Gönderen Konu: EN SONUNDA CZ TÜFEĞİME KAVUŞTUM.CZ 550 MEDİUM LÜX 7 MM REM.MAG.  (Okunma sayısı 57676 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

soundstream

• Ziyaretçi
EWET ARKDAŞLAR EN SONUNDA TÜFEĞİME SAHİP OLDUM.YOLDA GELENE KADAR MERMİLERİ BİLE ELİMDEN DÜŞMEDİ.DARISI İSTEYENLERİN BAŞINA.BU ARADA SELÇUK ABİME ÇOK TEŞEKÜR EDERİM VERMİŞ OLDUĞU BİLGİLERDEN DOLAYI.SELÇUK ABİ RUHSATI HALLADEYİM YANINDAYIM ABİM.HERKESE İYİ AKŞAMLAR.http://i35.tinypic.com/2e6dn2u.jpg[/IMG]

Çevrimdışı A.Selçuk KARAKÖY

• *
    • REMINGTON
HADİ HAYIRLI OLSUN ....ALLAH KAZA BELA VERMESİN....
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]
 ''İyi düzenlenmiş bir Milis, özgür bir Devlet’in güvenliği için şart olduğundan, halkın silah bulundurma ve taşıma hakkı ihlâl edilemez.” Amerikan Anayasası

• *
    • REMINGTON
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]
 ''İyi düzenlenmiş bir Milis, özgür bir Devlet’in güvenliği için şart olduğundan, halkın silah bulundurma ve taşıma hakkı ihlâl edilemez.” Amerikan Anayasası

• *
    • REMINGTON
Hadi şansına lüx seri geldi güzelmiş tüfek..
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

soundstream

• Ziyaretçi
sağol selçuk abim.açıkçası ben bu kadar güzel bir seri beklemiyordum tüfeklerde.darısı tüm isteyenlerin başına.kal sağlıcakla.

Çevrimdışı Sami ZEYBEK

• Müdavim Üyemiz
hayırlı olsun allah bize de nasip eder inşallah
Sami ZEYBEK
1980 BALIKESİR-İSTANBUL

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
fiyat nedir???hayırlı olsun kazasız belasız..
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

soundstream

• Ziyaretçi
3.980 tl civarı sadece tüfek.mermiler ise 320 tl 200 adedi arkadaşlar.

soundstream

• Ziyaretçi
sağolun semih bey.silah gerçekten umduğumdan daha güzel çıktı.mkede pazartesi günü milletin ağzınfda bir 308 win lafı dolanıp duruyor.çoğu kişi bu çaptan aldı eminim.ama nedense içimde garip bir korku var. 7mm rem.mag ve 300 win mag  için çok tehlikeli olduğunu söylüyorlar.delicilikleri ve sürati ileri derecede güçlü.gerçi almadan bayağı araştırmıştım.ve karar kılmıştım bu çapta.normalde 30.06 spr düşünmüştüm.ama mermi fiyatlarının uygun olması ve magnum çap olması satılması esnasında avantaj sağlayacaktır 7 MMREM MAG İÇİN.ama korkum hedefin arkası.çünkü hedefi delip yoluna hızla devam ediyor bu mermiler.tahribat çok güçlü gerçekten.bundan çok korkuyorum.AMAN ALLAH MUHAFAZA ÇOK SAKAT.açıkçası ormanlık alanda kullanmamayı bile düşünüyorum.sadece domuz bek avında ve tekede kullancam.

sadikkir

• Ziyaretçi
Hayırlı olsun Raşit..allah kaza bela vermesin, bol avlar nasip etsin.

• *
    • REMINGTON
Sadık abi alırsın sen şimdi Raşiti postaya...
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

soundstream

• Ziyaretçi
sağol sadık abim.ya abi yanımda bir şahıs var eniştem olur kendisi:)adam diyoki way efendim 308 winchster 7 mm rem.magdan daha güçlüymüş?ben anlattım ama anlamadı?ne cevap vereyim abi buna ben:):):):)?

soundstream

• Ziyaretçi
selçuk abi sadık abiye yazdığım msja sende cevap verirmisin?:):):):):)ben anlatamadımda burda:):):)

• *
    • REMINGTON
Enişte işte atsan atılmaz satsan satılmaz....

Enişte selam :))

7mm remington magnum balistik açıdan hem hız bakımından hem kuvvet bakımından 308 winchesterdan kat kat güçlü ve hızlıdır...ki balistiği 300 winchester magnumla 7mm remington magnumun nerdeyse aynıdır..Tek fark biri 7,62mm diğerinin 7mm olmasıdır

RASTGELE
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2009, 21:09:49 Gönderen: A.Selçuk KARAKÖY »
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

soundstream

• Ziyaretçi
evet atsan atılmaz satsan satılmaz.tam bir kuştepe çingesi:):):)hala yok efendim 308 daha güçlü 30 cm çam ağacını delip geçiyormuş.tüfeği kafasına geçireceğim tüfeğe yazık olcak okdar uğraştım:):):)yazdığın yazıyıda okuttrdum hala konuşuyo kamil:):):):):)

• *
    • REMINGTON
80 cm keleş çam deliyo..Ozaman 308den daha güçlü hehheheeee..Enişteyle işin zor...Sal ipini gitsin:)))
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

soundstream

• Ziyaretçi
puhahhahahahahahaha:):):):):)yok o taktı kafaya 308 winchsteri.338 lapua göstersem hikaye adama...deli etti beni ya kamil.salacam ipi ormana zaten:):)bi domuz sürüsü geçecek bende yaralayacam hayvanı.bunuda atacam arasına.artık trofeleri neresinden çıkar bilinmez:):):):):)ama eminim o anda bile 308 winchester der bağıra bağıra:):):):):):):):)

soundstream

• Ziyaretçi
he selçuk abi iyi domuz kovuyor bu arada.postada bizim köpeklerle girer sıralamaya:):):):):):):):):):):):)

• *
    • REMINGTON
haykacı enişte :)))))))))
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

soundstream

• Ziyaretçi
aynen öyle selçuk abi:):):):):)şimdide almış eline mermileri.ya bu nasıl bişeydir böyle diyor.:):):):):):):)ayar etti beni ya.

Çevrimdışı Turgay SULU

• *
  • DRAHTHAAR YOLUN SONU :)
hayirli olsun ,
kazasiz belasiz avlar dilerim .
bende cok niyetleniyorum ama bir turlu karar veremedim ki ne alsam nasil baslasam,,,

Turgay SULU 1969
AKSARAY - ANTALYA

Çevrimdışı Abdullah ÇETİN

• thehunter13
  • Müdavim Üyemiz
hayırlı olsun raşit bey bende geçenki parti gelen borownıng lerden almıştım 7 mm rem mag
mükemmel bi cap...
Abdullah ÇETİN
1979 Tatvan BİTLİS 05324683715
www.mostarhoteltatvan.com
04348279192

sadikkir

• Ziyaretçi
Raşit, enişten çok haklı...ama 308  W 7mm Rem daha güçlü olduğu için değil, öldürücülüğü daha iyi olduğu için.şöyle izah edeyim: Bir avı öldürmek için gerekli olan enerji neyse onu kullanmak gerekli..magnum çaplar elbette çok daha güçlü, ama dikkat et..çok çok güçlü..yani gereksiz gücü atıyorsun hayvana ve fazladan enerjiyi yansıtamıyorsun ki düşsün..delip geçiyor bu güç ve eğer ölüm bölgesine isabet ettiremediysen magnum değil..topla eteş etmiş olsan bile domuz kaçıp gidiyor ve çakallara yem oluyor, sende vurdummu vuramadımmı kafa kaşıyorsun.Balistik bilgisi olan herkes bu yukarıda basitçe anlattığım konuyu iyi bilir, ama Selçuk kardeşim gibi magnum çaplara hastalık başka bişi..Geçen cumartesi pazar bulgardaydım ve orda avlakta bu konu geçti, Bulgaristanın en ünlü avcısı Robert Atanasov, almanyadan gelen arkadaşlarıyla bu avlaya gelmiş..ve bilin bakalşım hangi kalibreyele 17 ad. domuz vurmuşlar?..243 W...bizce bu çap tilki ve karaca vurmak için kullanılabilir değilmi?Ama öyle değil işte..bu çap tam sürek avında 150 mt kadar olan mesafelerde her 'top' çapından daha öldürücüdür.Nedeni ise çekirdeğin nerdeyse tüm enerjisini ava bırakabilmesidir...yani bir mermi çekirdeği nekadar çok açılırsa hedefte, o kadar çok tahribat ve şok yaratır..delip geçen hangi mermi gerekli olan 10/1 enerjiyi bırakabilir?Bir 100 kg. avı yerinde bırakabilmek için gerekli olan enrjiniz 10 katıdır..yani 1000 joul..aldığınız her merminin kutusunda veya üreticinin ilgili teknik bilgilerine başvurursanız görürsünüz sizin attığınız merminin enrjisi nedir.Burdan kendinize sonuç çıkartabilirsiniz..
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2009, 10:35:30 Gönderen: Sadık KIR »

sadikkir

• Ziyaretçi
Kendimden örnek verecek olursam bu konuyla ilgili, iki hafta önce İzmire avlanmaya gittiğimde vurduğum 6 domuzdan ancak 3 tanesi elimize geçmişti..yani 50-60 mt. koşan ava aceleyle sıktığım mermiler karın boşluğundan delip geçtiklerini görebildim.Mermi delerken giriş ve çıkış noktalarından basınçlı buhar çıktığını görebildik, hatta birisinde mermi giriş noktasından bağırsak bile çıktığını görebildik, ama bu 3 domuz üçüp gitti..3-4 km. takip ettik yok bulamadık.Şimdi nereye bağlıyacağım: 308 W kalibreyle değilde, 12 yivsiz tüfekle tek kurşunla aynı yerlerinden vursaydım bu domuzları, çekirdeğin verdiği şok etkisiyle en azından yere düşeceklerdi ve belki en azından tekrar atış şansım olacaktı, çünkü güçsüz dediğimiz yivsiz mermi kocaman bir çekirdek ve çarpma anında enerjisi az olduğu için mantar gibi karın boşluğunda bile açılacaktı..

• *
    • REMINGTON
Sen koca domuzları vurama ondan sonra tüfeğe laf söyle :))

El dürbünüyle bakıyorum ..Arkadaş 100mt.mesafeden ala geyiğe 300le atıyor hafif çapraz akciğerin sonu ile karaciğer vurup delip geçiyor çekirdek...Giriş çıkış deliklerine sigara girmez....Ala geyiğin sırtı yere vuruyor kalıyor....Bu kadar ufak delik açıp çekirdeğin gitmesine karşın ciğerleri yiyemiyoruz neden dersen karaciğer kalmamış geyikde....

GİRİŞ

ÇIKIŞ
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]