Gönderen Konu: GENCEK ÇİFTE  (Okunma sayısı 1930 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Görkem KEMAHLI

• *
GENCEK ÇİFTE
« : 08 Nisan 2022, 21:58:36 »
Merhaba Avcı dostlar,

Rahmetli Avcı Niyazi amcamıza ait bir tüfekti , ölmeden 1-2 sene öncesine kadar bu tüfekle avlanıyordu.
1972 yılında aldığını ve Antalya'da ikamet edenler bilir şuanda Akra Barut otelin olduğu yerde sazlıklarda 2 tane kaz vurduğunu anlatmıştı rahmetli. Uzun yıllar Antalya'da ikamet etmiş sonra Burdur'a göçmüş. Çok ava götürmüştü beni rahmetli ışıklar içinde uyusun.
Kilit mekanizmasının değişik olması sebebiyle dikkatimi çekmişti bir kaç sene önce fotoğraflarını çekmiştim ayaküstü .
Sanıyorum ayakta kalamamış kooperatif çok fazla bilgiye ulaşamadım maalesef. Bilenler varsa yorum yaparsa sevinirim.

Görkem KEMAHLI
1989-Burdur

The following users thanked this post: Ertuğrul GÖRÜŞÜK

Çevrimdışı Serdar SEMHAL

• *
Ynt: GENCEK ÇİFTE
« Yanıtla #1 : 09 Nisan 2022, 09:39:23 »
Merhaba,
İlk defa görüyorum. Mono blok olması enteresan. Mekanizma da harika. Neden devam etmedi üretimi acaba? Bilen varsa anlatsın lütfen, çok merak ettim bu markanın hikayesini.

Hem sahibinin hikayesi hem de tüfeğin özellikleri paha biçilemez yapıyor. Güzel günlerde kullan...
Serdar SEMHAL
1976-Mersin / K.Maraş / Adana / G.Antep
+90 532 5216835

The following users thanked this post: Görkem KEMAHLI

Çevrimdışı Ahmet KİREÇ

• *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #2 : 09 Nisan 2022, 18:46:28 »
Fıransız ideal kopyası bir çifte bu
  • Simson tek kırma 12cal. 70cm fix
  • Huğlu 202b çifte 12cal.71cm fix
  • Huğlu 104a süperpoze 12cal. 71cm fix
  • Vursan 92A kinetik 12cal. 71cm.
  • Armsan phenoma max5 12cal. 71cm.
  • Franchi black magic 12.cal 61cm
1995 Enez Edirne

The following users thanked this post: Görkem KEMAHLI

Çevrimdışı Osman KÜÇÜKMUMCULAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 17 Nisan 2022, 19:06:37 »
Önceleri Beyşehire bağlı bir kasaba olan Gencek,Su anda Konya'nın ilçesi.Huğlu ve Üzümlüden önce tüfek imalatına başlanan bir yer olduğunu Beyşehirli bazı arkadaşlarımdan duymuşdum.Gencek Av Tüfekleri kooperatifi,doksanlı yılların sonuna doğru zamanın başbakanı Mesut Yılmaz'ın başını çektiği,Pompalı Tüfek yaygarası sonrasında zarar edip kapanmak mecburiyetinde kalan işletmelerimizden.El işçiliği bol Gencek tüfeklerinin şu an  ikinci el piyasası yok gibi.Babası Gencek Tüfek kooperatifinin kurucularından olan Ramazan usta,Konya merkezde kendi işyerinde ''Dağdelen'' yarı otomatik av tüfeklerini imal etmektedir.
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2022, 19:13:34 Gönderen: Osman KÜÇÜKMUMCULAR »
  • Yıldız spz sm 28 cal.71 Namlu.
  • Huğlu 202 B Çifte 12 cal.71 Namlu.
  • Dağdelen Magnum y.otm.12 cal. 62 Namlu.
  • Kırıcı s.poze 16 cal.71 Namlu.
1961 KONYA

The following users thanked this post: Görkem KEMAHLI, Serdar SEMHAL, Gökhan AKDOĞAN, Ahmet ARER, Doğan ATEŞ