Gönderen Konu: İÇ PARAZİT İLACI  (Okunma sayısı 28864 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kadir ALP

• *
İÇ PARAZİT İLACI
« : 08 Nisan 2011, 11:47:26 »
Köpeğim için daha önceden bir iç parazit hapı kullanıyordum. Şuan ismini hatırlayamıyorum. Bu gün bir veterinerden özellikle köpekler için istediğimi belirterek iç parazit hapı istedim, bana Mansonil Forte adlı bayerin bir ilacını verdi. Genelde koyun keçide kullanıldığını köpektede kullanılabileceğini, başkada iç parazit hapının kendinde olmadığını söyledi. İlaç ismi söylersedemde getirteceğini söyledi. Bende bu haptan aldım.
Bugün kullanmayı düşünüyorumda koyun keçi olayı kafma takıldı.

Veteriner arkadaşlardan ricam bu hap köpeğe kullanılırmı. Kullanılmazsa yaygın bulunan ve önerebileceğiniz birkaç iç parazit ilacı ismi verebilirmisiniz.

Kadir ALP
1970-Adana

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Ynt: İÇ PARAZİT İLACI
« Yanıtla #1 : 08 Nisan 2011, 11:57:05 »
Paratak veya Drontal Plusı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
Paratak Kutu olarak 100 TL. falan ama ben istek üzerine 5 li getirttim 15 TL., köpeğin her 10 kg. ağırlığına 1 adet hesabıyla 3 adet kullandım. Veteriner arkadaş 6 ay koruyacağını belirtti..
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2011, 08:35:53 Gönderen: Alkan YOKSUL »
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Mehmet TUĞSAL

• *
« Yanıtla #2 : 08 Nisan 2011, 12:11:04 »
eğer tenya,barsak kurdu gibi parazitler için istiyorsan yumesan kullan insanlar için ben ayda bir köpeklerime veriyorum hiç bir yan etkiside yok tavsiye ederim az bir suyla eritip enjektörlede kullanabilirsin
Mehmet TUĞSAL
1975 VAN

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 08 Nisan 2011, 12:13:04 »
Yıllardır DRONTAL veriyordum şimdi ise DRONTAL PLUS da çıktı ve çok etkili tavsiye ederim.
Fiyatı 1 tablet 10 tl her 10 kg 1 tablet veriliyor.
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Tolga KESKİN

• *
« Yanıtla #4 : 08 Nisan 2011, 13:00:22 »
Mansonil genelde besi hayvanlarında kullanılır.Paratak konusunda ben de arkadaşlara katılıyorum.
Tolga KESKİN
1977 UŞAK

Uploaded with ImageShack.us

Çevrimdışı Kadir ALP

• *
« Yanıtla #5 : 08 Nisan 2011, 13:47:12 »
İç parazit ilacını verme nedenim herhangi bir rahatsızlıktan dolayı değil, 60 günde bir uyguladığım rutin tedavi.

Ben işi garantiye alıp bu mansonil hapı kullanmayayım en iyisi.
Bahsettiğiniz drontal plus yada paratax haplarından getirteyim.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Kadir ALP
1970-Adana

Çevrimdışı Vet.Hekim Ece ATABEYOĞLU

• *
« Yanıtla #6 : 08 Nisan 2011, 22:25:52 »
Kadir bey mansonil tableti köpeğiniz için kullanmanızda bir sakınca yok fakat bu ilaç köpekler için kullanığımız iç parazit tabletlerinin içerdiği etken maddeleren yalnızca birini içerdiği için daha dar spektrumlu.eğer bu ilacı kullanırsanız ilave olarak kontil şurup verdiğinizde wormtal,drontal,caniverm gibi ilaçlarla aynı işlevi görür
Vet.Hek.Ece ATABEYOĞLU
1982 BALIKESİR

Çevrimdışı Kadir ALP

• *
« Yanıtla #7 : 11 Nisan 2011, 08:27:17 »
Kadir bey mansonil tableti köpeğiniz için kullanmanızda bir sakınca yok fakat bu ilaç köpekler için kullanığımız iç parazit tabletlerinin içerdiği etken maddeleren yalnızca birini içerdiği için daha dar spektrumlu.eğer bu ilacı kullanırsanız ilave olarak kontil şurup verdiğinizde wormtal,drontal,caniverm gibi ilaçlarla aynı işlevi görür

Bilgilendirme için teşekkürler

Kadir ALP
1970-Adana

Çevrimdışı Mustafa ÖZTÜRK 06

• *
  • çıtak (nicelik biyere kadar sonuna kadar nitelik)
« Yanıtla #8 : 24 Ağustos 2011, 08:46:42 »
kontil şurup nekadar verilmeli siropar ve sitrax veriyorum fark varmı acaba
                                                                                                            mustafa öztürk 1982 Ankara kızılcahamam 0RH+

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 24 Ağustos 2011, 12:31:10 »
bende andozol veriyorum...her defasında 6 tane yutturuyorum...büyük kutuları 14 lira çokçok ekonomik.....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Alpaslan KAMER

• *
  • Dün geçmişte kaldı. Yarın meçhul.Bugün gerçek.
« Yanıtla #10 : 24 Ağustos 2011, 13:37:23 »
paratak plus kullanabilirsiniz. Tanesi 2,5 TL den satılıyor. 1 hafta ara ile 2 adet kullanmanızda fayda var.
Alpaslan KAMER
1968-İzmir

Çevrimdışı Süleyman ŞENKIRAÇ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 24 Ağustos 2011, 13:42:30 »
Paratak plus kullanabilirsiniz.
Tanesi 2,5 TL den satılıyor.
1 hafta ara ile 2 adet kullanmanızda fayda var.
Rasgele
Süleyman ŞENKIRAÇ  A Rh +
1972 Bornova İZMİR  Cep Tel :0532 7259009
Her avcı bir gün gelecek KURZHAAR'la avlanmak
isteyecektir.
http://s8.postimage.org/56oun64gl/450_foto.jpg

Çevrimdışı H.Tarık EŞKİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 24 Ağustos 2011, 15:38:22 »
Paratak veya Drontal Plusı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
Paratak Kutu olarak 100 TL. falan ama ben istek üzerine 5 li getirttim 15 TL., köpeğin her 10 kg. ağırlığına 1 adet hesabıyla 3 adet kullandım. Veteriner arkadaş 6 ay koruyacağını belirtti..
Veteriner arkadaşınız parazit ilacının 6 ay koruyacağını söylemiş. Şunu  belirtmek isterim ki, parazit ilaçları koruma amaçlı değildir sadece hayvanın vücudunda şu an bulunan parazitleri öldürür.Yani parazit uygulaması yaptıktan 2 gün sonra da köpeğiniz parazitin larva veya yumurtasını alabilir. Biz parazitlerin yaşam döngüsünü göz önünde bulundurarak 3 ayda bir kullanılmasını öneriyoruz fakat köpeğinizin fazla miktarda parazit larvası veya yumurtası aldığını düşünüyorsanız ( Barındığı ortam, yediği yiyecek vs. dolayı) 2 ayda bir veya ayda birde kullanabilirsiniz.
  • Webley&Scott Çifte
  • Huğlu Süperpoze
H.Tarık EŞKİ -1987- Veteriner Hekim
Memleket Ankara
İkamet Konya

Çevrimdışı Burak KALLEM

• *
« Yanıtla #13 : 24 Ağustos 2011, 15:53:12 »
 TARIK bey bugün verdik yarın aldı  dielim parazit yumurtalarını... hergün mü içirsek acaba biz parazit tabletini...
iç parazit tedavi prosedürü:
Parazit mücadelesinin doğru yapılabilmesi ve hem hayvan hem de insan sağlığı yönünden risk oluşturmaması için 3 aylık aralıklarla düzenli olarak parazit tableti verilmesi tavsiye edilir. Ayrıca Ekinokok bulaşma riski yüksekse 3 aylık aralıklar yerine 1,5-2 ayda bir ilaçlama daha doğru olur.
Yavrularda, uygulamanın 3 haftalık yaşta başlaması ve 12 haftalık olana kadar her 3 haftada bir düzenli olarak kullanılması tavsiye edilmektedir. Daha sonra 3 aylık periyotlarla kullanılmalıdır.
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2011, 15:55:52 Gönderen: Burak KALLEM »
Vet.Hek.Burak KALLEM
Muğla/Merkez

Çevrimdışı H.Tarık EŞKİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 24 Ağustos 2011, 19:59:59 »
TARIK bey bugün verdik yarın aldı  dielim parazit yumurtalarını... hergün mü içirsek acaba biz parazit tabletini...
iç parazit tedavi prosedürü:
Parazit mücadelesinin doğru yapılabilmesi ve hem hayvan hem de insan sağlığı yönünden risk oluşturmaması için 3 aylık aralıklarla düzenli olarak parazit tableti verilmesi tavsiye edilir. Ayrıca Ekinokok bulaşma riski yüks....e 3 aylık aralıklar yerine 1,5-2 ayda bir ilaçlama daha doğru olur.
Yavrularda, uygulamanın 3 haftalık yaşta başlaması ve 12 haftalık olana kadar her 3 haftada bir düzenli olarak kullanılması tavsiye edilmektedir. Daha sonra 3 aylık periyotlarla kullanılmalıdır.
Burak bey, sanırım yanlış anladınız söylediklerimi. Ben parazit tabletini hergün verelim demedim. Sizinde dediğiniz gibi 3 ayda bir kullanılmasının doğru olduğunu yoğun parazit alan köpeklerde 1 veya 2 ayda bir tekrarlanabileceğini söyledim. Sorun nedir anlaymadım doğrusu...
  • Webley&Scott Çifte
  • Huğlu Süperpoze
H.Tarık EŞKİ -1987- Veteriner Hekim
Memleket Ankara
İkamet Konya

Çevrimdışı Mustafa ÖZTÜRK 06

• *
  • çıtak (nicelik biyere kadar sonuna kadar nitelik)
« Yanıtla #15 : 26 Ağustos 2011, 12:11:20 »
tamamda sayın hocalarım doğru ilacı ve miktarını sormuştum lütfen özellikle yavru ve yetişkin için
                                                                                                            mustafa öztürk 1982 Ankara kızılcahamam 0RH+

Çevrimdışı Durmuş KİRİŞ

• *
« Yanıtla #16 : 24 Eylül 2011, 02:31:41 »
amamda sayın hocalarım doğru ilacı ve miktarını sormuştum lütfen özellikle yavru ve yetişkin için
Durmuş KİRİŞ
1979-Konya

Çevrimdışı Tolga KESKİN

• *
« Yanıtla #17 : 28 Eylül 2011, 11:04:15 »
kontil şurup nekadar verilmeli siropar ve sitrax veriyorum fark varmı acaba
Mustafa bey veteriner değilim.Eczacıyım.Bahsettiğiniz şuruplar insanlar için üretilmiş.Köpeğe de faydası olur ama ben paratak plus kullanmanızı öneririm.
Tolga KESKİN
1977 UŞAK

Uploaded with ImageShack.us