Gönderen Konu: MANAVGAT  (Okunma sayısı 2059 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ali CENGİZ 07

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
MANAVGAT
« : 30 Ekim 2014, 11:54:00 »
Manavgat ta ikamet edıyorum bu bolgede keklık avlayabılcegımız meralar varmı bılgısı olan arkadaslar yardımlarınızı beklıyorum

Çevrimdışı Mehmet ÖZASLAN

• Free Üye
  • *
Ynt: MANAVGAT
« Yanıtla #1 : 30 Ekim 2014, 12:53:44 »
yaylalara bakman lazım

Çevrimdışı Ali CENGİZ 07

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 30 Ekim 2014, 13:05:40 »
dün akseki tarafına gıttım kanat goremedım

Çevrimdışı Nebil ÖZKÖKSAL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 30 Ekim 2014, 15:15:02 »
Manavgatta av bayii MUSTAFA KOCA var harbiden gönlüde kendide kocamandır,ona benim selamımı söyle seni av delisi yapar başka kimselere ihtiyacın olmaz
Nebil ÖZKÖKSAL
1961 İZMİR

Çevrimdışı Nadir TÜMEN

• *
« Yanıtla #4 : 03 Kasım 2014, 11:42:01 »
daglarda keklikmi kaldı kardeş  dag köylerindeki avcılar pardon bohçacılar
ağustos ayında vurmaya başlıyor kekliligi bizde dağ havası alıp geliyoruz 
Nadir TÜMEN
1973 MERSİN/ MEZİTLİ

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 06 Kasım 2014, 10:51:37 »
daglarda keklikmi kaldı kardeş  dag köylerindeki avcılar pardon bohçacılar
ağustos ayında vurmaya başlıyor kekliligi bizde dağ havası alıp geliyoruz

aynen öyle nadir bey,

geçen sene bir köyün yerlisi dostumun daveti üzere ellenmemiş bir keklik merasına gittim, doğal olduğu kadar bir o kadarda güzel bir meraydı , yolda yürüyen keklikmi dersiniz sürüyle kayalara tırmanan meşeliklere girenmi deriniz katlardan kalkanmı dersiniz sanki keklik cennetiydi mera, bir ara oturup seyrettik keklik sesi dinledik ben tüfek bile atmadım arkadaşlarım 2 horoz aldılar gerisi seyirlik harlayıp ayak dibimden kalkan kekliğin verdiği adrenal başka birdünyaydı sanki bir rüya gibi, başkası anlatsa belki inanmazdım kimbilir,..

bu yıl ağustos eylül aylarında bir mavi pikap dadanmış kekliğin anasını ağlatmış köylü kovalamış tehditkar konuşmuş adam sabah gün ağırmadan gelip avını yapıp gidiyormuş av günü felan dinlemeden, kapıdan kovsan bacadan girmeye arabasız gelip av yapıp kaçmaya kadar ileri gitmiş köydeki sakinlerin anlatımı bu, geçen hafta ben gidemedim arkadaşlarım gitmiş ama kanat bile görememiş köylü ''mavi pikaplı'' diye lakap taktığı o adamın kekliği kırdığını söylüyor mera köye mesafeli olunca korunmadanda yoksun ,..

avlaklar allaha emanet mak ın konumu belli :(

kendi meramızı kendimiz bulur hale geldik gezip

''dere veya su yatağı sarp kaya meşelik alan dağ köylerinde bozulmuş tarla civarı köpekle gezmek = keklik'' anca bulur hale geliyoruz köpek kuşçu olarak usta değilse kekliğide unutuyoruz, formül bu veya para ile gelmesini istenilen nokta ''paralı avcılık'' yoksa kelikte yok sana bana ona , bizler kuşak olarak gerçek avcılığın son demlerindeyiz.

saygılarımla.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN