KARA AVCILIĞI:---TÜRÜNE GÖRE AVLAR VE AVCILARI--- > ÇAKAL, TİLKİ, SANSAR GİBİ MEMELİLERİN AVI VE AVCILARI

Bilen varmı

(1/3) > >>

Alihan AKCAN:
Tilki beki yapmak istiyorum ama tilkiyi nasıl ustume cekebilirim bilmiyorum bu işi yapanlar yardım edebilir mi

Yasin TORAN:
 Vurmayin oda rızkını arıyor öyle gözle görülür bi zararı yok yararı var fareleri yiyor genelde

Alihan AKCAN:

--- Alıntı yapılan: Yasin TORAN - 22 Ağustos 2016, 21:25:25 ---Dışarıya iple canlı tavuk bağla ayağından  o bulur onu  :D. Şaka bi yana vurmayin oda rızkını arıyor öyle gözle görülür bi zararı yok yararı var fareleri yiyor genelde

--- Alıntı sonu ---

Zararı mi yok aga bu hayvan tavsanlarin neslini tuketti bizim bolgede ya tavsan ya tilki durumu söz konusu geçen sezon bi tane vurdum bu yıl tarlada yavru tavsan buldum bi iki tane daha vursam tavşanlar iyice artar

Ömer ÖZSOY:
Ben yapmadım ama bi yerde izlemiştim yaralı hayvan sesi çıkaran düdükle  bekliyorlardı tilkiyi tilki yanaşıncada ıslıkla durdurup vuruyorlar  predatörlerinde  bilinçli bir şekilde sayılarının kontrol edilmesi gerek ..

M.Ali TÜRER:
Merhaba tilki ve çakal çağırma yaklaşık aynı sayılır tilki çağırır iken arada tiz sıçan fare sesi eklerseniz etkili olur

internetten  aratıp dinlediğiniz seslere yakın sesler çıkaran düdükleri kendiniz yapabilirsiniz ,

ben hem tilki hemde atmaca şahin  gibi canlıları civarda ise çağırabiliyorum ( av için değil merak ) yurt dışından foxcalling diye geçen tilki çağırma düdüğü ile birde küçük oyuncaklar olur sıkınca fıyk gibi :P bir ses çıkarır ince plastik bir pipete onu sıkıştırıp fare sesiyle beraber kullanıyorum ayrıca bulabilirseniz yaralı tavşan sesi çok etkili olur  ( panik halinde çıkardığı ses )
amerikada motorlu bir çubuk ucuna sincap kuyruğu büyüklüğünde kürk ve birkaç tüy takıp titretiyorlar birde düdükler sonra etnik temizlik yapıyorlar.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git