Gönderen Konu: AHŞAP EL KUNDAĞIM KIRILDI? BİLDİĞİNİZ EN İYİ AHŞAP YAPIŞTIRICISI HANGİSİ?  (Okunma sayısı 4871 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mesut ÖZKAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Arkadaşlar tüfeğimin el kundağı kırıldı ortadan ikiye yarılı bidiğiniz en iyi ahşap yapıştırıcısı hangisi deneyimli avcı arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim şiödiden teşekkürler ..
  • d-docxarms dcx 16 otomatik
  • akdaş ak 212 s otomatik
  • tek kirma
1981 MUŞ

Yokluktan değil,adaletsizlikten çıkar bu dünyada sorunlar.....

Çevrimdışı M.Kemal ATEŞSAL

• *
El kundağı yapısı ince olduğu için yapıştırmak suretiyle iyi bir sonuç alman mümkün değil. Her an seni yarı yolda bırakabilir. Kesin çözüm üreticisi ile görüşüp yenisini yaptırmak. Tüfek yerli malı ise inan ki daha ucuza ve daha az yorgunluğa mal olacaktır. Kolay gelsin.
  • Beretta urika 2 71 namlu
  • Franci Oto 67 namlu
M.K. ATEŞSAL   1951 ANKARA
0 RH (+)

The following users thanked this post: Mesut ÖZKAN

Çevrimdışı Engin TARHAN

• Müdavim Üyemiz
El kundağı yapısı ince olduğu için yapıştırmak suretiyle iyi bir sonuç alman mümkün değil. Her an seni yarı yolda bırakabilir. Kesin çözüm üreticisi ile görüşüp yenisini yaptırmak. Tüfek yerli malı ise inan ki daha ucuza ve daha az yorgunluğa mal olacaktır. Kolay gelsin.
+1
1976  istanbul

The following users thanked this post: Berkhan TÜRKMEN

Çevrimdışı Mesut ÖZKAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Kemal bey çok haklısınız ama hiç yoktan iyidir tamiri...elinde bulunsun tamirli haliyle zaten firmayı aradım istettim el kundağını ama diğeride heba olmasın ..yorum yazan ve yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum
  • tek kirma
1981 MUŞ

Çevrimdışı Harun GİRİŞ

• Müdavim Üyemiz
Ufuk beyin dediği epoxy yapıştırıcı,internetten bulabilirsiniz, eskisinden daha sağlam olur

Harun GİRİŞ 1975 Ayvalık
 İkamet Kuyucak

The following users thanked this post: Ahmet ÖZTÜRK, Mesut ÖZKAN

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ben şunu öneririm:
http://www.e-hirdavat.com/Gorilla-Wood-Glue-Ahsap-Yapistirici-118ml-6202003,PR-36769.html

Bir iki videoda görmüştüm ve ülkemizde de var. Dikkat ederseniz bu epoksi değil, hususi ahşap içindir. Başka yerlere uygun olmayacaktır, biline.

El kundağı otomatiğe aitse onların cidarı çok ince. Tutkal tutsa da sağlam olmayabilir. Ben olsam, onun içi tarafına da çok ince(yaprak gibi) bir ahşap gibi bir şeyle takviye ederdim. Tabi çatlağın şekline de bağlı ama eğer boydan boya dümdüz ise daha kolay olur. Tabi sonradan içe yapıştırılan takviye ahşabı da  tesviye etmek gerek. Bilmem anlatmayı becerebildim mi? Kısacası kağıt paranın yırtık uçlarını bitiştirip üzerine bant yapıştırmaya benzer bir şeyi izah etmeye çalıştım.

Burada bu yaptığınızı özel olarak tebrik ediyorum. Elimizdeki malzemeyi tamir etmek, en azından denemek veya yaptırmak hem kesemiz için, hem ülkemiz için, hem dünya kaynakları için, tabi başka şeyler için de doğru bir şey. Eskiden böyle yapılırdı ama artık tam manasıyla tüketim toplumu olduk. Bunu çok yanlış buluyorum. Biliyorum piyasa da bunu teşvik ediyor ama bu her yönden israf. Gelecek nesillerin bile hakkını çalıyoruz. Neyse uzattım.

Kolay gelsin
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2015, 21:41:00 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Mesut ÖZKAN

Çevrimdışı Mesut ÖZKAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Volkan bey fikriniz ve bilgileriniz için teşekkürler emin olun uygulayacağım...
  • tek kirma
1981 MUŞ

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Bunu biraz daha araştırdım, bulduklarımı paylaşayım. Eğer kırık iki parça değil, hala iyi kötü bir arada duruyorsa parçaların arasına kürdan gibi ince bir şeyle ama çatlağı büyütmeden tutkalı içine itmeye çalışın. Kimisi hava tabancası gibi bir şeyle tutkalı çatlağın içine itmeyi önermiş ve bunu dikkate değer buldum. Bunları bir araya getirdikten sonra ne şekilde birbirine bastıracağınızı önceden planlayın. Lastik mi dolayacaksınız, mengene mi veya nerden baskılamak gerekeceğini tutkalı sürmeden evvel düşünün.

Ha bir de, yukarıda içten ahşap parçayla takviye önermiştim. Onu kendim buldum ama onun yerine benzer bir yöntemin çok sağlam olduğunu öğrendim. Fiberglas bezleri çatlağın iç yüzüne iyice tutturunca çok sağlam oluyormuş. Bu da hoşuma gitti.

Aslında ben dipçiğe ilave yaparken süt beyaz renkli ahşap tutkalı kullanmıştım. Gayet de sağlam oldu ama bir de birbirine vidaladığım için tutkalın ne kadar sağlam olduğuna kefil olamam.

Daha neler öğreneceğiz bakalım.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Yenisi 30 tl ne yapacaksınız yapistiriciyi. Yapıştırıcı daha pahalıya gelir.
  • Huğlu 104 A 76 namlu 1/3
Adem KARACAN
1982 Cihanbeyli   LİMİT VİCDANDIR.  AVCI VİCDANSIZ OLAMAZ.

Çevrimdışı Mesut ÖZKAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Yenisi 30 tl ne yapacaksınız yapistiriciyi. Yapıştırıcı daha pahalıya gelir.
Adem bey yenisini zaten aldım ama amaç birşeyler öğrenmek bizimde zerre kadarda olsa doğaya katkı ve dahası bilgi hazineme bilgi doldurmak ..
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2015, 09:15:01 Gönderen: Mesut ÖZKAN »
  • tek kirma
1981 MUŞ

Çevrimdışı Vedat DURAN

• Müdavim Üyemiz
  • Epagneul Breton:Minimum ebatta Maksimum Performans
elkundagının içinden  fiberglas (cam elyaf ) biaksiyel veya örgülü üstüne ise Epoxy yada Poliüretan A.B kompenantlı karışımı süreceksiniz. Mukemmel olur.Yada  hazır iyi marka WÜRTH multi elyaf yapıştırıcı tavsiye ederim.
  • Epagneul Breton, Winchester Select Lıght Gold
  • Epagneul Breton, Beretta 391 Light
  • Epagneul Breton, Fabarm L4S
  • Epagneul Breton, Zabala Side Look Çifte
  • Epagneul Breton , Akus Çifte
  • Epagneul Breton Benelli Vinci
Vedat DURAN
1974 Çan ÇANAKKALE
0 543 831 32 24
Mininum Ebat Maksimum Performans