Gönderen Konu: tavsiye  (Okunma sayısı 11997 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yücel SARIÇAM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Birkaç tüfek seçeneği için tavsiye rica ediyorum.
« Yanıtla #25 : 24 Temmuz 2013, 11:38:34 »
selamınaleyküm.huğlu güzel bi tercih olmuş ben poze alack olsm aliminyum kasa almazdım hem ağır olsun isterim ve çelik kasadan vazgçmem sizin yerinize olsaydım emin abinin tüfeği kaçırmazdım valment namlu rampa arpacık çelik kasa
Yücel SARIÇAM
1990 zonguldak

Çevrimdışı Necdet KAPLANOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Birkaç tüfek seçeneği için tavsiye rica ediyorum.
« Yanıtla #26 : 24 Temmuz 2013, 14:39:37 »
selamınaleyküm.huğlu güzel bi tercih olmuş ben poze alack olsm aliminyum kasa almazdım hem ağır olsun isterim ve çelik kasadan vazgçmem sizin yerinize olsaydım emin abinin tüfeği kaçırmazdım valment namlu rampa arpacık çelik kasa
Evet O tüfekte çok iyiydi ancak hayatımda hiç ikinci el birsey almadım. Alışkanlık işte, hep ilk sahibi ben olmak isterim. O yüzden böyle bir seçim yaptım.
1988-izmir

Çevrimdışı Yücel SARIÇAM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
herşeyin hayırlı herşey nasip.allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin abim.
Yücel SARIÇAM
1990 zonguldak

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
103 d güsel tüfek.ömürlük sağlam tüfektir.İnşallah o dipçik ölçüsü de tam olur size. 66 cm namlu ile bıldırcın ve çullukda çok iyi verim aldım.Tavşan keklik ve ördek gibi avlarda epey şok kombinasyonu yapmama rağmen çok verim alamadım . Ayrıca kurşunda atacağınızı söylemişsiniz ki o zaman iyi ki hafif bir tüfek almadınız . Yabancı forumlarda dahi Huğlu için ilk kullanılan sıfat relaibility yani güvenirlik tir . Uzun yıllar güvenli bir şekilde kullanmanızı temenni ederim
hayırlı olsun
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
103 d güsel tüfek.ömürlük sağlam tüfektir.İnşallah o dipçik ölçüsü de tam olur size. 66 cm namlu ile bıldırcın ve çullukda çok iyi verim aldım.Tavşan keklik ve ördek gibi avlarda epey şok kombinasyonu yapmama rağmen çok verim alamadım . Ayrıca kurşunda atacağınızı söylemişsiniz ki o zaman iyi ki hafif bir tüfek almadınız . Yabancı forumlarda dahi Huğlu için ilk kullanılan sıfat relaibility yani güvenirlik tir . Uzun yıllar güvenli bir şekilde kullanmanızı temenni ederim
hayırlı olsun

« Son Düzenleme: 05 Aralık 2013, 18:06:12 Gönderen: Necdet KAPLANOĞLU »
1988-izmir

Çevrimdışı Fatih EROL

• Müdavim Üyemiz
Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin
Fatih EROL
1983 istanbul

Çevrimiçi Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
Necdet kardeşim selamlar. Bence iyi bir seçim yapmışsın hayırlı olsun. Tüfeğin gelince umarım beraber atışlara da gideriz. Hoşçakal.
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR
Browning Auto5, Sauer Beretta s56, Remington 1187 Special Purpose, Remington Model 11, Remington 870 Express Combo, JP Sauer&Sohn Royal Çifte, Üzümlü Koop. Poze, Retay Masai Mara, Derya MK-12, Rubans Anglais Dolma Çifte

HİKMET KAVLAK

• Ziyaretçi
Herkeze merhaba, İzmir de yaşıyorum yaş 25 forumu uzun uzun okudum birçok bilgi edindim, konuya hakim bir çok yazar var ancak tam benim durumuma uygun konuya rastlayamadım.

Avcılıktan ziyade atıcılığımı geliştirmek için 500 - 700 tl lik bütçem ile poze yada otomatik tüfek almak istiyorum. (Gönlümden çifte geçiyor ama bütçem şu an elvermiyor.)

Amacım arada bir hafta sonları köyde dağlık arazide şişelere ateş ederek atıcılığımı geliştirmek.

Sizden ricam bu bütçe ile bulabildiğim 2 tüfek hakkında alma amacıma uygun olan hakkında yorumlarınızı alabilmek.

İzmir Karşıyaka da deneyebilecek yer olmadığı için internetten hiç görmeden alacağım ve boyum 1.95 cm, tüfeğin omuzuma tam oturacağından emin olamıyorum.

Aşağıdaki tüfeklerin bir kaç konusunu buldum ve pek şikayet göremedim. Alacağım site:

http://www.mahmutogluav.com/detay.asp?id=715 Wizard Arms Supervision

http://www.mahmutogluav.com/detay.asp?id=2062  Waltter Target Light Q7 Black

Benim bulabildiklerim bunlar, sizinde önerileriniz varsa değerlendirmek isterim. Şimdiden çok teşekkürler.

23.07.2013 DÜZELTME:
Forumu daha fazla okumam ve gelen farklı tavsiyelerle otomatik tüfekten vazgeçtim ve süper poze almaya karar verdim.
Çok uzatmak istemediğimden kendini kanıtlamış iki marka arasında karar vereceğim. Bütçemide bu şekilde ayarladım.

yıldız spz m yada huğlu 104 a almayı planlıyorum. Büyük ihtimal terciğim yıldızdan yana olacak.
Hayırlı olsun....
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2013, 07:05:12 Gönderen: Hikmet KAVLAK »

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Necdet kardeşim selamlar. Bence iyi bir seçim yapmışsın hayırlı olsun. Tüfeğin gelince umarım beraber atışlara da gideriz. Hoşçakal.
Osman abi teşekkür ederim, hele bi tüfek gelsin ilk sana haber verceğim, zor işmiş çok seçenek var ve insanın sürekli kafası karışıyor.
1988-izmir