Gönderen Konu: Tüm avcılarımızın dikkatini  (Okunma sayısı 4614 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Enver TOPÇUOĞLU

• *
Tüm avcılarımızın dikkatini
« : 20 Mayıs 2011, 10:17:09 »
 Avcı arkadaşlar   köpeklerimizi  meralarda gezdirirken dikkat edelim.

bıldırcınlar gelmiştir.   bıldırcınların  olduğu yerlerde gezdirmeyelim  .iyi olmaz  ekili  buğday  tarlalarına  ilaç atılmıştır  köpeğinize zarar verebilirsiniz.

yuva bozanın yuvası olmaz. O0
Enver TOPÇUOĞLU
1974 ADAPAZARI

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
Ynt: Tüm avcılarımızın dikkatini
« Yanıtla #1 : 20 Mayıs 2011, 10:31:35 »
Ben balık tutarken adam eline tek tüfek almış,salmıs 3 5 tane enik,fermada uçan kuşlara ateş ediyo.Neymiş köpek alısacakmısta tüfek sesine onun içinmiş.Köpek ferma veriyo ama yuvada yavruda yumurtadaki kuşa veriyo arkadaslar.Yok böyle bir eğitim.Sezon açılsın,yavru kendini kurtarsın,kendinimi eğitiyon,köpeğinimi eğitiyon ne yaparsan yap >:(
Bu seneki yağışlardan ve bereketli mahsulden dolayı bende  bıldırcınların gelişi ile çok güzel duyumlar aldım.Bilmeden ve istemedende olsa yuva bozma noktasında sonuna kadar hak veriyorum...Biraz daha sabır..
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Mustafa ÖZTÜRK 06

• *
  • çıtak (nicelik biyere kadar sonuna kadar nitelik)
« Yanıtla #2 : 27 Mayıs 2011, 00:56:48 »
sadece bıldırcın değil salma keklik kaynıyo ortalık devlet üretmeye çalışırken tüketmek ne kadar nahoş
                                                                                                            mustafa öztürk 1982 Ankara kızılcahamam 0RH+

Çevrimdışı Enver TOPÇUOĞLU

• *
« Yanıtla #3 : 31 Mayıs 2011, 08:10:37 »

BU KONU  YU  KİMSE  DİKKATE ALMADI SANIRIM  3   MESAJ VAR.

KÖPEKLERİNİZİ   KUŞLARIN OLDUĞU MERALARDA GEZDİRMEYİN   CEZASI VAR    GÜNAĞI ÇOK

KÖPEKLERİMİZ YUMURTAYI KOKLASA  O YAVRU ÇIKMAZZZZ. O0

YARININI DÜŞÜNMEYEN   AVCI AVCI DEĞİLDİRRR
Enver TOPÇUOĞLU
1974 ADAPAZARI

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #4 : 31 Mayıs 2011, 09:15:09 »
Enver Abi

Başlıgı yanlış yazmısın.Güzel köpeğimin meradaki fermaları falan yazsaymısn bence daha cok talep olurdu :)
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Yalçın AKKURT

• *
« Yanıtla #5 : 31 Mayıs 2011, 21:40:23 »
şu zamanda köpeğimizi araziye götürmek hem bizler açısından hemde köpeğimiz açısından tehlikelerle dolu iken birde arazi ve arazi sahibine verdiğimiz zararlar söz konusudur,dolayısıyla köpeklerimizi mera tabir ettiğimiz zararsız alanlarda gezdirmek gerekir,aceleye gerek yok köpek eğiteceksekte en azından bunu temmuz ortası gibi arazi hasatlarından sonra yapmalıyız,bu yıl ki! yağışlar neticesinde her yer çok yüksek otlu ve gezdiğim her alanda mükemmel derecede mahsul var,buda arazi bereketi yanında av bereketi demektir,bugün iş amaclı çıktığım,Amasya Çarşamba sınırı dağlarda çok güzel bir sese şahit oldum bıldırcın sesi hiç aklıma bile gelmezken bu sesle mest oldum,herşey zamanında güzeldir diyerek herkesi bu konuda dikkatli davranmaya davet ediyorum.Saygılarımla
Yalçın AKKURT
A Rh+1966 AMASYA/5326649295

Çevrimdışı Fatih ATALAY 19

• *
  • 5342605669
« Yanıtla #6 : 13 Haziran 2011, 11:38:32 »
dinimizde ihtiyaç ve zorunluluk hali dışında can almak haramdır.
Fatih ATALAY
1985 ÇORUM

Çevrimdışı Cihan ŞEN

• Müdavim Üyemiz
  • Kınalı kekliğim uç uçabildiğin kadar!
    • Benim sitem
« Yanıtla #7 : 13 Haziran 2011, 11:47:32 »
şu zamanda köpeğimizi araziye götürmek hem bizler açısından hemde köpeğimiz açısından tehlikelerle dolu iken birde arazi ve arazi sahibine verdiğimiz zararlar söz konusudur,dolayısıyla köpeklerimizi mera tabir ettiğimiz zararsız alanlarda gezdirmek gerekir,aceleye gerek yok köpek eğiteceksekte en azından bunu temmuz ortası gibi arazi hasatlarından sonra yapmalıyız,bu yıl ki! yağışlar neticesinde her yer çok yüksek otlu ve gezdiğim her alanda mükemmel derecede mahsul var,buda arazi bereketi yanında av bereketi demektir,bugün iş amaclı çıktığım,Amasya Çarşamba sınırı dağlarda çok güzel bir sese şahit oldum bıldırcın sesi hiç aklıma bile gelmezken bu sesle mest oldum,herşey zamanında güzeldir diyerek herkesi bu konuda dikkatli davranmaya davet ediyorum.Saygılarımla
Cihan ŞEN
1976 istanbul-Alaşehirli Avcı

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
« Yanıtla #8 : 16 Haziran 2011, 18:32:23 »
gerçekten dikkat edilmesi gereken bir konu biz ne zaman avı bir hobi güzel bir uğraş olarak görür ve egolarımızı tatmin etmekten uzak bir aktivite haline getirirsek o zaman doğaya duyarlı insanlar olabiliriz herşey yerinde ve zamanında güzeldir
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Yener HACIOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 16 Haziran 2011, 19:43:10 »
Bilerek yavru vuran,yuva bozanı Allaha havale ediyorum.Arkadaşların dediği gibi çok farklı konularda kimse mangalda köz bırakmaz hatta kavgaya kadar gider;ama işine gelmeyen konularda mesajı bile görmez.Aynısını bende yaşadım Enver abi, konu açtım dedim ki arkadaşlar bıldırcın avında sezonda bi çok palaz bıldırcına hatta yumurtaya rastlanıyor gelin beraberce sezonu 1 eylülde açalım.2 Arkadaş yorum yazmış kimse tınlamamış.Bişey tutturmuşuz pulunu almayanlar bohçacı...!Öyle tahmin ediyorum ki,,,, bohçacıları uzaklarda aramamak gerek...!
lYener.HACIOĞLU-1977-SAKARYA_İSTANBUL

tolgaozhan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 17 Haziran 2011, 01:07:17 »
Aslında bu başlık çok değerli bir uyarı. Lütfen dikkat edelim, sezonun güzel geçeceği, farklı bölgelerden aldığımız olumlu duyumlar ile sabit.
Avcı hırsını ve zevkini kontrol edebilendir. Uzun bir aradan sonra güzel ve sağlıklı bir sezon geçirmek dileği ile sağlığınız ve neşeniz daim olsun.