Gönderen Konu: winchester universal  (Okunma sayısı 16818 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serhat KURTOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: winchester universal
« Yanıtla #25 : 19 Eylül 2013, 17:26:05 »
WINCHESTER ÜNİVERSAL FİŞEK HAKKINDA GÖRÜŞÜM 5 KUTU ALDIM ETKİSİZ GELDİ BANA İNANMADIM AVCI ARKADAŞLARA VERDİM DENEMELERİ İÇİN ONLARDA AYNISINI SÖYLEDİLER B&PDÖNDÜK SONRA PALI ZATEN PELLEGRİ KLASİK ONDAN ÇOK DAHA İYİ
1979 istanbul

Çevrimdışı Y.Bozkurt ÇINAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 19 Eylül 2013, 18:52:05 »
B&P fişekler saçma ve kovan yapıları itibariyle ; kalite ve fiyat konusunda bence İtalyan fişekleri içerisinde en iyisi. Saçmaları ve barutu  sıcak ve soğuk hava ayırımı yapmadan kullanılabilecek nitelikte.  Bu nedenle çok tercih ediliyor. Mutlaka tüfeklerin marka model ebat ve fiziksel yapılarına göre fişek seçiminde farklılıklar olabilir . Ancak gerek Yurtiçi gerekse yurtdışında kullanım memnuniyeti bakımından tüm avcıların ilk sıralardaki tercihi gibi gözüküyor.
Winc Universal fişeklerini bir defa keklik bir defa da ördek avında kullandım . Soğuk havalarda bana da etkisiz gibi geldi. Ancak Süperpoze ve çiftemde kullanmadan bir yorum yapmam yanlış olur.
selamlar.
1969 AFYON

Çevrimdışı Serhat KURTOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 20 Eylül 2013, 13:53:45 »
B&P fişekler saçma ve kovan yapıları itibariyle ; kalite ve fiyat konusunda bence İtalyan fişekleri içerisinde en iyisi. Saçmaları ve barutu  sıcak ve soğuk hava ayırımı yapmadan kullanılabilecek nitelikte.  Bu nedenle çok tercih ediliyor. Mutlaka tüfeklerin marka model ebat ve fiziksel yapılarına göre fişek seçiminde farklılıklar olabilir . Ancak gerek Yurtiçi gerekse yurtdışında kullanım memnuniyeti bakımından tüm avcıların ilk sıralardaki tercihi gibi gözüküyor.
Winc Universal fişeklerini bir defa keklik bir defa da ördek avında kullandım . Soğuk havalarda bana da etkisiz gibi geldi. Ancak Süperpoze ve çiftemde kullanmadan bir yorum yapmam yanlış olur.
selamlar.

benim 71 cm silma süper pozemde 1 2 sabit soklu attığım üveyiklere işlemedi saçmalar ava saplanmıyor hayvan bir sirkelenip yoluna devam ediyor arkadaşlar keklik tavşandan bahsediyor onlara hiç işlemez sanırım diğer winchester fişekler gibi değil farlı bişey bu fişek nerde special altı müğürlü olan onla uzaktan bile alakası yok
1979 istanbul

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 20 Eylül 2013, 15:27:33 »

benim 71 cm silma süper pozemde 1 2 sabit soklu attığım üveyiklere işlemedi saçmalar ava saplanmıyor hayvan bir sirkelenip yoluna devam ediyor arkadaşlar keklik tavşandan bahsediyor onlara hiç işlemez sanırım diğer winchester fişekler gibi değil farlı bişey bu fişek nerde special altı müğürlü olan onla uzaktan bile alakası yok

serhat bey sizin bahstettiğiniz wınchester ile 20 mt mesafeden arkasından tahtalıya poze ile atmıştım her taraf tüy kuş gitti ama daha uzak mesafelerdende unuversal tozunu çıkardı cesa poze ile vurduğum  tavşan yerinden kımıldıyamadı unıversal fişeği belkide sizin silah sevmemiş olabilir vursan otomatiklede arkadaş üveyik avında çok güzel sonuç aldı
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2013, 17:02:38 Gönderen: Özgür TAŞ 45 »
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimiçi Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #29 : 20 Eylül 2013, 16:35:41 »
daha öncede yazmıştım ben de mennun kalmadım bu fişekten. Özellikle deliciliğinden memnun kalmadım. Belki de benim çifteye uymamıştır.
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı Ali ÖZTÜRK 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 20 Eylül 2013, 16:47:42 »
ben bu fişeği stoeger m3500 ve artemis pozemde kullandım ve çok beğendim ben genelde rem ve federalden başka fişek kullanmazdım ama şimdi üniversel fiyat ve performans olarak çok iyi olduğu için gönül rahatlığı ile kullanıyorum... özellikle 6 numara olan fişeğini 3 no şokla keklikte kullanıyorum ve gerçekten çok memnunun....
Ali ÖZTÜRK
1990 ANKARA

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #31 : 21 Eylül 2013, 11:46:46 »
winchester universal bizim sonbahar mevsimine en iyi uyacak iklim olarak marmara ege akdeniz kısmen iç anadolu da randıman alınabilinecek ideal bir fişek..barut tapa AA Serisi...eski standart special serileri ile malzeme olarak çok yakın..barut tipi farklı sadece..kovan konik ancak tek kullanım düşünüldüğünden biraz daha yumuşak..barut tepmesiz ama hızlı olması nedeni ile tercih edilmiş...ben çok memnun kaldım stoğumu yaptım..bir daha gelmeyebilir.amerika dan fişek kolay gelmiyor..beğenenler stoklasın.beğenmeyenler başka fişekte şansını denesin.. :)
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama