Gönderen Konu: köpeğime bekle komutunu nasıl öğretebilirim  (Okunma sayısı 1981 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Türkay DÖNMEZ

• *
köpeğime bekle komutunu nasıl öğretebilirim
« : 30 Haziran 2010, 00:12:38 »
değerli dostlar iki buçuk aylık safkan orange belton lavrak setterim var itaat eğitimlerine başladım otur deyince oturuyor ama beklemiyor çok hareketli yerinde duramıyor devamlı oynamak istiyor boynunda ip tutmuyor köpeğime bekle komutunu nasıl öğretebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2012, 23:48:56 Gönderen: Tuncay KANDEMiR »
Türkay DÖNMEZ
1971-Zonguldak

Çevrimdışı Ali EDİZ

• *
Ynt: yardım
« Yanıtla #1 : 03 Temmuz 2010, 20:07:46 »
bence bu tip itaat eğitimleri için çok erken şuanda çok küçük haliyle çocuk çocukları fazla sıkmaya gelmez sizden sıkılmasına yol açöar fazla sıkıştırıp köpeği kendinizden soğuta bilir en önemlisi istediğinizi yaptırmakta güçlük çekip sinirlerinize hakim olamayıp köpeğe kızıp bağıra bilir vede yada vura bilir telafisi zor hatalar yapa bilirsiniz  .
Ali EDİZ
1977
 ANKARA

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
« Yanıtla #2 : 20 Ağustos 2010, 13:38:46 »
iki ay erken gibi erken değil diyenlerde var ancak ben köpeğimde bu eğitimi iki şekilde yaptım birincisi  kayış ile gezdirirken otur komutu verdim akabinde  el işareti ile destekleyerek bekle komutu verdim kalkmak istediği zaman hafifce kayışı çekerek otur akabinde bekle komutu verdim ikincisi ise yine otur komutunu verip köpeğe yüzümü dönerek el işareti ile bekle komutu verdim kalkmak isteğinide hayır diyerek otur bekle komutunu verdim bunu günde en fazla 10 dakika yapılmalı VE HER KOMUT DİNLEMESİNDE SEVİN BAŞINI OKŞAYIN BEN BUNLARI YAPARKEN ÖDÜLLENDİRMEDE YAPTIM SADECE SEVDİĞİM ZAMANLARDA OLDU benim bilgim bu kadar umarım faydalı olmuşumdur ustalar ne der sormak lazım
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Mustafa ÇİL 43

• Çobanoğlu 43
  • *
  • pointerin başkenti EMET
    • Av Keyfiniz Burası
« Yanıtla #3 : 30 Ocak 2011, 06:27:53 »
değerli dostum
   ne eğitimi vereceksen ver ama 4 aylık olmadan bazı eğitimlere geçmemeni tavsiye ediyorum
2,5 aylık hayvan zaten hayatı yeni öğreniyor,,temel itaat eğitimleri ona büyük gelir gardaşım daha neyse ben tavsiyemde bulunayım gerisi size kalmış bir iş
 kolay gelsin