TRAP-SKEET ATICILIĞI > TRAP

doğru kaynak kol açısı

(1/9) > >>

Erdal ÇİFTÇİ:
sevgili dostlarım silahı vucuda doğru şekilde kaynak yapmak en önemli konulardan biridir

tüfeği kaldırdığınızda bütün dikkatiniz çıkacak plakaya odaklanmalı,hiç bir şey düşünmeden konsantre olmalısınız.

çift gözünüz açık dikkatle reflexler harekete hazır ve hareketsiz kontrollü olmalıdır.kolaçısı biraz geniş bir A biçiminde olmalı sağ kol,sol kol,ve yanak ile tüfeği hareketsiz vucudun bir uzvu gibi hissetmelisiniz.
com/2vsrhgl.jpg[/IMG]

sol el kabzesini her zaman aynı yerden tutmaya özen gösterin.tüfek size değil siz ona hakim olun bağımsız ve kendi kendine hareket etmemeli.unutmayın patron sizsiniz.

vucudunuz çok hafif öne doğru eğik olmalıki belden hareket edebilesiniz.
tetik boşluğunu almaya gerek yok anlık çekiliyor aksi takdirde nişana getirirken patlayabilir bu hatayı yapan çok arkadaşımız var.

her iki ayağınıza vucut yükünü eşit olarak dağıtın sol ayağınızın üzerine yüklenerek tek ayak atış yapmayın.
ve silahı kolunuzla plaka peşinde çevirmeyin belden dönüş yapın yüzünüzdeki kaynağı sakın bozmayın yapılan hatalardan biri bu özellikle orta plakalarda yaşanıyor bu sorun.

yüz kaynağı bu şekilde sıkı olmalı yoksa yüzünüzü döver morartır kaynakta bozulur.
dipçik tabanı omuz boşluğuna oturmalı fakat her zaman aynı yere bununla ilgili bizler evlerimizde akşamları çalışıyoruz.sık sık tüfeği indirip omuzumuza alıp kaynak ve omuz doğru oturtma çalışıyoruz.
çoğu zamanda kuru tetik çalışıyoruz bunun açıklamasını detaylı yapıcam çünkü çok faydalı.

çıkacak olan plakayı kaçırırsam diye korkmayın kararlı olun at komutunu sağlam isteyip çıkan plakaya reflxle olabildiğince erken atın saçmaya boğun iyi kırılıp toz olduğunu göreceksiniz.
ilerleyen zamnda atış yapıp kameraya çekicem faydasını göreceğinize inanıyorum .

plaka yan gittiği için çok küçülüp sizden uzaklaşıyor.gidiş sürati 96 km hızla diye duymuştum.sizin plaka arkasından hızınızda o sürate eşdeğer olmalı ve plakanın direkt kendine atın önleme vermeyin seri çıkış yapıp kendine atın.
trap silahlarında dipçik ayarlı kundak olmasında fayda var.biraz yükseltip dikilmesi gerek .
av tüfeği gibi dik olmamalı.daha yüksek olmalı.

silah seçimi konusunda resimlerle bunu açıklamak istiyorum. mutlaka iyi sağlam bir silah sahibi olmaya çalışın çok atış yapıldığı için arıza çıkarma imkanı çok olur.

Ünsay BARIŞ:
Erdal abi ben fethiyen barış daha önce fethiyede atışlarınıda izlemiştim
atış videolarını bekliyorum daha fazla bilgi verirsen sevinirim

Ş.Burak SEZER:
Bizleri bilgilendirdiğin için teşkkür ederim Erdal abi...
YAn plaklar konusunda çok haklısın...Yanlız önüne geçmeden atmak sadece belirli seviyeye gelmiş atıcılara özgü birşey... Yoksa o plağı yakalamak için acayip bi refleks gerekir..Çok erken yakalamak gerekir yani plağı.... :D :D
Birde plakların hızı artık 120-130 km hızına yaklaştı...Federasyon ya trap fişeklerinin gramajını düşürecek yada plakları hızlandıracaktı...
Plakları hızlandırmayı seçti ... :D :D
Tekrar teşekkürler abi...
Saygılar...

Tuncay KANDEMiR:
Teşekkürler ERdal bey
keşke her ilde bu imkanlar olsada prof. olarak olmasada zaman zaman atış yapma imkanımız olsa
keyifli ve zevkli zaman geçirmek için çok güzel

Serkan ÇAKAR:
saol usta....

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git