlu hafif sola eğri mi ne dedim sattım gitti tüfek. Rast gele.
« Son Düzenleme: 24 Mart 2016, 13:38:19 Gönderen: Hakan ÖZDEN »
  • Epagneul Breton
Hakan Özden 1964 ANKARA

The following users thanked this post: Osman LİMAN, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #23 : 24 Mart 2016, 15:00:01 »
Ben de vuramadıklarımı anlatmaktan çok keyif alırım, dediğiniz gibi avda gün günü tutmaz. Bir keresinde yıllar önce Ankara Dikilitaş' ta o zaman ava açıktı oralar, ördek avına gittik, hava öyle soğuk ki avlağa geldik ama kimse soğuktan inemedi arabadan, hava burun kesiyor. Ben bir arkadaşı da zorladım, kalk çıkıyoruz dedim ava geldik buraya. Hafif sis de var, soğukla yapışıyor adama, tepeden aşağıya göle doğru yaklaştık , harrrr dedi bir sürü ördek kalktı altımızdan koydan, on onbeş kadar var. İndik suyun kenarına, bakınıyoruz nereye saklanırız diye, arkadaş; avcının biri tepe girintisine bir küme yapmış ki taşlardan duvar gibi örmüş geçtik arkasına oturduk, mevzi, mağara ağzı gibi bir yerdeyiz. Elimde 76cm Huğlu poze, yanımdaki arkadaşta yine bir yerli poze. Su 3-4 mt önümüzde , sağa doğru 20-30 mt gibi çıkıntı burun yapıyor. Bir ördek geliyor bir geliyor ki , üç beş dakikada bir 10 lu 12 li sürüler şırp önümüze otuz - otuzbeş metreye o çıkıntıya suya , karaya konuyor. Taşların üzerinden mavzer gibi nişan alıyoruz, hadi diyorum arkadaşa. Bam bam bam bam ilaç için tek bir kalan ördek yok ama kaç kere oldu bu. Dedim ki arkadaşa suda ölmüyor ördek nişan alalım hazırken ben ho diyeyim ördekler kalkınca beraber sıkalım aynen kaç kere de öyle yaptık , bir behri düştü kaç atıştan sonra almaya gittim suya daldı, sinirden tüfek elde hazır bekledim çıktı sıktım kuşa, ikiye bölündü, önümüze düşen bir yaralı ördekte yüzdü gitti gölün ortasına, peşinden belki on fişek attık, şırp şırp etti suya saçmalar çekti gitti ördek. Arkamızdan önümüzden bindiriyor sürüler o  mesafelerden, bazen uçarına , bazen konmuşuna yan yana iki kişi 120 fişek kadar ben attım, arkadaş da belki 80 kadar fişek attı. Derken arabadan belki 40 - 45  dk sonra Çerkez Osman geldi ne o la öyle yıktınız ortalığı diye , boş kovanları görünce ağzı açık kaldı. Osman doluyu kendi yapar hoş benimkileri de ben yapmıştım ya boktanmış demek ki, o dededen öğrenmiş, atar tutar zaten adı Osman Tutar, 120 adıma teneke kormuş avın bir gece öncesinden onda denermiş fişeği, önünü delecekmiş tenekenin arkayı ezecekmiş saçma , falan filan. Osman dedim gel otur şöyle yanımıza, suyun çıkıntı yaptığı yeri gösterdim, ora menzil mi Osman ? Ora ne la dedi ağzınızın içi orası , iyiiii dedim. Yanımdaki Ruşen ile ben bitirmişiz fişekleri, moral de bitmiş,  artık 20 - 30 fişek varsa da atmak istemiyoruz. Derken fışşşş sağıldı ilk grup hiç görmüyorlar bizi kondular aynı buruna. Al dedim Çerkez sen at, baktım nişan alıyor , ne o la mavzer mi elindeki dedim, tan tan tek kuş yok . Ana la dedi Osman, anası babası yok daha çok gelir ördek az bekle hele dedim, ben havlarım kaldırırım sana ördeği dedim geldi ördek yağdı ördek tan tan yok ördek, 20 - 30 fişek kadar da Osman attı belki 20 dakikada sonra Kalkın abi la gidelim, bi lanet var bu gün dedi. Çıktık yola, dönüş yolunda arabada ayak parmaklarımda bir sancı başladı ki kıvrandırıyor, dedim bir kahvehaneye girelim, girdik. Sarı derby çizme içinde 3 yünlü çorap sıkmış ayağı donuyormuş parmaklar heyecandan anlamamışız mosmor olmuşlar, yavaş yavaş mavileşti parmaklar ağrı azaldı, geçti, çay içtik iyi bir ısındık. Aynen böyle oldu . Sonra taktım kafaya niye vurmuyor bu tüfek diye, baktım baktım 76 namlu huğluya, bu namlu hafif sola eğri mi ne dedim sattım gitti tüfek. Rast gele.
Hakan Bey güzel bir anı gerçekten okurken o anı yaşar gibi oldum :)
Yukarıdaki videodan tam 1 hafta önce yine aynı mekanda tahtalı avındaydım.
Üzerime gelen tahtalılara duble vuruş bile yapmıştım hatta :)
Dediğim gibi, şans.. Av nasip işi. Bazen olmayacaksa olmuyor..

! No longer available
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Hakan ÖZDEN

• *
« Yanıtla #24 : 24 Mart 2016, 15:22:25 »
Çok keyifli av olmuş, tek atış çift kuş, ne güzel çalışmış. O yıkık kavak dallarından, yeşil çalılardan biraz küme yapsanız, ayakta sizi çevirecek kadar çok faydalı olur. Avlak çok güzel. Rast gele.
« Son Düzenleme: 24 Mart 2016, 15:26:52 Gönderen: Hakan ÖZDEN »
  • Epagneul Breton
Hakan Özden 1964 ANKARA