Gönderen Konu: Raffaello spessial lusso hakkinda yardim  (Okunma sayısı 5182 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet YÖRENÇ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Raffaello spessial lusso hakkinda yardim
« : 11 Kasım 2014, 22:32:23 »
İkinci el olarak aldiğim raffaello spessial lusso 12/71 tufegimin kasa ve namlu numarasinin farkli oldugunu öğrendim konuyla alakali bilgilerinize ihtiyacim var yani namlu daha düsuk bir modele ait olabilirmi ve bunu nasil ögrenebilirim kasa no:F  ile basliyor beş haneli namlu C ile basliyor alti haneli lutfen yardim...
1980 KAYSERİ

Çevrimdışı Mustafa KARAGÖZ

• Avlak Yönetici
  • VATAN SEVDALISI,DOĞA DOSTU,UÇAR AVCISI
Ynt: Raffaello spessial lusso hakkinda yardim
« Yanıtla #1 : 11 Kasım 2014, 23:09:29 »
 O0 Merhaba Mehmet Bey.
Kasa F ile başlar Rafaello modelleri bildiğim kadarı ile ve 6 haneli rakam olur, namluda ise 2 numara oluyor, biri yalnızca rakam, diğeri de C ile başlıyor, dediğim gibi Rafaello modelleri böyle, sıkıntı yok, Herkese rastgele... O0
  • Merkel Custom Made Boxlock Ejector S×S 20 ga
  • Robust 222 S×S 16 ga
  • MKE Kırıkkale 1963 S×S 12 ga
  • Derya-Lion mc391 Yarıoto
YA SEV YA TERK ET, YA TABİ OL YA DEFOL
1982/ELAZIĞ - İkamet: Malatya

The following users thanked this post: Mehmet YÖRENÇ

Çevrimdışı Serkan TİKVEŞLİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 12 Kasım 2014, 00:00:20 »
Mehmet Bey, Benelli tüfeklerin crio olan modellerinde kasa seri nosu ve namlu nosu farklı oluyor genelde,aynı şey benimde başıma geldi bende SBE2 var,hatta ruhsata işlerken namlu nosunu yedek namlu diye işledi bizim buradaki emniyette görevli arkadaşlar hatta em.gen. müdrülüğüne sordular ithalatçı firma yazı yazdı vs vs baya bii uzamıştı işim.Yani uzun lafın kısası içiniz rahat olsun Benelli de bu böyle
Serkantkv
1975 istanbul

Çevrimdışı Ömer ÇİRKİNYILAN

• *
« Yanıtla #3 : 12 Kasım 2014, 00:00:52 »
Beretta benelli breda gibi italyan tüfekler de kasa ve namlu seri numaraları aynı olmaz sadece özel üretimler de aynı olur. Ama Belçika'larda aynı olur mehmet bey benelli nin en kaliteli modelini almışsınız keyfini sürün siz numaraya falan kafayı yormayın güle güle kullanın
Ömer ÇİRKİNYILAN
1983-Hatay 
resim upload servisleri

Çevrimdışı Mehmet YÖRENÇ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 12 Kasım 2014, 14:49:25 »
Herkese değerli bilgiler icin tesekkur ederim,demek istedigim benellide butununde namlular bibirine oluyormu yani daha dusuk modellerin montefetro gibi namlusuyla degisiklik olabilirmi raffaelloda, tamaminin namlu kalitesi aynimi aydinlatirsaniz sevinirimm...
1980 KAYSERİ

Çevrimdışı Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 12 Kasım 2014, 15:36:36 »
m2 ve vinci namluları hariç diğerleri birbirine uyar diye biliyorum montefeltro serileri rafaello serileri aynı
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı Mehmet YÖRENÇ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 12 Kasım 2014, 22:00:59 »
Ömer bey açiklama yapmis sagolsun rafaello serisinin namlular birbirine olabiliyormuş montefetro ve diger modeller farkli diyor.bunu anlamamin bir yolu varmidir? Birde fisek secimi hakkinda tavsiyeleriniz varmidir....
1980 KAYSERİ

Çevrimdışı Orhan AKSOY

• *
« Yanıtla #7 : 13 Kasım 2014, 10:23:40 »
Öncelikle tüfeğiniz hayırlı olsun ben de special lusso kullanıyorum çok memnunum, ilk keklik avımda yanımda RC Sıpe 32 7 numara vardı onu kullandım memnun olunca başka fişek denemedim bile çok güzel randıman alıyorum. Sizin oralarda belki 6 no kullanılabilir.
  • Benelli Raffaello Special Lusso
  • Fabarm Elos C
  • Perazzi mx8
  • Pointer ve Setter
Orhan AKSOY
1969 Serik/ANTALYA  BRh +

Çevrimdışı Mehmet YÖRENÇ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 13 Kasım 2014, 20:11:32 »
Tesekkur ederim yalniz buyuklerden 28 veya 30gr diyorlar namlu iç çapi 18.3  71 namlu ama mutlaka tavsiye ettiginiz fisegi kullanacagim...
1980 KAYSERİ

Çevrimdışı Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 13 Kasım 2014, 22:36:27 »
komando av ile konuştum dediğim gibi montefeltro ve rafaello namluları aynıymış M serileri vinci ve sbe farklıymış. fişek olarak hafif fişeklere bağlı kalma 32 34 lede çok iyi iş yapar benelliler yalnız orjinal şokları kötüdür orjinal şoklarını kullanmanı önermem
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı Ömer ÇİRKİNYILAN

• *
« Yanıtla #10 : 13 Kasım 2014, 22:49:58 »
komando av ile konuştum dediğim gibi montefeltro ve rafaello namluları aynıymış M serileri vinci ve sbe farklıymış. fişek olarak hafif fişeklere bağlı kalma 32 34 lede çok iyi iş yapar benelliler yalnız orjinal şokları kötüdür orjinal şoklarını kullanmanı önermem

Çağrı söylediklerinize katılıyorum montrefello modeli hakkında bilgim yok diğer raffaello serisi birbirine uygun M1 m2 birbirine uygun sbe m serisine uygun biliyorlar ama değil namlu kepi farklı şoklara gelince evet yeni modellerde şokları çok berbat ama çok eski modellerin şokları güzel genelde bende 1989 model M1 var inanmayacaksın ama 4 no şoku kicks marka mod şoku ile 35 metrede aynı gurupmanı yapınca gözlerime inanamadım ya şok çok kaliteli yada kicks çok kötü B-) :-)
Ömer ÇİRKİNYILAN
1983-Hatay 
resim upload servisleri

Çevrimdışı Mustafa KARAGÖZ

• Avlak Yönetici
  • VATAN SEVDALISI,DOĞA DOSTU,UÇAR AVCISI
« Yanıtla #11 : 14 Kasım 2014, 11:54:13 »
Çağrı söylediklerinize katılıyorum montrefello modeli hakkında bilgim yok diğer raffaello serisi birbirine uygun M1 m2 birbirine uygun sbe m serisine uygun biliyorlar ama değil namlu kepi farklı şoklara gelince evet yeni modellerde şokları çok berbat ama çok eski modellerin şokları güzel genelde bende 1989 model M1 var inanmayacaksın ama 4 no şoku kicks marka mod şoku ile 35 metrede aynı gurupmanı yapınca gözlerime inanamadım ya şok çok kaliteli yada kicks çok kötü B-) :-)

O0 Ömer bey dediğiniz gibi ben de 2006 model Rafaello Elegant kullanıyorum, 18,3 namlu iç çaplı ve mobil şoklu bir tüfek, (crio namlu ve crio şok değil) 3 no (modified) şoklarla yaptığım denemelerde Briley marka şok ile hemen hemen aynı grupmanı verdi.
Keklikte 2 haftadır 28 gr 7,5 no Winchester Parcours ve 28 gr 6 no Federal kullanıyorum, Federal çok iyi, yalnız Parcours nikel kaplama olduğu için bazen canlı düşürüyor. 32 gr 6 no Winchester Üniversal attım birkaç tane, ancak sert geldi, daha soğuk havalara saklıyorum. Herkese rastgele. O0
  • Merkel Custom Made Boxlock Ejector S×S 20 ga
  • Robust 222 S×S 16 ga
  • MKE Kırıkkale 1963 S×S 12 ga
  • Derya-Lion mc391 Yarıoto
YA SEV YA TERK ET, YA TABİ OL YA DEFOL
1982/ELAZIĞ - İkamet: Malatya