Gönderen Konu: Yıldız Silah Yarı Otomatik Professional A71 veya A71 special  (Okunma sayısı 70258 defa)

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Yıldız Silah Yarı Otomatik Professional A71 veya A71 special
« Yanıtla #150 : 23 Eylül 2014, 18:19:20 »
muzaffer abi açıkçası sogudum yıldızdan daha hiç atış yapmadım kaç gün oldu belki silah çok güzel oldu ama bilmiyorum ..alan olursa satacam veya takas tekliflerine açığım
  • dede yadigarı huğlu kop 16 cal tek kırma
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
  • Fabarm l4s grey hunter 71 namlu
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #151 : 23 Eylül 2014, 22:56:56 »
muzaffer abi açıkçası sogudum yıldızdan daha hiç atış yapmadım kaç gün oldu belki silah çok güzel oldu ama bilmiyorum ..alan olursa satacam veya takas tekliflerine açığım
ersin kardeş sadece tüfek değil herhangi bir mal için geçerli müştriye ayıplı mal satılamaz yanlışlıkla satıldı ise ürün değiştirilir yada ayıp oranında indirim yapılır yada para iadesi yapılır hiç uğraşma birdaha başına böyle iş geldimi satıcıya ilet durumu sorunu çözmezse tüketici hakem heyetine git hem paranı geri alır istediğin marka tüfeği alırsın hemde onlara para cezası kestirirsin
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

Çevrimiçi Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #152 : 24 Eylül 2014, 16:41:03 »
ersin kardeş sadece tüfek değil herhangi bir mal için geçerli müştriye ayıplı mal satılamaz yanlışlıkla satıldı ise ürün değiştirilir yada ayıp oranında indirim yapılır yada para iadesi yapılır hiç uğraşma birdaha başına böyle iş geldimi satıcıya ilet durumu sorunu çözmezse tüketici hakem heyetine git hem paranı geri alır istediğin marka tüfeği alırsın hemde onlara para cezası kestirirsin
yavuz abim zati bir daha yıldız mı aman aman  daha namluyu denemedim eger ki yine aynı ise direk tüketici haklarına gidiyorum uğraşamam zaten bir ton kargo parası verdim ... güvenecek firma kalmadı yerlilerde
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimiçi Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #153 : 15 Ekim 2014, 14:27:51 »
lanet olsun  yıldızı aldığım güne ... hem tüfeği denemek hemde av yapmak amaçlı bugün biraz gezeyim dedim ... biraz dolandıktan sonra önümden geçen saksağana atış yaptım alt namlu ile  fişek namluya sıkıştı kaldı ... zar zor çıkardım belki fişekten deyip tekrar başka marka bir fişek koydum tekrar atış yaptım  bu sefer fişeği  zeytin dalıyla çıkardım ... sinirlendim bir başka marka fişek koydum  bu sefer fişeği çıkaramadım öylece duruyor ... ... tetik düşürücülerle iğneleri düşürünce ejektör çalışıyor ve tetik düşürücüler fırlıyordu ... ama iş fişeğe gelince patladıktan sonra sıkışıyor ... fişek yatağında arıza olabilir mi ????
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı Cüneyt ÖZDEMİR 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #154 : 15 Ekim 2014, 15:04:39 »
aynısı bende de oldu fabrikaya gitti geldi düzelmişti bence tüketici haklarına git direk kargo uğraşma artık bende yakında senin gönderdiğin gibi göndermeyi düşünüyorum yazı kısmı işini çıktı alsak olur mu acaba
  • Breda süper poze
  • Wizard otomatik
  • Deutsch drahthaar Darko
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA

Çevrimiçi Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #155 : 15 Ekim 2014, 15:37:56 »
ersin kardeş kusura bakma ama sen bu tüfek müfek işini bırak. hatta bence avcılığı bırak. sen bu bahtsızlıkla avrupa silah alsan yine üzülürsün. kurşunu atacağına bence üstüne döktürt. belki işe yarar.

ne vakittir konuyu takip ediyoruz. sorununun kesinlikle çözülmesi gerektiğini sürekli belirttik. firma sorunun çözümü için devreye girdi namlu değişti. fakat bu iş uzadıkça firmanın itibarı da sarsılıyor. adamlar sonuçta bu işten ekmek yiyor. diyebilirsin ki tüfek bir türlü düzelmedi, önce namlu, sonra ejector. iyi de kardeşim bir sürü yıldız kullanan var piyasada. hiç kimse herhangi bir sorundan dahi bahsetmezken, sen her türlü arızayı tek bir tüfekte yaşadın. eyvallah kul yapısıdır, arıza verir. firmayla irtibata geç. dallandırıp budaklandırmadan aranızda halledin. olmazsa yine yaz ama her mesajında da firmayı karalamaktan vazgeç. kendim yıldız kullandığım halde ben bile nerdeyse soğuyacam tüfeğimden. sen veryansın ettikçe millet de iyice yerden yere vurmaya başladı yıldızı. hatta kralla, torunla denk tutanlar var. pes artık. 400 tlye torunu alan akıllı, fakat yıldıza 1500 üstü veren enayi. niye çünkü bu tüfekler aynı kalite. geçin kardeşim bu safsataları. çok övülen 1500-1600 bandında satılan tüfekleri de görüyoruz. namluyu kırmak için kas yaptıranı mı ararsın, kronik çift patlatması, ejector arızası olanı mı ararsın, yağışlı havada bir gün avlandıktan sonra küf kusanı mı ararsın. vs. yapmayın etmeyin, kimsenin ekmeğiyle oynamayın.
ne türlü sorunun varsa fabrikayla irtibata geç, yardımcı olmazlarsa gel buraya yaz. en küçük sorunda dünya başına yıkılmış misali dert yanıyorsun. millet seni görüp firmaya tövbe ediyor.
yıldız babamın fabrikası değil. yıldızdan sadece Halil Karayı tanırım. o da müşteri, satıcı ilişkisinden öteye değil. ama memleketimin tüfeğidir, milli servettir. burdurun yerel sermayesine katkı yapan yegane firmalardandır. boş yere itibar kaybetmesini istemem.
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #156 : 15 Ekim 2014, 16:44:39 »
ersin kardeş kusura bakma ama sen bu tüfek müfek işini bırak. hatta bence avcılığı bırak. sen bu bahtsızlıkla avrupa silah alsan yine üzülürsün. kurşunu atacağına bence üstüne döktürt. belki işe yarar.

ne vakittir konuyu takip ediyoruz. sorununun kesinlikle çözülmesi gerektiğini sürekli belirttik. firma sorunun çözümü için devreye girdi namlu değişti. fakat bu iş uzadıkça firmanın itibarı da sarsılıyor. adamlar sonuçta bu işten ekmek yiyor. diyebilirsin ki tüfek bir türlü düzelmedi, önce namlu, sonra ejector. iyi de kardeşim bir sürü yıldız kullanan var piyasada. hiç kimse herhangi bir sorundan dahi bahsetmezken, sen her türlü arızayı tek bir tüfekte yaşadın. eyvallah kul yapısıdır, arıza verir. firmayla irtibata geç. dallandırıp budaklandırmadan aranızda halledin. olmazsa yine yaz ama her mesajında da firmayı karalamaktan vazgeç. kendim yıldız kullandığım halde ben bile nerdeyse soğuyacam tüfeğimden. sen veryansın ettikçe millet de iyice yerden yere vurmaya başladı yıldızı. hatta kralla, torunla denk tutanlar var. pes artık. 400 tlye torunu alan akıllı, fakat yıldıza 1500 üstü veren enayi. niye çünkü bu tüfekler aynı kalite. geçin kardeşim bu safsataları. çok övülen 1500-1600 bandında satılan tüfekleri de görüyoruz. namluyu kırmak için kas yaptıranı mı ararsın, kronik çift patlatması, ejector arızası olanı mı ararsın, yağışlı havada bir gün avlandıktan sonra küf kusanı mı ararsın. vs. yapmayın etmeyin, kimsenin ekmeğiyle oynamayın.
ne türlü sorunun varsa fabrikayla irtibata geç, yardımcı olmazlarsa gel buraya yaz. en küçük sorunda dünya başına yıkılmış misali dert yanıyorsun. millet seni görüp firmaya tövbe ediyor.
yıldız babamın fabrikası değil. yıldızdan sadece Halil Karayı tanırım. o da müşteri, satıcı ilişkisinden öteye değil. ama memleketimin tüfeğidir, milli servettir. burdurun yerel sermayesine katkı yapan yegane firmalardandır. boş yere itibar kaybetmesini istemem.
Doğru söylüyorsunuzda ama firma yetkilisi kimse çıkıp tamam yaptık bir hata değişelim demez mi bunca yazıdan sonra onca yazı yazıldı çizildi yıldız firmasından biri çıkıp açıklama yapma zahmetine girmedi fabrikanın saihibi ben olsam şahsen iki kuruşluk namlu için firmam hakkında ileri geri konuşulmasına izin vermezdim gerekeni yapardım ki konu hakkında yazılıp çizilmezdi bilmiyorum ben böyle düşünüyorum şahsen
  • Breda süper poze
  • Wizard otomatik
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA

Çevrimdışı Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #157 : 15 Ekim 2014, 17:40:03 »
Bence Yildiz Ersin kardesimizin sezonunu kotu gecsin cani sıkılsin diye iyice isin tadini kacirdi kardesim parani geri al ugrasma guzel temiz bi s55-s56 al bosver yerliyi.
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Kadir TANYILDIZI

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #158 : 15 Ekim 2014, 17:50:25 »
Ersin abi yıldızı koy bi kenara dursun,
şayet bütçen varsa al bi ithal tüfek takıl kafana göre
Her zaman söylüyoruz yerli tüfek şans işi.
1993 ERZİNCAN

Çevrimiçi Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #159 : 15 Ekim 2014, 20:30:10 »

tamam da ahmet abi bu arızalar benm başıma geldi diye ben mi şuçluyum adam gibi yapsınlar işlerini  resmen fişek sıkışıp kalıyo namluda  zeytin dalıyla çıkardım   av günüm zehir oldu  kusura bakma abim ama firma itibarını düşünüyorsa adam gibi tüfek yapıp arkasında dursunlar ... burada çok tüfek alacak arkadaşlar var amaçları iyi bir tüfek alıp sorunsuz başları ağrımadan kullanmak .. benim dilim yandı başkalarının da yanmasın diye paylaşım yapıyorum  artık torun ve kraldan bende bi fark görmüyorum fiyatı dışında ... ben parası olan birisi değilim at tüfeği yenisini al diyecek öğrenciyim ve az bir para da değil verdiğim para zaten 5 kez kargoya gittim her defasında 25 gönderme 7 de geri alma parasından 100 150 para verdim .. firma da halil kara  bir küfür etmediği kaldı hepsinin yalanları burda ortaya çıktı ama ne hikmetse yine ben suçlu oldum .... birazda benim gözümden olaya bakıp sizin başınıza aynı olay gelse siz ne   yapardınız onu söyleyin ... diyeceksiniz ki firmayla aramda hallederdim ... ben o yola da başvurdum ama halil kara ve edem kuzunun konuşmalarını duysanız ki zaten diger yorumlarda yazdım bana hakverirdiniz ..
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2014, 20:44:30 Gönderen: Ersin MUTLU »
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimiçi Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #160 : 15 Ekim 2014, 20:36:14 »
Bence Yildiz Ersin kardesimizin sezonunu kotu gecsin cani sıkılsin diye iyice isin tadini kacirdi kardesim parani geri al ugrasma guzel temiz bi s55-s56 al bosver yerliyi.
ah gökhan kardeşim benm de gözüm var o s55 s56 ama param yok bugun son olarak firmaya dedim bana iade faturası kesin ben ruhsattan düşüreyim tüfeği paramı geri verin dedim  eger ki yine aynı olursa bu sefer direk tüketici haklarına gidecem .. aslında bir ay önce  gidecektim ama serkan çimen abim bi gönder bir sans daha ver  firmaya dedi bende gönderdim ..... keske direk tüketici haklarına gitseydim
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimiçi Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #161 : 15 Ekim 2014, 20:37:29 »
Ersin abi yıldızı koy bi kenara dursun,
şayet bütçen varsa al bi ithal tüfek takıl kafana göre
Her zaman söylüyoruz yerli tüfek şans işi.
kardeşim malesef bütçem yok zaten zar zor biriktirmiştim yıldızın parasını ...
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimiçi Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #162 : 15 Ekim 2014, 20:48:21 »
Doğru söylüyorsunuzda ama firma yetkilisi kimse çıkıp tamam yaptık bir hata değişelim demez mi bunca yazıdan sonra onca yazı yazıldı çizildi yıldız firmasından biri çıkıp açıklama yapma zahmetine girmedi fabrikanın saihibi ben olsam şahsen iki kuruşluk namlu için firmam hakkında ileri geri konuşulmasına izin vermezdim gerekeni yapardım ki konu hakkında yazılıp çizilmezdi bilmiyorum ben böyle düşünüyorum şahsen
aynen cüneyt abi bende firmanın çıkıp  bir çıklama yapmadığına bi özür dilemediğine kızıyorum ..üstüne üstlük veli tokcan bey aracılığıyla yalan sölüyorlar ... yıldız mı bir daha yakınından geçmem .. burdanda söylüyorum yıldıza toz kondurmayanlara istiyorlarsa tüfeğimi makul bir fiyata satacam 
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı Muzaffer KUZU

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #163 : 15 Ekim 2014, 21:20:45 »
Ersin Kardeşim; Sana son defa yazıyorum.Kardeşim ayıplı mal aynı hatadan dört defa şikayet söz konusu olduğunda ve şikayet konusu giderilmediğinde alıcının o malı yenisi ile değiştirilmesini isteme hakkı var,sen bunu kullanmayıp işi dolambaçlı yollara sokuyorsun.Bana senin bu sıkıntılardan zevk aldığın hissi vermeye başladı.Ben sıfır aldığım malın tamir görmüş olanını neden alayım.Ben geçen yıl 47 namlu silah aldım.Sitedeki arkadaşların yüksek sesli olur demesinden etkilenerek eski bir çifte ile takas ettim. Çünkü içime sinmedi.Yenisi ile değiştir yada paranı al....................
  • Huğlu Süperpoze 12 Skeet Özel yapım 71 namlu
  • Huğlu Çifte 12 Çukurbant 71 namlu 1-2 şok
  • Marocchı 12 Süper Poze 71 namlu 2-4 şok
  • Üzümlü Çifte 12 jetli yüksek bant 71 namlu 1-3 şok
İZMİR 1957   0Rh+     05344463032
Branş Kodu:2036

Çevrimiçi Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #164 : 15 Ekim 2014, 21:25:48 »
tamam da ahmet abi bu arızalar benm başıma geldi diye ben mi şuçluyum adam gibi yapsınlar işlerini  resmen fişek sıkışıp kalıyo namluda  zeytin dalıyla çıkardım   av günüm zehir oldu  kusura bakma abim ama firma itibarını düşünüyorsa adam gibi tüfek yapıp arkasında dursunlar ... burada çok tüfek alacak arkadaşlar var amaçları iyi bir tüfek alıp sorunsuz başları ağrımadan kullanmak .. benim dilim yandı başkalarının da yanmasın diye paylaşım yapıyorum  artık torun ve kraldan bende bi fark görmüyorum fiyatı dışında ... ben parası olan birisi değilim at tüfeği yenisini al diyecek öğrenciyim ve az bir para da değil verdiğim para zaten 5 kez kargoya gittim her defasında 25 gönderme 7 de geri alma parasından 100 150 para verdim .. firma da halil kara  bir küfür etmediği kaldı hepsinin yalanları burda ortaya çıktı ama ne hikmetse yine ben suçlu oldum .... birazda benim gözümden olaya bakıp sizin başınıza aynı olay gelse siz ne   yapardınız onu söyleyin ... diyeceksiniz ki firmayla aramda hallederdim ... ben o yola da başvurdum ama halil kara ve edem kuzunun konuşmalarını duysanız ki zaten diger yorumlarda yazdım bana hakverirdiniz ..

güzel kardeşim, yıldız kasti olarak senin başına bir tüfekle bu kadar sıkıntı açmak istese inan ki açamaz. ayrıca bu tüfek çok düzgün bir şekilde de gelse sen bir kere huylanmışsın, artık keyif alamazsın. bence sat, başka beğendiğin, güvendiğin bir tüfek al. ama benden sana tavsiye, tercihini yıldızla denk gördüğün tüfeklerden yana kullanma. eğer yıldızda bu kadar sorun yaşadıysan, o markalardan hiç verim alamazsın. şuan askerlik durumum olmasa ve yeterli maddi gücüm olsa senin tüfeğini ben alırdım. isterse yüz tane daha arızası çıksın. fabrikası 5km uzağımda.
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı Serkan ÇİMEN

• Müdavim Üyemiz
  • Bazıları sürat sever....
    • izmirchoketube
« Yanıtla #165 : 15 Ekim 2014, 21:46:51 »
Para toplayıp Ersin'e bir tüfek alalım. Bir yüzlük benden çalışır.
Sarsılmaz SAR-9 9x19
Sarsılmaz K2-45 45 Acp
Ata Turqua 308 win
Browning A500
Breton Çakır

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #166 : 15 Ekim 2014, 23:30:12 »
bence sat, başka beğendiğin, güvendiğin bir tüfek al. ama benden sana tavsiye, tercihini yıldızla denk gördüğün tüfeklerden yana kullanma. eğer yıldızda bu kadar sorun yaşadıysan, o markalardan hiç verim alamazsın.

sayın ahmet arıkan....

yıldız marka tüfekle... muadili gördügünüz diger yerli markalardan kaçtanesi ile işkence testi,pattern,penetrasyon testi yaptınız ve yıldız tüfek bunların hangilerine  fark attı.... biraz bahsedermisiniz....  eksik bildiğim birşeyler varsa düzeltmek isterim
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

Çevrimiçi Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #167 : 16 Ekim 2014, 00:39:21 »
sayın ahmet arıkan....

yıldız marka tüfekle... muadili gördügünüz diger yerli markalardan kaçtanesi ile işkence testi,pattern,penetrasyon testi yaptınız ve yıldız tüfek bunların hangilerine  fark attı.... biraz bahsedermisiniz....  eksik bildiğim birşeyler varsa düzeltmek isterim

tabi ki bahsederim Hüseyin bey. niye bahsetmeyeyim.
torun pozeyi ve yarı otoyu 2009 yılında bizzat alıp kullandım. otomatiğin 24 gramı çalıştırmama hariç hiç bir sorunu yoktu.(düzensiz grupman ve delicilikteki yetersizliğini saymazsak). poze ise daha düzgün grupman yapıyordu ama ejector ve çift patlatma sorunu vardı. kralı almadım, daha doğrusu almama gerek kalmadı. avcı grubumuzda kullananlar özellikle alüminyum kasalı pozelerinde çift patlatma sorunundan şikayetçiydi.
yıldızın ise spz me poze ve a3tme çiftesini kullandım(çifteyi halen kullanmaktayım) pozenin grupmanı deliciliği ve mekanik çalışması çok çok iyiydi, ne yazık ki bir kaza sonucu kaybettim. çiftemin ise ilk aldığımda delicilik sorunu vardı. iç çapını genişlettirip sorunu hallettik. şuan memnuniyetle kullanmaktayım. yıldızlar pattern ve penetrasyon olarak torunlardan çok çok daha iyiydi.
aslında marka isimleri vermek ne kadar doğru oldu ve olacak bilemedim ama madem karşılaştırma sordunuz, elimden geldiğince yardımcı olayım. yukarıda ima ettiğim tüfeklerin arasında olmasalar da bahsi geçmişken açıklamak isterim. üzümlü 16 cal poze, çifsan 16 cal poze, vursan 92a, ata neo, sarsılmaz sw700 yarı oto ile de kara düzen dahi olsa teneke üzerinde karşılaştırma fırsatımız oldu. 16 cal pozelerle grupmanda kafa kafaya giden çiftem, sarsılmaz ve ataya fark atarken, vursanı grupman olarak geçse dahi, delicilikte bir adım geri de kaldı. özellikle sarsılmaz sw700den aynı fişek ve ölçülendirilmeyen şok ölçüsüyle, grupmanı ikiye katladığını söyleyebilirim. ava gittiğimiz arkadaş ve abilerimizin kullandığı daha farklı tüfeklerle de kıyaslamak isterdim ama  her zaman tüfek bulunsa da teneke bulunmuyor. fırsat buldukça denemeye çalışırım.
işkence testi vs. yapmadım, zira tüfeklerime gözüm kadar iyi bakarım. kılcal çizik dahi olsa canım sıkılır. ayrıca komando değil, avcıyız.
son olarak neyi eksik veya yanlış bildiğinizi, düşündüğünüzü söylerseniz, belki yardımcı olabilirim.
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı Halil KARA

• *
« Yanıtla #168 : 16 Ekim 2014, 09:42:33 »
Merhaba sevgili forum üyeleri.
Bazı arkadaşlar bizim burdan özür dilememizi, hatalı olduklarını kabul etmeleri, neden açıklama yapmıyorlar gibi bizim hakkımızda cümleler kurmuşlar. Bu konu hakkında daha önce birkaç defa detaylı bir açıklama yaptım, sürekli aynı şeyleri yazmaktan da sıkıldım, bana cevap veren herkese de ayrı ayrı cevap yazmam mümkün değil.  Ersin Bey'in tüfeğindeki memnuniyetsizliği duyduğum ilk günden beri kendisine söylediğimiz şey; "ürünü tarafımıza göndermesi ve memnuniyetsizliğin giderilmesi konusunda bize düşen yapılacak ne varsa yapacağımızı söyledik"  Buna rağmen ürün tarafımıza gönderilmeyip, bu kanaldan firmamızı ve şahsımı kötüleyici mesajlar atılıp hatta işi daha da ileri taşıyıp şahsıma ve firmama hakaret edildi.

Yapılan hakaretlerden dolayı Ersin Bey hakkında yargıda olan dosyalarımız bulunmaktadır.

Ersin Bey' e; Ürünü tarafımıza gönderin, problemi halledelim dediğimiz için mi özür dileyeceğiz?
Bizim için birkaç tane ürünün önemi yok, değişmesi gereken ne varsa değişecektir dediğimiz için mi özür dilememiz gerekiyor?
Ürünü tarafımıza ulaştığında, namluda hiç bir delicilik yada grupman bozukluğu olmadığı halde sadece Ersin Bey'in gönlü olsun diye namlu değiştirdiğimiz için mi özür dilememiz gerekiyor?
Memnuniyetsizliği gidermek adına elimden geleni yapmaya çalışıp bir de üstüne hakaret duyduğum için mi özür dilemem gerekiyor?
Namluya tekrar krom atarak çözdüğümüz namlunun ucundaki küçücük bir çiziği (ki nerden kaynaklandığı bilinmiyor, müşteri hatası da olabilir), Ersin bey'in sanki dünyalar başına yıkılmış gibi anlatıp, ürünü ve firmamızı karaladığı için mi özür dilememiz gerekiyor?

Ersin Bey’in tüfeği elimize ulaştığında, ürünle ilgili;
36 metreden 1 numara şokla 32gr 7 numara RC av fişeği ile yapılan grupman testi. (hedef kağıdı son daire: 88 cm çapında, bir içindeki 76 cm çapında)

Yaklaşık 38 metreden 1 numara şokla 32 gr 5 numara RC av fişeği ile atış yapılan (yanılmıyorsam 5 litrelik) teneke.

Elimizden gelen her şeyi yapmamıza rağmen burdaki amacın üzüm yemekten çok bağcıyı dövmek olduğunu düşünüyorum. Anladığım kadarı ile her geçen gün Ersin Bey’ in tüfeği “sözde” arıza yapmaya devam edecek.

Tüfeği geri iade almakla ilgili prosedürleri muhasebe departmanına ilettim. Ürün elimize ulaşınca bu prosedürleri uygulayıp ürünün iadesi için işlemleri başlatacağım. Sanırım şu saatten sonra yapılacak tek şey bu olsa gerek.

Saygılarımla…
Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.
www.yildizsilahpazarlama.com

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #169 : 16 Ekim 2014, 10:03:49 »
tabi ki bahsederim Hüseyin bey. niye bahsetmeyeyim.
torun pozeyi ve yarı otoyu 2009 yılında bizzat alıp kullandım. otomatiğin 24 gramı çalıştırmama hariç hiç bir sorunu yoktu.(düzensiz grupman ve delicilikteki yetersizliğini saymazsak). poze ise daha düzgün grupman yapıyordu ama ejector ve çift patlatma sorunu vardı. kralı almadım, daha doğrusu almama gerek kalmadı. avcı grubumuzda kullananlar özellikle alüminyum kasalı pozelerinde çift patlatma sorunundan şikayetçiydi.
yıldızın ise spz me poze ve a3tme çiftesini kullandım(çifteyi halen kullanmaktayım) pozenin grupmanı deliciliği ve mekanik çalışması çok çok iyiydi, ne yazık ki bir kaza sonucu kaybettim. çiftemin ise ilk aldığımda delicilik sorunu vardı. iç çapını genişlettirip sorunu hallettik. şuan memnuniyetle kullanmaktayım. yıldızlar pattern ve penetrasyon olarak torunlardan çok çok daha iyiydi.
aslında marka isimleri vermek ne kadar doğru oldu ve olacak bilemedim ama madem karşılaştırma sordunuz, elimden geldiğince yardımcı olayım. yukarıda ima ettiğim tüfeklerin arasında olmasalar da bahsi geçmişken açıklamak isterim. üzümlü 16 cal poze, çifsan 16 cal poze, vursan 92a, ata neo, sarsılmaz sw700 yarı oto ile de kara düzen dahi olsa teneke üzerinde karşılaştırma fırsatımız oldu. 16 cal pozelerle grupmanda kafa kafaya giden çiftem, sarsılmaz ve ataya fark atarken, vursanı grupman olarak geçse dahi, delicilikte bir adım geri de kaldı. özellikle sarsılmaz sw700den aynı fişek ve ölçülendirilmeyen şok ölçüsüyle, grupmanı ikiye katladığını söyleyebilirim. ava gittiğimiz arkadaş ve abilerimizin kullandığı daha farklı tüfeklerle de kıyaslamak isterdim ama  her zaman tüfek bulunsa da teneke bulunmuyor. fırsat buldukça denemeye çalışırım.
işkence testi vs. yapmadım, zira tüfeklerime gözüm kadar iyi bakarım. kılcal çizik dahi olsa canım sıkılır. ayrıca komando değil, avcıyız.
son olarak neyi eksik veya yanlış bildiğinizi, düşündüğünüzü söylerseniz, belki yardımcı olabilirim.

ahmet bey tecrübelerinizden paylaşımlar için teşekkürler......

bir avcı ve silah sever biri olarak herşeyi ve her tabanca ve tüfek hakkında bilgisi olan birisi degilim.... ve herkeste bu bilgileri  dört dörtlük bilemez.....  ancak kendi kullandıgım ve arkadaşlarım arasında kullanılan tüfekleri yerli ve avrupa 15-16 degişik marka,,,,,, aynı namlu uzunlugu,aynı fişek, ve aynı şok la pattern ve penetrasyon olarak..... el dolusu düşük gramaj barutu ile 48,55,57gr agırlıkta agır magnum fişeklerle test ettigimiz.... 6 adet tüfegi kullanılmaz hale getirdiğimiz oldu....

size sorma sebebim ise sizin kullandıgınız tüfekler arasında benim kullandıklarımdan varsa,,,, ikimizin test sonuçları arsındaki fark nedir diye sordum.... hakkınızı helal edin

OSMANİYE / 1980

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #170 : 16 Ekim 2014, 10:22:45 »
sayın halil kara

yıldız tüfekleri A71 pattern testinde bu tüfegi ençok savunanlardandım.... hatta sizi arayıp A56 TÜFEGİ 7+1 YAPARMISINIZ DİYE VE FORMDADA YAZMIŞTIM. olmaz demiştiniz.
yalnız ersin mutlu arkadaşın yazdıklarından sonra epeyce sogudum....  ve konu yılan hikayesine döndü...  kendi adıma kararsız kalıyorum,,,, ÜRETİCİMİ HAKLI.....  TÜKETİCİMİ MAGDUR EDİLİYOR.....

kim olursa olsun,,, haksız yere magdur edeni en sivri dille hep beraber eleştirilmeli, yuhalanmalı.... bu benisemde,,, halil kara ise ,,, ersin mutlu ise ...vs ....vs
OSMANİYE / 1980

Çevrimdışı Halil KARA

• *
« Yanıtla #171 : 16 Ekim 2014, 10:50:06 »
sayın halil kara

yıldız tüfekleri A71 pattern testinde bu tüfegi ençok savunanlardandım.... hatta sizi arayıp A56 TÜFEGİ 7+1 YAPARMISINIZ DİYE VE FORMDADA YAZMIŞTIM. olmaz demiştiniz.
yalnız ersin mutlu arkadaşın yazdıklarından sonra epeyce sogudum....  ve konu yılan hikayesine döndü...  kendi adıma kararsız kalıyorum,,,, ÜRETİCİMİ HAKLI.....  TÜKETİCİMİ MAGDUR EDİLİYOR.....

kim olursa olsun,,, haksız yere magdur edeni en sivri dille hep beraber eleştirilmeli, yuhalanmalı.... bu benisemde,,, halil kara ise ,,, ersin mutlu ise ...vs ....vs

Hüseyin bey merhaba.

Firmamıza gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Malesef yarı otomatik ürünlerimizde son yıllarda 7+1 uygulamamız bulunmuyor. Fabrika bu modeli üretmediği için size yardımcı olamadık.

Ersin bey konusunda ise haklı yada haksız aramıyorum. Bizim de hatalarımız olmuş olabilir, fakat biz hatamız varsa çözmeye çalıştık.

Düşünün, diyelim ki herhangi bir ürün alıyorsunuz problem yaşıyorsunuz. Probleminizi ürünü aldığınız yerde çözüm aramayıp, başka kanallardan ürünü yerin dibine sokup 3. şahısları olumsuz etkileyecek yorumlar yapıyorsunuz. Ürünü satan kişi bu olumsuz yazıları okuyup ürünü alan kişiyi arıyor ve muhatabın kendileri olduğunu söylüyor. Ürünün tarafına ulaştırılarak yaşanan problemleri çözeceğini söylüyor fakat müşteri buna rağmen ürünü göndermeyip olumsuz hatta hakaret edici yorumlara devam ediyor.

Biz hiç bir zaman mükemmel olduğumuzu iddia etmedik ki Ersin Bey'in tüfeğinde yaşadığı küçücük bir namlu ucundaki çiziktir. Namlu ucundaki çizik paketleme yapılırken olmuş olabilir, gözden kaçmış olabilir yada müşteri farkında olmadan çizmiş olabilir. Bir çok firma namlu ucunu eğe ile törpüleyip oradaki küçük hataları giderme yolundadır fakat biz bu şekilde yapmıyoruz ve o bölgenin de müşteriye kromlu gitmesini sağlıyoruz. Konu burdan başlayıp, namlu grupmanına, deliciliğine, ejektör hatasına vs. vs. bir sürü noktaya geldi. Ürün bize ulaştığında ise namlu ucundaki çizik dışında herhangi bir hata yada kusur görmedik ve tekrar krom yaparak sorunu düzelttik. Tekrar ürün bize ulaştığında namlu ile ilgili bir sorun olmamasına rağmen Ersin Bey'in gönlü olsun diye namlusunu değiştirdik. Eğer bu ürünle performanslı atışlar yapamıyorsa ürünün dipçiği kendisine uymuyordur. dipçik uymadığı için kendinin hedef aldığını zannettiği yer ile namlunun baktığı yer farklıdır. Bu konuda zaten Ersin Bey' de dipçikle ilgili avans ölçülerinin kendisine uyması için daha yatık olmasını da firmamıza belirtmiştir. Yeni bir dipçik fiyat olarak kendisine pahalı geldiğinden dolayı vazgeçmiştir. Yukarda diğer konular hakkında yazılı ve görsel bilgi verdim.

Kaldı ki ürünümüzde problem de çıkmış olsa biz firma olarak burdayız. Bugüne kadar müşterilerimizin ürün hakkındaki şikayetlerini elimizden geldiğince hızlı şekilde çözmeye çalıştık ve yine aynı şekilde fabrika sahibi başta olmak üzere teknik servis sorumlusu tüm arkadaşlarımız hassasiyetle müşterimizi memnun etmeye çalışıyoruz. Bir hatamız olduysa bunu gidermeye çalışıyoruz.
Ersin Bey'in ürünü içine sinmedi, kullanmak istemedi ve her gün ürününde kendince arıza yaşadığını ifade ediyor.
Şu saatten sonra artık bizim de yapacağımız çok bir şey kalmadı. Ürünü tekrar tarafımıza ulaştığında iade almak için gereken işlemler başlayacak ve prosedürler neyi gerektiriyorsa tamamlandıktan sonra Ersin Beyin bize ödemiş olduğu ücret kendisine geri iade edilecek.

Saygılarımla...
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2014, 10:57:26 Gönderen: Halil KARA »
Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.
www.yildizsilahpazarlama.com

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #172 : 16 Ekim 2014, 11:53:54 »
çözum ne kadar basitmiş dimi halil bey.
en başta yapılması gereken en son yapılıyor.
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55
evdekı huzur zengınlık budur.

1985-SAKARYA

Çevrimiçi Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #173 : 16 Ekim 2014, 12:32:45 »
Ersin kardeşin, şişe kırmama örneği olarak yolladığı videolarda yapılan atışlar şişeyi bulmamış ki kırsın. yaptıkları tüm atışlar sol alt vurmuş.
dikkatli izlenirse atış yapıldığında kalkan tozdan bariz belli oluyor. atışı yapan kişi sanırım solak. tüfeğin de sağ avanslı olduğunu düşünürsek belki böyle bir sorun ortaya çıkmış olabilir. veya dipçik uyumsuzluğundan kaynaklanabilir.

• Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #174 : 16 Ekim 2014, 16:40:18 »
En başta yapılması gerekeni şimdi yaptınız tebrikler. Halil bey, aide hakkından söz ettiniz bende bu haktan faydalanmak isterim ne yapmam gerekiyor ?
  • Breda süper poze
  • Wizard otomatik
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA