Gönderen Konu: Akkar silah sanayi memnuniyet  (Okunma sayısı 999 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kemal MELİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Akkar silah sanayi memnuniyet
« : 13 Mart 2023, 21:53:55 »
Yılbaşında 98 model Akkar Altay tüfeğimi yılların yorgunluğu ile eskisi gibi çalışmadığını görünce fabrikaya göndereyim dedim, cüzi bi miktar karşılığında yeni tüfek vereceklerini bana gelmesinin 1 ayi bulabileceğini soylediler, eski tüfeği burdan kargo yapip gönderdim 71 cm namlu sentetik istedim, aslında 71 namlu cok kullanmıyorum genelde domuz avı yaptığım icin ama beğenmezsem satarim piyasasi 71 cm nin daha iyi diyerekten 71 namlu soyledim yaklasik 1 ay sonra tüfek elime ulaştı

Tüfek Karton kutuda gelmişti 5 adet sok 6 numara tüfeğin uzerinde 4 3 2 1 soklarda yanında gelmisti şarjör uzatma Aparatı 8+1 ve şarjör uzatma yayı da göndermişler sagolsunlar
Tüfeği elime aldim tutus ve kaliteli hissiyatı güzel işçilik de cok iyiydi.. 2.8 mm lpa arpacık alip taktım yanima 50 adet kurşun 20 adet sacma alıp atış alanina gittim
İlk bakacağım olay sag sol atma varmi diye denemekti yaklasik 50 metre civarı 16 lt tenekeye atığm atışların çoğu isabet etti tufekte tutukluk vs bi problem olmadı. En sert kurşunlar da tepme hic hissedilmedi. Deneyimledigim kadariyla yerliler icinde ilk 3e girecek bi tufek benim icin digerlerinden fazlasi var eksiği yok

Sonrasında 50 adet daha atış yaptim yine bi sorun yasamadim, ama gördüğüm şöyle bisey oldu kirlenme bendeki armsana göre daha azdi 50 fisek atıyorum sanki 5 fişek atılmış gibi belki barutun kalitesi ile alakalıdır çoğu kaliteli fiseklerdi

Akkar silah sanayiye teşekkürler
2001 - Şanlıurfa

The following users thanked this post: Abdullah GÜLTEPE, Engin TARHAN

Çevrimdışı Engin TARHAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Akkar silah sanayi memnuniyet
« Yanıtla #1 : 14 Mart 2023, 22:58:36 »
Eğer tekrar tüfek almaya karar verirsem listede ki tüfeklerden  bir tanesi akkar Altay ama kaplaması sıkıntılı diye biliyorum galiba krom kaplamayı kaldırıp daha zayıf bir kaplama ya geçmişler diye biliyorum
1976  istanbul

Çevrimdışı Kemal MELİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 15 Mart 2023, 16:55:45 »
Engin bey tekrar bende alacak olsam ilk seçeneklerden olur kalite işçilik çok iyi fiyatı da uygun kalitesine göre.. bendeki mat kaplamalı armsan var onunkide mat kaplama matlar genel olarak çizilmeye karsi dayanıksız o yuzden çok farketmedim ama eski parlak boyalar kesinlikle daha dayanıklı
« Son Düzenleme: 15 Mart 2023, 18:18:59 Gönderen: Kemal MELİK »
2001 - Şanlıurfa

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 16 Mart 2023, 22:16:55 »
Kemal bey hayırlı olsun.eski parlak kromlar yasaklandı diye biliyorum.akkar avrupa bazlı çalıştığı için mat krom yapıyor.dikkat edeceğiniz husus temizlikten sonra namlu üstünü hafif yağlı bezle siliniz,pas yapıyor diye panik yapmayın,Avrupa ya da o şekil gidiyor
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Kemal MELİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 16 Mart 2023, 22:37:25 »
Kemal bey hayırlı olsun.eski parlak kromlar yasaklandı diye biliyorum.akkar avrupa bazlı çalıştığı için mat krom yapıyor.dikkat edeceğiniz husus temizlikten sonra namlu üstünü hafif yağlı bezle siliniz,pas yapıyor diye panik yapmayın,Avrupa ya da o şekil gidiyor
Cok teşekkürler Ahmet bey, evet akkar yurtdışı çalışıyormuş.
Neden yasaklanmış, bilginiz varmi ?
2001 - Şanlıurfa

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 19 Mart 2023, 00:10:02 »
Cok teşekkürler Ahmet bey, evet akkar yurtdışı çalışıyormuş.
Neden yasaklanmış, bilginiz varmi ?
eskilerin tabiri ile zehirli boya..insan sağlığı açısından yasaklanmış
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

The following users thanked this post: Kemal MELİK