Gönderen Konu: 7 aylık Kurzhaar mama miktarı  (Okunma sayısı 2721 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet ÖZDEMİR

• *
7 aylık Kurzhaar mama miktarı
« : 14 Eylül 2010, 09:44:28 »
merhaba avcı arkadaşlar. köpeğim için Blue Buffalo marka kuzu etli pirinçli mama aldım. miktar olarak ne kadar vereceğim hakkında bi bilgim yok bana bu konuda yardımcı olurmusunuz. mamanın kenarında yaşına göre ne kadar ölçüde verileceği yazıyor demeyin. yazdığını bende gördüm ama ölçü kabı olarak neyi kullanacağımı bilmiyorum. kısaca hangi ölçü kabına göre o miktar ayarlanmalı? mamanınn kenarındaki ölçü miktarları aşağıdaki fotoğrafta
Ahmet ÖZDEMİR
1984-Denizli

Çevrimdışı A.Hakan SARIYILDIZ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: 7 aylık Kurzhaar mama miktarı
« Yanıtla #1 : 14 Eylül 2010, 11:31:52 »
Ahmet bey benim yavru daha 4 aylık hills veriyorum yaklaşık 1 kğ bir mama kabı var yaklaşık 14 saatte bitiriyor
bence yavruluk zamanında bırak yesin derim yiyen hayvan sağlıklı oğlur zaten 1 yaşından sonra sen versende yiyeceği kadarını yer
7 aylık diyorsun kaç kilo geliyor yavrun

Selamlar
Ahmet Hakan SARIYILDIZ
1966 GİRESUN - ANKARA
O RH +

Çevrimdışı Oğuz ANADOL

• *
« Yanıtla #2 : 15 Eylül 2010, 00:42:26 »
bende bir epanyol breton var, kilosuna göre günde 100 gram yemesi lazım ama benim ki her öğünde en az 100 gram yiyor bende ellemiyorum yani günde 300 gram yiyor, kilo da almıyor. Yalnız büyük tuvaletini de günde 3 kere yapıyor:)
Oğuz ANADOL
1985-Konya

Çevrimdışı Recep İLGİN

• fethiyeli avcı
  • *
  • www.kayraconstruction.com
    • KAYRA İNŞAAT FETHİYE
« Yanıtla #3 : 25 Ekim 2010, 11:30:06 »
Sevgili AHMET,
      Bence günde iki kez mama ver ilk mama güünün erken saatlerinde 250 gr. cicarı ikinci mama saati öğleden sonra akşama doğru yine aynı saatler ve aynı miktarda kafi gelecektir. bu arada mama verirken arada sırada üzerine bir kaşık yoğurt bazen çok az miktarda zeytin yağı bazen kemik suyu bazen yine az miktarda balık yağı hatta çiğ bir yumurata tarzı şeylerde ek besin olarak verirsen köpeğinin yaşı daha küçük olduğundan gelişimine fayda sağlayacaktır .
Recep İLGİN Cep Tel:05327779355
1978 Fethiye - MUGLA  ''Beni Öldürmeyen Darbe Herdefasında dahada ÖLÜMSÜZLEŞTİRECEKTİR''