Gönderen Konu: KATLİAM GİBİ DEVLET TATBİKATI  (Okunma sayısı 1871 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
KATLİAM GİBİ DEVLET TATBİKATI
« : 26 Şubat 2011, 11:12:51 »

Yangın söndürme uçakları tatbikatta Bafa Gölü’nden aldıkları tonlarca suyu Menet Adası’na boşalttı.

Orman Genel Müdürlüğü’ne alınan yangın söndürme uçaklarının eğitim uçuşu ve tatbikat yapması için, bir bölümü Doğa Koruma ve Milli Park sınırı içerisinde kalan Bafa Gölü seçildi. İki hafta önce göl içindeki Menet Adası’nı hedef olarak belirleyen uçaklar, gölden aldıkları tonlarca suyu buraya boşalttı. Çevredeki köylülerin durumu Ekosistemi Koruma Derneği’ne bildirmesi üzerine harekete geçildi. Dernek yetkilileri Kuşadası Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği’ne başvurarak, tatbikatın durdurulmasını istedi. Yapılan görüşmeler sonucunda eğitim uçuşları ve tatbikat Güllük Körfezi’ne kaydırıldı. Ancak, 4- 5 gün süren ve yarıda kesilen tatbikatın ortaya koyduğu bilanço şaşkınlık yarattı. dernek üyelerinin yaptığı incelemede, tatbikatın kuş katliamına dönüştüğü görüldü. Önceki gün Menet Adası’nda inceleme yapan ekip, onlarca yavru kuşun tonlarca suyun etkisiyle telef olduğunu, sağlam kuş yuvasının kalmadığını belirledi.

http://haber.gazetevatan.com/Haber/246739/1/Gundem
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

The following users thanked this post: Aslan POLAT

Çevrimdışı Sabri KESKİN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: KATLİAM GİBİ DEVLET TATBİKATI
« Yanıtla #1 : 26 Şubat 2011, 11:57:36 »
Olurmu hiç Özhan abi sende ne alakası ver Milli parklar hiç böyle şey yaparmı,avcılar öldürüyor kuşların hepsini biliçsiz avlanıyolar,yavru zamanı avlanıyolar onuda gec cuvallar dolusu kuş vuruyolar.Neslini tüketiyolar böyle böyle.

Sen ben avda aman limite uyalım,aman yasaga uyalım ama hem vuralım hem yetiştirelim sunu yapalım bunu yapalım kaygısına düşüyoruz sonra bi bakıyosun bi tatbikatta bizi denetleyen Milli Parklar kuşları telef ediyo.

Tarlayı ilaçladığı makinayı barajda yıkar tüm balıklar zehirlenir ölür avcılar oltayla bitirir balığı.
Tarlalara zehirli buğday atarlar güvercinleri telef ederler,avcılar vuruyo.
Tarlaları anızları yakarlar böcekleri yavrular yakarlar avcılar telef etti olur.
Ama nedense Milli Parklar Hiç suçlu olmaz görevliya onlar resmiya devlet işi yapıyolar

Demekki devlet baktı napalım ne edelim işi kökten hallediyo direk ucakla bombalıyo savaşşşşşşş:)
Gene ALLAH razı olsun dernekler yetkililer varda ugrasıyolar takip ediyolar.

Sabri KESKİN
keskin nişancı
1979-Kayseri

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
Ynt: KATLİAM GİBİ DEVLET TATBİKATI
« Yanıtla #2 : 26 Şubat 2011, 11:58:50 »
Sen-Ben-O
Biz-Siz-Onlar binlerce avcı dostlarımız,
Bir tane fazla kuş vursak gözü cebimizde olan tiyniyetin gazabına uğruyoruz.
Ava yasak bölgede elimizde su şişesi ile dolaşamıyoruz bile.
Pekala bunun hesabını şimdi kim kime verecek acaba
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul