Gönderen Konu: Kargalar  (Okunma sayısı 2330 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Kargalar
« : 21 Nisan 2016, 23:56:20 »
Neden esti bilmiyorum ama biraz araştırma yaptım bu enterasan hayvanlar hakkında mesela aile büyüklerinin öldüğü yeri ziyaret ediyorlarmış bir karga öleceği zaman topluluktan uzaklaşıyormuş diğer kargalar O öldükten sonra başına gidip bir tür cenaze töreni yapıyorlarmış sesleri taklit edebiliyorlarmış sırf eğlenmek için iki hayvanı birbirine düşürebikiyırlarmış.Tehlikeli gördükleri insanları diğwr kargalarada öğretiyorlarmış ciftleşirken insanlara uzak duruyorlarmış (edepli hayvanlar) ölümden bilinçli olarak korkuyorlarmış.Çeşitli aletler yapıp kullanıyorlarmış.Eskiden define avcılığında kullanıyorlarmış.Sakladığı şeylerin yerin iunıtmuyorlarmış.Yorumlama yeteneğine sahiplermiş.
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2016, 23:58:21 Gönderen: Murat DİNGİZ »
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

The following users thanked this post: Engin TARHAN

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Kargalar
« Yanıtla #1 : 21 Nisan 2016, 23:59:33 »
Öyle 200 yıl felan yaşamıyorlarmış en fazla 60 yıl.En tuhafıda bilgi birikimini aktarabiliyorlarmış
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2016, 08:11:48 Gönderen: Murat DİNGİZ »
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

The following users thanked this post: Engin TARHAN, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #2 : 22 Nisan 2016, 09:20:10 »
Öyle 200 yıl felan yaşamıyorlarmış en fazla 60 yıl.En tuhafıda bilgi birikimini aktarabiliyorlarmış
Bende biraz araştırmıştım 100-150 sene yaşadıkları doğru değilmiş. En fazla belki 60 yaşına kadarmış.
Karganın 100 sene yaşadığını düşünsenize, kargaya ateş ediyosunuz, sen kime sıkıyosun lan deden yaşındayım ben kurtuluş savaşını gördüm terbiyesiz herif diyebilir ;D ;D

Kargaların bilmediğim başka özellikleri de varmış demekki, sayenizde öğrenmiş olduk. Özellikleri herneyse de 2-3 gündür civcivlere saldırmaya başladılar yuvaları yakın yerde gördüm, oyüzden 2 dir korkutmak için saçmaları etraflarından dolandırıyorum ama vazgeçmezlerse indirmek zorunda kalıcam. üreme zamanı olmasa şimdiye çoktan hallolmuştu yine de şans vermeye devam ediyorum bakalım nereye kadar...
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Bülent DİRİL, İdris MOĞOL

Çevrimdışı İdris MOĞOL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 22 Nisan 2016, 10:41:46 »
:)  :D :D :D :D :D :D

Bende biraz araştırmıştım 100-150 sene yaşadıkları doğru değilmiş. En fazla belki 60 yaşına kadarmış.
Karganın 100 sene yaşadığını düşünsenize, kargaya ateş ediyosunuz, sen kime sıkıyosun lan deden yaşındayım ben kurtuluş savaşını gördüm terbiyesiz herif diyebilir ;D ;D

• ARMSAN PHENOMA aura 20 ga
  • SARSILMAZ SÜPER VURUCU 0/U
  • GARANTİE CESKA TEK KIRMA
1986 KAYSERİ   / ADANA

Çevrimdışı İdris MOĞOL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 22 Nisan 2016, 10:43:32 »
kargalar hakkında çok akıllı hayvanlar diye duymaktan öte bir bilgim yoktu gerçekten  çok şaşırdım.

• ARMSAN PHENOMA aura 20 ga
  • SARSILMAZ SÜPER VURUCU 0/U
  • GARANTİE CESKA TEK KIRMA
1986 KAYSERİ   / ADANA

Çevrimdışı Yasin TORAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 22 Nisan 2016, 11:09:11 »
Üreme zamanı bi geçsin gene benden cekecekleri var keşke kıbrıs gibi ülkemizde karga ayağı  başına 3 fisek verse. Avcilardan aldıkları paraları gene avcilara harcasalar.
  • Franchi affinity 12 / 66
  • Sarsılmaz super champion 12 / 71
  • Atüs tek kırma 36 / 71
  • Huglu tek kırma (stetienne namlu ) 12 / 71
Antalya- Konyaaltı 1992

Çevrimdışı Hakan HEKİM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 22 Nisan 2016, 13:41:19 »
Bir sürü beni tanıyor elimde tüfek olmadan bile etrafımda uçuyorlar bağırıyorlar başka gruplarda tepemden uçup gidiyor ama onlar beni görünce dönüyolar birkaç dakika etrafımda

Çevrimdışı Burak ÖZKAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 30 Haziran 2016, 17:44:20 »
 O0 bunların bı avlanma teknıgı yokmu mısal karga sunu sever ve buna gelır gıbısınde yada saksagan ıcın de aynı sey gecerlı anlatılana gore saksaganı kolay kolay vuramıyormusunuz daha karsıdan sızı gordugu gıb yada tufegı yer degıstırıp gıdıyolarmı ve hepsı bırbırıne haber veıyomus  O0
  • WALTTER TARGET M13
  • HATSAN BT 65 RB
1989 - Tekirdağ HAS TRAKYALI