Gönderen Konu: AVLAKFORUM DUYURU!  (Okunma sayısı 131699 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Atagan YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AV DOĞA YAŞAM..
Ynt: AVLAKFORUM DUYURU!
« Yanıtla #100 : 17 Temmuz 2016, 23:55:29 »
http://m.haber7.com/haberDetay.php?id=2050536
Bu iş tam anlamıyla bitmiş gibi görünmüyor.
Vatan hainleri teyakkuzda!
  • -Česka Zbrojovka CZ 550 Lüx .308 Win
  • -Smıth&Wesson 5906 9x19 Parabellum
  • -Fabrıque Nationale Herstal Belgıque Browning HP 9x19 Parabellum
  • -Baikal NK 43 E S&S
  • -Churchıll 206 Silver O&U
  • -Winchester 1300 Defender Pump Action

***Kastamonu Avcılar Ve Atıcılar Spor Klubü***

The following users thanked this post: Ziya ÇOBANOĞULLARI, İbrahim AYSU, Hüseyin ÜSTÜN

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #101 : 17 Temmuz 2016, 23:55:41 »
Allahım sen aklıma mukayyet ol yarabbi,dünden beri aklımda dönüp dolaşan beynimi tırmalayan bir soru var,Allah muhafaza ''bu adamlar ordumuzun başındayken biz bir savaşa falan girmiş olsaydık''kabus gibi  :(

Şerefsizlerin rütbesinde albay yok abi düşün hepsi üst düzey subaylar tuğgeneral oramiral arada bitanesi general şaka gibi yaa vallahi billahi vatan millet bunlara emanet diyoruz hesapta bizde...
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Erol ÖZTÜRK, Kamil ÜNLÜTÜRK, Hüseyin ÜSTÜN

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #102 : 18 Temmuz 2016, 00:10:54 »
http://m.haber7.com/haberDetay.php?id=2050536
Bu iş tam anlamıyla bitmiş gibi görünmüyor.
Vatan hainleri teyakkuzda!

Böyle birşey olamayacağını,tabanlarının gerek orduda gerek halk içinde olmadığını birilerinin kafalarına sokması gerek,yalnız rütbeli ve ileri silah sistemlerine erişimi olabilecek unsurları Allah vere de çılgınlık yapmayalar...Tedirginliğim benim geçmiş değil doğrusu..
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Atagan YILDIZ, Hüseyin ÜSTÜN

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #103 : 18 Temmuz 2016, 00:17:22 »
Böyle birşey olamayacağını,tabanlarının gerek orduda gerek halk içinde olmadığını birilerinin kafalarına sokması gerek,yalnız rütbeli ve ileri silah sistemlerine erişimi olabilecek unsurları Allah vere de çılgınlık yapmayalar...Tedirginliğim benim geçmiş değil doğrusu..

Biz darbe görmeden tam anlamıyoa böyle tedirgin oluyoruz ya bu ülkede 3-4 darbe görenlerin korkularını anlayabilmek çok önemli ..Halk bu sokaklarda köşe başlarında tank görmek istemiyor kafamızın üzerinden gece 3 de jet geçmesini istemiyoruz.. Allah ülkemizi korusun evet bende hala tedirginim açıkçası
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #104 : 18 Temmuz 2016, 00:25:20 »
Darp görüntülerinin de alel acele servis edilmesini ben iyiniyetli yok yanılıyorsam da akıllı bir tasarruf olarak görmedim doğrusu,halen aktif olanlar için gemileri yakma sebebi olabileceğini düşünüyorum...
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: Samet BİRİCİK

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #105 : 18 Temmuz 2016, 01:09:09 »
Darp görüntülerinin de alel acele servis edilmesini ben iyiniyetli yok yanılıyorsam da akıllı bir tasarruf olarak görmedim doğrusu,halen aktif olanlar için gemileri yakma sebebi olabileceğini düşünüyorum...

Halkında biraz gazını almak lazım açıkçası abi millet çok dolu kimse askerleri sokakta gormek istemiyor bıkmış millet askeriye darbelerinden
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK, Gökhan NİZAMOĞLU

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #106 : 18 Temmuz 2016, 14:19:45 »
Kıymetli Dostlar,
15 Temmuz akşamından itibaren buraya kaç kez yazmaya çalıştığımı ve kaç kez yazdıklarımı sildiğime Allah Şahittir.
Zaman öfkenin akla hakim çıktığı anların önemli bir panzehiridir.
Bu süreç zarfında Efendimiz (s.a.v) 'in öfke kontrolü ile söylediği hadisleri hatırlama ihtiyacı hissettiğimi söylemeliyim.
28 Şubat Postmodern darbesini iliklerine kadar yaşamış bir ailenin ferdi olduğumu; muhterem eşimin ise binlercesi gibi  zulme uğradığını belirtmek isterim.
Bu ülkeyi tüm farklılıklarıyla seviyorum;
Sivas'ta, Erzincan'da gördüğüm Cemevleri, Bir annenin Kürtçe ağıtları, Lazca türkülerle tepilen bir Horon bu ülkenin sadece Zenginliğidir.Bu mozaiğin tümü Türkiye demektir..
Baskı ve fikirlerini zorla dayatma çabası KİMDEN VE NEREDEN GELİRSE GELSİN SONUNA KADAR KARŞIYIM.
15 Temmuz gecesi Türkiye Halkı AÇIK VE TARİFSİZ BİR DESTAN YAZMIŞTIR.
Kendini 80'li yılların dışına çıkaramamış,şahsiyet gelişimini tamamlayamamış, aklını ve duygusunu 'EMİR' kavramına ezdirmiş bir güruh, Allah'ın verdiği AKLI ve kendisini İNSAN yapan İRADESİNİ  HOCAEFENDİSİNE teslim etmiş Eşkiyaların sevk ve idaresiyle ÖZ MİLLETİNE ,VATANINA, ANADOLUYA DARBE YAPMAYA KALKIŞMIŞTIR!
Michael Rubin Mart ayındaki bir yazısında Türkiye'de  Askeri bir darbe olacağını yazdığında pekçoğu gibi bendenizde gülüp geçmiştim..Meğer Ağlamalıymışım.
Zaman zaman hakkında ümitsizliğe kapıldığım Milletim; Kutsalları söz konusu olduğunda NASIL BİRER ŞEHİD NAMZEDİNE DÖNÜŞEBİLECEĞİNİ İSPATLAYARAK BENİ UTANDIRMIŞTIR.
Elinde bayrağımızla tankların ve zpt lerin önünde kahramanca dikilmiş ve İstiklal Marşındaki 'SİPER ET GÖVDENİ DURSUN BU HAYASIZCA AKIN' dizesine uyarak 'ŞEHADET MAKAMINA KANATLANMIŞTIR'.
Milletin üçkuruş kazancından ödediği vergilerle alınmış G3'ü ,Tankı, Helikopteri ve Uçağının namlusunu yine millete, onun seçtiklerine; Cumhurbaşkanına,Başbakanına,Millet Meclisine,Cuntaya katılmayan değerli Komutan ve Amirlerine çeviren ve gözünü kırpmadan ateşleyen VATAN HAİNLERİ tarihin enbüyük DEMOKRASİ SİLLESİNİ suratlarına yemişlerdir..
Tarih ve hafızalar başta canlarını vererek Darbeyi Engelleyen Şehitlerimizi,ve yaralılarımızı ASLA UNUTMAYACAKTIR..
Kefen giyerek yolunda yürüyen başkomutanı, Yazılı emir gerek diyen korgenerale 'Vur kardeşim, sesimi telefonuna kaydet ve vur' diyen başbakanı, ''Bana kimse darbe metni imzalatamaz' diyen Genel Kurmay Başkanını,Kuvvet Komutanlarını, Darbeyi önlemede en aktif rollerden birini üstlenen 1.Ordu Komutanımızı ve karargahını, Özel Kuvvetler Komutanlığında Darbeciyi alnından vurarak şehit olan Ömer Astsubayı ve Onun intikamını tereddütsüz alan ÖKK Zekai Paşayı, Ben Halkıma ateş etmem diye beylik silahıyla intihar eden Ferhat Astsubayı, Aynı dünya ve görüşün insanı hiç olmasamda İlk dakikada hükümetin yanındayız diyen Devlet Bahçeliyi, Emniyet genel müdürünü, Gölbaşında kahpece şehit edilen kahraman PÖH üyelerimizi, Ateş altında mecliste toplanan siyasi parti temsilcilerimizi milletvekillerimizi, Valiye bağlılık bildiren Sivas Jandarma Komutanını, Tereddütsüz Açıklama yapan Yüksek Yargımızı ve ismi aklıma gelmeyen yada isimsiz BİNLERCE KAHRAMANI SON NEFESİME DEK RAHMETLE,MİNNETLE,ŞÜKRANLA ANACAĞIM..
Bu arada ilk andan itibaren CUNTA karşısında net tavır koymuş Forum Yönetimimize ve forum üyelerine ne kadar teşekkür etsek azdır..
Rabbimiz Ümmet ve Türk coğrafyasının yegane ümidi olan yurdumuzu muhafaza etsin , başta terör ve vesayet olmak üzere tüm tehlikeler,musibet ve belalardan kurtarsın..
Kardeşlik ve barış içerisinde her köşesinde avlanabildiğimiz ve yarının gençlerine güvenle emanet edebileceğimiz bir 'ESENLİK DİYARI' eylesin..
BİZ BİRLİKTE TÜRKİYEYİZ ve ben hepinizi ayrı ayrı seviyorum.

Çevrimdışı Bülent ERDEM

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #107 : 18 Temmuz 2016, 14:57:28 »
böylesine birleştirici ve her Türk evladının gönlünü okşayacak bir yazı kaleme aldığınız için şahsınızı tebrik ederim Tuncay bey .
Sizin gibi vatan evlatlarının aramızda olduğunu bilmek ilerisi için insana ayrı bir umut veriyor . Ne diyeyim seni yetiştiren ananın-babanın ellerinden öpüyor saygılarımı sunuyorum.
Bülent ERDEM
1977 Alanya

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, İbrahim AYSU, Kamil ÜNLÜTÜRK, Mustafa KARAGÖZ

Çevrimdışı Ali ARI

• *
« Yanıtla #108 : 18 Temmuz 2016, 15:15:56 »
Olay anından bu yana ilk defa Forum a girme fırsatım oldu, ilk andan itibaren devletine, iradesine sahip çıkan milletimle gurur duydum. Forumumuzda da bu mesajları görünce duygulanmamak imkansız. Elbette bu ülke bizim, biz halkız, biz iradeyiz, seçtiklerimize sahip çıkacağız. Benim vergilerimle alınan silahı, tankı, uçağı, gücü halkımın üzerine sıkan vatansız piçlere yapılanlar az bile.
Kıymetli Dostlar,
15 Temmuz akşamından itibaren buraya kaç kez yazmaya çalıştığımı ve kaç kez yazdıklarımı sildiğime Allah Şahittir.
Bu süreç zarfında Efendimiz (s.a.v) 'in öfke kontrolü ile söylediği hadisleri hatırlama ihtiyacı hissettiğimi söylemeliyim.
28 Şubat Postmodern darbesini iliklerine kadar yaşamış bir ailenin ferdi olduğumu; muhterem eşimin ise binlercesi gibi  zulme uğradığını belirtmek isterim.
Sivas'ta, Erzincan'da gördüğüm Cemevleri, Bir annenin Kürtçe ağıtları, Lazca türkülerle tepilen bir Horon bu ülkenin sadece Zenginliğidir.Bu mozaiğin tümü Türkiye demektir..
Baskı ve fikirlerini zorla dayatma çabası KİMDEN VE NEREDEN GELİRSE GELSİN SONUNA KADAR KARŞIYIM.
Kendini 80'li yılların dışına çıkaramamış,şahsiyet gelişimini tamamlayamamış, aklını ve duygusunu 'EMİR' kavramına ezdirmiş bir güruh, Allah'ın verdiği AKLI ve kendisini İNSAN yapan İRADESİNİ  HOCAEFENDİSİNE teslim etmiş Eşkiyaların sevk ve idaresiyle ÖZ MİLLETİNE ,VATANINA, ANADOLUYA DARBE YAPMAYA KALKIŞMIŞTIR!
Michael Rubin Mart ayındaki bir yazısında Türkiye'de  Askeri bir darbe olacağını yazdığında pekçoğu gibi bendenizde gülüp geçmiştim..Meğer Ağlamalıymışım.
Zaman zaman hakkında ümitsizliğe kapıldığım Milletim; Kutsalları söz konusu olduğunda NASIL BİRER ŞEHİD NAMZEDİNE DÖNÜŞEBİLECEĞİNİ İSPATLAYARAK BENİ UTANDIRMIŞTIR.
Elinde bayrağımızla tankların ve zpt lerin önünde kahramanca dikilmiş ve İstiklal Marşındaki 'SİPER ET GÖVDENİ DURSUN BU HAYASIZCA AKIN' dizesine uyarak 'ŞEHADET MAKAMINA KANATLANMIŞTIR'.
Milletin üçkuruş kazancından ödediği vergilerle alınmış G3'ü ,Tankı, Helikopteri ve Uçağının namlusunu yine millete, onun seçtiklerine; Cumhurbaşkanına,Başbakanına,Millet Meclisine,Cuntaya katılmayan değerli Komutan ve Amirlerine çeviren ve gözünü kırpmadan ateşleyen VATAN HAİNLERİ tarihin enbüyük DEMOKRASİ SİLLESİNİ suratlarına yemişlerdir..
Tarih ve hafızalar başta canlarını vererek Darbeyi Engelleyen Şehitlerimizi,ve yaralılarımızı ASLA UNUTMAYACAKTIR..
Kefen giyerek yolunda yürüyen başkomutanı, Yazılı emir gerek diyen korgenerale 'Vur kardeşim, sesimi telefonuna kaydet ve vur' diyen başbakanı, ''Bana kimse darbe metni imzalatamaz' diyen Genel Kurmay Başkanını,Kuvvet Komutanlarını, Darbeyi önlemede en aktif rollerden birini üstlenen 1.Ordu Komutanımızı ve karargahını, Özel Kuvvetler Komutanlığında Darbeciyi alnından vurarak şehit olan Ömer Astsubayı ve Onun intikamını tereddütsüz alan ÖKK Zekai Paşayı, Ben Halkıma ateş etmem diye beylik silahıyla intihar eden Ferhat Astsubayı, Aynı dünya ve görüşün insanı hiç olmasamda İlk dakikada hükümetin yanındayız diyen Devlet Bahçeliyi, Emniyet genel müdürünü, Gölbaşında kahpece şehit edilen kahraman PÖH üyelerimizi, Ateş altında mecliste toplanan siyasi parti temsilcilerimizi milletvekillerimizi, Valiye bağlılık bildiren Sivas Jandarma Komutanını, Tereddütsüz Açıklama yapan Yüksek Yargımızı ve ismi aklıma gelmeyen yada isimsiz BİNLERCE KAHRAMANI SON NEFESİME DEK RAHMETLE,MİNNETLE,ŞÜKRANLA ANACAĞIM..
Bu arada ilk andan itibaren CUNTA karşısında net tavır koymuş Forum Yönetimimize ve forum üyelerine ne kadar teşekkür etsek azdır..
Rabbimiz Ümmet ve Türk coğrafyasının yegane ümidi olan yurdumuzu muhafaza etsin , başta terör ve vesayet olmak üzere tüm tehlikeler,musibet ve belalardan kurtarsın..
Kardeşlik ve barış içerisinde her köşesinde avlanabildiğimiz ve yarının gençlerine güvenle emanet edebileceğimiz bir 'ESENLİK DİYARI' eylesin..
  • Ata Venza
  • Yıldız SPZM 20 Ga
  • AyA Aquirre Aranzabal
  • Huğlu 104A
  • English Setter
1969 Turgutlu-MANİSA

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #109 : 18 Temmuz 2016, 15:40:42 »
Tuncay Hocam

3 günden beri yazmamak için ne kadar mücadele verdiğinizi biliyoruz.
Ben kendi adıma 3 güne değer harika bir yorum  bekliyordum sizden.Yanılmadığımı  da görüyorum.
 Bu ülke ne bir Suriye ne Irak ne Filistin nede Mısır dır.

Bu ülke vatandaşı  dünyada VATAN kavramını  varolma sebebi bilmiş bunun mücadelesini Sakarya da  Çanakkalede daha ağır bedeller ödeyerek göstermiştir.

Ancak yeteri kadar dersi alamayan birilerinin maşası olmuş kula kulluk eden bir avuç soytarı , zibidi ve haddini bilmeyen densiz e Vatansever Milletimizin attığı tokatın sesi BÜTÜN   DÜNYADAN dan duyulmuştur.

Bu menfur olaylar sırasında Dinini,Vatanını ,Milletini ,Bayrağını ,Namusunu,Sancağını namerde teslim etmeyen bu uğurda kendini feda eden şehitlerimizi asla unutmayacağız.Unutturmayacağız.

Yine bu olaylar sırasında İslam coğrafyasında bizler ve memleketimiz için semaya el açıp manevi desteğini bizlerden esirgemeyenlerden de  Allah Razı olsun.

Allaha Hamdolsun ki  Milletimizi ,Devletimizi ve Ümmeti MUHAMMED i  bir kez daha yüz üstü bırakmadı.

Şükürler Olsun....

« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2016, 15:42:04 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #110 : 18 Temmuz 2016, 15:43:49 »
Maalesef ABD'nin olayı üstlendiği şeklinde okuyabileceğimiz bir açıklama geldi. ABD Dışişleri Bakanı, "Türkiye'nin NATO üyeliği askıya alınabilir" açıklaması yaptı bugün.
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #111 : 18 Temmuz 2016, 15:47:50 »
Kıymetli Dostlar,

Tuncay bey yazılacak,söylenecek ne varsa derli toplu hepsini yazıya dökmüşsünüz,noktasına,virgülüne kadar.Duygularıma,düşüncelerime tercüman olmuşsunuz,Allah razı olsun.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, İbrahim AYSU

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #112 : 18 Temmuz 2016, 15:51:00 »
Maalesef ABD'nin olayı üstlendiği şeklinde okuyabileceğimiz bir açıklama geldi. ABD Dışişleri Bakanı, "Türkiye'nin NATO üyeliği askıya alınabilir" açıklaması yaptı bugün.

Başka ne beklenebilir ki,bunca yıldır ne hayrını gördük.
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Ziya ÇOBANOĞULLARI

• Müdavim Üyemiz
  • Avın başı rasgele sonu nasiptir.
« Yanıtla #113 : 18 Temmuz 2016, 16:29:04 »
Süleyman ÖZIŞIK'tan alıntı

Darbenin hiç bilinmeyenleri...

Yazıya başlamadan önce bilinmeyen bir detayı anlatayım.

Tarih 15 Temmuz 2016. Kanlı darbeden yaklaşık bir saat önce. Genelkurmay Başkanlığı'nın ışıkları yanıyor.

Mesai saati bittiği için personel dahil pek çok üst düzey komutan binayı terketmiş. İçeride Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Genelkurmay. 2. Başkanı Yaşar Güler, bir kaç kuvvet komutanı ve onların hizmetindeki emir subayları ile özel kalem müdürleri var.

Her iki komutanın korumaları ortalıkta yok, çünkü "Güvenlik Tedbirleri" gerekçesiyle bir toplantıya sokulmuşlar. Koca Genelkurmay'ın kapısında sadece nöbetçiler dışında iki veya üç asker var.

O sırada ana kapıya beyaz bir otobüs yanaşıyor. Asker kıyafetli, maskeli ve uzun namlulu silah taşıyan 60 kişi seri bir şekilde iniyor.

Darbeyi başlatan ilk kurşun bu sırada atılıyor.

Otobüsten inenlerden iki kişi, kapıda bulunan ve kendilerini şaşkınlıkla izleyen askerleri hedef alarak tetiğe basıyor. Aynı anda ağızlarda yankılanan kan dondurucu "Yere yat" talimatı geliyor.

Askerler panik ve korku içinde yere yatıyor. Ateş eden iki asker onları kelepçeleyerek başlarında dururken diğer askerler yıldırım hızıyla dağılıyor.

Büyük bölümü Hulusi Akar'ın bulunduğu makama yönelirken, onlardan ayrılan iki kişi başka bir yöne doğru ilerliyor.

Onların geldiğini gören Hulusi Akar'ın yaveri elinde bir dosya ile içeri girerek paşanın yanına sessiz bir tehdit gibi yaklaşıyor ve aniden silahını çıkararak kafasına dayıyor.

Akar'ın özel kalemi makam katına çıkan darbeci askerler eskortluk yaparak onları Hulusi Akar ile ikinci başkan Yaşar Güler'in makamına sokuyor.

Hulusi Akar Paşa'nın önüne ilk etapta darbe bildirisi konuluyor ve imza atması isteniyor.

Paşa bağırarak direnince tekmelenerek yere yüzükoyun yatırılıp kelepçeleniyor. Boynuna kemer takılıyor ve imzalamaması durumunda katledileceği söyleniyor.
Ancak Paşa bu tehdide rağmen istenileni yapmıyor.

Aynı dakikalarda Genelkurmay İkinci Başkanı da kelepçeleniyor ve Akar Paşa'nın makam odasına getiriliyor.

Bu sırada Genelkurmay'ın bahçesinde dehşet verici başka olaylar yaşanıyor. Üst geçidin hizasında beliren tank, demir kapıyı parçalayarak Genelkurmay'ın bahçesine dalıyor. Aynı saniyeler içinde bir helikopter korkunç bir gürültüyle yere konuyor.

Darbecilerden iki kişi ise santral bölümüne yönelerek buradaki askerleri rehin alıyor. Askerlerin elleri kelepçelendikten sonra iletişim sağlanamaması için santraldeki teknik cihazlar otomotik silahlarla taranarak etkisiz hale getiriliyor.

İçerideki darbeciler, Genelkurmay Başkanı'nın bildiriyi imzalamayacağını öğrenince kendisini sürükleyerek binanın bahçesine indiriyor ve helikoptere bindiriyor ve Hulusi Akar böylece rehin alınıyor.

Geride kalan darbeciler ise Genelkurmay'ın içindeki diğer askerleri ve korumaları rehin alıyor.

Korsan bildiri bu sırada hazırlanıp yayınlanıyor.

Yukarıda anlattığım bilgiler, kurtarıldıktan sonra yaşadıklarını anlatan rehin askerlerin emniyette verdiği resmi ifadelerin özetidir.

Gelelim darbe ile ilgili kafa karıştıran detaylara...

Öncelikle şunu söyleyeyim. Bu darbe ordu içinde emir komuta zincirine uymayan belli bir kesimin planı olsa da, ben şahsen darbecilerin iddia edildiği gibi küçük bir azınlık olduğuna inanmıyorum.

Şundan net olarak eminim ki darbeye ilk etapta fiziken destek vermeyen pek çok komutan, sonuca göre hareket etti.

Bu komutanlar, "Darbe başarılırsa darbecilerden, başarılmazsa iktidardan yana tavır koyarız" düşüncesiyle uzun süre gelişmeleri izledi!

Dikkat edin!

Darbe girişiminin başladığı, Ankara, İstanbul ve Marmaris'te jetlerin ve helikopterlerin ölüm kustuğu sırada, 1. Ordu Komutanlığı hariç diğer hiç bir komutanlıktan ses çıkmıyor, en ufak bir refleks gösterilmiyor.

Hatta televizyon kanallarının aradığı pek çok kuvvet komutanının telefonlarına ulaşılamıyor.

Ne zaman ki darbe sabah saatlerinde akamete uğruyor, bu komutanlar ekranlara koşup "Biz devletin yanındayız, darbecilerle beraber değiliz" diye ardı ardına açıkmala yapmaya başlıyor.

Gerek Cumhurbaşkanı, gerekse Başbakan'ın günlerdir "Sokaklardan çekilmeyin, tehlike henüz geçmedi" çağrısı, darbecilerin küçük bir azınlık olmadığını gösteriyor.

Pek çok askeri birlikten ulaştığım kişilerin ve bana ulaşanların verdiği bilgiye dayanarak söylüyorum.

Darbe tehlikesi henüz geçmedi, hatta ilk günkü girişimden daha büyük bir tehlike hala bizi bekliyor.

Gelelim girişimin neden başarısız olduğuna...

Ankara'daki darbenin başarısız olmasının iki ana nedeni var. Başkent'te kiminle konuştuysam, kilit rol olarak Melih Gökçek'i gösteriyor.

Gökçek darbe söylentisinden hemen sonra hiç kimsenin aklına gelmeyen bir şey yapıyor. Belediyenin hafriyat işlemlerini yapan dev kamyonlar ve otobüslerle kritik bütün yolları kesiyor.

Genelkurmay başta olmak üzere diğer bütün kuvvet komutanlıklarının önüne bu hafriyat kamyonlarını yanyana ikişer sıra halinde dizdirerek tank ve diğer askeri araçların geçişini engelliyor.

Sokaklarda darbeye karşı duranların anlattıklarına birebir şahit oldum. Hepsi ağız birliği etmişcesine, "Tanklar, Melih Gökçek'in yanyana dizdirdiği hafriyat kamyonları ile otobüsleri aşarak ana yollara çıkmak için epey mücadele etse de, başarılı olamadı. Biz zaten o tankların etrafını sararak içendekileri teslim aldık" diyor.

Gökçek'in darbeye karşı onurlu duruşu bununla da bitmiyor. Ankara'daki bütün elekrtonik bilboardlara, "İradene sahip çık" diye yazdırıyor ve nerede desteğe ihtiyaç varsa, halkı bizzat twitter üzerinden oraya yönlendiriyor.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne doğru hareket eden darbeciler Gökçek'in yönlendirmeleri sayesinde yaklaşık 5 bin kişi tarafından karşılanıyor.

Bu insan selini aşmak için önce havadan, sonra tanklardan ateş ediliyor ancak onlarca şehit verilmesine rağmen halk geri adım atmıyor.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin karşısında bulunan Jandarma Genel Komutanlığı'na konuşlanan iki keskin nişancı, tanka yaklaşanları tek tek indirmesine rağmen halk tankın üzerine çıkıyor ve içindekileri çıkarıp linç ediyor.

Bir başka ayrıntı...

Ankara Emniyet Müdürlüğü F 16'lar tarafından bombalanıyor, helikopter tarafından sürekli ateş altında tutuluyor.

Gökçek'in yönlendirmesi üzerine, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki tehlikeyi bertaraf eden halk Emniyet'e doğru yürüyüşe geçiyor. Ancak burada tuhaf bir gelişme yaşanıyor.

Devletin başındakiler "Sokaklara çıkın" demesine rağmen, yola barikat kuran Çevik Kuvvet, halkın Emniyet'e ulaşmasına izin vermiyor. Kısa bir sürtüşmenin ardından halk barikatları yararak emniyete ulaşıyor ve orada mahsur kalanları kurtarıyor.

Ve en önemli soru...

"MİT, aylardır dilden dile dolaşan, twitter'da bile insanların konuştuğu darbeyi nasıl oldu da haber alamadı?"

Beni derin şüphelere sevkeden bu sorunun cevabını dün Ankara Emniyeti'nde görev yapan çok önemli bir isimden aldım. Bahsini ettiğim kişi, şu anda devletin çok ama çok önemli davalarından birini yürüten ve sürekli istihbarat toplayan biri...

Anlatıkları kan dondurucu...

"İlgili şikayetimizi aylardır devletin tüm kurumlarına ilettik. Yürüttüğüm dava ile ilgili istihbari bilgi aldığım Emniyet İstihbarat Teşkilatı'nın büyük bölümü paralel yapının elinde! Savcının emriyle ve resmi yazıyla istediğimiz bilgiler bize verilmiyor. En önemsiz gördüğümüz bilgiler bile ya iş işten geçtikten sonra veriliyor, ya da cevap alamıyoruz. Sadece şu kadarını söyleyeyim. Emniyet ve Jandarma İstihbarat birimlerine operasyon yapılmadığı sürece bu ülkede daha çok bombalar patlayacak, darbe girişimleri olacak ama MİT'in bunlardan asla haberi olmayacak" diyor.

Altını kalın çizgilerle çizerek tekrarlıyorum.

Bunları söyleyen kişi, şu anda devletin çok ama çok önemli davalarından birini yürüten ve sürekli istihbarat toplayan rütbeli bir polis!

Son olarak...

Darbe girişimi sırasında camilerden ezanlar ve selalar yükselmesine eleştiri getirenler oldu, oluyor.

Onlara söylenecek tek şey var.

Geçmişin darbeleri ezan seslerini kesmek için yapılırken, şimdiki darbelerin önü ezan ve tekbir sesleriyle kesiliyor.

İtiraf edin ki size koyan bu!

Dipnot: Yarın darbenin diğer ayrıntılarına, bir ulusun bahtının ipini bırakmayışına  ve sosyal medya yalanlarına değineceğiz.

http://www.internethaber.com/darbenin-hic-bilinmeyenleri-1611526y.htm
  • Belçika Piper Çakmaklı Çifte(Constantinople-Lazaro Gabay)
  • Çifsan Çsp 555 Süperpoze
  • Sarsılmaz Concorde Yarı otomatik
  • Luigi Franchi Black Magic Yarı otomatik
  • Pietro Beretta S56E
  • Savaşcı Pointer's Altar
Ziya ÇOBANOĞULLARI      A rh +
02.06.1972 Bergama/İZMİR
İkamet : Çandarlı

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, İbrahim AYSU, Sabahattin KARAHAN, Muhammet YENER

Çevrimdışı M.Ali TÜRER

• *
« Yanıtla #114 : 18 Temmuz 2016, 16:29:31 »
Hepsi ellerini ovarak bekliyordu dost kelimesine yakışmayan hiçbirzaman dost olmayacak bu insanlar şimdi güçlü duruş karşısında kıvırtma hareketleri ve söylemleri içindeler

http://www.haberler.com/abd-ve-almanya-nin-idam-cezasi-rahatsizligi-8621570-haberi/
  • Büyük Huğlu venüs
M.Ali TÜRER
1978 - ANTALYA / MUĞLA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #115 : 18 Temmuz 2016, 16:36:17 »
Hepsi ellerini ovarak bekliyordu dost kelimesine yakışmayan hiçbirzaman dost olmayacak bu insanlar şimdi güçlü duruş karşısında kıvırtma hareketleri ve söylemleri içindeler

http://www.haberler.com/abd-ve-almanya-nin-idam-cezasi-rahatsizligi-8621570-haberi/

İstedikleri kadar rahatsız olsunlar.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Halkımızın Milletimizin istediği bu talebi yerine getirmek için ne gerekiyorsa yapacağız kimseden izin alacak değiliz açıklamasında bulundu.

İki metre yağlı urgan çok şeyi halleder.
Kılıç kınından çıkmadan it sürüsü dağılmaz.

O0
  • Pietro Beretta S56E
02.06.1972 Bergama/İZMİR

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, İbrahim AYSU, Sabahattin KARAHAN, Hüseyin ÜSTÜN

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #116 : 18 Temmuz 2016, 17:06:07 »
Washington Post , düzeltme geçti, "Türkiye'nin NATO üyeliğinin askıya alınması için HENÜZ erken."

1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Hüseyin ÜSTÜN

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #117 : 18 Temmuz 2016, 17:18:39 »
Washington Post , düzeltme geçti, "Türkiye'nin NATO üyeliğinin askıya alınması için HENÜZ erken."

Ona zaten cesaret edemezler,NATO`yu ayakta tutan en büyük güçlerden birtanesi TÜRKİYE.Türkiye`nin coğrafi konumu ve askeri gücü isteselerde bunu yapmalarına en büyük engel.
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Sabahattin KARAHAN, Hüseyin ÜSTÜN

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #118 : 18 Temmuz 2016, 17:31:43 »
ABD, WikiLeaks üzerinden de tehdit ediyor. Resmen, "bu olmadıysa, o zaman bir de bunu deneyin" diyorlar, "savaşa hazır olun, 100bin'in üzerinde belgeyi yayına hazırlıyoruz" diye mesaj yayımladılar, mesajı sabitlediler.

Ona zaten cesaret edemezler,NATO`yu ayakta tutan en büyük güçlerden birtanesi TÜRKİYE.Türkiye`nin coğrafi konumu ve askeri gücü isteselerde bunu yapmalarına en büyük engel.
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Erol ÖZTÜRK, Hüseyin ÜSTÜN

Çevrimdışı Şahin GENÇOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #119 : 18 Temmuz 2016, 18:17:42 »
Bunu nerede yayınladılar hocam twitter da mı?

The following users thanked this post: Hüseyin ÜSTÜN

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #120 : 18 Temmuz 2016, 18:33:39 »
Evet , resmi wikileaks hesabından. Art arda gelen ataklar, bunların tesadüfi ya da bir küçük grubun isyanı olmadığını gösteriyor. Maalesef, planlı , uluslararası bir saldırı altındayız.

Bunu nerede yayınladılar hocam twitter da mı?
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Ziya ÇOBANOĞULLARI, Tuncay KAHRAMAN, Erol ÖZTÜRK, Hüseyin ÜSTÜN

Çevrimdışı Tolga KAAN

• *
  • Kaan Av Malzemeleri
    • Kaan Av Malzemeleri
« Yanıtla #121 : 18 Temmuz 2016, 18:51:18 »
Fransa olaydan iki gün önce konsolosluklarını kapatıp Türkiye'nin güvenli olmadığını söylemişti. Demek ki haberleri vardı.

Maalesef, planlı , uluslararası bir saldırı altındayız.
  • Akkar Karatay Pompalı Av Tüfeği
  • Derya MK-10 Vr-101 Yarı Otomatik Şarjörlü Av Tüfeği
  • Kral Azarax Yarı Otomatik Av Tüfeği
1993 - İstanbul

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Hüseyin ÜSTÜN

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #122 : 18 Temmuz 2016, 19:00:26 »
Olmama ihtimali bence yok.

Fransa olaydan iki gün önce konsolosluklarını kapatıp Türkiye'nin güvenli olmadığını söylemişti. Demek ki haberleri vardı.

1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Ziya ÇOBANOĞULLARI, Hüseyin ÜSTÜN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #123 : 18 Temmuz 2016, 19:18:53 »
Arkadaşlar daha şiddetli olaylara gebe bir durum var.
Hazırlıklı olmak zorundayız.
Millet Devlet olarak çok acı bir tecrübe yaşadık.
Şehidlerimiz var ağır bedel ödedik.
İşin iyi tarafı şu ki bu zamanda artık darbe olmaz diye düşünenlerimizin bile reflexleri aktif ve en hassas durumda.
Bir daha bu veya benzeri genel ve toplumsal bir hadise vuku bulursa herkes artık ne yapacağını iyi biliyor.
Abd , ingiltere  ve dış mıhraklar ve dahi bunların yerel maşaları belli bir süre deaktif görülebilirler.
Farkındaysanız pkk ve daiş faaliyet yapmıyor.
Devlet Millet olarak teyakkuzda olmamız gerekir.

• Pietro Beretta S56E
02.06.1972 Bergama/İZMİR

Çevrimdışı Cengiz DEMİRBAŞ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #124 : 18 Temmuz 2016, 21:04:25 »
Ins boyle bir sey olmaz birdaha Allah yardimcimiz olsun mesakatli gunler.bu darbeyi yapanlara yaziklar olsun milletin parasiyla millete kursun sikanlar Allahim helak etsin ins.
  • Huglu cifte
1983 Fransa

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Erol ÖZTÜRK