Gönderen Konu: BROWNING AUTO 5 Lütfen yardım......  (Okunma sayısı 34579 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Ali ÇAĞLAYAN

• *
BROWNING AUTO 5 Lütfen yardım......
« : 31 Aralık 2010, 13:34:12 »
MErhabalar., BROWNING AUTO 30-35 senelik tüfek, ne var tüfeklerde ? herkesin ağzından düşmüyor., sıfır banelli alacağına bunu almamı söylüyor herkes bu tüfeğin büyüsünü kullanan arkadaşlar anlatırmı lüten..

M.Ali ÇAĞLAYAN

1986
"Sakarya-Karasu"

İstanbul-Maslak

Çevrimdışı Hakan DEMİRCAN

• *
Ynt: BROWNING AUTO 5 Lütfen yardım......
« Yanıtla #1 : 31 Aralık 2010, 13:41:58 »
Magnum yatak, hareketli namlu. İlk 76 mm fişek yataklı otomatiklerden. O zamanki teknolojide iyiymişler, kullananları etkilemiş. 1050 milibar basıncı hareketli namlu ile minimize etmişler, daha az omuzu sarsmış. Lakin artık üretilen tüfekler eski teknolojinin üzerinde, belki kalite farkı var ama sıfır bir auto5 bulamadıktan sonra bir anlamı kalmıyor. Yeni her zaman yenidir. Her ne alacaksan hayırlı uğurlu olsun.
TRABZON / 1975

Çevrimdışı Sedat KAHRAMAN

• *
« Yanıtla #2 : 31 Aralık 2010, 23:49:13 »
x
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2014, 13:06:08 Gönderen: Sedat KAHRAMAN »
Sedat KAHRAMAN
1978 MANİSA

Çevrimdışı Ali KIZILDAĞ

• *
« Yanıtla #3 : 01 Ocak 2011, 09:24:46 »
zamanının iyi tüfekleriymiş teknoloji geliştikçe daha iyisi yapılıyor.ninemde eski ama kimse yüzüne bakmıyor.
Ali KIZILDAĞ
1979-Adıyaman

Çevrimdışı S.Kemal ÇEVİKOĞLU

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 01 Ocak 2011, 10:03:50 »
HİÇ GEÇMEDİYSE ELİMDEN 10 TANE BROWNİNG AUTO 5 GEÇMİŞTİR HALENDE ELİMDE 66 NAMLU BİR BROWNİNG AUTO 5 VAR ÖLDÜRÜCÜLÜĞÜ YOKTA NEDEN HALA ALICI BULUYOR VE ELİNDE OLAN İNSANLAR NEDEN SATMIYOR BEN BU TÜFEKLE AYNI GÜN İÇERİSİNDE 7 KEKLİK VURDUM 6 SINI ALDIM BİRİSİDE PARÇALANDI ÖLDÜRMEME KONUSUNDA İDDİA EDEN VARSA HALEP ORADAYSA ARŞIN BURADA BUYURSUN GELSİN.
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2011, 10:10:50 Gönderen: Kemal ÇEVİKOĞLU »
Kemal ÇEVİKOĞLU
1982-Kastamonu - Tosya
TEL:0 535 852 10 83

Çevrimdışı M.Aytaç TOK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 01 Ocak 2011, 10:39:15 »
HİÇ GEÇMEDİYSE ELİMDEN 10 TANE BROWNİNG AUTO 5 GEÇMİŞTİR HALENDE ELİMDE 66 NAMLU BİR BROWNİNG AUTO 5 VAR ÖLDÜRÜCÜLÜĞÜ YOKTA NEDEN HALA ALICI BULUYOR VE ELİNDE OLAN İNSANLAR NEDEN SATMIYOR BEN BU TÜFEKLE AYNI GÜN İÇERİSİNDE 7 KEKLİK VURDUM 6 SINI ALDIM BİRİSİDE PARÇALANDI ÖLDÜRMEME KONUSUNDA İDDİA EDEN VARSA HALEP ORADAYSA ARŞIN BURADA BUYURSUN GELSİN.

Kemal kardeşime katılıyorum. Sadece ağırlığı var. Bu arada tüfeği övelim derkende limit açıkları vermeyelim. Bir günde yedi keklik fazla olmuş.)
Mustafa Aytaç  TOK
1968 ADANA

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 01 Ocak 2011, 10:51:07 »
sn. mustafa tok abim o gün avda 4 kişi idik diğer arkadaşlardan 1 tane keklik vuran oldu ben onların limitlerini tamamlayıverdim:)
Kemal ÇEVİKOĞLU
1982-Kastamonu - Tosya

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #7 : 01 Ocak 2011, 13:33:00 »
Auto 5 öldürmez arkadaşlar, öldürmüyorsa sahibinde kabahati vardır.
Kemal öldürmeyi biliyorsun galiba  :D
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #8 : 01 Ocak 2011, 13:48:56 »
bu sitedeki yorumlar hiç bir yerde yok.. :D
  • Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

Çevrimdışı Ahmet KOMUT

• *
« Yanıtla #9 : 01 Ocak 2011, 14:15:05 »
Daha şu anakadar böyle sağlam ve sorunsuz bir otomatik yapılmadı vurma konusuna gelince tüfeğin fişeğini buldunmu fişek seçimi çok önemlidir.Ben 1/2 şoklu 70 namlu boyu olan bir tüfekle her avı yaparım ava göre fişek seçmesini bilmek lazım gerisi tüfeğin arkasından iyi bak sonrada düşdüğü yeri iyi ara.
  • Browning B 25
  • Browning B 127
  • Beratta A 400
Ahmet KOMUT
1968 kocaeli* gölcük*ihsaniye

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 01 Ocak 2011, 14:46:22 »
Kemal kardeşime katılıyorum. Sadece ağırlığı var. Bu arada tüfeği övelim derkende limit açıkları vermeyelim. Bir günde yedi keklik fazla olmuş.)

üç tüfek 7 keklik bir tanesi kazara vurulmuş olabilir...
auto 5 in avda etkisiz oldugunu ilk kez duyuyorum :))ördekçilerin vazgeçemedigi otomatik oldugunu sanıyordum....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Hüseyin KARTOP

• *
  • browning ! keklikci
« Yanıtla #11 : 01 Ocak 2011, 16:03:40 »
browning bende de var o tüfek anlatılmaz yaşanır arkadaşlar 35 40 senelik tüfek babadan kalma
Hüseyin KARTOP     [email protected]
 1989 ANTALYA

Çevrimdışı Sedat KAHRAMAN

• *
« Yanıtla #12 : 22 Mayıs 2011, 16:21:40 »
albi ussr gör nasıl kuş ölüyor kuşu bırak saçma ile domuz öldür.bumu efsane
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2011, 23:27:45 Gönderen: Sedat KAHRAMAN »
Sedat KAHRAMAN
1978 MANİSA

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 02 Ocak 2012, 13:48:59 »
sedat bey uzun zamandır forumu takip edemiyordum
eklemiş olduğunuz fotoğrafta parçalanan tüfek sizin gözünüzde efsane olmayabilir saygı duyarım, ancak resime bakıldığında tüfeğin kopan bir namlusunun olduğunu görüyoruz sorarım size bir tüfeğin namlusu neden kopar neden yarılır diyeceksiniz namlu ucu tıkalı kalmıştır peki sizin gözünüzde efsane olan istediğniz silahın namlusunu tıkayıp bi atmayı deneyin cesaretiniz varsa bakalım silahınız ne oluyor siz ne oluyorsunuz. yazdıklarımı yanlış anlamayın sakın denemeyinde bu kişi şuan eli kolu sağlam ise bu kalinin efsanenin sayesinedir.
Kemal ÇEVİKOĞLU
1982-Kastamonu - Tosya

Çevrimdışı Ali ÖZTÜRK 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 02 Ocak 2012, 14:29:51 »
ben ava 16 cal a5 le başladım harika bir tüfek tanımı bu tüfek için biçilmiş kaftan ali abi hani demişlerya sıfır benelli alacağına a5 al diye diyen kimse seni harbiden düşünen biriymiş ve çok doğru söylemiş mercedens neden mercedens se a5 de o yüzden a 5 benden de sana bi kardeş tavsiyesi abi sıfır benelli alacağına new a5 al butün a5 çilerin gözü aydın kambur kasa geri dönüyor 2012 nin ikinci yarısında türkiyeye giriş yapacakmış....
Ali ÖZTÜRK
1990 ANKARA

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #15 : 02 Ocak 2012, 15:34:43 »
Ali Bey kardeşim sadece kamburu dönüyor, kendi değil biliyorsun ;) 3B içinde inertia tüfeği olmayan bir Browning kalmıştı, o da pazara giriyor. Hatta telif ücreti bile ödeyeceğini sanmam. Bu sistemin telif koruma süresi dolmuş diye öğrenmiştim. Benelli'den ucuza satıp isimleriyle satacaklar ama ben olsam gelirgelmez atlamazdım.

A5 ler en sağlam tfeklerdendir ama herkesin eline, vücuduna yatmaz diğerleri gibi. Şekli de ekseri beğenilmiyor. A5 ler günümüzün hafif sıkılarıyla da çalışmayabilir. Bunların Japon versiyonu A5 Magnumlar ise normal 32 gram fişeklerle bile her zaman çalışmyabilir. Bazısı çaışıyor ama muhtemelen yayları biraz yorulduğu veya sürtünme halkaları aşındığı için veya kiminin yaptığı gibi sürtünme halkalarını takmadıkları için. Yalnız sürtünme halkaları olmadan bu tüfekler olacağından fazla tepebilir ve hatta dipçiği çatlatabilir. Doğru kullanıldığında ve yorulmamışsa güvenilir tüfekler.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ali ÖZTÜRK 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 02 Ocak 2012, 16:05:24 »
vallaha volkan abi sen daha iyi bilirsin ama genede browning nekadar kötü olabilirki :D eğer durumum olursa türkiyeye girer girmez 1 tane alma niyetim var sebebide sadece kasası böyle tüfeği yüzlediğinde o arpaçık direk göz önüne geliyor alışmışım ona şimdi stoegerde nişan almak benim için tam bir eziyet :)
Ali ÖZTÜRK
1990 ANKARA

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 02 Ocak 2012, 17:11:31 »
her tüfek her atıcıyla aynı randımanı verecek değil.form da da okuyorum çok avrupa y oto kullanmış ama şu an yerli y oto ya dönmüş çok arkadaş var.yakın çevremde baretta poze tüfeğiyle av vuramadığı için  gidip yine baretta otomatik alan bir arkadaşım var.şimdi çatır çatır av  vuruyor.ikiside baretta ama sonuç farklı.silahla av vurmak bence bu işin psikolojisi.av vurulmadığı zaman isterse dünyanın en iyi tüfeği olsun kimse markaya bakmıyor.bu tüfekleri bizim yerli tüfeklerden farklı kılan daha uzakta av vurması değil parçalarının kalitesi sağlamlığı işçilik kalitesi kilit sistemleri grupman vs vs. auto 5 güzel silah her ne kadar teknolojik olarak  eski ve yıllarca binlerce fişek atıldığı halde bile.ama can sıkıcı olan böyle bir durumla karşılaşmak.özellikle hiç kimse böyle bir manzarayla karşılaşmak istemez.hal böyle olunca insanın canı sıkılıyor.unutmadan bu silah ta en az bir 30 senelik vardır.yorulmuştur hırpalanmıştır yoksa bu manzaranın olması istinai bir durum.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #18 : 02 Ocak 2012, 23:06:35 »
vallaha volkan abi sen daha iyi bilirsin ama genede browning nekadar kötü olabilirki :D eğer durumum olursa türkiyeye girer girmez 1 tane alma niyetim var sebebide sadece kasası böyle tüfeği yüzlediğinde o arpaçık direk göz önüne geliyor alışmışım ona şimdi stoegerde nişan almak benim için tam bir eziyet :)

Sen de haklısın :) Zaten klasik A-5 var sende. Bir de MODERİNİNDEN olsa takım olur. Ben omuzladığımda kafamı yatırmaya alışmışım artık. Yoksa boyunum uzun olduğu için böyle kasa aslında bana daha uyması lazımdı. Dediğin doğru.

Ne diyeyim al bir kambur daha madem. Yanyana koyarsan çift hörgüçlü deve gibi hoş görünürler :D İyidir iyidir.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ali ÖZTÜRK 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 02 Ocak 2012, 23:10:46 »
bak gördün mü abi seninde içinde var bi a5 sevgisi gel türkiye ye gelince 1 tanede sana alalım bi a5 :) :) :)
Ali ÖZTÜRK
1990 ANKARA

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #20 : 03 Ocak 2012, 19:42:17 »
:) Şimdilik planlarım arasında değil ama kimbilir.
1968

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #21 : 04 Ocak 2012, 10:24:40 »
albi ussr gör nasıl kuş ölüyor kuşu bırak saçma ile domuz öldür.bumu efsane

Sedat bey bu durum istisnadır ayrıca namlu tıkalı olmasa mümkün değil bu hale gelmez kim ne derse desin bir auto 5 in yeri dolmaz.
Beni tanıyanlar bilirler yarı oto kullanmam ancak bir yarı oto kullanmayı düşünürsem bu kesin auto 5 olur çünki arkadaşlarımdan kullanma fırsatım oldu kısmen elime geçti kullandım mavzer gibi bir tüfektir Selamlar.
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2012, 10:27:41 Gönderen: Emin VURAL »
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Tufan TİRELİ

• *
  • 05327676997
« Yanıtla #22 : 20 Ocak 2012, 15:58:09 »
auto 5 kullanmak ayrıcalıktır.. elimde auto 5 var siteye attım satılık.. satma sebebim avcılığı bir müddet düşünmüyorm.. en az 5 yıl yada daha fazla bu sebebten satıp parasını değerlendirmek istiyorum.. 5 yıl sonra avcılığı tekrar baslarsam eğer elimde ki tüfeğim yine BROWNİNG AUTO 5 OLUR.. Bu tüfeği kullanan bilir.
Tufan TİRELİ
1979 AYDIN
05327676997

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #23 : 20 Ocak 2012, 16:00:43 »
auto 5 kullanmak ayrıcalıktır.. elimde auto 5 var siteye attım satılık.. satma sebebim avcılığı bir müddet düşünmüyorm.. en az 5 yıl yada daha fazla bu sebebten satıp parasını değerlendirmek istiyorum.. 5 yıl sonra avcılığı tekrar baslarsam eğer elimde ki tüfeğim yine BROWNİNG AUTO 5 OLUR.. Bu tüfeği kullanan bilir.
En düşük kaç gram fişekler kullanabiliyorsunuz? Fişek borusu etrafındaki halkaları takıyor musunuz? Selamlar
1968

Çevrimdışı Tufan TİRELİ

• *
  • 05327676997
« Yanıtla #24 : 20 Ocak 2012, 16:27:28 »
volkan bey ben 24 gr atarım.. makinam kurar çatır çatır da çalışır.. 32 gr mıda asla geçmem çok soğuk rakım yüksek yerlerde atarım onuda..   bi arkadaşımda var bir gün aradı aynısını o da sordu 24 gr atıyorum dedim nasıl olur dedi kurmuyo benimki dedi.. 15 km uzakta gelişte gidişte uğradım sorunu hallettik.. yüzüklerin takımı ve yüzüğun rahat calışması kurma sisteminde çok büyük rol alır.. eğer varilin altındaki kasaya boya  falan vurulursa ister istemz kalınlasır makanik rahat çalışmaz tüfekte kurmaz.. saygılarımla
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2012, 16:44:03 Gönderen: Tufan TİRELİ »
Tufan TİRELİ
1979 AYDIN
05327676997