Gönderen Konu: RETAY VS İMPALA PLUS  (Okunma sayısı 3551 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yusuf KECİC

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: RETAY VS İMPALA PLUS
« Yanıtla #25 : 20 Şubat 2023, 00:22:46 »
Bir Masai mara kullanıcısı olarak tüfeği tavsiye ederim.61cm slug nanlusunu aldığım için fişek grupmanı hakkında bilgi veremem size,zeten fişek te atmam,sadece tek kurşun atıcısıyım.Tüfek gerçekten hoşuma gitti,isabetli atışlar yapabiliyorum.Geçenlerde ufak bir problem olmuştu,whatsapp destek hattına yazdım,hemen pim gönderdiler,ilgili bi firma.Yanlız tercihiniz Retay dan yana olursa üretim yılı 2021 ve sonrası olanı alın,öncekilerde problem olduğu söyleniyor.
.      Kurşun kaldırırmı nasıl sence
  • Hatsan
DOĞUM TARİHİ YAZINIZ-Malatya

Çevrimdışı Erdem VARDAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #26 : 20 Şubat 2023, 15:13:37 »
Ben ikisinide kullandım kurşun için Impala cantiliver namlu tüfeğim mevcut, kurşun atışlarında gayet başarılı, truglo gez ve arpacık mevcut, namlu et kalınlığı 2,2 mm
Erdem VARDAR
B Rh + 1982 Enez EDİRNE

Çevrimdışı Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
  • "Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"
« Yanıtla #27 : 23 Şubat 2023, 18:29:53 »
bide eski abilerin lafı var avcının tek tüfeği olacak diye ondan pek kıpraşmıyorum :D

eskiler bunu neden demiş bilmiyoruma ama;
ben tek tüfek ile bu işi çözemedim. hatta tek tüfek iki namlu ile bile çözemedim.
71cm NEO tüfeğimle atacam dersen kurşun atılıyor. ama ben reddot takayım ve domuz avı yapayım dersen biraz eksik kalıyor. namlu uzun sıkıntı oluyor. cantilever namlu alayım dedim. Reddot kullanımında kundak açısı farklılığı oluştu.

bende sezon başında domuz avı için cantilever namlulu başka bir tüfek almak zorunda kaldım. üzerine de reddot u sıfırladım.
olayı ancak çözümledim.
  • Armsan Phenemo 28" - 21" Barrel
  • Best Arms 24" Slug Barrel
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

"Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"