Gönderen Konu: STOEGER M 3000 -ATA NEO MOBİL ŞOK UYUMU  (Okunma sayısı 18139 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: STOEGER M 3000 -ATA NEO MOBİL ŞOK UYUMU
« Yanıtla #25 : 07 Ağustos 2014, 15:11:23 »
Gülegüle kullanın Alkan Bey :) Avınız bol olsun. Silah normalde fazla yağlanmamalı ama yeni bir tüfekte biraz fazla yağlı olması öneriliyor. Kendim silahlarımda uyguladım desem doğru olmaz ama bazı fişeklerde zorlanan tüfekler sözkonusuysa faydası olacağına şüphem yok. Tabi "normal", "normalden fazla" kavramları kişiye, silaha göre değişir ama şıpır şıpır yağ damlayan, atış yaparken balık kızartır gibi yağ saçacak derecedeyse buna herkes "normalden çok fazla" der herhelde.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #26 : 07 Ağustos 2014, 21:44:38 »
Teşekkürler Şahin kardeşim ve Volkan Hocam.
Sezon açılana kadar böyle dursun, ava giderken toz alacak yerlerini temizlerim...
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
STOEGER M 3000 İLK İZLENİMLER
« Yanıtla #27 : 20 Ağustos 2014, 11:36:42 »
Steger M 3000 deneme fırsatı buldum sonunda. İzlenimlerim;
66 namlu, Sentetik Siyah Ağırlık 3,310 gram.
Üzerinde 1,3,4 Nolu şoklarla geldi. Hindi şokunu ücreti mukabilinde satıyorlar.
28-30-32-34 gr. fişeklerle sorunsuz çalışıyor. 24 gr la ara sıra sıkıştırma yapıyor. Desteksiz atış deneme aklıma gelmedi...
Yüksek bant olması güzel ancak, 15 m. mesafede 10 fişek attım, ortalama 10 cm. üst atıyor. Tüfeğin üzerine, fabrikada yükselten açı ayar pulunu takmışlar. Çıkartayım dedim, ancak sökmeyi başaramadım. Bunu başaran arkadaş varsa tarif ederse memnun olurum. Sanırım Pipo tipi lokma takımı lazım. Çünkü somunun üzerinde 5 cm kadar vida var. Somun 10 luk sanırım ama yine de tam emin olamadım. 13 lük anahtar buldum geniş geldi...
Plastik aksamı çok çabuk çizilecekmiş gibi bir izlenim verdi bana...
Arpacığını beğenmedim, değiştireyim dedim. Ancak Baretta grubunun bütün arpacıklarında olduğu gibi vidası ince pasolu ve diğer arpacıkların vidası kalın geliyor ve takamadım...
Benden başka bir arkadaş daha, 71 namlu Stoeger M 3000 aldı. İkisinin de kronik sorunu şarjörü boşaltan düğme tırnağı tam oynatmıyor. Bu nedenle, mekanizmayı kullanmadan, şarjörden fişek boşaltmak tam bir işkence...
Bunun dışında çalışması ve grupmanı beni memnun etti...
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : 20 Ağustos 2014, 13:28:23 »
İkisinin de kronik sorunu şarjörü boşaltan düğme tırnağı tam oynatmıyor. Bu nedenle, mekanizmayı kullanmadan, şarjörden fişek boşaltmak tam bir işkence...
Bunun dışında çalışması ve grupmanı beni memnun etti...

selamlar Alkan Bey Stoegerde şarjörü boşaltan bir düğme yok zaten..bi tane düğme var oda boltu serbest bırakıyor...ağzındaki fişeği mekanizmayı geri çekip alıyorsunuz..sonrasında şarjördekileri almak çok basit..kaşığı indirin aşağıya,soldaki tırnaga basıp bırakın. fişek tutucu tırnaga yani
 fişeği geri atıcaktır..tüm fişekleri tek tek ve hızlı bir biçimde alırsınız o şekilde.bende ilk zaman sizin gibi mekanizmayla uğraşıyordum bunu kendim keşfettim.

sizin için telefonla videosunu çektim..telefonum çok kaliteli değil ama görüntü yinede anlaşlır..iyi seyirler..umarım aynı sorundan şikayetci tüm stoeger kullanıcısı arkadaşlara faydası olur..Beretta A300'üde böyle boşaltıyordum..çok pratik hızlı bir yöntem.

tırnağa basılı tutun her fişeği geri alışınızda kaşığı serbest bırakın tırnağa bastırmayıda bırakın yerine gelsin geri.sonra tekrar kaşığa ve tırnağa basın..alıştınızmı çok daha hızlı yapmaya başlayacaksınız..

video başaşağı oldu telefon nasıl bir telefonsa..döndüremedimde videoyu kusura bakmayın artık..böylede son derece anlaşılır..asıl konumuza bir engeli yok.
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2014, 13:58:17 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Tuncer İLHAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 20 Ağustos 2014, 13:32:45 »
selamlar Alkan Bey..ağzındaki fişeği mekanizmayı geri çekip alıyorsunuz..sonrasında şarjördekileri almak çok basit..kaşığı indirin aşağıya,soldaki tırnaga basıp bırakın. fişek tutucu tırnaga yaniç
 fişeği geri atıcaktır..tüm fişekleri tek tek ve hızlı bir biçimde alırsınız o şekilde.bende ilk zaman sizin gibi mekanizmayla uğraşıyordum bunu kendim keşfettim.

sizin için telefonla videosunu çektim..telefonum çok kaliteli değil ama görüntü yinede anlaşlır..iyi seyirler..umarım aynı sorundan şikayetci tüm stoeger kullanıcısı arkadaşlara faydası olur..Beretta A300'üde böyle boşaltıyordum..çok pratik hızlı bir yöntem.

tırnağa basılı tutun her fişeği geri alışınızda kaşığı serbest bırakın tırnağa bastırmayıda bırakın yerine gelsin geri.sonra tekrar kaşığa ve tırnağa basın..alıştınızmı çok daha hızlı yapmaya başlayacaksınız..

video başaşağı oldu telefon nasıl bir telefonsa..döndüremedimde videoyu kusura bakmayın artık..böylede son derece anlaşılır..asıl konumuza bir engeli yok.

cok güzel kayda deger bi paylaşım olmuş emeginize tşk lerr...
Tuncer İLHAN
Denizli 1966

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #30 : 20 Ağustos 2014, 14:43:24 »
ağzındaki fişeği mekanizmayı geri çekip alıyorsunuz..sonrasında şarjördekileri almak çok basit..kaşığı indirin aşağıya,soldaki tırnaga basıp bırakın. fişek tutucu tırnaga yani
Şahin kardeşim senin hakkını nasıl ödeyeceğiz, hızır gibi yetiştin yine hakkını helal et. Video için teşekkürler...
Ben de yaklaşık olarak aynısını yapıyorum. Tek farkla, kaşığı indirdikten sonra kasanın üzerindeki sağdaki yuvarlak düğmeye basıyorum. O da tırnağı çok zor hareket ettiriyor. Senin yaptığın gibi tırnağa içerden bastırırsan ya da işaret parmağıyla fişeği hafiften geriye itersen hepsini birden boşaltıyor. Akşam, senin yöntemi tekrar deneyeceğim...
Benim uyguladığım yöntem Ata Neo da çok güzel işe yarıyor. Şarjördeki bütün fişekleri kolayca alabiliyorum...
Selamlar...
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #31 : 20 Ağustos 2014, 16:39:46 »
Şahin Bey kardeşimin yöntemi ben de uzun zamandır uyguluyorum. Uzun zamandır izlediğim videolarda bu şekil boşaltıldığını da görüyorum. Emniyetlidir de.

Alkan Bey kaşığı aşağı indirdikten sonra kapama düğmesine basınca zor çalışıyor diyorsunuz. Aynı özellik 401B'de de mevcut olduğu ve düğmesi bu özelliğe sahip olmayanlara nazaran farklı olduğu için bir önerim var. Sizdeki ve bendeki gibilerde düğmeyi yukarıdan aşağı itmektense düğmeyi "ileri iterek" (namlu yönüne) bastırınca daha kolay oluyor. Söylerken, okunurken biraz saçma gelebilir ama dediğimi denerseniz farkı hissedersiniz diye düşünüyorum.

Bu arada yazarak anlatması zor geldi şimdi ama benim 401'de salisede şarjörü boşaltmak mümkün. Fakat yay gücüyle tırrrt diye öyle bir boşalttı ki fişek yükleme gözünün arka kısmını azıcık çentti :) Bir daha da bunu kontrolsüz yapmadım.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Coşkun ÇAKIR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 21 Ağustos 2014, 12:36:51 »
Alkan bey 5 nolu şoku tedarik edebildinizmi. Bıldırcın avı için ihtiyaç olur malum
1988 BALIKESİR

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #33 : 21 Ağustos 2014, 15:41:52 »
Volkan Hocam, bahsettiğimiz düğme, ilginç bir şekilde, namluta doğru yamuk. Ancak tersi yönde baskı uygulayabiliyorsunuz.

Coşkun Kardeşim; Ata Neoyla bütün şokları uyumlu. Bende Ata Neo da olduğu için o yönde bir arayışım yok...
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #34 : 22 Ağustos 2014, 17:07:20 »
O da değişikmiş demek. O halde şöyle diyeyim; 401B de düğmeyi bastırınca bir tarafı (namluya yakın) daha kolay inerken, uzak kenarı daha az iniyor. Öyle yapmışlar. Kolay indiği kenara bastırmak işi kolaylıyor. Sizinkinde de bir yanı daha rahat iniyor olabilir. Tabi yapılıştan ufak bir kusuru varsa başka. Başka bir M3000' le karşılaştırılabilir.

Hafta sonuna az kaldı; rastgele :)
1968

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #35 : 22 Ağustos 2014, 18:06:36 »
Teşekkürler. Bütün Dostlara rastgele...
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Enes Sadık BALI

• *
  • yaradılanı hoşgör Yaradandan ötürü
« Yanıtla #36 : 24 Ağustos 2014, 20:34:54 »
                                   .
« Son Düzenleme: 26 Ekim 2014, 09:56:29 Gönderen: Enes SADIK »
En büyük kavga , insanların haketmediği saygıyı istemesinden çıkar.

1993 Orhaneli / BURSA

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #37 : 24 Ağustos 2014, 21:01:25 »
Tüfeği iki gün üveyik avında kullandım. Kullandığım fişekler ucuz olsun diye 28 gr Jet olmasına rağmen çok iyi çalıştı. Kundak uyumu ve performansı beni mest etti. Müthiş bir saçma sürümü var. 66 namlusu böyleyse 71 ve 76 sını düşünemiyorum.
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK