Gönderen Konu: AKKAR - ALTAY 5+1 AHŞAP Y.O AV TÜFEĞİ İÇİN GÖRÜŞLERİNİZ  (Okunma sayısı 15599 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Selam avcı dostlar akkar altay av y. otomatik av tüfeği sizce nasıl kullannan arkadaşlar varmı 5+1 fişek kapasitesi ve tüfekle beraber gönderilen şarjör uzatma kiti ile bu tüfeğin kapasitesi 8+1 oluyor yani hem 5+1 hemde 8+1 olarak kullanıla biliyor bu tüfek  800 lira civarı olan bu tüfek oldukça hoşuma gitti bü tefiğin avantajları ve dez avantaşları ne olabilir ele ve omuza iyi oturuyormu namlu ve şaçma yakma kalitesi nasıldır tek kursunda iyi randıman verirmi yada en önemlisi tutukluk yada  başka bir arıza vereblirmi kullannan arkadaşlar varsa görüşlerini bilmek isterim rastgele
1985
BURSA

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
  • Böyle Bir Kara Sevda...
Söylediğin herşeyde randumanı iyidir + servisi 10 numaraymış ben 2006 dan beri kullanıyorum arıza yapmadı hiç. kabze üstü düşüklüğü 5,5- dipçik 7 cm diye hatırlıyorum benimkinin (plastik dipcik). Benim tüfeğim benim için en ideal ölçülerde, lakin senin için ölçüleri farklı olabilir bunada sen yada sen tüfeği omuzladığında sana uygun olup olmadığını anlayacak biri olmalı yanında. Bayideki tüfek saa uygun değilse   bayin sana uygun ölçülerde tüfek sipariş edebilir belki
« Son Düzenleme: 22 Ekim 2013, 20:36:21 Gönderen: Mahmut ÇETİN »
1981 Burdur
EY RABBIM
IMAN ILE ÖZÜMÜZÜ, HAYAT ILE YÜZÜMÜZÜ 
EDEP ILE SÖZÜMÜZÜ, KUR'AN ILE ÖMRÜMÜZÜ HAYIRLI EYLE

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
keşke bizim buradaki av bayilerinde olsaydı elbette denerdim maalesef buralarda akkar yok büyük bir ihtimallede sy Mahmutoğlu av bayiiden alacağız
1985
BURSA

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Burada Akkar kullanan epey arkadaş var ve evvelce bu konuda düşüncelerini yazmışlardı. Size onlarınkine ilave olarak, Remington şok tüplerinin yüzde yüz uyumlu olduğu bilgisini vereyim. Biraz pahalı olsa da, Rem şok takabilirsiniz ve bence gerçekten başarılı şoklara sahiptir. Buna inanın, o şokların kötüsü ava da silaha da lanet ettirir ama iyisi de keyif verir. Mamafih Akkar 1/4 şokunu Rem tüfeğime taktığımda beğenmiştim.

Akkar silahım olmadı ama yanak düşüklüğü 5,5 cm yoktur derim. Dipçik düşülüğü belki o kadardır.

Aklıma geldi, bu markanın R222 modelini bayide biraz incelmiştim. Beğenmiştim de.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
yorumlar için teşekkürler duyduğum  ve baktığım kadarrıyla akkar  tüfekleri için yorumlar oldukça iyi 6no ya kadar şoklar yaptırıyormuş merak ettiğim bu tüfeği 71 cm seritli namlusu ile almak isityorum bir kaç ay sonrada domuz avı için 61 cm sulug namlu yaptırmak daha doğrusu seritli namlu ile tek kursun atışına pek sıcak bakmıyorum 71 cm seritli namlu kurşunu illaki biraz yavaşlatacaktır akkarın kendi sitesinde bu tüfeğin sulug namlulu olanını göremedim tüfeği aldıktan bir kaç ay sonra istesek fabrikası bu silaha sulug namlu yaparmı merek ediyorum rastgele
1985
BURSA

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
      Caner kardeşim bende sentetik dipçikli 61 namlusu var.Çalışması, saçma grupmanı ve av randımanı çok güzel.Ancak namlu boyası iyi değil, bendeki teflon boya ve paslanmaya çok meyilli.Bunun haricinde gayet memnunum.61 namluyu alıp kullanmanı tavsiye ederim.Zira 71 namluyu hiç aratmıyor.Özellikle 3 nolu şok çok güzel grupman yapıyor.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Uğur ŞENLİK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Mehmet bey aldım 61 namlu akkarı tüfek ruhsatı daha çıkmadığı için deneyemedim bakalım görücez.
bu arada volkan bey bu remington şoklar uzatma şoklarmı.
  • Akkar 512 çifte
  • Akkar Altay
  • Armsan 620
Uğur ŞENLİK
1969 zonguldak

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
bilgiler içn teşekkür ederim ben daha doğrusu bu tüfek için combo set düşünüyorum  gazlı sistem tüfeklerde 71 seritli namlunun daha iyi gurupman yapacağı kanısındayım yarı otomatiklerde poze ve çiftelere kıyasla biraz gaz ve basınç kaybı yaşandığı malum remigton şoklara gelince söylemeye gerek yok dünya markası kaliteli şoklar yapıyorlar birde pozemi sattım ararmıyım bilmiyorum şuan akkar altay ve kral eskort magnum arasında kaldım bir türlü karar veremiyorum ustalarım rastgele
1985
BURSA

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
bu arada volkan bey bu remington şoklar uzatma şoklarmı.
Hayır gömülü, normal şok. Sahibi olan gücenmesin ama Rem şoklar Beretta fabrikasyon şoklar gibi yarı uyduruk değildir. Tüm Beretta şoklar demek istemiyorum tabi ama Rem ortamalama olarak daha yüksek standartta bence.

İlaveten, daha uzun namlunun daha az hız oluşturması ihitmali neredeyse sıfırdır. Az da olsa, daha uzun namlu hız artışı yapar, azaltmaz. Demiyorum ki iyidir, gereklidir; biraz daha hızlı olur. Ve de, gazlılarda hız kaybı da genel geçer bir kural değil. Bazı namlular bazı saçma veya kurşunu daha hızlı ya da yavaş çıkarabilir ama bu gaz kaybı olması olmaması ile açıklanmaz. Bu savunulanın aksi de çok yaygın. Ama uzunluk önermek için yazmadım; bu bilgilere göre düşünün dedim.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Doğan İLGÜN

• Müdavim Üyemiz
bende altay L modeli var.bugüne kadar hiçbir aksilikle karşılaşmadım.istersen atış yapabilirsin ve tüfeği inceleyebilirsin kardeş.aklında kalmamış olur böylece.
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2013, 00:33:22 Gönderen: Doğan İLGÜN »
Doğan İLGÜN
1978 BURSA

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
Caner bey öncelikle solaksanız Akkarın sol modelleride var.müşteri hizmetleri çok çok iyidir,hemen hemen tüfekler ömür boyu kadar garantilidir..Akkar satıştan Şevket bey veya İrfan beyle temasa geçiniz..selamlar
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
tekrardan selamlar beni bu tüfek konusunda  aydınlattığınız için hepinize teşekkür ederim Ahmet bey kullanmış olduğum kral süper pozem 71 namluydu dipçik ve tetik arası mesafede 37 cm idi ve tüfeğim elime ve omuzuma çok iyi oturuyordu nişan hattım çok acık rahat nişan alıyordum  otomatik tüfekle kıyasla  71 namlu süper pozemin boyu otomatik av tüfeklerinin gövdesi biraz daha uzun  olduğu için 61 namlu bir otomatik tüfeğin boyuna denk geliyor yanlış hesaplamadıysam akkar tüfeğinin almak istememin sebebebi kral süper pozemle  domuz avında uygun şok ve kursun kullanmma rağmen ciddi açıklıkla sapma yapması ve çıktığım ördek avlarında ihtiyaç duyulan magnum fişekleri atamaman maalesef bulunduğum ilçede akkar tüfekleri yok hep üzümlüye dönük önümüzdeki cumartesi günü bursa ya gidip akkar altay tüfeğini omuzuma alıp yakından incelemek istiyorum o zaman bana uygun olduğunu hissedersem alıcam tabi en önemli konu garanti ve müşteri memnunniyeti akkar için çok iyi seyler duyuyorum önemli olanda bu rastgele
1985
BURSA

Çevrimdışı Samet YILMAZ

• *
Caner bey bende kullanıcısı olarak sıze yardımcı olmak ısterım.. ben 3 modelını de kullandım pompalısı, akkar Altay oto. ve suan pozesını kullanmaktayımm. oto. cok yakın arkadasıma sattım halen kullanıyor..otomatıklerde tetık çekme mesafesı 35.5 tir ama uzatma pedi mevcuttr, bu arada slug namlularını ben cok begenıyorum kursun atısları harıka dıyebılırım.ben slug pompalısını kullandım namlu uzunlugu sıtesınde yazmıyor haklısınız sadece 47 cm ını koymuslar ama av ıcın 51, 56, 61 yapıyorlar ... Mehmet bey boya konusunda ben bu 3 tüfekte problem hıc yaşamadım ama gecen yıl bır arkadasıma oto. almıstık onda da hafıften bır paslanma olustu tabı servıs ucretsız bır şekılde hallettı. mat boya oldugu ıcın koruyucu yag kullanmak cok onemlı Dıye düşünüyorum özellıkle su avlarında yani kış aylarında  ben tufeği ılk aldıgım gunden ıtıbaren arada bır kılıfından cıkarır koruyucu yag surerım hafıften ve hıc paslanma sorunu yasamadım bilginize ..NOT ; Şahsı fıkrım ben boyasını cok begenıyorum ufak tefek çızılmelerde koruyucu yag ve yumuşak bır bezle sılındıgınde çızık falan kalmıyorr..
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2013, 00:16:19 Gönderen: Samet YILMAZ »
1987-Edirne
bmp resim yükle

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
teşekkürler samet bey  beğendiğim akkar altay 222155 ahşap model tüfeğinie belirttiğiniz gibi isteğe göre sulug namlu yapıyorlarsa çok iyi bu iş  bitmiş demektir bu tüfeği en kısa süre içerisinde alıcam boya kalitesine gelince bu ufak tefek sorunlar her tüfeklte yaşanbiliyor illaki av sırasında çalıya taşa sürtüp boyası kalkıyor biraz da su dğerde yağmur falan belli bir süre sonra çizilen yerde  paslanma oluyor normaldir avdan sonra tüfeklerin hem iç hemde dış bakımını ihmal etmemek lazım önemliside servisin malının her zaman arkasında olması bu yeter
1985
BURSA

Çevrimdışı Samet YILMAZ

• *
Ahmet abının yonlerdıgı gıbı Akkar satış paz. Şevket bey veya İrfan bey size yardımcı olacaklardır slm ımı iletınız..
1987-Edirne
bmp resim yükle

Çevrimdışı Doğan İLGÜN

• Müdavim Üyemiz
dediğim gibi aklımda kalmasın dıosan bende bi akkar var.24-66 arası her fiseği atar.denemek istersen kullanabilirsin.fişekleri getirmeyi unutma yeter
Doğan İLGÜN
1978 BURSA

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
bursa merkezdemisiniz doğan bey  hafta sonu denemeyi çok isterdim
1985
BURSA

Çevrimdışı Doğan İLGÜN

• Müdavim Üyemiz
nilüfer ihsaniye.beklerim
Doğan İLGÜN
1978 BURSA

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
teşekkür ederim
1985
BURSA

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
Yeşil şehir Bursa ya selam arkadaşlar..
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Doğan İLGÜN

• Müdavim Üyemiz
Her nekadar yeşilden griye doğru hızlı bir gidiş olsada bursadan aleykumselam kardeşim.yolun düşerse her zaman beklerim.tüm avcı arkadaşlara çayımızda vardır çorbamızda evelallah.
Doğan İLGÜN
1978 BURSA

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
Her nekadar yeşilden griye doğru hızlı bir gidiş olsada bursadan aleykumselam kardeşim.yolun düşerse her zaman beklerim.tüm avcı arkadaşlara çayımızda vardır çorbamızda evelallah.
teşekkürler,kükürtlüden Bursayı seyretmeyi özledim..Zeytinbağındada kahvaltıyı..
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
teşekkürler,kükürtlüden Bursayı seyretmeyi özledim..Zeytinbağındada kahvaltıyı..

ahmet abi tabi kırşehirde zeytin ağacı yok,özlenmez mi :)

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
Selçuk hocam,Bursa hakikaten güzel şehir..Ne zaman yolum düşse sanki 10 yıldır orada yaşıyormuşum gibi geliyor..birde kilo hesabı köftesi var..öff,,neyse
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
teşekkürler samet bey  beğendiğim akkar altay 222155 ahşap model tüfeğinie belirttiğiniz gibi isteğe göre sulug namlu yapıyorlarsa çok iyi bu iş  bitmiş demektir bu tüfeği en kısa süre içerisinde alıcam boya kalitesine gelince bu ufak tefek sorunlar her tüfeklte yaşanbiliyor illaki av sırasında çalıya taşa sürtüp boyası kalkıyor biraz da su dğerde yağmur falan belli bir süre sonra çizilen yerde  paslanma oluyor normaldir avdan sonra tüfeklerin hem iç hemde dış bakımını ihmal etmemek lazım önemliside servisin malının her zaman arkasında olması bu yeter
            gözünü yum biryere nişan al gözünü aç...dipcik için.o an da namlunun ortalarını görüyorsan(yanak koyduğun yeri oydur..eğer namlunu ucunu göremiyorsan yanak koyduğun yere  kalın deri yapıstır. yeni bir dipcik yaptırmaktan kurtulursun.dipcik uzunsa kestir kısa gelirse dipcik arkasına lastik takoz papuc giydir akkar iyidir.kral verimsiz
« Son Düzenleme: 26 Ekim 2013, 02:57:03 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR