Gönderen Konu: 2014 YILI ÜRETİMİ NİTRO BEAST ALAN VEYA KULLANAN VARMI?  (Okunma sayısı 31702 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İsmail DURMUŞ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: 2014 YILI ÜRETİMİ NİTRO BEAST ALAN VEYA KULLANAN VARMI?
« Yanıtla #50 : 03 Haziran 2014, 15:19:58 »
Arkadaşlar genel olarak baktığımda yerel ve köklü bir firma olan Huğlu Koperatifinin ürettiği ve başarı sağladığı bir ürünü hatalarını belirtirken aşağılamak ve yurt dışındaki ürünlerle kıyaslayıp onlar bile yok %30 performans açıklayamazken Huğlu nasıl iddaa eder demek sanki biz Türkler birşey başaramayız ilk önce yurt dışında olması lazım demeye gelir.Ben hem Ata hem Huğlu kullanan biri olarak yapılan her emeğe saygı duyarım.Şunuda unutmamak gerekiyor birilerini kötüleyerek birini öne çıkaramazsın.
İsmail DURMUŞ
1978 eskişehir

Çevrimdışı Ufuk EVCİ

• Müdavim Üyemiz
  • ufuk09
« Yanıtla #51 : 03 Haziran 2014, 15:31:19 »
Gadir gelmedi mi daha tüfek ?
Ufuk EVCİ   
1977 ÇİNE / AYDIN

Çevrimdışı Kadir MADRAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #52 : 03 Haziran 2014, 18:06:38 »
tüfek daha gelmedi. iade alalım dediler ben kabul etmedim. ben nitroyla gerçekten avlanmak istiyorum dedim ve sorunu halledip tüfeği gönderin dedim. bekliyoruz bakalım. tüfeğin saçmaları gerçekten çok hızlı yıkıcı. onun için nitroyu avda kullanmak istiyorum.
Kadir MADRAN
1980 AYDIN-ÇİNE
0506 574 30 38
UÇAR AVCISI

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #53 : 03 Haziran 2014, 18:27:39 »
tüfek daha gelmedi. iade alalım dediler ben kabul etmedim. ben nitroyla gerçekten avlanmak istiyorum dedim ve sorunu halledip tüfeği gönderin dedim. bekliyoruz bakalım. tüfeğin saçmaları gerçekten çok hızlı yıkıcı. onun için nitroyu avda kullanmak istiyorum.

Vallaha bende sistem farklı olduğu için umutluydum huğludan ama sizin yaşadıklarınız çok enteresan. İnşallah tüfek yapılıp gelirde sizde delicilik kıyaslamasını ( mesela stoeger yada ata neo ile )paylaşırsınız. Bende merak ettim şu yüksek performansı.
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

Çevrimdışı Kadir MADRAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #54 : 03 Haziran 2014, 18:41:30 »
ata neo..... stoeger...........nitro...........kendi aralarında çekişirler diyorum. Daha önce stoeger kullandım çok iyi tüfekti gerçekten.
Kadir MADRAN
1980 AYDIN-ÇİNE
0506 574 30 38
UÇAR AVCISI

Çevrimdışı Ümit DEMİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #55 : 03 Haziran 2014, 22:25:05 »
Su yazilanlari okuyorumda benki yeni tufek alacak birisiyim heleki yerli mali alayim derken tavsiyelere gore bakarak ama burdada goruyorum ki huglu dan sikayet var ve temsilcisi cok acik konusmuyor.
Kimbilir ataarms nasil? gerci onlardan da kimse yok forumlarda insanlarla konussun cevap yazsin bilgilendirsin.
Bu gidisle bu yazim i sayin bayi uyelerine tufek secimim yabanci bir marka olacak eger bu kadar sorun yasiyorsak kendi urunlerimizde.
Umit DEMIR
1983
Cenevre - Isvicre - BOLU
[email protected]
Tel : 0041797354320 - 00905319290051

Çevrimdışı Bülent LEVCİYELİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #56 : 03 Haziran 2014, 22:44:31 »
Su yazilanlari okuyorumda benki yeni tufek alacak birisiyim heleki yerli mali alayim derken tavsiyelere gore bakarak ama burdada goruyorum ki huglu dan sikayet var ve temsilcisi cok acik konusmuyor.
Kimbilir ataarms nasil? gerci onlardan da kimse yok forumlarda insanlarla konussun cevap yazsin bilgilendirsin.
Bu gidisle bu yazim i sayin bayi uyelerine tufek secimim yabanci bir marka olacak eger bu kadar sorun yasiyorsak kendi urunlerimizde.
Umit bey huglunun sp ve cifteleri cok  guzel otomatiklerdeyse tercih meselesi ben supremax kullaniyorum ve gayette memnunum ama dediginiz gibi tüm yerli firmalarin bilgi paylasiminda ve servislerde baya sikinti var bu maymun ve pitonu 200 metreden hatsan supremax ile vurdum  ;)  ;) ;D  ;D saka şaka.  [img=http://s9.postimg.cc/enci9y7aj/2012_10_04_08_38_03.jpg]http://

ücretsiz resim barındırma 
1976 Hatay  samandag avcilar koyu

Çevrimdışı Ümit DEMİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #57 : 03 Haziran 2014, 22:57:03 »
bulent abim yasa beeee super foto larin cok begendim yokki begen tusu da bassak uzerine ;)

Isin gercegi dediklerinde cok haklisin ve katiliyorum.
Umit DEMIR
1983
Cenevre - Isvicre - BOLU
[email protected]
Tel : 0041797354320 - 00905319290051

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #58 : 03 Haziran 2014, 23:17:27 »
Sagol umit bey tsk guzelim maymunu uzun sopalarla avladilar icim gitti valahi hemde o sopalarla yaban tavuğu da avliyorlar tufek yok anlayacagin 😊😊

Çevrimdışı S.Emre ÇALIK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #59 : 13 Haziran 2014, 03:10:10 »
%30 sehir efsanesi.
Eger oyle olsaydi benelli inertia driven i birakir bu sisteme gecerdi.
Penetrasyonu en iyi sistem inertia driven dir.
beretta ve browning te inertia driven cikariyor artik.

Hem doğru hem yanlış
 % 30 şehir efsanesi olabilir. Belki daha az.

Ama Nitro'da yine inertia driven da olmadığı gibi gaz odası yok. Gaz kaybı olmadığı için en az inertia kadar güçlü

Buna ne diyeceksin ?
-----------------------
Üstelik inertia gibi kilidi geç açmadığı için daha hızlı geri doluma sahip,

Ayrıca oynar namlu olduğu için namlu ileri harekette şahlanan namlunun tekrar hedefe dönmesini kolaylaştırdığı için daha seri atış imkanı var.

En fazla inertia kadar tepiyor. Ama benelli gibi camfort padleri uygulayıp fiyatı 2.500 Tl yapmadıkları için tepmeyi belki fazla hissediyor olabiliriz. Ama asla steoger, Akdaş, Vursan kadar deil.
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2014, 03:11:47 Gönderen: S.Emre ÇALIK »
1982 osmaniye

Çevrimdışı S.Emre ÇALIK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #60 : 13 Haziran 2014, 03:15:07 »

Nitro, Venza, Akdaş, Girsan, steoger,  Al git avlan vurduğun kar, hiç farketmez hepsi birbirinden can sıkıcı.

Yok iyisini istiyorum canımı sıkmayacam diyorsan kinetikse Affinity, Gazlı ise Maxus, hiç düşünme bile pran varsa Avrupa silah al
1982 osmaniye

Çevrimdışı Gürkan ONAT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #61 : 13 Haziran 2014, 12:09:21 »
Hem doğru hem yanlış
 % 30 şehir efsanesi olabilir. Belki daha az.

Ama Nitro'da yine inertia driven da olmadığı gibi gaz odası yok. Gaz kaybı olmadığı için en az inertia kadar güçlü

Buna ne diyeceksin ?
-----------------------
Üstelik inertia gibi kilidi geç açmadığı için daha hızlı geri doluma sahip,

Ayrıca oynar namlu olduğu için namlu ileri harekette şahlanan namlunun tekrar hedefe dönmesini kolaylaştırdığı için daha seri atış imkanı var.

En fazla inertia kadar tepiyor. Ama benelli gibi camfort padleri uygulayıp fiyatı 2.500 Tl yapmadıkları için tepmeyi belki fazla hissediyor olabiliriz. Ama asla steoger, Akdaş, Vursan kadar deil.

Kinetik tufegin seriligi bana yetiyorda artiyor (avda)
Dugunculere yetmeyebilir saygi duyuyorum.
O hareketli namluyu huglu beceremediginden degilmi nitronun sol alt vuruslari ?
Benmi yaniliyorum?

resİm yÜkleme
Gürkan ONAT
1982  SAMSUN / ANKARA
STOEGER MODEL 2000 DELUXE 71

Çevrimdışı Rıza BOZOKLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #62 : 13 Haziran 2014, 15:41:20 »
Kastamonu'nun İnebolu İlçesinden  yazıyorum..
Bir  arkadaşım  Nitro Beast aldı..  avları canlı düşürüyor  diye şikayet ediyordu. bana fabrikayı aradığını  filan  söyledi..
sonunda  1700 liraya aldığı  Nitro Beastı bir köylü vatandaşa sattı.  Av yaralı düşmüş  kuşa    yaklaşıp 5 metreden   ikinci kez  ateş etmiş   o mesafeye rağmen  yine canlı kalmış. Arkadaş büyük hayal kırıklığı yaşadı..Sonra  gitti  1 tane Akkar Altay Silver Sentetik  Otomatik ile 1 tane Akkar Special  Süperpoze  aldı..
Bilginize..........
1974 İnebolu/KASTAMONU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #63 : 14 Haziran 2014, 00:15:28 »
Kastamonu'nun İnebolu İlçesinden  yazıyorum..
Bir  arkadaşım  Nitro Beast aldı..  avları canlı düşürüyor  diye şikayet ediyordu. bana fabrikayı aradığını  filan  söyledi..
sonunda  1700 liraya aldığı  Nitro Beastı bir köylü vatandaşa sattı.  Av yaralı düşmüş  kuşa    yaklaşıp 5 metreden   ikinci kez  ateş etmiş   o mesafeye rağmen  yine canlı kalmış. Arkadaş büyük hayal kırıklığı yaşadı..Sonra  gitti  1 tane Akkar Altay Silver Sentetik  Otomatik ile 1 tane Akkar Special  Süperpoze  aldı..
Bilginize.......... 
Riza agam bence kabahat tufekte degil avcidadir 5metredende canli kaliyorsa av, çook calismasi lazim arkadaşınızın  çoook??.  ;D ;) sapanla bile ördek vururum agam ya yapmayin gozunuzu sevem riza bey

Çevrimdışı Elver ENGİN

• *
  • Amaç spor
« Yanıtla #64 : 14 Haziran 2014, 01:33:01 »
Yıldız çiftemi satılığa koydugumda nitro beastı olan bir arkadaşla uzun uzun konuştuk
Arkadaş elindeki başka tüfekle yıldız çifteyi takas etmek istedi
Bende nitro beast olunca onu neden takas etmiyorsun diye sordum
Adam normalde 32 gr kullanıyorsan 28 gr kullanacaksın dedi
Birkez bile çelgin canlı kuşta düşürdüğünü görmediğini söyledi
Şimdi bu adam çok memnun
sonra buradaki yazıları okuyorum ithal tüfek tavsiye ediliyor
Benim merak ettiğim bütün ithal tüfekler canavar gibi çalışıyor attıgını vuruyor tutukluk yapmıyor
sıkı seçmiyor göze geliyor ne lodos ne poyraz sorun çıkarmıyor aynı tüfek ördektede tavşandada
çulluktada harika öylemi sizce bu biraz komik degilmi
bizler hiçmi ithal tüfek görmedik hiçmi tutukluk yapan namlu patlatan ithal tüfek görmedik
Parası olan gitsin ithal tüfek alsın ama burada kimse başkasını kendi gibi zengin sanmasın
Çogu avcı çolugundan çocugundan kesiyor o tüfekleri alıyor köpeği besliyor ava gidiyor
Av 300 liralık tüfeklede vuruluyor nuh nebiden kalma tüfeklede
Elindeki tüfege degil ilk evvel avcı kendine mana bulacak tüfegini tanıyacak bilecek ona göre davranacak
Tüfek ithalde olsa yerlide olsa bu böyle, parası fazla olan gider ithal tüfek alır av yapar olmayan gider kendi büütçesine göre
tüfek alır av yapar ama sonuçta ikiside av yapar
  • YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17
1976 İZMİR KARŞIYAKA ÖRNEK AVCILAR DERNEĞİ

Çevrimdışı Kadir MADRAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #65 : 16 Haziran 2014, 01:09:33 »
nitro fabrikadan 5 haftanın sonunda geri geldi. Namlu kasa değişti atışları yapılmış şekilde. ve fabrikanın bana göndermiş olduğu hedef kağıtlarında, 1. si saçmayla yapılan hedef kağıdı saçma grupmanı iyi. 2. side kurşun ile yapılan hedef kağıdıydı ve 3 adet  kurşun hedef kağıdının 3 veya 4 parmak sol ve yukarıda toplanmıştı.  20 ve 25 adet fişek attım ve çoğunlukla vuruşlar 30 mt'den çok büyük hedeflerde (4 mt gibi geniş hedef) saçmalar sağda pek yok. fakat sola uzantısı neredeyse o büyük hedef kağıdı bile yetmiyor. dışarı taşmalar oluyor.
Kadir MADRAN
1980 AYDIN-ÇİNE
0506 574 30 38
UÇAR AVCISI

Çevrimdışı Kadir MADRAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #66 : 16 Haziran 2014, 01:28:44 »
Beni en çok üzen olay ise: nitronun daha önceki namluların, yani değişen 3 namlunun, saçma hızını ve gücünü herkese anlattığım tavsiye ettiğim. Gerçekten tüfeğimi buldum demiştim fakat sorun vardı oda sola vuruşlardı. şimdi ise sola vuruşlar eski namlulara göre iyi ama yine olmamış ve daha önceki değişen 3 namluyla hedeflere atış yaptığımda, tetiğe bastığım anda, patlamayı duyduğum anda saçmalar çoktan hedefte oluırdu, bu özelliği için nitroyla küsmek istemiyor ısrarla avda kullanmak için tüfek fabrikaya git gel yapıyordu. Fakat  kasa ve namlu değişiminden sonra aynı fişeklerle, aynı atış alanında ve aynı mesafelerde hedeflere yaptığım atışlar malesef çok kötü. Hedefe her atışım saçmaların hedefe varış sesini dinledim. ŞAPIRRRRRTTT. Bilmem anlatabildimmi. Saçmalar çok yavaşlamış. Bugün nitroyu aldığım bayi. aynı zamanda avcı ve trap atıcısı. nitroyla atış yapacak ve karar vereceğiz. NİTRO KALIYORMU YOKSA ARTIK NİTRO SAYFASI KAPANIYOR MU. YANİ İADE Mİ EDİYORUZ. SAYGILAR. SOL ÜSTTE
Kurşun atışı yapılmış fabrikada
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2014, 06:02:35 Gönderen: Kadir MADRAN »
Kadir MADRAN
1980 AYDIN-ÇİNE
0506 574 30 38
UÇAR AVCISI

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #67 : 16 Haziran 2014, 09:24:43 »
Beni en çok üzen olay ise: nitronun daha önceki namluların, yani değişen 3 namlunun, saçma hızını ve gücünü herkese anlattığım tavsiye ettiğim. Gerçekten tüfeğimi buldum demiştim fakat sorun vardı oda sola vuruşlardı. şimdi ise sola vuruşlar eski namlulara göre iyi ama yine olmamış ve daha önceki değişen 3 namluyla hedeflere atış yaptığımda, tetiğe bastığım anda, patlamayı duyduğum anda saçmalar çoktan hedefte oluırdu, bu özelliği için nitroyla küsmek istemiyor ısrarla avda kullanmak için tüfek fabrikaya git gel yapıyordu. Fakat  kasa ve namlu değişiminden sonra aynı fişeklerle, aynı atış alanında ve aynı mesafelerde hedeflere yaptığım atışlar malesef çok kötü. Hedefe her atışım saçmaların hedefe varış sesini dinledim. ŞAPIRRRRRTTT. Bilmem anlatabildimmi. Saçmalar çok yavaşlamış. Bugün nitroyu aldığım bayi. aynı zamanda avcı ve trap atıcısı. nitroyla atış yapacak ve karar vereceğiz. NİTRO KALIYORMU YOKSA ARTIK NİTRO SAYFASI KAPANIYOR MU. YANİ İADE Mİ EDİYORUZ. SAYGILAR. SOL ÜSTTE
Kurşun atışı yapılmış fabrikada
Kurşun girişleri tırtıklı.. belli ki breneke atılmış. breneke kurşunlar hedefi tam bulmayabilir. bazen üst alt sağ sol gidebilir. saçma grupmanına gelince bariz bir anormallik yok. eğer yine sola çekme olsaydı hedefin sağ tarafında saçma olmaması gerekirdi.bazı durumlar fişekten kaynaklanır, aynı fişekle 2 kez atış yapın, 2 atışta da grupman aynı olmaz. başka bölgelere saçma toplama hususunda homojenlik değişebilir

Benim arkadaşım nitroyu fabrikaya göndermeden önce sezon boyunca kullandı güzel de av yaptı.onda da sola çekme vardı ama saçmaların merkezden sapma payı 10-15 cm kadardı. öyle ciddi bir sapma oranı yoktu yani avda tölare edilebilir bir farktı. geçenlerde en sonunda karar verip sol atma sebebiyle gönderdi. kağıda da güzelce açıklama yazarak tüfeğin yanına koydu. tüfek 10 günde geri geldi. namlu kepi tırnaklı olarak değişip kasaya giriş açısı azcık farklılaştırılmış. dün birlikte atışlar yaptık, tüfek şimdi hedefi 12 den buluyor. sizin de belirttiğiniz gibi nitronun saçmaları hedefe vuruşu gayet hızlı.kasa ve namlu değişince saçmaların hedefe gitmesi yavaşladı demişsiniz. o tamamen fişekle alakalı bir durum bence. aynı fişek te olsa biri birini tutmayabilir. aynı durumu ben de bazen süperpoze de yaşıyorum, hedefe atınca saçmaların şapırtısını ben de duyuyorum. poze saçmları yavaş mı gönderiyor sizce ? o ses yanılmasıdır kadir bey. tüfek patlar, saçmalar hedefe vurur, o vuruş şapırtısı tekrar size gelene kadar belirli bir süre geçer. yani siz şapırtıyı duyduğunuzda saçma kağıda çoktan vurmuştur bile. sesi size geç ulaşır. Mesela 100 metre uzağınızda biri tüfek attığı zaman önce çıkan alevi ya da tüfeğin adamı tepmesini görür sonra sesini duyarsınız.. siz sesi duyana kadar tüfek çoktan patlamış ve saçmalar gideceği yere gitmiş olur. ben saçmaların hedefe vuruş hızına bakmak için arkadaşıma atış yaptırıyorum, 35-40 metredeki kağıdın yan tarafında güvenli bir yerde duruyorum, 40 metre ilerideki atıcı ateş ediyor ve bakıyorum tüfeğin sesi mi yoksa saçmalar mı hedefe daha önce varıyor diye, bazı fişeklerde 2 si aynı anda geliyor bazılarında da önce saçma hedefe vurup hemen ardından tüfeğin sesi bana geliyor. bu tip fişekleri de uçarda kullanıyorum hızlı oldukları için. ben testimi amatörce böyle yapıyorum. çok ta faydasını görmüşümdür hızlı fişek seçiminde..

Bu yazdıklarımı muhalefet olarak algılamayın sakın. Uğraştığınız size kalmış sizin açınızdan zor bir durum, madem bukadar kötü bir olay yaşadınız, nitronun kötüsü size denk geldi, fabrika da istediğiniz gibi ilgilenmedi, aldığınız bayi sahibi atışını yapsın siz de kararınızı verin olmazsa satın gitsin nitroyu ozaman hiçbirşey sizden daha kıymetli değildir sizin canınız sağolsun yeter ki...
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2014, 15:49:02 Gönderen: Emrah CANDAN »

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #68 : 16 Haziran 2014, 15:36:24 »
Bu hedef kâğıdındaki saçma dağılımı kaç numaralı şokun dağılımıdır ?
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #69 : 16 Haziran 2014, 15:46:15 »
Bu hedef kâğıdındaki saçma dağılımı kaç numaralı şokun dağılımıdır ?
büyük ihtimalle full şok 32 gr 6 no test edilmiştir. öyle olması gerekir..

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #70 : 16 Haziran 2014, 16:12:20 »
büyük ihtimalle full şok 32 gr 6 no test edilmiştir. öyle olması gerekir..
Delikler çok ince sanki 8 yada 9 numara gibi
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #71 : 16 Haziran 2014, 16:25:42 »
Sizce bu linkteki fotoğrafla yukarıdakinin nekadar benzerliği var !       https://www.facebook.com/photo.php?fbid=575898309112999&set=pb.461491073887057.-2207520000.1402924658.&type=3&theater                     
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2014, 16:42:24 Gönderen: Erol ÖZTÜRK »
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #72 : 16 Haziran 2014, 18:37:40 »
Sizce bu linkteki fotoğrafla yukarıdakinin nekadar benzerliği var !       https://www.facebook.com/photo.php?fbid=575898309112999&set=pb.461491073887057.-2207520000.1402924658.&type=3&theater                     
saçma 8 veya 9 no olsa o delikler o şekilde net olmaz. bence delikler 6 no saçmayla örtüşecek şekilde gayet belirgin ve büyük. ayrıca fotoğraftaki kağıtlar benzer evet ama saçma giriş yerlerine lokal olarak baktığınızda aynı değil
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2014, 18:43:45 Gönderen: Emrah CANDAN »

Çevrimdışı Şevket ŞİMŞEK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #73 : 16 Haziran 2014, 20:07:50 »
Resimdeki hedefdeki saçma dağılımını kabaca bir saydım. Sağ tarafta yaklaşık 72 sol taraf da 91 saçma var. Hedef kağıdının arkasındaki saçmlarıda hesaba katarsak tüfek bana göre yine biraz sola çekiyor gibi geldi. Tabiki bu benim nacizane görüşüm. İnşallah Kadir beyin sorunu çözülür. Bende önümüz deki ay nitro beast almayı düşünüyorum. İnşallah bende aynı sorunu yaşamam.
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2014, 20:56:02 Gönderen: Şevket ŞİMŞEK »
Yrd.Doç.Dr.Şevket ŞİMŞEK

1981 ADANA/KOZAN

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #74 : 16 Haziran 2014, 20:10:22 »
1980-Antalya